» کنسول بازی » روش تشخیص دسته اصلی ps4 از فیک
کنسول بازی

روش تشخیص دسته اصلی ps4 از فیک

1400-09-17 17,868

دسته های ps4 به دلیل تنوع در طرح و رنگ‌های مختلف فروش بالایی از این محصول را به خود اختصاص داده است به همین دلیل است که با وجود فروشندگان سودجو، در میان وسایل جانبی ps4، پیدا کردن و تشخیص دسته اصلی ps4 آسان نخواهد بود. بنابراین در این مقاله طریقه تشخیص دسته اصلی ps4 را در چند مرحله ساده برای شما توضیح داده‌ایم.

 تشخیص دسته اصلی ps4

روش تشخیص دسته اصلی ps4

راه هایی وجود دارد که بتوانید تشخیص دسته اصلی از فیک Ps4 را انجام دهید تا در به اشتباه، هزینه‌ی دسته اورجینال را برای دسته فیک نکنید. در ادامه به این روش های تشخیص، پرداخته‌ایم.

توجه به جعبه محصول

بهتر است قبل از امتحان کردن سایر روش‌های تشخیص دسته فیک ps4 ، جعبه محصول را بررسی کنید. توجه داشته باشید که اگر بر روی جعبه به نوشتاری به زبانی غیر از انگلیسی برخورد کردید باید بدانید که دسته خریداری شده تقلبی است. همچنین به املا کلمات و طرز نگارش آن‌ها دقت کنید و اگر اشکالی در نوشتار جعبه محصول وجود داشت، دسته ps4 شما فیک است.

 تشخیص دسته اصلی ps4


بر روی جعبه به زبان عربی و یا زبان ژاپنی نوشته شده است

انواع بسیار زیادی از جعبه‌های دسته فیک ps4 وجود دارد که یکی از رایج‌ترین آن‌ها جعبه با نوشتار زبان ژاپنی است. شاید فکر کنید که چون سونی یک شرکت ژاپنی است، این طرز نوشتار منطقی باشد، اما این‌طور نیست. یکی دیگر از موارد رایج وجود نوشتار زبان عربی بر روی جعبه است.

جعبه ps4 حاوی شارژر باشد

جعبه‌های دسته PS4 اصل شامل کابل شارژ نمی‌شوند، نمونه‌های تقلبی همیشه یک شارژر دارند و کیفیت این شارژر بسیار بد می باشد؛ بنابراین اگر جعبه دسته ps4 شما حاوی شارژر باشد باید بدانید که با دسته جعلی ps4 رو به رو هستید.

نگاه کلی به کیفیت ساخت دسته ps4

با یک نگاه اجمالی، کیفیت کلی دسته را بررسی کنید. دکمه های دسته باید کاملا به شکل صحیح در جای خودشان قرار گرفته و حالت فنری مناسبی داشته باشند. بدنه دسته باید عاری از هر گونه خراشیدگی و ساییدگی باشد.

همچنین ، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی مقایسه ps4 با ps5 را هم بخوانید

وزن دسته ps4

برای تشخیص دسته اصلی ps4 ، دسته را وزن کنید. اگر ترازو دقیقی دارید، دسته ها را روی آن قرار دهید و به وزن دسته دقت کنید. وزن دسته های تقلبی ps4 کمتر از وزن دسته اصلی ps4 میباشد (تقریبا 20 گرم کمتر) این به این دلیل است که معمولا در ساخت بدنه دسته های تقلبی پلاستیک بی کیفیت استفاده شده است.

روشنایی نور دسته ps4

برای تشخیص دسته اصلی و تقلبی ps4، می توانید آن را به شارژر وصل کنید. نور دسته ps4 باید در تمام مدت زمان شارژ روشن بماند در غیر این صورت دسته فیک ps4 است. داشتن نور فیروزه ای رنگ به جای نور سفید روشن، هنگامی که دسته ps4 در حال جستجوی PS4 است، نشانه ی این است که برد LED/Micro USB تقلبی است.

روشنایی نور دسته ps4 در تشخیص دسته اصلی ps4

توجه به دکمه های دسته ps4

به علامت ضربدر، مربع، دایره و مثلث روی دکمه ها دقت کنید. معمولا در دسته تقلبی ps4 این علامت ها نسبت به دسته اصلی حاشیه ی پهن تری دارند و به اصطلاح درشت تر هستند.

دکمه های دسته ps4 برای تشخیص دسته اصلی ps4


جنس دکمه دسته ps4

در دسته های اصلی ps4 تمامی دکمه ها به ویژه دکمه share و دکمه option صاف و براق هستند. در ساخت دسته های تقلبی ps4 از مواد ساده و پلاستیکی استفاده می شود و در نتیجه دکمه ها صاف یا براق نیستند و بیشتر خاکستری و مات به نظر می رسند.

برای راهنمایی وصل کردن دسته ps4 به موبایل ، بلاگ چگونه دسته ps4 را به گوشی وصل کنیم را مطالعه نمایید

توجه به طریقه حرکت آنالوگ استیک‌ها

حرکت آنالوگ استیک های چپ و راست دسته را حتما چک کنید. آنالوگ استیک ها باید پس از جابجایی از حال ثابت و تعادل، به شکلی مشابه و با سرعتی یکسان به جایگاه اولیه برگردند. در صورت هر گونه نا هماهنگی در حرکت و تغییر وضعیت دسته ps4 تقلبی است. همچنین برای تشخیص دسته اصلی ps4، در هنگام لمس آنالوگ استیک ها توجه کنید که جنسی نرم داشته و لاستیکی باشند. اگر جنس آن‌ها پلاستیکی و ضخیم بود، دسته ها تقلبی هستند.

توجه به طریقه حرکت آنالوگ استیک‌ها

واکنش مناسب دکمه های دسته ps4

برای تشخیص دسته اصلی و تقلبی ps4 ، حتما توجه کنید که دکمه های دسته باید ارتفاع مناسبی داشته باشند و با فشاری آرام عمل کرده و گیر نکننددر غیر این صورت دسته شما تقلبی است.

محصول پیشنهادی : دسته بازی کنسول سونی رنگ سفید مدل DualSense

طراحی پیچ دسته ps4

شرکت سونی در تمامی لوازم جانبی کنسول ps4 از یک مدل پیچ سفارشی استفاده می‌کند. این پیچ در دسته تقلبی ps4 شکل دیگری دارد. اگر به عکس توجه کنید، می بینید که فرورفتگی مثبت شکل روی پیچ تقلبی دسته ps4 بزرگتر از فرورفتگی پیچ دسته ps4 اصلی است. این روش یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص دسته اصلی ps4 می‌باشد.

طراحی پیچ دسته ps4 در تشخیص اصل یا فیک بودن آن

نامیزان بودن دکمه ps دسته ps4

دکمه PS، دکمه بین آنالوگ استیک ها، باید در جای خود ثابت باشد. در دسته ps4 جعلی، دکمه PS اغلب شل شده و یا از جای خود خارج می شود. سعی کنید آن را با انگشت شست خود حرکت دهید، اگر بچرخد، به احتمال زیاد دسته خریداری شده، دسته ps4 تقلبی است.

تشخیص دسته اصلی PS4

باتری دسته ps4

یکی از راه های نه چندان ساده تشخیص دسته اصلی ps4 ، چک کردن باتری داخل دسته می باشد. دسته ps4 های اصلی PS4 دارای باتری نسبتاً ضخیم با ظرفیت 800 میلی آمپر ساعت، آرم، جزئیات مشخصات و حتی یک کد QR هستندو رنگ آن‌ها معمولاً خاکستری تیره است.

دسته تقلبی ps4 ، یک باتری واقعاً معمولی و نازک دارند که جزئیات بسیار کمی روی آن وجود دارد و اغلب به رنگ سفید هستند. نمونه های تقلبی بین 300 تا 600 میلی آمپر ساعت دارند، بنابراین عمر باتری به وضوح کمتر است.

تشخیص دسته اصلی ps4 از روی باتری

توجه به صدا دکمه دسته ps4

دکمه های آنالوگ (L3 و R3) را فشار دهید و ببینید چه صدایی دارد. در دسته ps4 اورجینال، یک کلیک ضعیف خواهید شنید. صدا دکمه های آنالوگ دسته ps4 تقلبی کاملاً متفاوت، بسیار بلندتر، توخالی و پلاستیکی است.

راه دیگر برای تشخیص دسته اصلی با فیک ps4، این است که به سادگی آن را تکان دهید و گوش دهید. هیچ صدایی نباید از داخل دسته شنیده شود مگر اینکه دسته ps4 خود را چند بار به زمین انداخته باشید.

تشخیص دسته فیک ps4 در این روش بسیار ساده است. دسته های جعلی ps4 تقریباً همیشه، بدون این که ضربه دیده باشند، وقتی آن‌ها را تکان می‌دهید صدا می‌کنندو به نظر می‌رسد چیزی داخل آن ها به اطراف می‌چرخد.

محصول پیشنهادی: کنسول بازی مایکروسافت ایکس باکس SERIES S

چک کردن پورت USB دسته ps4

همچنین می‌توانید ظاهر پورت micro USB را بررسی کنید. برای بررسی این مورد به یک ذره بین نیاز دارید. دسته ps4 اصل یک پین طلایی در بالای برد micro USB است که در تصویر نشان داده ایم، در حالی که پین برد USB دسته تقلبی کاملاً ساده است.

تشخیص دسته اصلی ps4 از روی پورت

چک کردن کیفیت تاچ پد دسته ps4

نکته ای که در تشخیص دسته اصلی ps4 متوجه خواهید شد این است که هنگام استفاده از دسته تقلبی ps4 وقتی می خواهید قسمت بالایی صفحه لمسی را فشار دهید، فشار دادن آن غیر قابل کلیک یا غیرممکن است. می‌توانید این موضوع را با قرار دادن انگشت اشاره‌تان روی لوگوی SONY و صفحه لمسی بررسی کنید، سپس سعی کنید پد لمسی را فشار دهید، اگر به راحتی روی آن کلیک کردید دسته ps4 شما اصل است در غیر این صورت تقلبی است.

تشخیص دسته اصلی ps4 از روی تاچ پد

شماره سریال دسته ps4

یکی از ساده ترین راه های تشخیص دسته اصلی ps4 چک کردن شماره سریال درج شده بر پشت دسته می باشد. نوشته های درج شده در قسمت شماره سریال دسته ps4، خوانا و در عین حال کمرنگ هستند و از طریق پیگیری و ردیابی این شماره سریال می توانید از اصل بودن دسته ps4 خود اطمینان حاصل کنید.

در دسته فیک ps4، برچسب شماره سریال معمولا به شکل نامتقارن چسبانده شده است و نوشته های درج شده در این قسمت به رنگ سفید و یا زرد روشن می باشند.

دسته اصلی Ps4 باید شماره سریالی شبیه به تصویر زیر داشته باشد.

شماره سریال دسته ps4 برای تشخیص دسته اصلی ps4

آیا دسته های تقلبی PS4 کار می کنند؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم بله دسته های تقلبی PS4 کار می کنند اما کیفیت و دقت آن ها بسیار پایین تر از دسته های PS4 اورجینال است. دسته جعلی و فیک ps4 ارزش خرید ندارد حتی اگر بسیار ارزانتر از دسته اصلی ps4 باشد.

محصول پیشنهادی: کنسول بازی سونی پلی استیشن 5 نسخه استاندارد (سفارش آمریکا)

جمع بندی

در این مقاله آموزشی سعی کردیم نکات کلیدی در رابطه با تشخیص دسته اصلی ps4 را به شما آموزش دهیم تا بتوانید به راحتی دسته اصلی ps4 را از دسته تقلبی تشخیص دهید. همیشه دقت داشته باشید که برای خرید ps4 یا دسته اصلی و اورجینال، به سراغ فروشندگان معتبر بروید که نه تنها بتوانید دسته اصلی ps4 را تهیه کنید بلکه بدانید که اگر دسته خریداری شده دارای ایراد فنی بود به راحتی می توانید از گارانتی استفاده کرده و یا محصول را به فروشنده بازگردانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×