بانی نو
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

ماینرهای اتریوم ۱۵ میلیارد دلار، برای خرید گرافیک پرداخت کردند

Atrium Miners to buy graphics

ماینرهای اتریوم در ۱٫۵ سال اخیر ۱۵ میلیارد دلار برای خرید گرافیک پرداخت کرده‌اند

بلومبرگ معتقد است، ماینرهای اتریوم در بازه 18 ماه اخیر 15 میلیارد برای خرید گرافیک پرداخت کرده‌اند و به نوعی امروزه با افت شدید قیمت اتریوم، اگر بخواهند استخراج این رمز ارز را به واسطه گرافیک گران قیمت انجام دهند توجیه اقتصادی ندارد.

وبسایت دیجیتال ترندز از طرف بلومبرگ نوشته است که ماینرهای اتریوم در 1.5 سال اخیر گذشته بیشتر از 15 میلیارد دلار برای خرید گرافیک هزینه کرده‌اند، این عدد هزینه پردازنده مرکزی، پاور، مادربورد و سایر قطعاتی را متشکل نمی‌شود که برای ساخت سیستم ماینینگ نیاز است.

شرکت فعالی با نام Bitpro Consulting، در حوزه خرید و نوسازی سخت افزارهای لازم را برای استخراج رمز ارز، منبع اصلی این ادعا محسوب می‌شود.ماینرهای اتریوم ۱۵ میلیارد دلار، برای خرید گرافیک پرداخت کردند

در سال 2020 قیمت اکثر ارزهای رمزنگاری شده رشد کرد و سبب شد میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا خرید گرافیک برای استخراج اتریوم را شروع کنند، در همان زمان، شرکت AMD و انویدیا نسل جدید گرافیک‌های گیمینگ خود را عرضه کردند. گرافیک‌های جدید این دو شرکت در کنار نسل پیش میزبان تغیرات محسوسی شدند و گیمرهای زیادی در نظر گرفته است که به تهیه آن علاقمند است.

تقاضا برای گرافیک‌های بسیار بیشتر از حجم عرضه شد و قیمت این محصولات بسیار زیادی است، دلال‌های سخت افزار موجب می‌شود وضعیت سخت‌تر از قبل شود.  موسسه Jon Peddie Research مدعی شده است که میانگین قیمت فروش گرافیک‌ها از 400 دلار در سال 2019 به 800 دلار در سال 2021 رسید.

افرادی که به سرعت به سراغ استخراج رمز ارز رفتند، موفق شدند تا سود خوبی را دریافت کنند. سال گذشته اتریوم بیشترین قیمت تاریخ خود را ثبت کرد، اما این قیمت امروزه بیش از 80 درصد افت داشته است.

گزارشی از که بلومبرگ منتشر شده است که با سخت افزار 30.000 دلاری خود توانسته فقط 5.000 دلار رمز ارز استخراج کند.

پس از اینکه اتریوم سراغ الگوریتم نشان دهنده سهام رفت، ماینرها قابلیت استخراج این رمزارز را از دست خواهد داد، توسعه دهندگان اتریوم معتقدند که این اتفاق احتمالا در آگوست اتفاق می‌افتد.

 

پیشنهادی:

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*