بانی نو
No products in the cart.

آموزش هک جیمیل

آموزش هک جیمیل : هر فردی که در فضای مجازی فعالیت می‌کند، نیاز به ایمیل یا جیمیل دارد. در حقیقت، ایمیل یک آدرس اینترنتی است که به ما کمک می‌کند تا راحت‌تر با افراد دیگر در فضای مجازی و اینترنت ارتباط برقرار کنیم.

به طور کلی، ایمیل نقش آدرس پستی در دنیای واقعی را ایفا می‌کند. اکثر افراد اولین بار ایمیل را با یاهو و جیمیل شناختند به طوری که امروزه، اغلب افراد حداقل یک آدرس ایمیل دارند.
از آن جهت که بسیاری از اطلاعات مهم ما به آدرس ایمیل ارسال می‌شود. حفظ امنیت آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

با وجود دوراندیشی‌های یاهو و گوگل و استفاده از لایه‌های امنیتی زیاد، همچنان راه‌هایی برای دور زدن آن و هک جیمیل وجود دارد.
به همین خاطر، در این مقاله قصد داریم تا بحث را به سمت روش‌های هک جیمیل منعطف کنیم.

امنیت جیمیل

در سال 2004 تحت یک نسخه آزمایشی، جیمیل به عنوان سرویس پست الکترونیک گوگل شروع به کار کرد و در سال 2009 به طور رسمی به مردم معرفی شد.
در حال حاضر، جیمیل بیش از 1میلیارد کاربر فعال در ماه دارد که رقم بالایی به حساب می‌آید. با این وجود، گوگل توانسته به خوبی از پس تبادل اطلاعات بربیاید و امنیت تمامی کاربران را فراهم کند.

امنیت بالای جیمیل باعث شده است که کاربران با خیالی راحت از پست الکترونیک گوگل استفاده کنند و گاهی اطلاعات مهمی را در آن ذخیره و یا رد و بدل کنند.
البته ذخیره اطلاعات مختلف در جیمیل، فکر سو استفاده از اطلاعات و سرقت این داده‌ها را در سر افراد سودجو انداخته است. با وجود امنیت بالای سرویس‌های گوگل، هکرهای ماهری وجود دارند که می‌توانند امنیت حساب کاربریتان را زیر سوال ببرند.

عدم توجه به راهکارهای افزایش امنیت اکانت باعث شده است که روش‌های مختلفی جهت دسترسی به حساب کاربری و هک جیمیل وجود داشته باشد.

آموزش هک جیمیل ( چگونه جیمیل را هک کنیم‌ )

همانطور که در بالا اشاره کردیم، روش‌های متفاوتی برای هک جیمیل وجود دارد که هکرها از آن‌ها استفاده می‌کنند تا اطلاعات کاربران را سرقت کنند.
یکی از رایج‌ترین روش‌ها، استفاده از شیوه مهندسی اجتماعی با هدف بدست آوردن پسورد است که تعداد زیادی از حساب‌های هک شده را تشکیل می‌دهد.

آموزش هک جیمیل به روش شیوه مهندسی اجتماعی:

یکی از رایج‌ترین و معمول‌ترین روش‌های هک جیمیل، دسترسی به اطلاعات کاربری فرد است. این روش منحصر به یک حساب خاص نمی‌شود و تمامی حساب‌های کاربری در فضای مجازی را در بر می‌گیرد.
در این روش، هکر با استفاده از روش‌های گوناگون تلاش می‌کند تا رمز استفاده شده برای حساب کاربری را دریافت کند و از هیچگونه ابزار خاصی جهت بدست آوردن رمز استفاده نمی‌کند.

ابتدا هکر تلاش می‌کند تا اعتماد کاربر را در این زمینه جلب کند و او را مجاب می‌کند که رمز عبور حساب کاربریش را در اختیار هکر قرار دهد.
فرض کنید که یک فرد سودجو یک حساب کاربری با نام کاربری GooGle ایجاد می‌کند و به فرد به خصوصی ایمیل می‌دهد. محتوای ایمیل مبنی بر آن است که مشکلی برای حساب کاربری ایجاد شده است.

برای مثال، فرض کنید که هکر یک حساب کاربری در جیمیل با نام کاربری Google ایجاد کرده و یک ایمیل به کاربر مورد نظر ارسال می‌کند. محتوای ایمیل مبنی بر این است که مشکلی برای حساب کاربریتان به وجود آمده و هک شده است.

در گام بعدی از کاربر می‌خواهد تا برای رفع شبه بر روی یک لینک کلیک کند. لینک ارسالی کاربر را به یک صفحه جعلی هدایت می‌کند و از او می‌خواهد تا رمز عبورش را وارد نماید. بدین ترتیب هکر بدون هیچ زحمتی موفق به هک جیمیل خواهد شد و می‌تواند به تمام اطلاعات قربانی دسترسی پیدا کند.

مقاله پیشنهادی : بهترین آنتی ویروس رایگان

هک جیمیل به روش استفاده از کیلاگر و تروجان :

برنامه‌هایی با عنوان کیلاگرها وجود دارد که بر روی سیستم‌های کاربر نصب می‌شود و تمام کاراکتر و اعدادی که توسط کیبورد تایپ می‌شود را ذخیره می‌کند.
سپس، این کاراکترها در مکانی ذخیره می‌شود و یا به آدرس خاصی ارسال می‌شود.

از سوی دیگر، تروجان‌ها برنامه‌ای مخرب هستند که به عنوان یک برنامه کاربردی معرفی شده و در واقع بعد از نصب، فعالیت مخربانه‌ای در پشت پرده آغاز می‌شود.
فرد قربانی با استفاده از برنامه‌ و لینک‌های آلوده، تروجان یا کیلاگر را بر روی سیستم نصب می‌کند. سپس، کیلاگر و تروجان شروع به جمع‌آوری اطلاعات کاربر از قبیل رمز عبور می‌کنند و برای فرد سودجو ارسال می‌کنند.
این روش، یکی از شیوه‌های مطرح هک جیمیل است.

هک جیمیل

هک جیمیل با لینک‌های آلوده:

یکی دیگر از روش‌های هک جیمیل، استفاده از لینک‌های آلوده است که در قالب ایمیل برای فرد ارسال می‌شود. ایمیل‌ها حاوی لینک‌هایی هستند که کلیک بر روی آن‌ها باعث نصب بدافزار یا کیلاگر روی سیستم قربانی می‌شود.
برای اینکه لینک‌ها در ظاهر بی‌خطر جلوه داده شود، هکر آن‌ها را به یک حساب کاربری معتبر ارسال می‌کند و همراه آن متنی توجیه کننده ارسال می‌کند که باعث گول خوردن کاربر می‌شود.

هک جیمیل با حدس پسورد:

برخی از افراد عادت دارند که رمزی یکسان برای انواع حساب‌های کاربریشان انتخاب کنند. بنابراین، هکر با داشتن یک رمز عبور می‌تواند سایر حساب‌های کاربری را هک کند
در این روش، هکر مالک یک سرویس اینترنتی است که افراد در آن نام کاربری و رمز عبور دارند. فرم‌های اینترنتی از فرد می‌خواهد تا آدرس ایمیل خود را وارد کند. در نتیجه، فرد سودجو به اطلاعات کاربر دسترسی پیدا می‌کند و به راحتی اقدام به هک جیمیل می‌کند.

در گام بعد، لازم است که هکر رمز‌های انتخاب شده را در قسمت مخصوص جیمیل وارد نماید. معمولا بعد از چند بار تلاش، موفق به هک جیمیل می‌شود.
گاهی هکر مالک چنین سرویسی نیست. اما به سرویس‌های این چنینی حمله می‌کند و اطلاعات کاربران را سرقت می‌کند. بعد از آن به روش ذکر شده در بالا، چند رمز عبور احتمالی را امتحان می‌کند تا به جواب برسند.

آموزش هک جیمیل

هک جیمیل افراد با دسترسی به دستگاه آن‌ها:

یکی دیگر از روش‌های ساده هک جیمیل ، دسترسی به رمز عبور حساب جیمیل افراد و دسترسی به دستگاهی است که فرد از آن برای وصل شدن به جیمیل استفاده کرده است.
در این روش، هکر از نزدیکان قربانی است و به موبایل یا کامپیوتر کاربر دسترسی دارد. از آن جهت که مرورگرهایی مانند کروم یا فایرفاکس، پسوردهای دسترسی به حساب کاربری را در خود ذخیره می‌کنند، با ورود به بخش ذخیر پسورد می‌توان به راحتی رمز عبور افراد را بدست آورد.

هک جیمیل

جلوگیری از هک جیمیل:

جهت جلوگیری از هک جیمیل و افزایش امنیت اکانت، لازم است به یک سری نکات مهم توجه کرد. در زیر، نکات قابل توجه که مانع از هک جیمیل می‌شود را معرفی کرده‌ایم. نکاتی که تا حد زیادی از هک حساب کاربری جلوگیری می‌کند.

  • هیچگاه بر روی لینک‌های مشکوک ارسال شده کلیک نکنید. قبل از کلیک بر روی لینک، از روش‌های شناسایی لینک‌های آلوده استفاده کنید.
  • استفاده از آنتی ویروس‌های معتبر می‌تواند از سیستم در برابر برنامه‌های مخرب محافظت کند. از سوی دیگر، بهتر است از نصب برنامه‌های مشکوک بپرهیزید. به خصوص برنامه‌هایی که از طرف اشخاص دیگر برای شما ارسال شده و منبع معتبری برای دانلود آن‌ها وجود ندارد.
  • از توجه به ایمیل‌هایی که از شما می‌خواهد تا اطلاعات مهمی مانند رمز عبور را برای آن‌ها بفرستید، بپرهیزید. اگر به صفحه‌ای هدایت شدید که لازم است رمز عبور را وارد کنید، حتما به آدرس بالای صفحه توجه کنید تا مطمئن شوید که صفحه جعلی نیست.
  •  از رمزهای ساده و پسورهای کوتاه برای حساب کاربریتان استفاده نکنید. بهتر است که از پسوردهای پیچیده و مطمئن برای افزایش امنیت جیمیل استفاده نمایید. برای مثال، از عبارات به جای کلمه استفاده کنید و با استفاده از اعداد و نشانه‌ها در آن، پیچیدگی رمز عبور را افزایش دهید.
  • به هیچ عنوان از رمز عبور جیمیل، هنگام ثبت‌نام در سایر سایت‌ها استفاده نکنید. سعی کنید که پسوردی که برای جیمیلتان انتخاب کرده‌اید از سایر حساب‌های کاربری جدا باشد تا فرد نتواند به هیچ عنوان با در دست داشتن آن، پسورد سایر حساب‌های کاربریتان را حدس بزند.
  •  از قرار دادن سیستم شخصی‌تان در اختیار دیگران بپرهیزید و از دستگاه‌های عمومی برای استفاده از حساب کاربریتان استفاده نکنید. همچنین، استفاده از وای‌-فای عمومی جهت دسترسی به جیمیل می‌تواند امنیت آن را در معرض خطر قرار دهد.
مقاله پیشنهادی : نحوه ساخت اپل آیدی

نتیجه‌گیری:

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا، خلاصه‌ای از روش‌های هک جیمیل بدون نیاز به عملیات پیچیده و دانش برنامه‌نویسی را برای شما عزیزان معرفی کرده‌ایم. شیوه‌هایی که می‌تواند هرکسی را به عنوان هکر ظاهر کند. ‌توجه به نکات بالا و رعایت آن‌ها می‌تواند راه‌های نفوذ افراد سودجو به حساب کاربریتان را محدود کند.

استفاده از دستورالعمل‌هایی که در انتها به آ‌ن‌ها اشاره شده است می‌تواند تا حد زیادی مانع از دسترسی افراد غیرمجاز به حساب کاربریتان می‌شود. این نکات از مهم‌ترین راهکارهای حفاظت از اکانت است که توصیه می‌کنیم آن‌ها را رعایت کنید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*