بانی نو
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

راهنمای خرید مادربرد

چگونه یک مادربرد انتخاب کنیم؟

چگونه یک مادربرد انتخاب کنیم؟ (راهنمای خرید قطعی 2022)

لذا راهنمای خرید به شما کمک می‌کند تا بدون استرس و نگرانی مادربرد مناسب سیستم خود را انتخاب کنید.

اسمبل کردن یک کامپیوتر فقط خرید قطعات متنوع و مونتاژ آن نیست، برای مثال در زمان انتخاب مادربرد می‌توانید به گزینه‌های متنوعی که در این راستا قرار دارد مراجعه کنید و از بین آن‌های بهترین مدل را انتخاب کنید، هرچند انتخاب یک مادربرد بین این همه تنوع کار آسانی نیست.

در زمان خرید مادربرد، مجموعه‌ایی از مدل‌های متنوع با مشخصات مختلف موجود است که موجب می‌شود تا علاقمندان در این زمینه برای مدت طولانی تصمیمی نگیرند در ادامه قصد داریم به شما در این زمینه کمک کنیم.

فهرست مطالب

چگونه یک مادربرد انتخاب کنیم؟

اصول اولیه راهنمای خرید مادربرد – گزینه های اساسی اتصال برای بررسی

مادربرد بخش مرکزی یک سیستم کامپیوتری است که کلیه فعالیت‌ها در آن صورت می‌گیرد و همه چیز را در خود نگه می‌دارد.

در زمان اسمبل کردن یک کیس جدید برای کامپیوتر شخصی فاکتورهای متعددی موجود است که در پیدا کردن این مورد که کدامیک به بهترین صورت با نیازهای شما مطابقت دارد کمک می‌کند.

ممکن است قبلا شنیده باشید که انتخاب کیس مناسب چقدر به شما در زمان جمع کردن سیستم از همان ابتدا کمک می‌کند: دریچه‌ها و سیستم‌های خنک کننده در تعیین آن نقش تعیین کننده‌ایی دارند.

اگر قصد دارید بعد از مدتی کامپیوتری را که اکنون جمع می‌کنید را بعدها ارتقا دهید، نباید پایه و اساس این کامپیوتر را فراموش کنید. بعبارت دیگر پایه و اساس بورد اصلی کامپیوتر با نام مادربورد شناخته می‌شود و یکی از مهم‌ترین قطعه از پازل یک کامپیوتر است.

مادربورد است که که سایر قطعات کامپیوتر را تعیین می‌کند، همچنین سایر قطعات همچون پردازنده به شما در انتخاب نوع مادربورد کمک می‌کنند.

بعد از انتخاب CPU باید مادربورد را انتخاب و خریداری کنید، خوب است که پروسه خرید مادربورد در بخش‌های کوچک‌تری تقسیم شود.

پیش از اینکه مدل مادربورد خود را انتخاب کنید می‌توانید از سایت رسمی Newegg استفاده کنید و حداکثر 5 مادربورد را انتخاب کرده و جزئیات آن را با هم مقایسه کنید.

زمانی که از بالا به یک مادربورد می‌نگرید، می‌توانید کلیه خازن‌ها، مدارها، سینک‌های حرارتی، کانکتورها و غیره به وضوح مشاهده کنید.

البته خوب است بدانید که مادربوردهای محصولاتی پیشرفته محسوب می‌شوند که باید بدانید برخی از جزییات این محصول برای خرید بسیاری مهم هستند.

بعبارت دیگر برای خرید مادربورد می‌بایست محصولی را انتخاب کنید و در نهایت خریداری کنید که نیاز امروزه و آینده شما را برطرف کند. اگر جزو افرادی هستید که در هیچ زمانی قصد ارتقا سیستم خود را ندارید می‌بایست مادربوردی را انتخاب کنید که برای مصارف معمولی مناسب باشد.

اگر فکر می‌کنید که بعدا قصد دارید سیستم خود را ارتقا دهید می‌بایست محصولی را انتخاب کنید که به رشد کامپیوتر شما بی شک کمک کند.

راهنمای خرید مادربرد: هنگام خرید مادربرد به چه نکاتی باید توجه کرد؟ چیزهایی که باید بدانید!

مادربورد پایه و اساس سیستم ما را تشکیل می‌دهد، کلیه کاربرانی که با سخت افزار آشنا هستند معمولا به آن بی توجه بود و به جای در نظر گرفتن این قطعه تمرکز خود را بیشتر روزی اجزای دیگری همچون کارت گرافیک و CPU قرار می‌دهند.

نقش این بخش از سیستم بسیار تاثیرگذار است، داشتن یک مادربورد پیشرفته قادر است

نقش آن تا حد زیادی تعیین کننده است. داشتن یک مادربرد پیشرفته می‌تواند به ما این امکان را بدهد که در آینده اکثر دستگاه‌های جانبی از جمله پردازنده را بدون نیاز به تغییر کامل برد به‌روزرسانی کنیم.

نکات مهم در خرید مادربرد با چیپست اینتل

خانواده پیشتاز چیپست‌های سری Z در پلتفرم اینتل است که به کمک استفاده از حداکثر 24 لاین درگاه PCIe نسل چهارم در مدل‌های پرچمدار و همچنین اسلات‌های توسعه مدرن بین گیمرها و سایر کاربران حرفه‌ای از طرفداران متعددی برخوردار است.

این خانواده به صورت کامل از اورکلاک پردازنده‌های اینتلی به خوبی پشتیبانی می‌کند.

در پله‌های بعد خانواده‌های سری H و سری B را داریم که از حداکثر 20 لاین درگاه PCIe و تا 4 درگاه USB 3.1 نسل دو در سری H و درگاه‌های USB 3.0 در مدل‌های پرچمدار سری B پشتیبانی می‌کنند.

نکات مهم در خرید مادربرد با چیپست اینتل و AMD

نکات مهم در خرید مادربرد با چیپست AMD

برای انتخاب AMD گزینه‌ها اندکی پیچیدگی خاص خود را دارند، سری پیشتاز این مجموعه به سری X تعلق دارد که مدل پرچمدار این خانواد محسوب می‌شود و با ماکسیمم 36 لاین درگاه PCIe نسل چهارم میزبانی می‌کند و تا 12 درگاه USB 3.2 نسل 2 در مدل پرچمدار این مجموعه پوشش می‌دهد.

خانواده سری B و سری A نیز وجود دارد که از حداکثر 26 و 20 لاین درگاه PCIe و درگاه‌های USB 3.2 نسل دو عرضه می‌شود.

راهنمای خرید مادربرد: سوکت چیپست

سوکت مادربورد چیست و چه وظایفی دارد؟ سوکت مادربورد قسمتی از برد اصلی است که پردازنده مرکزی روی آن قرار می‌گیرد، این سوکت‌ها امروزه در مدل‌های متعددی همچون LGA، PGA و BGAدر دسترس بوده و این نامگذاری به مدل قرارگیری پین‌های سوکت اشاره می‌کند.

سوکت‌های LGA و PGA دو مدلی هستند که به نوعی در نقطه مقابل هم قرار می‌گیرند.

در سوکت‌های LGA سطح سوکت مجموعه‌ایی از پین‌ها تشکیل شده است، در نوع PGA از پین‌های پردازنده به نفع پین‌های موجود در سوکت مادربورد صرف نظر می‌کند.

نوع دیگری از سوکت موجود است که به BGA شناخته می‌شود، در این نوع سوکت‌ها پردازنده در هنگام تولید به صورت دائمی به مادربورد متصل می‌شود و به همین سبب قابلیت بروزرسانی پردازنده وجود ندارد. این نوع از پین‌ها را می‌توان در مادربوردهای مجتمع و به صورت ویژه لپ تاپ‌ها مشاهده کرد.

سوکت پردازنده که روی مادربورد رایانه‌ای شما واقع می‌شود، نقشی مشابه به پریز برق بازی است، با اتصال وسائل برقی به پریز، آن را به شبکه سراسری برق وصل می‌کنیم.

سوکت‌ها راهی برای اتصال پردازنده به سایر اجزاء رایانه ایجاد می‌کنند، و ضمن رساندن نیروی برق به پردازنده ارتباط آن‌ها را با سایر بخش‌های سخت افزار فراهم می‌کنند.

در رایانه‌های مدرن، سوکت‌ها روی مادربورد قرار می‌گیرند، در گذشته از اسلات‌هایی مشابه با اسلات‌های ویژه نصب کارت PCI برای اتصال پردازنده استفاده می‌شود.

نکات مهم در خرید مادربرد با چیپست AMD

اسلات های رم

اگر شما جزو افرادی هستید که تا به اکنون به مادربورد کامپیوتر یا لپ تاپ خود نگاهی می‌کنید، متوجه شیارهای روی مادربورد خود خواهید شد.

احتمالا پس از دیدن این نوع شکاف‌ها از خود می‌پرسید که این قطعات چه کاری انجام می‌دهند و چه تاثیراتی روی مادربورد می‌گذالرند.

این شیارها به نام اسلات شناخته می‌شوند، جایگاه نصب قطعات جانبی همچون کارت گرافیک، رم و غیره روی مین برد هستند.

فاکتور اندازه و فرم

مادربوردهای ASUS STRIX در سایزهای متنوعی تولید و در بازار به فروش می‌رسد، این مسئله به این معناست که می‌توانید کامپیوتری را تهیه کنید که برای فضای اطراف شما مناسب است. در صورتی که فضای از فضای زیادی برخوردار هستید قادر خواهید بود تا از کیس فول سایز و در صورت که فضای کمی را برای کیس در نظر گرفته‌اید می‌توانید از کیس کوچک تر استفاده کنید.

به همین سبب مادربوردها در اندازهای متنوعی ارائه می‌شوند، فاکتور سایز، مضخص کننده اندازه کیس شما تعداد قطعاتی است که ساپورت می‌کند.

هرچقدر اندازه فیزیکی یک مادربورد بیشتر باشد، قطعات بیشتری را پشتیبانی می‌کند. این نکته را باید در نظر داشته باشید که کلیه کیس‌ها از فاکتور اندازه و فرم پشتیبانی نخواهند کرد. لذا بهتر است در ابتدا از سازگاری کیس و مادربورد خ

ود به خوب اطمینان حاصل کنید.

مادربوردهای محافظت شده (Shielded motherboards) قادر هستند، قطعات متعددی همچون کارت گرافیک، دستگاه ذخیره‌سازی و غیره را در کنار CPU به هم متصل کند.

انواع زیادی از پورت‌های گسترش موجود هستند، اما باید گفت امروزه همه آسان تر شده است، امروزه پورت‌هایی برای اتصال جانبی و همچنین قسمت‌های بخصوصی برای اتصال قطعات خارجی موجود است.

PCIE یا همان Peripheral Component Interconnect Express از جمله پورت‌هایی هستند که برای اتصال بیشتر قطعات مورداستفاده قرار می‌گیرند.

چهار اندازه متنوع برای پورت‌های PCIE موجود است که یکی از معمولی‌ترین آن‌ها به PCIL 3.0 اختصاص دارد.

می‌بایست در خصوص انتخاب پورت‌های مناسب و موردنیاز خود اطمینان حاصل کنید تا در آینده با مشکل روبرو نشوید.

اسلات‌ها متشکل از 4 مورد x1, x4, x8 و x16است، رایج‌ترین آن به سری x4 و x16اختصاص دارد. مادربوردها طبق تعداد اسلات‌ها تفاوت‌های زیادی دارند، سعی کنید مادربوردی را انتخا کنید که به اندازه کافی اسلات داشته باشد.

پشتیبانی از GPU

راهنمای خرید مادربرد: کلیه کامپیوترها از یک فرمت تصویری برای انتقال اطلاعات احتیاج دارند، یعنی ظاهرشدن تصاویر روی مانیتور در یک کامپیوتر معمولی قسمتی که این وظیفه را برعهده دارد را کارت گرافیک یا GPU می‌نامند.

می‌بایست مطمئن شوید از GPU در جهت رفع نیازهای خود استفاده کنید.

بسیار از CPUهای اینتل با GPUهایی همراه می‌شوند که موجب می‌شود خروجی روی مانیتور نمایش داده شود. شرکت AMD برای اینکار نسخه مخصوص خود را دارد و نام آن APU است. این ورژن پک کامل GPU و CPU است.

این GPU ها ضعیف بوده و برای کارهای روزانه مناسب است و بازی‌های رایانه‌هایی با گرافیک پایین را اجرا خواهد کرد.

اگر به GPUی قوی‌تری احتیاج دارید، برای بازی یا اپلیکیشن‌های خاص به GPU جدا نیاز است، باید بدانید که چه GPUهایی را که قادر هستید به مادربورد خود وصل کنیدو یا اینکه مادربورد شما چند GPU را پشتیبانی می‌کند.

ذخیره سازی

کامپیوتر زمانی که خاموش است به جایی نیاز دارد که اپلیکیشن‌ها، سیستم عامل و اطلاعات را ذخیره کند. امروزه برای این امر می‌بایست بین SSD و HDD یکی را انتخاب کنید، HDDها ارزان و SSDها گران هستند. سرعت SSD بالاتر است.

در زمان خرید مادربورد می‌بایست چند کانکتور ذخیره‌سازی اصلی را در نظر بگیرید، تعداد اتصال‌ها و همچنین نوع آن بسیار با اهمییت است، برخی از این اتصالات به صورت داخلی و برخی دیگر به صورت خارجی هستند.

امروزه معمولی‌ترین نوع اتصال ATA یا SATA محسوب می‌شود که از قدرت انتقال SATA 3.0 بسیار بالاتر است.

می‌توانید از SSD یا HDDهای که از اتصال SATA 3.0 برخوردارند، تهیه کنید؛ هر مادربورد از تعدادی پورت SATA می‌باشد.

NVME یک نوع معمول دیگر از اتصال است، این پروتکل جدید از پهنای باند بالاتری برخوردار است و قدرت کمتری مصرف می‌کند، فراموش نکنید که خرید این قطعات همچون سایر نیاز به تحقیق و تحلیل است.

راه‌های متعدد دیگری به جز موارد بالا برای اتصال قطعات مادربوردقرار دارد. برخی از این اتصالات به صورت مستقیم داخل کیس و یا روی مادربورد قرار دارند و سایر موارد به واسطه پورت‌ها به قسمت‌های مختلف کیس متصل می‌شوند.

شما می‌بایست بدانید که کیس موردنظر چه پورت‌هایی را پشتیبانی می‌کند و مطمئن شوید که مادربورد شما از اتصالات داخلی موردنیاز فراهم می‌شود.

مادربورد از اتصالات خارجی قابل دسترسی در پنل ورودی/ خروجی باشد که در قسمت عقبی کیس قرار دارد.

هنگام خرید مادربرد چه چیز دیگری را باید در نظر گرفت؟

در ادامه “راهنمای خرید مادربرد” موارد دیگری را که نیاز است مدنظر قرار بدهید اشاره کرده‌ایم:

هنگام خرید مادربرد چه چیز دیگری را باید در نظر گرفت؟

برد اصلی و انتخاب آن از جمله مهم‌ترین تصمیمات در هنگام خرید و یا ارتقا یک کامپیوتر محسوب می‌شود. این انتخاب در کنار تاثیر مستقیم در عملکرد کامپیوتر شما در زمان آینده ارتقا از اهمییت بالاتری برخوردار است.

امروزه روی مادربوردها، پورت‌های پیشرفته‌ایی همچون USB 3.1 و یاM2 و حتی کارت های (تراشه) صدای Dolby و کنترل های RAID پیشرفته وجود دارد که می‌توان از آن در زمان ارتقا سیستم و بدون نیاز به نصب سایر امکانات جانبی استفاده کرد.

اورکلاک کردن: قصد اورکلاک پردازنده‌ها را دارید؟

بسیاری از کاربران حرفه‌ایی همچون گیمرها برای استفاده همه جانبه از پردازنده‌ها برای اورکلاک اقدام می‌کنند. منظور اصلی از اورکلاک (Overclock)، فعال کردن پردازنده در سرعت کلاک باتری نسبت به حالت پیش فرض کارخانه است.

اورکلاک سبب می‌شود تا پردازنده ما از حداکثر قدرت خود برای پردازش داخلی استفاده کند. این کار موجب می‌شود تا برق مصرفی و در کنار آن تولید گرمای پردازنده افزایش یابد.

برای اورکلاک پردازنده در کنار اینکه به سیستم کولینگ بهتر و منبع تغذیه توانمندی نیاز خواهید داشت، می‌بایست به کیفیت و پشتیبانی مادربورد هم توجه کنید، معمولا بردهای مدرن‌تر و پرچمدار هر خانواده محسوب می‌شوند و دارای قابلیت پشتیبانی است.

معرفی انواع مادربورد (بالارده- میان رده و پایین رده)

در حالت کلی ما در وبسایت بانینو 3 مدل مادربورد در سه سری Z و B و H در برندهای ایسوس و گیگابایت به فروش می‌رسانیم.

راهنمای خرید مادربرد: سری Z – مادربورد بالارده

مادربرد ایسوس ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4

مادربرد ایسوس ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4

مشخصات مادربرد ایسوس ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4

 • برند: ایسوس
 • برد تغذیه: 16+1 فاز
 • بلوتوث: نسخه 5.2
 • تعداد اسلات حافظه:4 عدد
 • چیپ ست: Z690
 • پیکربندی حافظه: دو کاناله
 • حداکثر حافظه پشتیبانی شده: 128 گیگابایت
 • نوع سوکت پردازنده: LGA1700
 • نوع حافظه پشتیبانی شده: DDR4

در صورتی که قصد آشنایی و خرید مادربرد ایسوس ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 را دارید می‌توانید به صفحه محصول فوق در فروشگاه بانی نو مراجعه کنید و در بخش مشخصات تکمیلی پس از مطالعه نسبت به خرید اقدام کنید. در صورتی که برای مشکلی و یا ابهامی در این زمینه وجود دارد می‌توانید با همکاران ما تماس حاص فرمایید.

مادربرد گیگابایت Z690 AORUS MASTER

مادربرد گیگابایت Z690 AORUS MASTER محصولی چشمگیر با هزینه مقرون به صرفه در میان رقیبان هم رده است. این مادربرد در تمام تست‌های ما عملکرد بسیار خوبی ارائه کرد؛ بنابراین این یکی از باکیفیت‌ترین مادر بردهایی است که باید هنگام ارتقاء رایانه شخصی خود در نظر بگیرید. در این مقاله تمامی ویژگی‌های بررسی کرده‌ایم.

مشخصات مادربرد گیگابایت Z690 AORUS MASTER

 • برند: گیگابایت
 • ابعاد: 305×259 میلی‌متر
 • پیکربندی حافظه: دو کاناله
 • تعداد اسلات حافظه: چهار عدد
 • چیپ ست: Z690
 • حداکثر حافظه پشتیبانی شده: 128 گیگابایت
 • کانکتورهای برق: 24 پین
 • نوع حافظه پشتیبانی شده:DDR5
 • نوع سوکت پردازنده: LGA1700
مادربرد گیگابایت Z690 AORUS MASTER

در صورتی که قصد آشنایی و خرید مادربرد گیگابایت Z690 AORUS MASTER را دارید می‌توانید به صفحه محصول فوق در فروشگاه بانی نو مراجعه کنید و در بخش مشخصات تکمیلی پس از مطالعه نسبت به خرید اقدام کنید. در صورتی که برای مشکلی و یا ابهامی در این زمینه وجود دارد می‌توانید با همکاران ما تماس حاص فرمایید.

راهنمای خرید مادربرد: سری B – مادربرد میان رده

مادربرد ایسوس PRIME B660M-A D4

مشخصات مادربرد ایسوس PRIME B660M-A D4

 • برند: ایسوس
 • اسلات PCI Express x16: سه عدد
 • تعداد اسلات حافظه: چهار عدد
 • حداکثر حافظه پشتیبانی شده: 128GB
  چیپ ست: INTEL B660
 • پیکربندی حافظه: دو کاناله
 • نوع حافظه پشتیبانی شده: DDR4

در صورتی که قصد آشنایی و خرید مادربرد ایسوس PRIME B660M-A D4 را دارید می‌توانید به صفحه محصول فوق در فروشگاه بانی نو مراجعه کنید و در بخش مشخصات تکمیلی پس از مطالعه نسبت به خرید اقدام کنید. در صورتی که برای مشکلی و یا ابهامی در این زمینه وجود دارد می‌توانید با همکاران ما تماس حاص فرمایید.

مشخصات مادربرد ایسوس PRIME B660M-A D4

مادربرد گیگابایت B660 DS3H AX D4

مشخصات مادربرد گیگابایت B660 DS3H AX D4

 • برند: گیگابایت
 • کارت صدا: Realtek Audio CODEC
 • نوع سوکت پردازنده: LGA1700
 • نوع حافظه پشتیبانی شده: DDR4
 • کانال‌های صوتی:7.1 کانال
 • کانکتور M.2 و نوع اسلات آن: 2عدد
مادربورد گیگابایت B660 DS3H AX D4

در صورتی که قصد آشنایی و خرید مادربورد گیگابایت B660 DS3H AX D4 را دارید می‌توانید به صفحه محصول فوق در فروشگاه بانی نو مراجعه کنید و در بخش مشخصات تکمیلی پس از مطالعه نسبت به خرید اقدام کنید. در صورتی که برای مشکلی و یا ابهامی در این زمینه وجود دارد می‌توانید با همکاران ما تماس حاص فرمایید.

راهنمای خرید مادربرد: سری H – مادربرد رده پایین

مادربرد ایسوس مدل PRIME H610M-E D4

مشخصات مادربرد ایسوس مدل PRIME H610M-E D4

 • برند: ایسوس
 • کانکتور Mini PCI Express: ندارد
 • کانکتور SATA 3.0: چهار عدد
 • پیکربندی حافظه: دو کاناله
 • تعداد اسلات حافظه: دو عدد
 • چیپ ست: H610
 • حداکثر حافظه پشتیبانی شده: 64 گیگابایت
 • نوع حافظه پشتیبانی شده: DDR4
 • نوع سوکت پردازنده: LGA1700
مادربرد ایسوس مدل PRIME H610M-E D4

در صورتی که قصد آشنایی و خرید مادربرد ایسوس مدل PRIME H610M-E D4 را دارید می‌توانید به صفحه محصول فوق در فروشگاه بانی نو مراجعه کنید و در بخش مشخصات تکمیلی پس از مطالعه نسبت به خرید اقدام کنید. در صورتی که برای مشکلی و یا ابهامی در این زمینه وجود دارد می‌توانید با همکاران ما تماس حاص فرمایید.

مادربرد گیگابایت مدل H310M S2P

مادربرد گیگابایت مدل H310M S2P : تعریف رسمی مادربرد این است که یک صفحه اصلی مدار چاپی درون رایانه است ، به این معنی که قطعه اصلی مدار است که همه قطعات دیگر برای ایجاد یک کل منسجم به آن وصل می شوند.

مادربرد ستون فقرات است که اجزای رایانه را در یک نقطه به یکدیگر متصل می کند و به آنها امکان می دهد با یکدیگر صحبت کنند. بدون آن ، هیچ یک از قطعات کامپیوتر ، مانند CPU ، GPU یا هارد دیسک ، نمی توانند تعامل داشته باشند.

عملکرد کامل مادربرد برای اینکه کامپیوتر به خوبی کار کند لازم است. اگرچه برای دیدن مادربرد به طور منظم نیازی به دیدن کامپیوتر ندارید ، اما هوشمندانه است که خود را با جزئیات این ابزار ضروری آشنا کنید. مادربرد مانند یک تکه مقوا یا پلاستیک مسطح با تعداد زیادی طرح فلزی و سیم در اطراف آن به نظر می رسد.

مادربرد گیگابایت مدل H310M S2P

مشخصات مادربرد گیگابایت مدل H310M S2P

 • برند: گیگابایت
 • ابعاد: 244×185 میلی‌متر
 • فرم فاکتور: microATX
 • تعداد سوکت پردازنده: یک عدد
 • نوع سوکت پردازنده: Intel LGA 1151
 • چیپ ست: Intel H310
 • حداکثر حافظه پشتیبانی شده: 32 گیگابایت
 • استانداردهای حافظه: 2666 مگاهرتز
 • کانکتورهای برق: کانکتور برق اصلی 24 پبن ATX

در صورتی که قصد آشنایی و خرید مادربرد گیگابایت مدل H310M S2P را دارید می‌توانید به صفحه محصول فوق در فروشگاه بانی نو مراجعه کنید و در بخش مشخصات تکمیلی پس از مطالعه نسبت به خرید اقدام کنید. در صورتی که برای مشکلی و یا ابهامی در این زمینه وجود دارد می‌توانید با همکاران ما تماس حاص فرمایید.

راهنمای خرید مادربرد: خرید اینترنتی مادربورد

اگر قصد خرید مادربورد برای سیستم موردنظر خود دارید می‌توانید به فروشگاه اینترنتی بانی نو مراجعه کنید، بانی نو مرجع معتبر فروش قطعات کامپیوتری است که بسیاری از محصولات این سایت گارانتی دارند.

در صورتی که قصد خرید دارید می‌توانید از شماره تماس‌های درج شده در زیر استفاده کنید و از مشاورین فروش بانی نو کمک بگیرید.

شماره پشتیبانی خرید: 02154789 داخلی 2

سخن آخر

انتخاب و خریداری کردن مادربورد مناسب از جمله مهم‌ترین قدم‌ها برای جمع کردن یک کامپیوتر رویایی است، زیرا هر بخش از کامپیوتر شما به مادربورد انتخاب شده به واسطه شما، وصل می‌شود. اندازه مادربوردی که انتخاب می‌کنید سایز کلی کامپیوتر و میزان ا تصال شما به آن را مشخص می‌کند؛ سوکت cpu و چیپست تعیین می‌کند که چه نوع پردازنده‎ایی را باید نصب کنید. هرچند انتخاب کارت گرافیک خوب و پردازنده سطح بالا موجب می‌شود تا توجه بیشتری را به خود جلب کند.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*