توجه:

به دلیل نوسانات قیمت ارز و تداخلات اینترنت از ارائه محصولات به صورت فروش آنلاین معذوریم، لطفاً برای خرید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۱۷ داخلی ۳ تماس حاصل نمایید.

فیلتر ها

دسته بندی‌ها

قیمت

از0(تومان)تا5,850,000(تومان)
10 کالا مرتبط

اسپیکر

خرید اسپیکر چه کاربردی دارد ؟؟ امروزه نقش مهم و کاربردی اسپیکر برکسی پوشیده نیست و این وسیله در هر زمینه‌ای کاربرد دارد؛ بنابراین آشنایی با اسپیکر و نکات مهم در خرید آن، سبب یک انتخاب مناسب می‌گردد.آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که صدا چگونه ایجاد می‌شود؟برای پاسخ به این سوال باید گفت که ایجاد صدا توسط ارتعاش هوای فشرده تولید می‌شود و خود صدا نیز منجر به مرتعش شدن پرده گوش انسان می‌گردد و در مرحله آخر مغز انسان، ارتعاشات را به عنوان صوت دریافت می‌کند.

نحوه کارکرد اسپیکر :

بلندگو یا اسپیکر دستگاه‌هایی می‌باشند که وظیفه تبدیل سیگنال‌های الکتریکی تقویت شده به ارتعاشات هوا را دارند و ارتعاشات تولید شده به گوش می‌رسد.کمپانی‌های مختلف، اسپیکرها را در انواع مختلف و مدل‌های گوناگونی طراحی و عرضه می‌کنند؛ اما همه‌ی آن‌ها یک هدف دارند و آن هم تولید خروجی صدا است که به گوش کاربران برسد و توسط آن‌ها شنیده شود.اسپیکر از یک دستگاه مانند رایانه یا گیرنده صوتی، ورودی صوتی را به صورت آنالوگ یا دیجیتال دریافت می‌کند. کارکرد بلندگوهای آنالوگ به این صورت است که امواج الکترومغناطیس آنالوگ را به امواج صوتی تبدیل می‌کنند.به دلیل اینکه امواج صوتی به صورت آنالوگ تولید می‌گردند، بلندگوهای دیجیتال از همان ابتدا می‌بایست ورودی دیجیتال را به یک سیگنال آنالوگ مبدل کنند و پس از آن امواج صوتی ایجاد می‌شود و در آخر صدای تولیدی به وسیله اسپیکر با فرکانس و دامنه بیان می‌شود.

همان طور که اشاره شد اسپیکرها در زمینه‌های مختلف کاربرد گسترده‌ای دارند و در مکان‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله کاربردهای اسپیکر، می‌توان به گوش دادن موسیقی از کامپیوتر یا اینترنت، گوش دادن به یک ویدیو همزمان با تماشا آن، استفاده در مجمع abd برای اطلاعیه‌ها، در مراکز و مدارس برای اطلاعیه‌های مهم و از همه مهم‌تر جهت استفاده افراد نابینا در زمان و جایی که Spreadsheet برای آن‌ها در حال خواندن است، اشاره نمود.

بررسی نکات مهم در هنگام خرید اسپیکر :

قبل از خرید اسپیکر کامپیوتر مانند هر وسیله دیگری حتما برای خود نوع کاربری و نیازتان را مشخص کنید تا در میان حجم انبوهی از مدل‌ها سردرگم نشوید.در هنگام خرید اسپیکر به نکات زیر توجه کنید :

گام اول:

 وات واقعی بلندگو یکی از پارمترهای مهم در خرید است که برای بیان آن از واحد RMS استفاده می‌شود. RMS به طور کلی بیانگر توان واقعی تقویت‌کننده و بلندگوها می‌باشد و به کمک آن به آسانی می‌توانید میزان توان صوتی یک بلندگو را متوجه شوید.لازم به ذکر است که روی اسپیکر واحد قراردادی به نام Pmpo نیز به چشم می‌خورد که در نتیجه ضرب وات واقعی در مضربی مشخص حاصل می‌شود و در بیانی دیگر می‌توان گفت که این واحد بیش‌تر به ساختار کلی طراحی بلندگو وابسته است که می‌تواند تاثیر بیشتری بر روی کاربر بگذارد.

گام دوم:

 نکته قابل توجه دوم، داشتن طراحی مناسب و دقیق اسپیکر است که موجب افزایش کیفیت صدا می‌گردد.طراحی بدنه مناسب اسپیکر مانع از ایجاد صدای نامناسب در زمان پخش صدای بم می‌شود و همچنین باعث بالا بردن زاویه پخش به وسیله اسپیکر می‌گردد.طراحی مناسب، اسپیکر را زیباتر نشان می‌دهد و این خود یکی از عوامل مهم در خرید اسپیکر است.

گام سوم:

سومین عامل مهم و تاثیرگذار، میزان فرکانس قابل پشتیبانی است که از این اصطلاح در سیستم شنوایی هم استفاده می‌کنند.به طور طبیعی گوش انسان توانایی شنیدن صداها در محدوده 20 تا 20 هزارهرتز را دارد و اگر فرکانسی خارج از این محدوده باشد؛ قادر به شنیدن آن نخواهد بود. بنابراین سعی کنید نسبت به خرید اسپیکری اقدام کنید که از طیف گسترده‌ای از فرکانس‌های قابل شنیدن پشتیبانی کند.

گام چهارم:

 چهارمین نکته مهم، تعداد کانال‌های خروجی است. بلندگوهای موجود در بازار عمدتا دارای حداقل 2 کانال اصلی و یک کانال صدای بم می‌باشند که موجب بهتر شنیده شدن صدا می‌گردند.اما با پیشرفت در ساخت اسپیکر و تعبیه کارت‌های صدای چندکاناله روی مادربردها، به طور تدریجی بلندگوهای چندکاناله جای بلندگوهای قبلی را گرفتند.تنها به‌کارگیری کارت‌های چندکاناله عامل استقبال از بلندگوهای چندکاناله نیست؛ بلکه دلیل دیگر آن، پشتیبانی اکثر فیلم‌ها و بازی‌های امروزی از حالت چندکاناله است.

Powered by Froala Editor

عضویت در خبرنامه بانی نو

با عضویت در خبرنامه بانی نو از جدیدترین محصولات و تخفیفات ویژه ما آگاه شوید

شماره تماس: 02154789 داخلی 2
ایمیل:info[at]baninopc.com
samandehietehadieenamad