بانی نو
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بخوانید: پردازنده های AMD Ryzen 7000، ای ام دی میخواهد پیروز جنگ با اینتل شود

پردازنده های AMD Ryzen 7000، سریع تر از نسل قبل

پردازنده های AMD Ryzen 7000 در فرکانس یکسان، ۸ تا ۱۰ درصد سریع‌تر از نسل قبل

پردازنده های AMD Ryzen 7000: در کنفرانسی مطبوعاتی،AMD اعلام کرد IPC پردازنده‌های مبتنی بر معماری Zen4 در کنار پردازنده‌های مبتنی بر معماری Zen 3 به میزان 8 تا 10 درصد بهبود یافته است.

AMD در قسمتی از کنفرانس Financial Analyst Day به برخی از جزئیات درخصوص معماری پردازشی Zen 4 که در پاییز امسال در قالب پردازنده‌های کلاس دسکتاپ در دسترس قرار می‌گیرند، البته این جزئیات چندان زیاد نیستند، اما اهمییت زیادی دارند.

جزئیات گفته شده در خصوص Zen4 قسمتی از راه بزگتری است که AMD برای محصولات خانواده Zen منتشر کرده است تا پردازنده‌های سال 2024 را پشتیبانی کند.

براساس گفته‌های وبسایت AnandTech، کمپانی AMD نقشه راه جدید خود را برای نخستین بار طبق انتظاراتی که از بهبود IPC (دستورالعمل بر سیکل کلاک) در هسته‌ایی Zen 4 دارد اعلام کرده است، تاریخ معرفی معماری Zen4 به نمایشگاه کامپیوتکس 2022 برمی‌گردد. اما در این مراسم ما شاهده ارائه جزییات IPC نبودیم.

AMD می‌گوید انتظار می‌رود IPC پردازنده‌های Zen4 در کنار پردازنده‌های Zen3 به اندازه 8 تا 10 درصد بهبود یابد، این پردازنده‌های جدید Ryzen 7000 در فرکانس هم سطح با پردازنده Ryzen 5000 بین 8 تا 10 درصد پرسرعت تر خواهند بود.

پردازنده های AMD Ryzen 7000 در فرکانس یکسان، ۸ تا ۱۰ درصد سریع‌تر از نسل قبل

در رویداد کامپیوتکس AMD چه گذشت؟

پردازنده های AMD Ryzen 7000: در کامپیوتکس AMD اظهار داشت که فرکانس پردازنده‌های Ryzen 7000 نسبت به نسل پیش افزایش داشته است، با افزایش فرکانس، تفاوت قدرت پردازشی Ryzen 7000 و Ryzen 5000 بیشتر از قبل احساس می‌شود.

در نهایت آنچه AMD در کامپیوتکس به نمایش گذاشت به صورت مستقیم اعلام کرد، بخش اعظم پیشرفت‌های Ryzen 7000 به لطف افزایش سرعت کلاک به دست می‌آید، AMD در نقشه راه جدید خود بدون اینکه جزئیاتی را ارائه کند، تلاش کرد تا به تئوری مربوط به این موضوع پاسخ دهد.

فرکانس پردازنده‌های Ryzen 7000 نسبت به نسل پیش افزایش داشته

AMD می‌گوید در هسته‌های Zen 4 عملکرد تک تردی بیشتر از 15 درصد بهبود پیدا کرد، این ادعا پیش‌تر درکامپیوتکس هم مطرح شد، با توجه به اظهاراتی که AMD داشت، پردازنده‌های جدید این شرکت از جنبه‌های دیگری نیز متحول می‌شوند. اما فعلا قابلیت ارائه جزئیات بیشتر وجود ندارد زیرا AMD هنوز در رابطه با سرعت کلاک Ryzen 7000 به جمع بندی نهایی نرسیده است.

AMD دمویی در این رویداد منتشر کرد، یک پردازنده سری Ryzen 7000 توانست بدون انجام اورکلاک به سرعت کلاک 5.5 گیگاهرتز دست یابد که اتفاق بسیار با اهمییتی خواهد بود.

ردازنده سری Ryzen 7000 توانست بدون انجام اورکلاک به سرعت کلاک 5.5 گیگاهرتز

پردازنده های AMD Ryzen 7000: در بخش دیگر این کنفرانس جزئیات دیگری درباره مصرف انرژی پردازنده‌های جدید اعلام کرد، با در نظر گرفتن گفته‌های تیم قرمز عملکرد در ازای هر وات در هسته‌های Zen4 بیشتر از 25 درصد نسبت به نسل قبلی بهبود داشته است، این شرکت مدعی شده که در کنار پردازنده‌های دسکتاپی 16 هسته‌ایی مبتنی بر Zen 4 و Zen 3 در بتچمارک مطرح شده استو.

بهبود کلی عملکرد در هسته‌های Zen 4 بیش از 35 درصد خواهد بود، این بهبود عملکرد قطعا نه فقط پیشرفت‌های معماری Zen 4 بلکه به افزایش توان طراحی حرارتی در تسک‌های چندی تردی اهمیت بالایی دارد.

AMD افزود، مدل‌هایی از پردازنده‌های سری Zen 4 را با V-Cache طراحی و تولید خواهد کرد، اما نام این پردازنده اعلام نشده است، AMD تاکیت می‌کند که V-Cache قرار است به صورت مجدد استفاده شود.

AMD قبل‌تر اعلام کرده است، پردازنده‌های مدل Ryzen 7000 را پاییر امسال در دسترس تمامی مشتریان قرار دهد.

 

بخوانید: 

intel یا AMD | اینتل یا ای ام دی

معرفی پوکو C40 با باتری ۶۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی + قیمت و مشخصات

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*