» آموزشی » نرم افزار مدیریت کارهای گروهی
آموزشی

نرم افزار مدیریت کارهای گروهی

1400-03-10 1,005

نرم افزار مدیریت کارهای گروهی ، برنامه هایی برای ایجاد همکاری چه به شکل دورکاری و چه حضوری می‌باشند که به مردم کمک می‌کند کارها را با هم  انجام دهند. آنها به افراد در مورد فعالیت تیمی در کارهایی که مربوط به آن‌ها است، اطلاع می‌دهند و اطمینان می‌دهد که افراد مناسب به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی دارند.

هدف از یک برنامه همکاری حمایت از گروهی متشکل از دو یا چند نفر برای تحقق یک هدف مشترک است. ابزارهای همکاری می‌توانند ماهیتی غیرتکنولوژیکی داشته باشند مانند کاغذ ، فلیچارت ، یادداشت‌ها یا تخته‌های سفید.

آنها همچنین می‌توانند شامل ابزارها و برنامه‌های نرم افزاری مانند نرم افزارهای مشترک باشند. “نرم افزار همکاری” دقیقاً یک دسته مشخص نیست زیرا با بسیاری از دسته‌های نرم افزاری دیگر مانند Slack و خدمات کنفرانس ویدیویی مانند Zoom ، همپوشانی دارد.

در ادامه به بهترین نرم افزار های مدیریت کارهای گروهی می‌پردازیم

در صورتی که قصد دارید راجع بعه نت IOT اطلاعات کسب کنید، بلاگ اینترنت اشیا را مطالعه نمایید تا با مزایا و معایب آن آشنا شوید

بهترین نرم افزار مدیریت کار گروهی بصری

محبوبیت برنامه‌های همکاری بصری در حال افزایش است و دو مورد از بهترین نرم افزارهای همگاری بصری Editors ‘Choice Miro و Mural هستند.هر دو به شکل یک تخته سفید یا بوم دیجیتال هستند که چندین نفر به طور همزمان به آن می‌پیوندند.

آن‌ها ابزارهایی برای طراحی ، ارسال یادداشت‌های مهم با متن ، بارگذاری پرونده‌ها و تصاویر ، جاسازی فیلم‌ها و افزودن انواع دیگر محتوا به صفحه دارند. Miro تماس ویدئویی ارائه می‌دهد و می‌توانید ضمن همفکری و کار روی پروژه‌های بصری ، با همکاران خود گپ بزنید. Mural به طور هدفمند فقط تماس‌های صوتی را ارائه می‌دهد. ایده این است که تمرکز بصری را روی صفحه حفظ کنید.

Miro و Mural هر دو شامل مجموعه‌ای سالم از الگوها هستند. کتابخانه Mural شامل الگوهای زیادی است که برای تیم سازی‌های گروهی استفاده می‌شود. آنها تقریباً مانند بازی‌های رومیزی کار می‌کنند. Miro موارد بیشتری در زمینه اشیا library و الگوهای کتابخانه برای ایجاد نمودارها و سایر وسایل کمک تصویری ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها در سایر مطالب تجاری مانند ارائه‌ها مجدداً استفاده کنید.

بهترین نرم افزار مدیریت کار گروهی

بهترین نرم افزارهای همکاری چند منظوره

Podio یکی از برنامه‌های چند منظوره است. این یک برنامه آنلاین است که در آن هر سازمان یا تیمی می‌تواند هر نوع کار و ارتباطی را انجام دهد. هنگام ایجاد حساب ، انواع برنامه‌هایی را که می‌خواهید از طریق اهداف مختلف تجاری مانند HR ، مدیریت ، فروش ، IT و غیره داشته باشید ، انتخاب می‌کنید. اگر برنامه‌ای متناسب با نیازهای شما وجود ندارد ، می‌توانید آن را بسازید یا به سادگی از یکی از برنامه‌های موجود به عنوان نقطه شروع استفاده کرده و قطعات آن را تغییر دهید.

یکی دیگر از بهترین برنامه‌های چند منظوره ، Asana است. آسانا به عنوان ابزاری برای مدیریت وظایف شروع به کار کرده است اما شامل گزینه‌های بسیار خوبی برای مدیریت گردش کار ، ایده‌ها ، پروژه‌ها و موارد دیگر است. اگر می‌خواهید از آن به عنوان یک برنامه مدیریت پروژه استفاده کنید ، می‌توانید این کار را انجام دهید، اما نقاط قوت واقعی آسانا مربوط به انعطاف پذیری و گزینه‌های سفارشی سازی آن است.

Basecamp نیز در میان بهترین نرم افزار همکاری آنلاین برای سال 2021 قرار دارد. وقتی صحبت از توازن بین مدیریت کار و ارتباطات می‌شود ، این یکی از برنامه‌های قوی است. به علاوه ، انعطاف پذیری زیادی دارد. می‌توانید پروژه‌ها یا کارهای خارج از پروژه را مدیریت کنید. همچنین مکانی عالی برای انجام بحث‌های ناهمزمان با همکاران داخلی و همچنین شرکای خارجی مانند پیمانکاران و مشتریان است.

بهترین نرم افزار مدیریت کار گروهی

بهترین نرم افزارهای همکاری لیست انجام کارها

Todoist برنده جایزه  PCMag Editors ‘Choice برای بهترین نرم افزار همکاری آنلاین لیست کارها است  ،همچنین یک ابزار همکاری بسیار ارزشمند است. اگر تیم شما به ابزاری ارزان قیمت نیاز دارد که به گروهی از افراد کمک کند که بنویسند ، اولویت بندی کنند و مدیریت کنند ، این برنامه مناسب است. برای مبتدیان ، این برنامه برای هر پلتفرمی در نظر گرفته شده است که همه با اطمینان کار کنند و بدون زحمت همگام سازی شوند.

Google Chromecast چیست و چه قابلیتی دارد؟؟ با این مقاله همراه باشید

بهترین نرم افزار همکاری برای کار با پایگاه داده

Airtable یک ابزار همکاری کاملاً قابل دسترسی و دارای کاربردهای متفاوت است. می‌توانید آن را برای مدیریت اطلاعات ، مانند یک تقویم ، تنظیم کنید. می‌توانید از آن برای ردیابی و نظارت بر کار در حین انجام فرآیند یا گردش کار ، جایی که قطعه‌ای از یک شخص به شخص دیگر برای ویرایش یا تأیید و غیره منتقل می‌شود استفاده کنید. استفاده از آن به طرز شگفت آوری آسان و بسیار قابل تنظیم است.

Smartsheet برنامه دیگری است که به شما امکان می‌دهد با پایگاه داده‌ کار کنید ، هرچند که کمی قدرتمند‌تر از Airtable است. آنچه که باعث قدرتمند شدن Smartsheet می‌شود پشتیبانی از اتوماسیون است ، مثل “وقتی X اتفاق می افتد ، Y را انجام دهید”. می‌توانید یک قانون در Smartsheet تنظیم کنید تا به محض ورود فرم دریافت مشتری ، بقیه موارد به صورت خودکار اتفاق بیفتد. وقتی وظایف رفت و برگشت را خودکار می‌کنید ، افراد تیم می‌توانند وقت خود را برای کارهای مهمتری صرف کنند.

بهترین نرم افزار مدیریت کار گروهی

بهترین نرم افزار همکاری برای Kanban

Kanban سیستمی برای کار است که در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد ، به خصوص در بین توسعه دهندگان نرم افزار و کارگران فنی محبوب است. نرم افزار کانبان ، از یک صفحه برای نشان دادن وظایف یا ایده‌ها استفاده می‌کند.

این صفحه شامل ستون است و هر ستون (معمولاً) یک مرحله از روند کار است. بنابراین ممکن است شما یک صفحه با ستون‌های  انجام شده داشته باشید. شما تمام کارهایی را که باید انجام شود یادداشت کرده و در ستون To Do قرار می‌دهید. وقتی کاری را شروع می‌کنید (نمادی از کارتی که حاوی نام کار و سایر جزئیات مربوط به آن است) ، کارت آن را به ستون Doing منتقل می‌کنید. پس از پایان کار ، کارت را در ستون Done قرار می‌دهید.

Trello یکی از بهترین نرم افزار های مدیریت کارهای گروهی کانبان در بازار است. هر کسی می‌تواند برای یک حساب کاربری ثبت نام کند و به سرعت از آن استفاده کند. با یک حساب می‌توانید Powerups یا ویژگی‌های الحاقی را برای قدرتمندتر کردن آن انتخاب کنید. بسیاری از برنامه‌های همکاری شروع به اضافه کردن نماهای kanban کرده‌اند تا در صورت تمایل همیشه گزینه کار در kanban را داشته باشید.

نرم افزار کامپیوتر چیست و چه تفاوتی با سخت افزار دارد؟ با این مقاله همراه باشید

بهترین نرم افزارهای همکاری مدیریت پروژه

نرم افزار مدیریت پروژه رقابتی ترین نرم افزار همکاری است. LiquidPlanner برای سازمان‌های بسیار بزرگی که نیاز به مدیریت پروژه ها و منابع دارند و  Zoho برای مشاغل کوچک و در حال رشد مناسب هستند.

یک نکته مهم در مورد همه ابزارهای همکاری و ارتباطی این است که آنها باید فرهنگ یک شرکت را در خود داشته باشند. برای شروع موفقیت آمیز استفاده از یک ابزار همکاری ، همه افراد تیم باید از آن استفاده کنند. وقتی با یک برنامه همکاری متناسب با نیازهایتان کار می‌کنید ، ممکن است از میزان تولید و سازماندهی تیمتان متعجب شوید.

بهترین نرم افزارهای همکاری مدیریت پروژه

جمع بندی

در این مقاله، بهترین نرم افزار های مدیریت کارهای گروهی مورد بررسی قرار گرفت و کاربردهای هر کدام ذکر شد. همچنین نرم افزار های مناسب برای کارهای مدیریت پروژه، نرم افزار لیست انجام کار ها و … بررسی شدند که می‌توانید طبق نیازی که دارید، این نرم افزارهای را برای کار خود انتخاب کنید.

در صورتی که سوالی در این زمینه برای شما وجود داشت، آن را در قسمت نظرها برای ما به ثبت برسانید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×