» گرافیک » نحوه محاسبه هش ریت کارت گرافیک
گرافیک

نحوه محاسبه هش ریت کارت گرافیک

1400-02-07 2,946

نحوه محاسبه هش ریت کارت گرافیک

نحوه محاسبه هش ریت کارت گرافیک : نرخ هش واحد اندازه گیری قدرت پردازش شبکه بیت کوین است. شبکه بیت کوین باید عملیات ریاضی فشرده‌ای را برای اهداف امنیتی انجام دهد. وقتی شبکه به نرخ هش 10 Th / s رسید ، به این معنی است که می‌تواند 10 تریلیون محاسبه در ثانیه انجام دهد.

hashrate شاخص بسیار مهمی از عملکرد کلی بیت کوین است. هنگام خرید قراردادهای ابر استخراج BTC ، باید توسط مشتریان در نظر گرفته شود. در واقع هش ریت پارامتری است که نشان می‌دهد سرعتی که دستگاه‌های استخراج در تولید بلوک‌های جدید در شبکه های Proof-of-Work (PoW) استفاده می‌کنند می‌توانند مسائل ریاضی را حل کنند.

به عبارت دیگر ، این اندازه‌گیری عملکرد کلی تجهیزات (توان محاسباتی) مورد استفاده برای استخراج است. از آنجا که به مشکلات ریاضیاتی که برای تولید بلوک‌های جدید باید حل شوند ، هش گفته می‌شود ، هش ریت در هش در ثانیه (H / s) اندازه‌گیری می‌شود.

قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین در 10 سال گذشته از زمان ظهور ارز رمزنگاری شده به سرعت در حال رشد است و عملکرد تجهیزات نیز به طور مداوم در حال افزایش است ، بنابراین برای بیان نحوه محاسبه هش ریت کارت گرافیک نیاز به استفاده دوره‌ای از واحدهای اندازه گیری راحت‌تر وجود دارد.

مقاله پیشنهادی : مشخصات کارت گرافیک مناسب ماینینگ

چه عواملی هش ریت را تحت تأثیر قرار می‌دهند؟

به طور کلی ، هش ریت به طیف گسترده‌ای از عوامل از جمله الگوریتم انتخاب شده استخراج ارز رمزپایه بستگی دارد. به عنوان مثال ، برخی از دستگاه‌ها حداکثر عملکرد را در شبکه‌های دارای الگوریتم SHA(بیت کوین ، Namecoin ، Peercoin و …) ارائه می‌دهند ، اما کارایی آن‌ها در شبکه با استفاده از الگوریتم Scrypt  بسیار کمتر خواهد بود.

مشخصات تجهیزات نیز وجود دارد که بسته به سازنده متفاوت است. توصیه می‌شود کسانی که قصد دارند در استخراج شرکت کنند اصول کار را در مورد عملکرد دستگاه خاص مطالعه کنند تا در انتخاب بهینه‌ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه وچار مشکل نشوند. نباید محبوبیت خود ارز رمزنگاری شده را فراموش کرد: هرچه محبوبیت آن بیشتر باشد ، ماینرها به تولید آن علاقه‌مند می‌شوند. آن‌ها قدرت محاسباتی خود را به شبکه متصل می‌کنند ، در نتیجه هش ریت آن و در نتیجه مشکل استخراج را افزایش می‌دهند.

چرا نحوه محاسبه هش ریت کارت گرافیک مهم است؟

هش ریت بالاتر یعنی منابع بیشتری برای پردازش معاملات در بلاکچین اختصاص داده شده است. این یک شبکه را در برابر حملات مقاوم تر می‌کند. بنابراین نتیجه می گیریم که هرچه میزان هش ریت بالاتر باشد ، حمله به شبکه سخت تر خواهد بود. به این دلیل است که نحوه محاسبه هش ریت کارت گرافیک برای استخراج کنندگان مهم است.

مقاله پیشنهادی : بهترین کارت گرافیک‌های ماینینگ

نحوه محاسبه هش ریت چگونه است ؟

هیچ راهی برای دانستن دقیق میزان هش ریت یک ارز رمزپایه قابل استخراج وجود ندارد ، اگرچه می‌توان آن را تخمین زد. هش ریت به طور سنتی بر اساس داده‌های عمومی در مورد ارز رمزنگاری شده اساسی ، از جمله معیار دشواری ، تخمین زده می شود.

Hashrates.com بهترین سایت مرجع برای بررسی میزان هش GPU و CPU است. شما لازم نیست که در این زمینه تخصص خاصی داشته‌ باشید – هر کسی که به استخراج ارزهای رمزپایه علاقه مند است می‌تواند از ماشین حساب Hash Rate استفاده کند تا نرخ هش دقیق یک الگوریتم داده شده را با سخت افزار شما بدست آورد.

هرچه نرخ هش شما در یک الگوریتم مشخص بیشتر باشد ، سود بیشتری می توانید از آن کسب کنید ، اما تخمین‌ها بسیار متفاوت است. اگر با استخر استخراج (ماینینگ پول) یا GUI Miner استخراج می‌کنید ، می‌توانید نرخ هش  آن‌ها را با نتایجی که در اینجا می گیرید محک بزنید. مدت هاست که این روش مورد انتقاد قرار می گیرد که دقیق نیست. بورس رمزنگاری Kraken روش دیگری برای تخمین هش ریت با استفاده از آمار ارائه داد تا با اطمینان 95٪ نشان دهد که هش ریت در برخی از دامنه‌ها است.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ایسوس DUAL GeForce RTX 3060 Ti V2 Mini 8GB

واحدهای اندازه گیری محاسبه شده برای نرخ هش کدامند؟

میزان هش با هش در ثانیه اندازه گیری می‌شود. در واقع ، چند بار کامپیوتر شما می‌تواند خروجی یک تابع هش را محاسبه کند.

  • 1000 هش / ثانیه = 1 کیلو ساعت در ثانیه
  • 1000 kh / s = 1 مگاهرتز در ثانیه
  • 1000 Mh / s = 1 Gh / s
  • 1000 Gh / s = 1 ثانیه در ثانیه
  • 1000 Th / s = 1 Ph / s

لازم به ذکر است که سرعت هش برابر با سرعت پردازنده رایانه شما نیست. اولین الگوریتم‌های اثبات کار مانند تابع هش Bitcoin SHA256 “محاسبه شده” بود . به عبارت دیگر ، پردازنده سریعتر به معنای هش کردن سریعتر است. با این حال ، ارزهای رمزپایه جدید مانند Grin دارای الگوریتم‌های اثبات کار هستند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به تاخیر حافظه محدود شوند.

Ethereum ProgPoW هش ریت بالاتری را برای استخراج کنندگان GPU فراهم می‌کند زیرا پهنای باند حافظه بیشتری دارد. علاوه بر این ، GPU هایی که بهینه سازی حافظه دارند از این سوئیچ بیشترین سود را خواهند برد.

نرخ هش اندازه گیری این است که سیستم شما با چه سرعتی می تواند الگوریتم Proof of Work خاص را پردازش کند. در بیشتر موارد ، نرم افزارهای استخراج کننده متنوعی وجود دارند که برای پردازش الگوریتم‌های اثبات کار نوشته شده‌اند.

اکثر پروژه‌های رمزنگاری یک ماینر منبع باز ارائه می‌دهند که هر کسی می‌تواند آن را بارگیری و استفاده کند ، با این حال نرم افزار ماینر شخص ثالث معمولاً بسیار بهینه‌تر است و در ازای پرداخت هزینه ناچیزی که به صورت خودکار گرفته می‌شود ، نرخ هش بالاتری را ارائه می‌دهد.

به همین دلیل توصیه می‌شود اگر قصد خرید کارت گرافیک دارید، با توجه به کارکردی که برای آن در نظر گرفته‌اید، باید به نرخ هش کارت گرافیک توچه داشته باشید.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک گیگابایت RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB

نحوه محاسبه هش ریت کارت گرافیک چگونه است ؟

بیشتر اوقات ، می‌توانید با جستجوی دقیق مارک و نرم افزار ، میزان هش ریت کارت گرافیک خود را به صورت آنلاین پیدا کنید. علاوه‌بر این ، می‌توانید از ماشین حساب gpu-hash بصورت آنلاین استفاده کنید تا از میزان هش GPU مطلع شوید.

با این کار ، شما فقط باید داده‌های مورد نیاز را وارد کنید و در نهایت می‌توانید آنچه را که نیاز دارید ، بدست آورید. هش ریت به مشخصات معماری هر GPU و سپس به نحوه بهره برداری از آن توسط درایورها ، میان افزار CUDA و خود نرم افزار استخراج بستگی دارد.

کاری که می‌توانید انجام دهید اندازه گیری آن است یا جستجوی اطلاعات آنلاین از طریق افراد دیگری که آن را اندازه گیری کرده و داده‌ها را منتشر کرده اند ، جستجو کنید.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ام اس آی RTX 3070 Ti VENTUS 3X 8G OC

آیا لیست نرخ استخراج هش ریت کارت گرافیک وجود دارد؟

بله وجود دارد ، GPULister  یک پورتال وب است که در آن می توانید کارت گرافیک مختلف با اعتبار مختلف با پیکربندی آن‌ها مانند ساعت اصلی ، ساعت حافظه ، هش ریت کارت گرافیک، مصرف برق ، نسخه درایور ، سیستم عامل برای الگوریتم خاص را ارسال و جستجو کنید.

کدام کارت گرافیک بالاترین هش ریت را دارد؟

NVIDIA RTX 3090 .این کارت گرافیک دارای هش با 120 مگاهرتز در ثانیه یا حتی بیشتر با کشش حدود 285 وات است. این GPU بالاترین میزان هش ریت را در بین تمام کارت‌های گرافیک مستقر در مصرف کننده بایگانی می‌کند.

محصول پیشنهادی: لپ تاپ لنوو مدل Ideapad Gaming 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×