» اخبار » سامسونگ برترین فروشنده بازار موبایل جهان شد | اپل؛ جایگاهت را پس بگیر
سامسونگ برترین فروشنده بازار موبایل جهان شد | اپل؛ جایگاهت را پس بگیر
اخبار

سامسونگ برترین فروشنده بازار موبایل جهان شد | اپل؛ جایگاهت را پس بگیر

1403-01-18 173

بر اساس ارقام منتشر شده  Counterpoint Research در ماه فوریه 2024، اپل با فروش 17.41 میلیون آیفون 18 درصد سهم بازار را از آن خود کرده این در حالی است که سامسونگ با فروش 19.69 میلیون دستگاه موبایل 20 درصد سهم بازار را  به خود اختصاص داده است. با توجه به اطلاعات داده شده سامسونگ با عبور کردن از اپل اکنون جایگاه فروشنده پیشرو گوشی موبایل در دنیا را به دست آورده است.

درواقع اپل سال 2023 در فروش گوشی‌های هوشمند، رتبه اول را داشته و از 10 گوشی برتر سال 7 گوشی را به خود اختصاص داده است. برای مثال اپل در اروپا همانند آمریکا توانسته است موفقیت‌های مشابه را به دست آورده اما با توجه به گزارش korea times این جریان برعکس شده است.

به خاطر فروش سری 15 آیفون، اپل توانست رتبه اول را در 2023 کسب کند اما سامسونگ با ارائه گلکسی اس 24 که دارای دوربین قدرتمند و عملکردهای پیشرفته هوش مصنوعی است، این موفقیت را به دست آورد. با توجه به گزارش korea times تا پایان فوریه سامسونگ توانسته 6.53 میلیون دستگاه از سری S24 در سراسر جهان را به فروش برساند.

ویژگی‌های هوش مصنوعی که سامسونگ در سری گلکسی اس 24 معرفی کرده است شامل ترجمه لحظه‌ای 13 زبان در حین تماس و عملکرد Circle to Search است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با کشیدن یک دایره روی صفحه هر چیزی را که می‌خواهند جستجو کنند. بهترین دوربین گوشی جهان در حال حاضر با توجه مجله Consumer Reports در ایالات متحده دوربین گوشی گلکسی اس 24 اولترا معرفی شده است.

در اروپا سامسونگ توانسته با 34 درصد سهم بازار، جایگاه اول را کسب کند و در ایالات متحده سامسونگ توانسته در ژانویه از 20 درصد به 36 درصد افزایش پیدا کند. اپل در بازار ایالات متحده متاسفانه از 64 درصد به 48 درصد کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×