لپ تاپ

مشخصات لپ تاپ شامل چه چیزهایی می شود؟

مشخصات لپ تاپ خوب

مشخصات یک لپ تاپ که باید در نظر داشته باشیم:

مشخصات لپ تاپ : زندگی یک سیر تکاملی طولانی مدت است که برای آنکه بتوان به آن ادامه داد، باید سعی و تلاش زیادی کرد. و در این راه انسان برای آنکه بتواند به موفقیت و سعادت برسد، باید مهارت و حرفه هایی را دنبال کند که در موفقیت زندگی اش تاثیر به سزایی دارد.

انسان ها برای رفع نیازهای خود و ادامه زندگی و همچنین انجام مشاغل و حرفه های خود، به یکسری ابزارها نیازمند هستند که بدون آن ها امکان ادامه دادن این راه وجود ندارد.

شاید برای شما باورکردنی نباشد ولی این ابزارها در زندگی بشر به یک محصول جدانشدنی تبدیل شده است. یکی از این ابزارهای مهم و ضروری، لپ تاپ ها هستند که نقش مهمی را ایفا می کنند.

 

 

بهتر است در تهیه این محصول عالی و فوق العاده مهم در زندگی، دقت کافی را به خرج دهید زیرا لپ تاپ ها به دلیلی که در طیف بسیار گسترده ای ساخته شده است، نمی شود آن ها را تنها از فروشگاه سرکوچه خریداری کرد و به مشخصات آن ها اهمیت نداد.

قبل از تهیه کردن هر محصولی باید ابتدا از مشخصات فنی آن محصول اطلاع کسب کنید و سپس با آگاهی کامل آن را تهیه کنید.

برای تهیه این محصول مهم باید ابتدا از مشخصات لپ تاپ اطلاع کسب کنید و سپس برای تهیه کردن آن اقدام کنید.

از نظر شما مهم ترین مواردی که قبل از تهیه کردن لپ تاپ ها باید از آن ها اطلاع کسب کنید، چیست؟ وقتی در خریداری لپ تاپ ها، سخن از مشخصات لپ تاپ به میان می آید، مواردی اعم از کیفیت، کارایی، مزیت و قیمت به میان می آید که باید آن ها را به صورت جزئی مورد بررسی قرار دهید.

  مشخصات لپ تاپ:

موارد مهمی در مشخصات لپ تاپ ها حائز اهمیت است که شامل پردازنده ها، باتری، صفحه نمایش، سیستم عامل، وزن و اندازه و غیره است که باید همه آن ها را در هر لپ تاپ مورد بررسی قرار دهید تا از مشخصات عالی لپ تاپ ها اطلاع کسب کنید.

سپس نخستین چیزی که اهمیت دارد، نوع لپ تاپ است که این وابسته به کارایی شما دارد و با توجه به اینکه از لپ تاپ ها برای چه کاری استفاده می کنید، باید برای تهیه کردن آن اقدام نمائید.

اگر دانشجو هستید و تنها از این محصول برای انجام کارهای روزانه سبک استفاده می کنید، بهتر است که  لپ تاپ خود را در سیستم ساده تری انتخاب کنید و یا اگر مهارتی دارید که نیاز به نصب برنامه های سنگین دارید، باید در سیستم لپ تاپ خود، دقت عمل بیشتری را خرج کنید. و اگر گیمر هستید، باید به دنبال لپ تاپ هایی که برای گیمینگ ها ساخته شده است، بروید.

 

 

  • وزن و اندازه

در تهیه کردن این محصول، یکی از مهم ترین مشخصات لپ تاپ ها، وزن و اندازه است که بسیار اهمیت دارد. شاید فکر کنید که این چه دلیلی بر اهمیت دادن می تواند داشته باشد، ولی این را تنها کسانی درک می کنند که دائما برای انجام کارهای روتین خود مجبور به استفاده از لپ تاپ ها و حمل و نقل کردن آن به همه جا می باشند.

در این صورت اگر لپ تاپی را تهیه کنید که دارای وزن و اندازه کوچکتری باشد، به راحتی می توانید بدون نگرانی از عقب افتادن کارهای خود، آن را در مسافرت، مهمانی، هتل، پارک  و هرجای دیگری که در حال رفت و آمد هستید، با خود حمل کنید.

اما اگر با این محصول زیاد سر و کار ندارید و برای انجام کارهای واجب متناسب با حرفه و مهارت خود به آن وابسته نیستید، می توانید برای تهیه این محصول با هر وزن و اندازه ای اقدام کنید.

  •  باتری

یکی از عالی ترین مشخصات لپ تاپ که نباید آن را پشت گوش انداخت، قطعا باتری است. شاید به این فکر کنید که همه لپ تاپ ها وقتی طراحی و تولید می شود، دارای باتری مقاوم و عالی می باشند.

ولی این طور نیست زیرا همانطور که ابتدا گفته شد، لپ تاپ ها در طیف بسیار گسترده ای ساخته شده است که دارای باتری هایی می باشند که ممکن است نتوانند تا 4 ساعت بیشتر شارژ را نگه دارند.

به همین دلیل باتری از مشخصات لپ تاپ است که باید آن را مورد بررسی قرار دهید. اگر این محصول را از برندهای اصلی و مطرح محبوب جهان تهیه کنید، می توانید از هدیه باتری عالی در آن ها بهره مند شوید.

حتی اغلب می توانید باتری هایی را تهیه کنید که می توانند تا 6 ساعت شارژ نگه دارند. این باتری ها شاید اندکی وزن لپ تاپ را سنگین تر کند، ولی ارزشش را دارد.

مشخصات لپ تاپ

  • پردازنده مرکزی یا CPU

امروزه تنوع بسیار زیادی از پردازنده ها ساخته شده است که به روی لپ تاپ ها نصب و راه اندازی می شود. پردازنده مرکزی از بخش های مهمی در لپ تاپ و از مهم ترین مشخصات لپ تاپ است که اگر از لپ تاپ تنها برای کارهای ساده و معمولی می خواهید استفاده کنید، بهتر است از پردازنده های i3 و i5  استفاده کنید.

اما نکته مهم این است که به هیچ عنوان به دنبال تهیه کردن پردازنده هایی که زیر دو هسته ای می باشند نروید که مطمئن باشید بعدا پشیمان خواهید شد.

پردازنده مرکزی بخش مهمی است که به عنوان مغز لپ تاپ محسوب می شود باید در مشخصات عالی تهیه شود.

 

 

  •  افظه سیستم یا RAM

حتی اگر فردی لپ تاپ خود را برای انجام کارهای مهم نیز تهیه کند، قطعا نیاز به این دارد که یکسری اطلاعات و داده ها را در لپ تاپ خود نگه دارد و به آن انتقال دهد.

به همین دلیل رم دستگاه بسیار مهم است و بهتر است در بالاتری حد، البته بازهم متناسب با نیاز شما تهیه شود. و اگر فردی هستید که از سیستم خود این انتظار را دارید تا همه برنامه ها را به طور همزمان باز نگه دارد، باید از لپ تاپی با حافظه بیشتر استفاده کنید تا لپ تاپ دچار مشکل نشود.

  • مشخصات لپ تاپ

  • هارد دیسک

امروزه کمترین ظرفیت هارد دیسکی که در لپ تاپ ها وجود دارد، 160 یا 180 است. ولی اغلب افراد به مقدار ظرفیت بیشتری نیاز دارند و این حافظه پاسخ گوی نیاز و انجام کارهای آن ها نمی باشد.

هرچه میزان هارد دیسک شما بالاتر باشد، قطعا می توانید لپ تاپی را تهیه کنید که دارای سرعت عمل بیشتری نیز است و به راحتی می توانید پای سیستم خود بنشینید و اطلاعات و داده های خود را به حافظه آن انتقال دهید.

همچنین این می تواند برای شما عمر طولانی مدتی داشته باشد و دچار آسیب و از بین رفتن اطلاعات شما نشود.

هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال Black WD6003FZBX ظرفیت 6 ترابایت

 

  • ارتباط

یکی از  عالی ترین مشخصات لپ تاپ ها که امروزه بسیار از آن ها در طول روز استفاده می شود، راه های ارتباطی لپ تاپ است. هر لپ تاپی که تهیه می کنید، باید حداقل تا 2 عدد راه ورودی USB داشته باشد.

اگر لپ تاپ شما ورودی HDMI و USB نداشته باشد، قطعا کار شما را در بیشتر مواقع دشوار خواهد کرد. به همین دلیل با توجه به اینکه امروزه افراد نیاز به متصل کردن دستگاه ها و سیستم های دیگری برای  انتقال اطلاعات به لپ تاپ خود دارند، وجود این راه ارتباطی بسیار تاثیرگذار است.

شما تصور کنید که لپ تاپی را تهیه کرده اید که راه ارتباطی ندارد، پس چگونه می توانید اطلاعات و شخصی سازی های خود را برای حفظ شدن به لپ تاپ خود منتقل کنید؟ تصور این اصلا خوشایند نیست پس بهتر است در تهیه کردن این محصول دقت کافی را داشته باشید.

 

 

کلام آخر:

در نهایت اگر شما به مشخصات لپ تاپ توجه کنید و به یک برند عالی و دوست داشتنی در میان مردم مراجعه کنید، قطعا می توانید بهترین نوع آن را تهیه کنید.

عده ای از افراد تصور می کنند که برندهای شناخته شده در ارائه محصولات خود، هزینه های سرسام آوری را تعیین کرده اند، ولی این اصلا این طور نیست و اگر شما برای تهیه این لپ تاپ ها به کارخانجات جهانی سرشناس بروید، نه تنها انواع و اقسام زیادی از محصول مورد نظر شما برایتان نمایان می شود، بلکه برای هر یک از عالی ترین کیفیت های لپ تاپ ها، قیمت های مناسب و مقرون به صرفه ای عرضه شده است تا همه افراد بتوانند آن را به راحتی تهیه کنند.

شاید این از نظر شما غیر ممکن باشد که یک برند مشهور به تولید محصولات خود با کیفیت عالی و قیمت مناسب بپردازد، ولی این ممکن است زیرا آن ها به خودی خود معروف نشده اند و سال ها تلاش کرده و رضایت مشتری را سرلوحه اهداف خود قرار داده اند تا توانسته اند به این درجه از محبوبیت برسند.

به این ترتیب ابتدا با آگاهی از مشخصات لپ تاپ خوب، به برندهای معروف مراجعه کنید و با توجه به نیازی که به این محصول دارید، و همچنین بودجه ای که در اختیارتان هست، برای تهیه کردن لپ تاپ خود اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *