بانی نو
No products in the cart.

اینستاگرام فیلتر شد: اپلیکیشن اینستاگرام در ایران از دسترس خارج شد

اینستاگرام فیلتر شد: اپلیکیشن اینستاگرام در ایران از دسترس خارج شد

اینستاگرام فیلتر شد: اپلیکیشن اینستاگرام در ایران از دسترس خارج شد

اینستاگرام فیلتر شد : با توجه به شواهد موجود عصر روز چهارشنبه اپلیکیشن اینستاگرام با IP ایران مسدود شد و از دسترس تمام افراد ساکن در این کشور خارج شد، برخی افراد با استفاده از فیلترشکن به این برنامه وارد شده و این خبر را با انتشار اخباری از وبسایت‌های معتبر تایید کردند.

اینستاگرام فیلتر شد: اپلیکیشن اینستاگرام در ایران از دسترس خارج شد

در تاریخ 30 شهریور روز چهارشنبه بسیاری از کاربران ایرانی به شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام دسترسی نداشتند، شبکه فوق روی اینترنت همراه و ثابت کلیه اپراتورها در ابتدا کُند بود و بعد از مدتی بدون استفاده از VPN در دسترسی نبود.

این درصورتی است که ظهر همان روز بعد از جلسه هیئت دولت، وزیر ارتباطات در این باره این چنین گفت:

«به‌خاطر مسائل امنیتی و برخی از بحث‌ها که این روزها وجود دارد، ممکن است گاهی اوقات محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی تصمیم‌گیری و اعمال شود.»

زارع‌پور گفت اعمال این محدودیت‌ها به تصمیم‌گیری دستگاه‌های امنیتی خواند و گفت که محدودیت‌های فوق به احتمال زیاد از سوی این دستگاه‌ها صورت می‌گیرد.

چند ساعت بعد از انتشار این اظهارات، روابط‌عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این اظهارات را تکذیب کرد و افزود که صحبت‌های وزیر ارتباطات از سوی رسانه‌ها، اشتباه بوده است. بعد از این اتفاق دسترسی اینستاگرام برای کلیه ایرانیان مسدود شد، هرچند با  توجه به شواهد موجود باید گفت که شبکه اجتماعی اینستاگرام فیلتر شده است.

تا به اکنون با توجه به اخبار موجود به صورت رسمی خبری از فیلترینگ اینستاگرام منتشر نشده است، اما با توجه به تجربه کاربران، از دسترس خارج شدن شبکه اجتماعی با IP ایران نمایش وضعیت فوق است..

توییت نت بلاکس در مورد فیلترشدن اینستاگرام در ایران

همانطور که می‌دانید نت بلاکس موظف است تا مجموعه‌ایی از ترافیک اینترنت در کلیه نقاط جهان را رصد کند، به همین سبب با توجه به قطعی‌های فوق در ایران این مرکز در توییتی گزارش داد که دسترسی به شبکه اجتماعی در ایران با محدودیت مواجه شده است، با توجه به بررسی‌های صورت گرفته از سوی نت بلاکس آن‌ها اعلام کردند که این محدودیت به دلیل وجود اختلالی است که در شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی در کشور ایران صورت گرفته است. توییت منتشر شده را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

 

توییت نت بلاکس در مورد فیلترینگ در ایران

 

سایر اخبار مرتبط:

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران

قابلیت داینامیک آیلند برای ردمی K60

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*