16 کالا مرتبط
playstation 5 disk

بررسی کنسول بازی


امروزه افراد به دلیل کار و مشغله زیاد به دنبال سرگرمی هستند و تمایل دارند پس از پایان روزکاری تفریح کنند، یکی از تفریحاتی که امروزه افراد با سنین مختلف را به خود جذب کرده، کنسول خانگی همچون ایکس باکس یا پلی استیشن است.

هرچند کنسول‌های بازی از انواع مختلفی برخوردارند و به نوعی برندهای متنوعی این دستگاه‌ها را تولید می‌کنند.

همانطور که خودتان می‌دانید افراد دستگاه‌ها با برندهای متنوع را انتخاب می‌کنند برندهای فوق عبارت است از: 

سونی (Sony)مایکروسافت (Microsoft)  نینتندو (Nintendo) 


خرید کنسول

برای خرید کنسول بازی نکات متعددی را باید مدنظر قرار دهید، نخست اینکه قصد دارید چه بازی را انتخاب کنید، زیرا اغلب بازی‌ها صرفا برای کنسول تولید می‌شوند .ن

نکته بعد این است که اگر قصد دارید با دوستان خود بازی کنید باید اطلاع داشته باشید که آن‌ها از چه دستگاه‌هایی استفاده می‌کنند زیرا بازی‌های پلی استیشن با ایکس باکس متفاوت است و شما اگر پلی استیشن دارید نمی‌توانید با فردی که ایکس باکس دارد به صورت آنلاین بازی کنید.

البته بهتر است بدانید که تفاوتی میان مدل‌های PS4 Pro Slim و Xbox One نیست و یا حتی فرقی نمی‌کند که کنسول شما حرفه‌ایی یا جدید است. افرادی که از کنسول‌های نینتندو (مثل Wii ,Switch ,DS) برخوردارند قادر هستند به صورت آنلاین با کنسول‌های مایکروسافت مثل ایکس باکس وان یا ایکس باکس 360 بازی کنند.


انواع کنسول پلی استیشن

از سال 1994 تا به حال انواع متنوعی از کنسول پلی استیشن طراحی و تولید شده است که در بازار به فروش می‌رسد، هرکدام از این محصولات به مرور با توجه به ورژنی که دارند قابلیت‌های متنوعی دارند و لذت بازی با این کنسول را افزایش می‌دهند.


انواع کنسول‌ها بر اساس ترتیب تولید عبارت است از:


•    پلی استیشن 1

•    پلی استیشن 2

•    پلی استیشن 3

•    پلی استیشن 4

•    پلی استیشن 5


با این حال می‌توان گفت که پلی استیشن1 نخستین نسل کنسول بازی است و جدیدترین نوع آن پلی استیشن5 است که در حال حاضر در بازار به فروش می‌رسد.


Powered by Froala Editor