لپ تاپ

تست نرم افزاری باتری لپ تاپ

تست نرم افزاری باتری لپ تاپ

چرا نیاز به تست نرم افزاری باتری لپ تاپ هست؟

تست نرم افزاری باتری لپ تاپ  : باتری یک وسیله شیمیایی قابل حمل با منابع محدود است. به دلیل ماهیت آن ، ریسپانس ولتاژ پیچیده ای به بار ، دما و عمر خود دارد. سلامت باتری هم بر عملکرد دستگاه و هم بر مدت زمان کارکرد آن تأثیر می‌گذارد. به همین دلایل باید سلامت باتری را کنترل کنید.

یک نقطه شروع برای گردش کار مدیریت باتری لپ تاپ خود تحت بارهای کاری و محیط های مختلف بدست آورید. حداکثر ظرفیت باتری با گذشت زمان تغییر می‌کند. در نتیجه ، نشانگر شارژ ممکن است خوانش های متناقض را به شما نشان دهد.

وقتی این اتفاق می‌افتد ، می‌دانید چه موقع باتری را کالیبره کنید. استفاده نادرست از باتری می‌تواند طول عمر آن را کوتاه کند. نظارت بر سلامت باتری شما را قادر می‌سازد برای افزایش طول عمر آن اقدامات اصلاحی را انجام دهید.

این کار می‌تواند به جلوگیری از مشکلات دیگر ، مانند شارژ نشدن لپ‌تاپ هنگام اتصال به اینترنت کمک کند.

 

تست نرم افزاری باتری لپ تاپ

یک لپ‌تاپ بدون باتری هیچ چیز نیست زیرا این قطعه کیت به دستگاه اجازه می‌دهد تا قدرت لازم را داشته باشد، حتی در صورت عدم اتصال مستقیم به منبع تغذیه. با این حال ، باتری‌های لپ تاپ برای همیشه سالم نیستند ، بنابراین ، همیشه باید سعی کنید یک ابزار مفید در دسترس داشته باشید تا سلامت باتری را آزمایش کنید.

در حال حاضر ابزار های زیادی برای تست نرم افزاری باتری لپ تاپ وجود دارد، اما تشخیص این‌که کدام یک بهتر است آسان نیست. برای کمک به این کار، تصمیم گرفته‌ایم بهترین‌های تست نرم افزاری باتری لپ تاپ را برای سهولت کار شما لیست کنیم.

با گذشت زمان ، احتمالاً چندین خطا مربوط به باتری خود خواهید دید زیرا دیگر نمی‌تواند شارژ مناسب را تحمل کند. در این زمان ، باید مشخص شود که باتری در حال پایان یافتن عمر خود است یا نه ، اما قبل از این تصمیم‌گیری عظیم ، بهترین قدم برای انجام این کار ، انجام چند حرکت برای تشخیص است.

ویندوز 10 چندین ویژگی جدید با خود به همراه دارد و حالت Battery Saver یکی از آن‌هاست. وقتی این ویژگی در حالت فعال است ، با محدود کردن فعالیت پس زمینه و تنظیمات سخت افزاری ، عمر باتری را حفظ می‌کند.

سپس اطلاعات مربوط به میزان دوام باتری و مدت زمان باقیمانده کاربر را نمایش می دهد. اما اگر به دنبال ابزاری رایگان برای تست باتری لپ تاپ هستید ، ادامه مطلب را بخوانید.

 

1- Battery Care

اگر می‌خواهید عملکرد باتری لپ‌تاپ خود را در زمان استفاده بهینه کنید ، BatteryCare یکی از بهترین موارد برای انجام کار است. با استفاده از این ابزار ، از کاربر می‌خواهد هر زمان که تعداد مشخصی از چرخه های تخلیه باتری را کامل کرد ، باتری را کالیبره کند. با اتمام مراحل ، برنامه آخرین باری که کالیبراسیون انجام شده را به خاطر می‌آورد.

این شماره های کالیبراسیون ، تاریخ و موارد دیگر را نشان می‌دهد. برای کسانی که می‌خواهند مقدار زیادی از اطلاعات باتری خود را در یک صفحه مشاهده کنند ، مشکلی نیست زیرا Battery Care این امکان را ایجاد می کند. ، این نرم افزار هم‌چنین هارد دیسک و پردازنده شما را کنترل خواهد کرد ، که افزودنی بدی نیست.

تست نرم افزاری باتری لپ تاپمزایا :
 • اعلان وضعیت باتری کم و بحرانی
 • بسته به وضعیت توان شما می ‌واند به یک طرح نیرو تبدیل شود.
 • برنامه کاملاً با رویدادهای قدرت ویندوز هماهنگ است.
معایب :
 • فقط خلاصه‌ای از اطلاعات باتری را نشان می‌دهد و استفاده شما از باتری را بهینه می‌کند.
 • هیچ اطلاعات دیگری مانند داده های رویداد ، لاگین ها ، سابقه چرخه شارژ / تخلیه و موارد دیگری در آن وجود ندارد.
 • نصب با برنامه‌های ناخواسته همراه است.

2- Battery Info View

Battery Info View یک برنامه تست نرم‌افزاری باتری رایگان است که با اطلاعاتی درباره باتری لپ‌تاپ شما پر شده است. این ابزار دارای دو جز اصلی است. صفحه اول اطلاعات کاملی در مورد باتری، در مورد ظرفیت طراحی شده ، ظرفیت شارژ کامل ، سلامت باتری ، تعداد چرخه شارژ / دیشارژ و موارد دیگر به شما می‌دهد.

صفحه دوم تجزیه و تحلیل دقیق و گزارش از وضعیت قدرت ، زمان رویداد ها ، مقادیر شارژ / تخلیه و موارد دیگر را برای شما فراهم می‌کند. هر زمان رایانه را متوقف می‌کنید یا از سر می‌گیرید ، خط ورود به سیستم جدید اضافه می‌شود. به این ترتیب می‌توانید از سرعت تخلیه باتری مطلع شوید. هم‌چنین می‌توانید اطلاعات باتری را برای ارجاع به یک پرونده TXT یا CSV صادر کنید.

تست نرم افزاری باتری لپ تاپ

مزایا :
 • اطلاعات دقیق باتری را در یک مکان واحد مشاهده کنید.
 • برای مشاهده تغییرات در ظرفیت باتری می‌توانید ورود به سیستم را چک کنید.
 • به شما امکان می‌دهد پنجره را از بالا روی برنامه های دیگر قرار دهید تا باتری را کنترل کند.
معایب :
 • نمی‌تواند ورود باتری را با محدوده تاریخ فیلتر کند.
 • هیچ گرافی برای پیش‌بینی میزان فرسودگی باتری در طول زمان به شما نشان نمی‌دهد.

3- Battery Mon

BatteryMon یکی از برنامه های با کاربرد آسان برای تست نرم‌افزاری باتری لپ‌تاپ شماست که با ارائه نمودار نتایج به دست آمده در زمان واقعی ، میزان شارژ باتری لپ‌تاپ را کنترل می‌کند.

 

محور Y عمودی سطح شارژ درصدی (0-100٪) و زمان سمپلینگ را در محور X افقی نشان می‌دهد. می توانید فاصله زمانی سمپلینگ را در صفحه پیکربندی تغییر دهید. خط سیاه سطح شارژ فعلی را نشان می‌دهد.

خط آبی خط روند را بر اساس نمونه های برون یابی داده نشان می‌دهد. و خط قرمز مقایسه‌ای با طول عمر آن به شما نشان می‌دهد. برای مقایسه کوتاه مدت ، خط قرمز بیش از حد معمول منحرف می‌شود.

همچنین جزئیات جزئی در مورد میزان تخلیه بار باتری دریافت خواهید کرد. با ادامه استفاده از برنامه ، میزان تخلیه دقیق تر خواهد شد و خواهید فهمید که با بارهای مختلف کار ، سلامتی باتری در حال خراب شدن است.

تست نرم افزاری باتری لپ تاپ

مزایا :
 • سلامت باتری را با یک نمودار زمانی واقعی تجزیه و تحلیل می‌کند.
 • می توانید اعلان‌ها را برای سطح باتری ، ولتاژ و دما تنظیم کنید.
 • اطلاعات مربوط به میزان شارژ / دشارژ ، مدت زمان باقی مانده روی باتری ، زمان کل و موارد دیگر.
 • عملکرد باتری را برای مراجعه بعدی وارد کنید.
 • مقایسه و اندازه گیری ظرفیت فعلی با داده های جمع آوری شده در گذشته.
معایب :
 • این برنامه برای تازه کارها پیچیده است.

4- Battery Cat

Battery Cat یک ابزار ساده برای تست نرم‌افزاری باتری لپ‌تاپ است که به بررسی شارژ ، ظرفیت و چرخه شارژ باتری می‌پردازد. پنجره اصلی دارای سه بخش است — وضعیت شارژ فعلی در مقایسه با ظرفیت فعلی ، اطلاعات مربوط به حالت قدرت ، چرخه های شارژ و ظرفیت شارژ کامل در مقابل ظرفیت طراحی اصلی.

وقتی روی منوی File کلیک می‌کنید ، پنجره History در کنار پنجره اصلی باز می‌شود. می‌توانید مقادیر ظرفیت اخیر را به همراه تاریخ ذخیره کنید. داده‌های هیستوری در آن ذخیره می‌شوند.

C: \ کاربر \ نام کاربری شما \ batterycat \ batterycat.csv

با استفاده از این گزارش داده ، داده‌ها را در یک برنامه صفحه گسترده کپی کنید و سلامت باتری را کنترل کنید. به طور پیش فرض ، Battery Cat هر 10 ثانیه اطلاعات را از باتری می‌خواند. می‌توانید این فاصله را در صفحه Options تغییر دهید.

مزایا :
 • این برنامه تمام اطلاعات باتری را در یک مکان واحد به شما می‌دهد.
 • بدون استفاده از دانش خاصی ، استفاده از داده ها و برون‌یابی آن ساده است.
معایب :
 • هیچ گزینه فیلتری برای تفکیک داده‌ها در بازه‌های زمانی مختلف یا بارهای کاری وجود ندارد.
 • این برنامه از زمان اجرای GTK در ویندوز استفاده می‌کند. در نتیجه ، شما ممکن است فونت های ریز و تار را تجربه کنید.

5- Smarter Battery

Smarter Battery تنها برنامه‌ تست نرم ‌افزاری باتری لپ‌تاپ است که مجموعه کاملی از ابزارها را برای نظارت بر سلامت باتری ، انجام عملیات کالیبراسیون و صرفه جویی در داده‌های عملکرد باتری به عنوان مرجع به شما ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار سابقه ظرفیت باتری را در طول چرخه شارژ / دشارژ ، میزان سایش و تعداد چرخه تخلیه را به شما نشان می‌دهد.

صفحه اطلاعات باتری به شما اطلاعات مربوط به ظرفیت کامل باتری در مقابل ظرفیت طراحی ، زمان تخلیه ، شمارش چرخه ، سطح سایش و حالت روشنایی را در هنگام شارژ باتری یا جریان برق AC می‌دهد. صفحه کالیبراسیون تصویر کاملی از عمر باتری شما مانند میزان سایش ، زمان استفاده ، چرخه تخلیه و موارد دیگر را نشان می‌دهد.

این برنامه همچنین به شما پیشنهاد می‌دهد بسته به صفحه‌ای که باز کرده اید ، اطلاعات باتری ، ظرفیت ، داده های کالیبراسیون و موارد دیگر را ذخیره کنید.

تست نرم افزاری باتری لپ تاپمزایا :
 • در یک زمان ، می توانید حداکثر چهار باتری از جمله بسته های باتری را کنترل کنید.
 • برای تغییر فاصله زمانی می‌توانید بزرگنمایی یا کوچکنمایی کنید و از دکمه های جهت دار برای حرکت به عقب در زمان استفاده کنید.
 • این نرم‌افزار می‌تواند مکانیسم تخلیه را برای تسریع روند کالیبراسیون شبیه سازی کند.
 • یک عملکرد حالت سبز برای صرفه جویی در مصرف باتری در صورت نیاز وجود دارد.
 • می‌توانید هشدارها را برای باتری کم / بحرانی تنظیم کنید و وقتی کم می شود باتری را در حالت sleep/standby/hibernate قرار دهید.
معایب :
 • دارای گزینه های زیادی است که در همه جای صفحه پراکنده شده اند.
 • در بعضی مواقع گیج‌کننده می‌شود و می‌تواند با تنظیمات مدیریت داخلی درگیر شود.

6- Power cfg Battery Report

این نرم‌افزار تست نرم ‌افزاری باتری لپ‌تاپ شامل اطلاعات مربوط به عملکرد باتری شما است و به شما امکان می‌دهد کاهش ظرفیت باتری را که به ناچار با گذشت زمان اتفاق می‌افتد مشاهده کنید. برای ایجاد گزارش باتری ، Command Prompt را باز کرده و powercfg / batteryreport را تایپ کنید. این دستور گزارش باتری را در قالب HTML ذخیره می‌کند.

C: \ کاربران \ نام کاربری شما \ battery-report.html

دوبار کلیک کنید تا فایل در مرورگر باز شود. جزئیات زیر را بررسی کنید:

تفاوت بین ظرفیت طراحی و ظرفیت شارژ کامل. شما انتظار کاهش ظرفیت شارژ کامل را دارید. از آنجا که باتری ها به مرور فرسوده می‌شوند ، ظرفیت کامل شارژ کمتر از ظرفیت طراحی خواهد بود. ببینید در چند روز گذشته در حالت‌های مختلف برق ، چه میزان ظرفیت باتری تخلیه شده‌است. هم‌چنین نمودار مصرف باتری را بررسی کنید.

مشاهده کنید که چگونه ظرفیت شارژ کامل در مقایسه با ظرفیت طراحی به تدریج کاهش می‌یابد و به هرگونه مغایرت توجه کنید. دوام باتری را در شارژ کامل و ظرفیت طراحی از زمان خرید لپ تاپ مقایسه کنید و سپس میزان استفاده و مدت زمان باتری و زمانی که رایانه شما با باتری کار می‌کند یا به پریز برق متصل است را نیز مد نظر قرار دهید.

با استفاده از این نوع تست عمر باتری لپ تاپ ، می توانید مشکلاتی را که روی عمر باتری شما تأثیر می‌گذارد شناسایی کنید. اگر این گزارش تفاوت های شدیدی را نشان دهد ، ممکن است لازم باشد یک باتری جدید تهیه کنید.

چگونه می توان طول عمر باتری خود را افزایش داد؟

نظارت بر سلامت باتری دستگاه کار ساده ای نیست. متغیرها و فاکتورهای زیادی وجود دارد که نمی توان آن ها را در نظر گرفت. با استفاده از این برنامه های تست نرم افزاری باتری لپ تاپ می‌توانید حداقل سلامت آن را کنترل کرده و اقدامات طولانی را برای افزایش طول عمر باتری انجام دهید.

به این صورت که با نصب این نرم‌افزار ها به طور مرتب باتری خود و نحوه کارکرد و مدت زمانی را که بدون اتصال به برق می‌تواند کار کند را مد نظر قرار دهید و متناسب با آن در صورت عملکرد بسیار ضعیف به دنبال عوض کردن باتری لپ‌تاپتان باشید.در عین حال ، شما باید دانش خود را نیز با درک فناوری مصرف باتری ، گسترش دهید.

اگر قصد خرید لپ تاپ را دارید می‌توانید با روش‌های گفته شده در این مقاله از سالم بودن باتری آن نیز اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *