بانی نو
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

هدست واقعیت ترکیبی اپل: غول‌های تکنولوژی در یک جبهه، ال جی برای همکاری آماده است

ال جی برای ساخت نمایشگر نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی اپل آماده می‌شود.

ال جی برای ساخت نمایشگر نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی اپل آماده می‌شود.

امروزه اپل از نسل نخست هدست واقعیت ترکیبی خود رونمایی نکرده است، شایعات به نسل دوم آن اشاراتی داشته است، اکنون براساس گزارشی جدید، ال جی دیسپلی در حال آماه کردن برای تامین پنل‌های micro-OLED مورد استفاده در نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی اپل است.

براساس گزارش وبسایت «The Elec» ال جی قصد دارد تا تجهیزات نمایشگرهای «The Elec» را از شرکت «Sunic System» سفارش دهد، در حال حاضر کره‌ایی‌ها قصد دارند از این تجهیزات در جهت تولید پنل‌های موردنیاز نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی اپل استفاه کنند.

 

نقش ال جی در تولید هدست واقعیت ترکیبی اپل

براساس گفته‌های ال جی دیسپلی در زنجیره تامین نمایشگر نسل اول هدست اپل نقش دارد، با این وجود تامین کننده اصلی نیست و این وظیفه برعهده سونی گذاشته شده است، به نظر می‌رسد شرکت ال جی فقط یک تامین کننده نمایشگر oled عادی بخش بیرونی هدست اپل باشد.

با توجه به اینکه ال جی تجهیزاتی سفارش داده به نظر می‌رسد، نسل دوم هدست اپل جای سونی را گرفته و به یک تامین کننده اصلی پنل‌های micro-OLED موردنیاز این محصول تبدیل شده است، با در نظر گرفتن اینکه سونی با هدست پلی استیشن VR به رقیب اپل بدل شده است، کوپرتینویی ها با همکاری بیشتر با ال جی علاقه دارند.

نقش ال جی در تولید هدست واقعیت ترکیبی اپل

نقشه اپل برای گرفتن جای سونی

با توجه به سفارش تجهیزات، به نظر می‌رسد ال‌جی می‌خواهد در نسل دوم هدست اپل جای سونی را بگیرد و تبدیل به تامین‌کننده اصلی پنل‌های micro-OLED موردنیاز این محصول شود. با توجه به اینکه سونی با هدست پلی‌استیشن VR به نوعی رقیب اپل محسوب می‌شود، ظاهرا کوپرتینویی‌ها نسبت به همکاری بیشتر با ال‌جی علاقه دارند.

اواخر سال پیش «مینگ-چی کو»، تحلیلگر مطرح محصولات اپل گفته شده است که اپل روی نسل دوم هدست خود را شروع کرد تا محصولی سبک تر با شارژدهی و عملکرد بالاتر در اختیار کاربران قرار می‌دهد، که با عرضه این محصول در نیمه دوم 2024 اشاره داشته، روز گذشته گزارشی تحت عنوان مرفی این دستگاه به همراه عینک واقعت افزوده اپل در 2024 خبر داده است.

هدست برای اپل از اهمییت بالایی برخوردار است، زیرا می‌تواند مسیر این کمپانی را تغییر دهد و یک جریان مالی جدید برای آن به همراه داشته باشد، لذا توسعه نسل دوم آن قبل از عرضه نسل نخست، اقدامی کاملا منطقی است.

 

 

همچنین بخوانید:

شرکت سونی،غول تکنولوژی چگونه متولد شد؟

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*