» همه مطالب » ارسال پیام خودکار در اینستاگرام به چه شکل است؟
send message in instagram]
همه مطالب

ارسال پیام خودکار در اینستاگرام به چه شکل است؟

1401-07-13 7,406

با توجه به اینکه اینستاگرام پرکاربردترین و محبوب‌ترین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در سرتاسر جهان است، برقراری ارتباط با هرکسی که شما را دنبال می‌کند و با شما در ارتباط است ممکن است زمان‌بر باشد. به خصوص اگر در اینستاگرام تازه‌ کار هستید. در این صورت، یادگیری نحوه ارسال پیام خودکار در اینستاگرام ممکن است بهترین راه حل برای شما و کسب و کار شما باشد. با این حال، محتوای با کیفیت و جذب مشتری را فراموش نکنید. شما دوست ندارید سایر کاربران حساب شما را اسپم در نظر بگیرند، اینطور نیست؟ شما با ارسال پیام‌ خودکار در اینستاگرام می‌توانید روابطی با فالوورهای خود ایجاد و حفظ کنید. می‌توانید انواع مختلفی از پیام‌های خودکار مانند پیام‌های خوش‌آمدگویی به دنبال‌کنندگان جدید، پیام‌های خودکار برای کاربرانی که شما را دنبال می‌کنند و کسانی که حساب شما را دنبال نمی‌کنند ارسال کنید. دایرکت مسیج اینستاگرام یکی از ابزارهایی است که به شما کمک می‌کند و نحوه ارسال پیام خودکار در اینستاگرام را به شما آموزش می‌دهد.

دایرکت مسیج برای چه کارهایی استفاده می‌شود؟

 • به استوری‌های اینستاگرام پاسخ می‌دهید

اگر در اینستاگرام تازه کار هستید و می‌خواهید با هر اتفاق جدیدی که در حال رخ دادن است در تماس باشید، ممکن است بخواهید در اسرع وقت به استوری اینستاگرام پاسخ دهید. این بدان معناست که شما به سایر کاربران اهمیت ‌می‌دهید و متوجه هر کاری که انجام می‌دهند می‌شوید. ایجاد رابطه بین شما و فالوورهای خود باعث تفاوت اینستاگرام و سایر پلتفرم‌ها می‌شود. یادگیری نحوه ارسال پیام اینستاگرام خودکار، کار ساده‌ای است.

 • اهمیت بیشتری به فالوورها و مشتری‌ها می‌دهید

امروزه تعداد قابل توجهی از برندها از اینستاگرام به عنوان یک ابزار بازاریابی برای رشد کسب و کار خود استفاده می‌کنند. در این برنامه مشتریان بیشتری درخواست وسایل مورد نیاز خود را می‌کنند و از طریق پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به برندهای مورد علاقه خود دسترسی پیدا می‌کنند. استفاده از ارسال پیام‌ خودکار در اینستاگرام، ارتباط با شخص پشت برند را آسان‌تر می‌کند. همچنین گفتگوی خصوصی با مشتری در اینستاگرام باعث می‌شود که او احساس ارزشمندی و خوشحالی کند.

 • باعث رشد روابط می‌شوید

ایجاد، حفظ و رشد روابط ضروری است. پس از اینکه با نحوه ارسال پیام خودکار در اینستاگرام آشنا شدید، متوجه خواهید شد که دایرکت مسیج محیط مناسبی را برای انجام این کار در اختیار شما قرار می‌دهد. هنگام استفاده از این ابزار می‌توانید خلاق باشید. می‌توانید از آن برای پیگیری مخاطبینی که اخیراً اضافه شده‌اند استفاده کنید، به آن‌ها بگویید که از کار آنها قدردانی می‌کنید، با افرادی که در طول یک رویداد ملاقات کرده‌اید ارتباط برقرار کنید و غیره. در ادامه برای آموزش ارسال پیام خودکار در اینستاگرام با ما همراه باشید.

آموزش ارسال پیام خودکار در اینستاگرام

اگر از دایرکت مسیج برای ارسال خودکار پیام‌ در اینستاگرام استفاده می‌کنید، اولین قدم این است که گزینه «Instagram Auto Message» را فعال کنید. مرحله دوم این است که به تب “Direct Messages” بروید و روی دکمه “New message” کلیک کنید. پنجره‌ای باز می‌شود که در آن می‌توانید پیام خود را بنویسید. همچنین می‌توانید عکس یا پست اینستاگرام را برای پیوست کردن به مکالمه انتخاب کنید. استفاده از ایموجی در هنگام ارسال پیام نیز امکان‌پذیر است. لطفا توجه داشته باشید که این سیستم نمی‌تواند بیش از 150 پیام در روز ارسال کند. مرحله آخر نحوه ارسال پیام خودکار در اینستاگرام شامل انتخاب گزینه مناسب به شرح زیر است:

 1. هر فالوور جدید (پیام خوشامدگویی): با انتخاب این گزینه همه فالوورهای جدید پیام شما را دریافت خواهند کرد.
 2. همه فالوورهای موجود: فقط فالوورهای موجود پیام شما را دریافت خواهند کرد. در صورت استفاده از آن، می‌توانید گزینه «custom filter» را نیز انتخاب کنید. هنگام استفاده از این، مخاطب هدف شما می‌تواند محدود شود.
 3. هر فالوور جدید: اگر بخواهید از این گزینه استفاده کنید، متوجه می‌شوید که فیلدی وجود دارد که می‌توانید تمام نام‌های کاربری اینستاگرام (غیر فالوور یا فالوور) را اضافه کنید و پیام‌های خود را برای آن‌ها ارسال کنید. شما باید یک نام کاربری اینستاگرام را در هر خط وارد کنید و قبل از هر نام کاربری باید از علامت “@” استفاده کنید (به عنوان مثال: نام کاربری@).

لطفاً به خاطر داشته باشید که با استفاده از الگوی {## | ## | ## در پیام شما مانع از این می‌شود که حساب شما به عنوان هرزنامه در نظر گرفته و مسدود شود. هنگام استفاده از این قالب، سیستم به صورت تصادفی کلمات نوشته شده شما را بین مربع‌های براکت برای هر پیام انتخاب می‌کند و سیستم یک پیام شما را به چندین پیام تبدیل می‌کند. لطفا مثال زیر را ببینید:

شما می‌خواهید این پیام را ارسال کنید: {سلام | درود | سلام عزیز} @username، از اینکه مرا دنبال می‌کنید متشکرم. {روز خوبی داشته باشید | روز خوش | متشکرم}

سیستم پیام‌های تصادفی مانند زیر را ارسال می‌کند:

 • سلام نام کاربری@، از اینکه مرا دنبال می کنید متشکرم. روز خوش.
 • سلام نام کاربری عزیز@، ممنون که دنبال می‌کنید. روز خوبی داشته باشید.
 • سلام نام کاربری@، از اینکه دنبال می‌کنید متشکرم.

انواع پیام‌های خودکار در اینستاگرام

اکنون که می‌دانید پیام‌های خودکار اینستاگرام چیست و چگونه ارسال می‌شوند، بیایید نگاهی به چند نوع برتر پیام‌های خودکار بیندازیم و ببینیم چگونه می‌توانید از آن‌ها برای تعامل بهتر با مشتریان بالقوه خود استفاده کنید.

 1. پیام‌های تشکر: ارسال “پیام‌های تشکر” می‌تواند برای اکانت اینستاگرام شما معجزه کند. می‌توانید از این نوع پیام خودکار برای موارد زیر استفاده کنید:
 2. منشن کردن شما در یک پست
 3. دنبال کردن صفحه شما
 4. ریپلای کردن استوری شما
 5. فرستادن پیام
 6. پیام‌های خوش آمدگویی برای دنبال کنندگان جدید: همچنین امکان ارسال پیام‌ خودکار در اینستاگرام به دنبال‌کنندگان جدید نیز وجود دارد. در این حالت، به جای ارسال پیام «از اینکه دنبال می‌کنید متشکرم»، می‌توانید از پیام «خوش آمدید» استفاده کنید. اولین پیامی که برای فالوورهای جدید خود ارسال می‌کنید به ایجاد یک تعامل قدرتمند تک به تک با افرادی که کسب و کار شما را می‌شناسند کمک می‌کند.
 7. تایید کردن پیام‌های جدید: ارتباط 24 ساعته با مخاطبان و ارائه پاسخ‌های سریع مانند یک رویا به نظر می‌رسد، اما ممکن است در زندگی واقعی کمی پیچیده باشد. با یک سیستم پیام رسانی خودکار شبانه روزی، می‌توانید پیام های جدید را تأیید کنید و به مخاطبان خود اطمینان دهید که به زودی پاسخی دریافت خواهند کرد.
 8. پشتیبانی سفارشات مشتری: مورد دیگری که می‌توانید از ارسال پیام خودکار در اینستاگرام استفاده کنید، پیام‌های پشتیبانی مشتری است. این پیام‌ها می‌توانند پاسخی فوری به هر سؤالی که کاربر ممکن است داشته باشد ارسال کنند و مکالمه را سریع و مستقیم به سر اصل مطلب ادامه دهند. این می‌تواند با ادغام سؤالی مانند «آیا این پاسخ مفید بود؟» اتفاق بیفتد که کاربران می‌توانند بین گزینه‌های «بله» یا «خیر» انتخاب کنند. اگر پرونده پشتیبانی نیاز به رسیدگی بیشتری دارد، می‌توانید وارد عمل شوید و به کاربران کمک کنید تا مشکلات خود را حل کنند.

جمع‌بندی

یادگیری نحوه ارسال پیام خودکار در اینستاگرام دشوار نیست و همه قادر به انجام آن هستند. این مهم است که چگونه از این گزینه استفاده می‌کنید. رشد کسب و کار شما شامل آپلود محتوای با کیفیت بالا، حفظ ارتباط با مشتریان و توجه به نیازهای آن‌هاست و این مهم است که مشتریان شما احساس ارزشمندی کنند. از سوی دیگر، اگر از پیام‌های خودکار در اینستاگرام با فکر رشد سریع کسب و کار خود و بیش از حد استفاده می‌کنید، ممکن است اثر معکوس رخ دهد. نه تنها تعداد فالوورهای شما کاهش می‌یابد، بلکه ممکن است مردم فکر کنند که شما یک ربات اسپم هستید.

 • ×