» اخبار » نسخه جدید ChatGPT فیلم جنجالی Her را به واقعیت تبدیل می‌کند
نسخه جدید ChatGPT فیلم جنجالی Her را به واقعیت تبدیل می‌کند
اخبار

نسخه جدید ChatGPT فیلم جنجالی Her را به واقعیت تبدیل می‌کند

1403-02-25 5

مدل زبانی جدید OpenAI به نام GPT-4o رونمایی شد که بسیار پرسرعت بوده و قرار است رایگان باشد.

شرکت OpenAI در مراسم ویژه‌ی خود، مدل زبانی جدیدش یعنی GPT-4o را معرفی کرد که درواقع این چت‌بات نسخه‌ی بهبودیافته‌ی GPT-4 بوده است. در عبارت GPT-4o، حرف O مخفف Omni بوده که به معنای جهانی و عالم‌گیر می‌باشد.

مدیر ارشد فناوری OpenAI میرا موراتی گفته است که GPT-4o خیلی سریع‌تر بوده و عملکرد چشمگیری در حوزه‌ی درک متن، محتواهای صوتی و محتواهای تصویری دارد.

شرکت OpenAI گفته که GPT-4o رایگان در اختیار همه قرار خواهد گرفت و محدودیت ظرفیت کاربرانی که نسخه‌ی اشتراکی دارند 5 برابر کاربرانی است که از نسخه‌ی رایگان استفاده می‌کنند؛ یعنی روزانه کاربرانی که نسخه‌ی اشتراکی دارند پنج برابر بیشتر می‌توانند درخواست دهند.

حل مسائل ریاضی و درک لحن و مدل حرف زدن کاربر، بخشی از توانایی‌های شگفت‌آور GPT-4o می‌باشد که در قسمتی از مراسم OpenAI ارائه شد. درواقع قابلیت صوتی این چت‌بات با لحنی صمیمی با کاربر صحبت می‌کند و حتی داستان می‌گوید و نسبت به احساسات کاربر واکنش نشان می‌دهد.

مدیر عامل شرکت OpenAI سم آلتمن از چند حالته بودن GPT-4o خبر داد؛ چراکه افزون بر متن، محتواهای تصویری و صوتی را درک کرده و تولید می‌کند.

درواقع توسعه دهندگان می‌توانند GPT-4o را با قیمتی نصف قیمت GPT-4 Turbo خریداری کرده و در عین حال از این چت‌بات جدید با سرعتی دو برابر نسخه‌ی Turbo استفاده کنند.

بیشتر قابلیت‌ها و امکانات هوش مصنوعی جدید طبق گفته‌ی خود شرکت OpenAI کم کم در دسترس کاربران قرار می‌گیرد؛ اما قابلیت‌های تصویری و متنی از تاریخ 24 اردیبهشت قابل استفاده است.

چت‌بات جدید یا همان GPT-4o به سمت طبیعی شدن مکالمات و تعامل‌های انسان با کامپیوتر است و می‌تواند به ورودی‌های صوتی فقط 232 میلی‌ثانیه یا میانگین 320 میلی‌ثانیه پاسخ بدهد؛ همچنین به ادعای خود شرکت OpenAI زمان پاسخ‌دهی چت‌بات جدید همانند زمان پاسخ‌دهی انسان در مکالمه‌های روزانه است.

در حوزه‌های مطالب انگلیسی و کدهای برنامه نویسی، GPT-4o هم سطح نسخه‌ی Turbo بوده اما هم خیلی سریع‌تر و هم ارزانتر از آن می‌باشد. GPT-4o به طور خاص در حوزه‌ی توانایی درک محتواهای بصری و تصویری تقویت و پشتیبانی شده است.

GPT-4o به افراد نابینا و کم بینا کمک می‌کند تا محیط پیرامون خود بهتر بشناسند و از طریق صوت محیط اطراف را به ان‌ها توصیف می‌کند.

گفته شده که چت‌بات جدید شخصیتی مشابه بازیگر اسکارلت جوهانسون در فیلم Her دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×