» آموزشی » تنظیمات ویندوز برای ماینینگ
آموزشی

تنظیمات ویندوز برای ماینینگ

1400-03-10 871

تنظیمات ویندوز برای ماینینگ

علاوه بر سیستم عامل ماینینگ اختصاصی، بعضی از رمزارزها از استخراج به وسیله ویندوز نیز پشتیبانی می‌کند. درادامه ما یک چک لیست آماده کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا تنظیمات ویندوز برای ماینینگ را آماده کنید. ویندوز بیشتر برای استفاده شخصی در نظر گرفته شده است و بنابراین محیط پیش‌فرض نیز برای استفاده شخصی تنظیم شده است که این شامل تنظیمات زیر است:

 • حالت صرفه‌جویی در انرژی با حالت sleep
 • حفاظت از آنتی ویروس و فایروال پیشرفته
 • به روز رسانی منظم
 • صفحه ورود به سیستم قفل شده و موارد دیگر.

اما از آنجا که یک رابط بصری و کنترل، درایورهای انعطاف پذیرتری نیز ارائه می‌دهد، برخی از استخراج کنندگان ترجیح می‌دهند از آن نسبت به Linux استفاده کنند و آن را ترجیح می‌دهند. به همین دلیل می‌خواهیم بهترین تجربه را برای استخراج کنندگان ویندوز فراهم کنیم.

توجه: در این مرحله باید تأكید كنیم كه ماینینگ با رایانه‌های شخصی را توصیه نمی‌كنیم زیرا بسیاری از كاربران برای ماینینگ از منابع بسته شده استفاده می‌کنند و برای اطمینان از بهترین تجربه، شما باید برخی از سازوكارهای حفاظتی را خاموش كنید. این کار را با رایانه‌ای که برای اهداف شخصی استفاده می‌کنید و برای ذخیره داده‌های حساس (داده‌های شخصی، داده‌های بانکی، کلید خصوصی و غیره) استفاده می‌شود، انجام ندهید.

مقاله پیشنهادی : بهترین مادربرد برای ماینینگ

مراحل تنظیمات ویندوز برای ماینینگ

 1. Windows Defender یا Antivirus

ویندوز همیشه با Windows Defender روشن است. در صورت استفاده از فایروال دیگر و / یا هر نرم افزار دیگر ضد ویروس، در اکثر موارد نیز نرم افزار ماینینگ را مسدود می‌کند. این انتظار می‌رود زیرا از نرم افزار ماینینگ در گذشته برای اهداف مضر استفاده می‌شد و از آنجا که اکثر سرویس گیرندگان از منابع بسته استفاده می‌کنند، نمی‌توانید آنچه را که در پس زمینه نرم افزار در جریان است بررسی کنید. حال چندین مرحله وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را انجام داده تا دکمه ماینینگ در ویندوز مسدود نشود و تنظیمات ویندوز برای ماینینگ آماده شود.

الف) پوشه Windows Node minerstat لیست سفید

با جستجوی آن در نوار جستجوی خود و یا دنبال کردن شروع »تنظیمات» به روزرسانی و امنیت » امنیت ویندوز» محافظت در برابر ویروس و تهدید را بزنید. سپس بر روی مدیریت تنظیمات کلیک کرده و به بخش Exccepts  برای افزودن یا حذف موارد استثنا بروید. روی دکمه افزودن استثنا کلیک کنید و پرونده‌ها، پوشه‌ها یا انواع پرونده‌هایی را که می‌خواهید در لیست سفید قرار گیرند انتخاب کنید تا مسدود نشوند. اگر یک پوشه را انتخاب کنید، موارد استثنا برای همه پرونده‌ها و زیر پوشه‌های این پوشه اعمال می‌شود. در این مرحله، پوشه minerstat را انتخاب کنید.

ب) Windows Defender را غیرفعال کنید

ابتدا باید مدیریت تنظیمات محافظت در برابر دستکاری را خاموش کنید. سپس بر روی دکمه ضامن کلیک کنید تا روی Off تنظیم شود.

 1. حالت خواب (SLEEP)

حالت خواب هنگام استفاده از ویندوز روی رایانه شخصی بسیار مفید است زیرا باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود و همچنان همه پوشه‌ها و پرونده‌ها را در حالت شروع سریع نگه می‌دارد تا زمانی که آماده استفاده از رایانه هستید آغاز به کار کنند. اما در تنظیمات ویندوز برای ماینینگ این ویژگی بیشتر یک ویژگی آزار دهنده است زیرا باعث متوقف شدن همه نرم افزارها، از جمله مشتریان استخراج و ارتباط با داشبورد می‌شود. با رفتن به تنظیمات سیستم می‌توانید حالت خواب را غیرفعال کنید و از تنظیمات hKاطمینان حاصل کنید.

مقاله پیشنهادی : استخراج بیت کوین با کارت گرافیک

 1. صفحه ورود به سیستم

به عنوان پیش فرض، ویندوز صفحه ورود به سیستم را ارائه می‌دهد که در آن برای ورود به سیستم عامل باید رمز ورود یا شماره PIN خود را وارد کنید. این کار برای جلوگیری از استفاده دیگر کاربران از رایانه در حالی که شما اطراف سیستم خود نیستید بسیار مناسب است، اما اگر از آن برای ماینینگ استفاده می‌کنید دوست ندارید که صفحه ورود جلوی شما ظاهر شود و انتظار بکشید و ترجیح می‌دهید به طور خودکار سیستم شروع به کار کند. برای باز کردن تنظیمات، در Netplwiz در جستجو ویندوز خود تایپ کنید و enter را فشار دهید و علامت (غیرفعال) را بردارید.

 1. به روزرسانی ویندوز

به روزرسانی‌های ویندوز بخش مهمی ‌از رایانه شخصی شما هستند زیرا همیشه آپدیتی وجود دارد که باید برای حفظ سلامت نرم‌افزار انجام شود. با این حال، به روزرسانی‌های ویندوز گاهی در ساعات غیرمعمول اتفاق بیفتد و پس از پایان آن‌ها، ممکن است تنظیمات قدیمی ‌خود را از دست دهید. به همین دلیل است که بسیاری از ماینرها به روزرسانی‌های ویندوز را غیرفعال می‌کنند و هنگامی‌ که وقت بررسی تغییرات جدید را دارند آن‌ها را اعمال می‌کنند. پش در این بخش از تنظیمات ویندوز برای ماینینگ با رفتن به تنظیمات »به روزرسانی و امنیت» به روزرسانی ویندوز »گزینه‌های پیشرفته» می‌توانید تا 1 ماه به روزرسانی‌های ویندوز را غیرفعال کنید. به روزرسانی‌ها را متوقف کنید و تاریخی را انتخاب کنید تا آخرین به روزرسانی‌ها موقتاً متوقف شود. برای غیرفعال کردن دائمی ‌به روزرسانی‌های ویندوز، باید از Registry استفاده کنید.

 1. حافظه مجازی

ماینینگ فعالیت گسترده‌تری نسبت به استفاده منظم از سیستم عامل ویندوز است و همچنین به حافظه بیشتری نیاز دارد (بستگی به الگوریتم دارد)، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع خطاها و مشکلات در دکل، حافظه مجازی را افزایش دهید.

با رفتن به تنظیمات »سیستم» درباره »اطلاعات سیستم» تنظیمات پیشرفته سیستم »پیشرفته» عملکرد »تنظیمات» پیشرفته »حافظه مجازی» می‌توانید حافظه مجازی را افزایش دهید و موارد زیر را انجام دهید:

 • علامت کنترل خودکار اندازه صفحه بندی همه درایوها را بردارید.
 • گزینه اندازه سفارشی را انتخاب کنید.
 • اندازه اولیه (MB) را 16000 تنظیم کنید (این حدود 16 گیگابایت است).
 • حداکثر اندازه (MB) را 16000 تنظیم کنید (این حدود 16 گیگابایت است).
 • روی تنظیم کلیک کنید.

پس از تأیید همه تنظیمات با کلیک روی تأیید، دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید.

مقاله پیشنهادی : بهترین دستگاه ماینر

 1. غیرفعال کردن کنترل حساب کاربر(UAC)

User Account Control ابزاری امنیتی است که هنگامی ‌که برنامه ای می‌خواهد نرم افزارجدیدی نصب کند یا تغییری در رایانه شما ایجاد کند، به شما اطلاع می‌دهد. می‌توانید UAC را با رفتن به صفحه کنترل »حساب‌های کاربری و تغییر تنظیمات کنترل حساب کاربری اعلان کنید.

 1. حالت محاسبه را برای پردازنده‌های گرافیکی AMD فعال کنید

اگر پردازنده‌های گرافیکی AMD عملکرد کمتری از حد انتظار دارند، ممکن است به دلیل فعال بودن حالت گرافیکی به جای حالت محاسبات باشد. برخی از درایورهای AMD در برخی از پردازنده‌های گرافیکی به شما امکان می‌دهند بین حالت گرافیکی و حالت محاسبه جابجا شوید، و حالت دوم برای عملکرد ماینینگ بهتر است بنابراین تنظیمات ویندوز برای ماینینگ را روی حالت محاسبه بگذارید و حالت محاسبه را در تنظیمات AMD Radeon، در زیر منوی پیشرفته فعال کنید.

مقاله پیشنهادی : ساخت شاسی ریگ ماینینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×