توجه:

به دلیل نوسانات قیمت ارز و تداخلات اینترنت از ارائه محصولات به صورت فروش آنلاین معذوریم، لطفاً برای خرید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۱۷ داخلی ۳ تماس حاصل نمایید.

فیلتر ها

دسته بندی‌ها

قیمت

از0(تومان)تا3,800,000(تومان)

برند

رابط

0 کالا مرتبط

ماوس


خرید ماوس:

ماوس یا موشواره لپ تاپ یا کامپیوتر شما یکی از قطعات جانبی رایانه شما است که بسیار حائز اهمیت است بطوری که می‌تواند از آسیب به دستان، انگشت‌ها و حتی ستون فقرات جلوگیری کند.

پس اگر قصد خرید ماوس را دارید حتما از قبل به دقت اطلاعاتی را درباره آن کسب کنید تا بتوانید خرید مطمعن تری داشته باشید. در این قسمت به طور مختصر اشاره‌ای به برخی نکات مهم در خرید موس می‌کنیم.

ماوس‌ها را می‌توان در دو نوع بی سیم و با سیم طبقه بندی کرد. ماوس‌های بی سیم حمل راحتری دارند و به وسیله بلوتوث و دانگل به لپ تاپ یا کامپیوتر شما متصل می‌شوند.

این نوع برای گیمرها و طراحان مناسب تر است. درست است که قیمت آن با موس‌های باسیم تفاوت دارد و باید هزینه بیشتری بکنیم اما راحتر است و دیگر با سیم‌های مزاحم و دست و پا گیر سر و کار نداریم.

از طرفی در یک طبقه بندی دیگر می‌توان ماوس‌ها را به دو دسته  عادی و  مخصوص گیمرها طبقه بندی کرد.

موس مخصوص گیمرها به دلیل وجود سنسور اپتیکال سرعت و دقت ماوس بالا رفته و سریع تر عمل می کند .همچنین علاوه بر اینکه ظاهر زیباتری دارند قیمت بالاتری نیز دارند.


انواع ماوس کامپیوتر و لپ تاپ:

اختراع اولین موس کامپیوتر را می‌توان به مهندس آمریکایی داگلاس انگلبارت نسبت داد. این چرخ برای اولین بار در سال 1968 به نمایش عمومی ‌درآمد، دارای چرخ‌هایی بود که به سطح متصل می‌شدند و دو پتانسیومتر که حرکت چرخ‌ها را تفسیر می‌کنند. از زمان اختراع، ماوس کامپیوتر به روش‌های مختلف دسته بندی مانند مکانیزم، گزینه اتصال و ارگونومی ‌به تکامل خود ادامه داده است.

در این جا، ما انواع مختلف ماوس کامپیوتر و لپ تاپ و مزایا و معایب هر یک را بررسی خواهیم کرد.


ماوس‌های مکانیکی

ماوس مکانیکی یا توپی نسخه به روز شده موس اصلی Engelbart است که دارای چرخ‌های خارجی است. به جای چرخ، موس‌های مکانیکی دارای یک توپ فلزی یا لاستیکی هستند که می‌توانند به هر جهتی بچرخند. دو غلتک حرکات توپ را ردیابی می‌کنند و داده‌ها را به سیگنال‌های الکتریکی مکان نما نمایش می‌دهند. خوبی موسواره توپی ارزان بودن آن است و روی سطوح براق کار می‌کند. اما، برای عملکرد روان نیاز به تمیزکاری منظم دارد.


ماوس‌های نوری و لیزری

اگر امروزه از ماوس استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد این یک ماوس نوری یا لیزری است. به جای توپ، موس‌های نوری با استفاده از نور منعکس شده دیودهای ساطع کننده نورLED حرکات کاربر را تشخیص می‌دهند. موس‌های لیزری یکی از انواع مختلف ماوس کامپیوتر و لپ تاپ است که از نور لیزر استفاده می‌کنند.


از آن‌جایی که موس‌های نوری و لیزری قطعات متحرک زیادی ندارند که بتوانند شکسته شوند، از موس‌های مکانیکی قابل اطمینان‌ترند. بعلاوه، نه تنها دقت و حساسیت بالاتری دارند، بلکه به تمیزکاری منظم نیز نیاز ندارند.

تنها مشکل موس‌های نوری این است که آن‌ها روی سطوح براق کار نمی‌کنند. به عنوان مثال، یک سطح شیشه ای باعث می‌شود ماوس بازتاب خود را ببیند، و این نرم افزار را فریب دهد و فکر کند که حرکت نمی‌کند. موس‌های لیزر این محدودیت را ندارند.


ماوس بی سیم

همانطور که از نام آن پیداست، این یکی از انواع مختلف ماوس کامپیوتر و لپ تاپ است که سیم ندارد.

امروزه دو نوع ماوس بی سیم در بازار وجود دارد:

 موس RF : این نوع موس بیسیم از فرکانس رادیویی برای ارسال سیگنال به کامپیوتر یا دستگاه گیرنده استفاده می‌کند. برای واقعی سازی تنظیمات، معمولاً یک دانگل که در اسلات USB دستگاه قرار داده می‌شود، لازم است.ماوس بلوتوث: این نوع موس بی سیم از پروتکل بلوتوثی که اکثر رایانه‌های مدرن دارند بهره می‌برد. به همین دلیل، موس‌های بلوتوث معمولاً به دانگل احتیاج ندارند.

بزرگترین عیب ماوس بی سیم RF نیاز به دانگل است، در حالی که برای بلوتوث، تاخیر بالاتر هنگام جفت شدن با رایانه شما است.


ماوس track ball

این نوع از انواع مختلف ماوس شامل یک توپ بزرگ است که درون یک واحد ثابت قرار دارد. برای کنترل نشانگر روی صفحه، توپ را با استفاده از انگشتان، انگشت شست یا کف دست خود می‌چرخانید.

دو نوع موس track ball وجود دارد:

 با استفاده از انگشت: با طراحی متقارن، می‌تواند توسط هر دو دست استفاده شود.با استفاده از انگشت شست: ذاتاً نامتقارن است، یافتن این نوع ماوس در پیکربندی چپ دست‌ها دشوار است.

این ماوس می‌تواند برای افراد مبتلا به CTS و سایر RSI گزینه مناسبی باشد، زیرا حرکات مچ دست را که معمولاً منجر به درد مچ می‌شود، به حداقل می‌رساند (به خصوص نسخه شست). این گزینه همچنین برای سالخوردگانی که هنگام دو بار کلیک در نگه

داشتن یک موس سنتی مشکل دارند، یک گزینه مناسب است. این ماوس در سطوح تنگ یا ناهموار (مانند کاناپه) نیز عالی است. البته، این گزینه نیز دارای برخی از مشکلات است. در کارهایی مانند کشیدن و رها کردن و انتخاب به اندازه موس استاندارد دقیق نیست. برای بازی‌های سریع نیز مناسب نیست.


ماوس قلمی

ماوس قلمی یکی از انواع مختلف ماوس کامپیوتر/ لپ تاپ ساده است که در فاکتور فرم قلم قرار دارد. به همین ترتیب، آن را مانند قلم نگه دارید. ماوس قلمی را با قلم اشتباه نگیرید: مورد اول روی صفحه لمسی کار نمی‌کند و هیچ حساسیتی به فشار ندارد.همانند ماوس عمودی، ماوس قلمی می‌تواند یک راه حل مناسب برای افرادی باشد که از CTS یا سایر مشکلات مچ دست رنج می‌برند.

بعلاوه، از آنجا که آن را مانند خودکار نگه داشته اید، می‌توانید از آن در حالت‌های مختلف نگهداری برای جلوگیری از خستگی استفاده کنید.


از نظر قابلیت استفاده، یک ماوس قلمی دقت نقطه ای و کلیک چپ را ارائه می‌دهد و برای عملکردهای کشیدن و رها کردن به خوبی کار می‌کند. مشکل این نوع معمولاً دکمه‌های کوچک و جایگذاری دکمه‌های ناجور است که باعث می‌شود کلیک راست تصادفی کاملاً رایج باشد. همچنین از لحاظ دقت جایگزین قلم برای طراحی نیست.


ماوس گیمینگ

این موس‌ها اغلب دارای چندین دکمه هستند که می‌توانند برای اهداف بازی برنامه ریزی شوند. آن‌ها محکم هستند و برای استفاده طولانی مدت ساخته شده اند. این طراحی دارای ارگونومی ‌برای کمک به گیمر است و همچنین مشخص شده است که دقیق‌تر از ماوس متوسط است.


ماوس عمودی

همانطور که از نام آن پیداست، این ماوس به صورت ایستاده قرار دارد و دکمه‌های اصلی در کناره‌ها قرار گرفته اند. طراحی آن کاربر را قادر می‌سازد هنگام کار با آن حالت خنثی مچ دست پیدا کند. این امر احتمال آسیب دیدن مچ دست را کاهش می‌دهد. بهترین موس‌های عمودی برای درد مچ دست دارای درجه بالایی از شیب هستند تا چرخش مچ دست برای به کار انداختن آن‌ها به حداقل برسد.


ماوس جوی استیک

تصور کنید که می‌توانید نشانگر خود را کنترل کنید مانند اینکه در حال بازی هستید. ماوس جوی استیک فرم مشابه دستگاه کنترلی است که در کنسول‌های بازی مشاهده می‌کنید. از انگشت شست برای کلیک کردن و از کف دست خود برای مانور یک چوب استفاده می‌کنید.

برای افراد مبتلا به فلج مغزی و سایر شرایط مشابه استفاده این نوع از انواع مختلف ماوس کامپیوتر/ لپ تاپ بسیار آسان‌تر از موس معمولی است. برخی از افراد مبتلا به CTS شدید و سایر اختلالات اسکلتی – عضلانی، موسهای جوی استیک را ضروری دانسته اند. مسئله اصلی در این فرم موس دقت است. نسخه‌های این ماوس برای افراد چپ دست نیز نادر هستند.


ماوس track point

TrackPoint که به عنوان یک دکمه اشاره نیز شناخته می‌شود، یک دکمه کوچک لاستیکی است که می‌توان آن را روی صفحه کلید لپ تاپ یافت. می‌توانید آن را با انگشت اشاره فشار دهید و نیازی به تغییر موقعیت تایپ کردن خود ندارید. هرچه فشار بیشتری وارد کنید، مکان نما سریعتر حرکت می‌کند.

اگرچه TrackPoint برای کارهای منظم عالی است، اما برای فعالیت‌هایی مانند بازی و فتوشاپ که به دقت یا سرعت نیاز دارند مناسب نیست. صفحه لمسی از آنجا که از قبل روی لپ تاپ تعبیه شده راحت است. اما، استفاده از آن برای مبتدیان دشوار است و لمس‌های تصادفی مکان نشانگر شما را جابجا می‌کند.


خرید Mouse:

از آنجایی که ماوس معمولاً در قطعات جانبی بیشترین استفاده را دارد، عاقلانه است که مدتی را صرف تحقیق در مورد نیاز خود هنگام خرید ماوس کنید. در اینجا ما تعداد زیادی اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا قبل از خرید ماوس به شما کمک کنند.


سیم دار یا بی سیم؟

اینکه شما یک موس بی سیم تهیه کنید یا نه یک اولویت شخصی است. با یک ماوس بی سیم خطر گرفتگی در سیم را ندارید، اما خطر اتمام باتری را در یک زمان نامناسب دارید. سایر موس‌ها ممکن است برای حفظ انرژی دارای کلید روشن / خاموش باشند.وقتی نوبت به آن گیرنده‌های بی سیم می‌رسد، برخی از آن‌ها با گیرنده‌های نانو همراه هستند که با پورت USB کاملاً مطابقت دارند. برخی دیگر با گیرنده‌های بی‌سیم بزرگتری ارائه می‌شوند که چند اینچ از پورت خارج می‌شوند.همانطور که حدس می‌زنید، شما معمولاً هزینه بیشتری برای گیرنده نانو می‌پردازید، اما اگر یک مرتب در حرکت باشید، ممکن است بهترین خرید شما باشد. با خرید ماوس سیمی‌ دیگر نگران باتری‌ها یا گیرنده‌ها نخواهید بود زیرا از پورت USBیا PS2 شما نیرو می‌گیرد. با این حال، نکته منفی این است که شما کاملاً به کامپیوتر متصل هستید.


گیرنده‌ها

گیرنده‌های موس مانند درایوهای فلش USB، خودکار، و کلیدهای یدکی به راحتی جای خود را نمی‌گیرند، بنابراین داشتن یک مکان نگهدار مغناطیسی یا یک اسلات مشخص بسیار مفید است. به همین ترتیب، بررسی کنید که موس با گیرنده مناسب همراه باشد.معمولاً مشکلی برای موس‌هایی که از فناوری بی سیم 2.4 گیگاهرتز استفاده می‌کنند نیست، اما بسیاری از موس‌ها از بلوتوث استفاده می‌کنند و غالباً با گیرنده بلوتوث همراه نیستند. قبل از خرید ماوس بلوتوث بررسی کنید که آیا کامپیوتر شما بلوتوث را یکپارچه کرده است یا خیر.


لیزر یا نوری؟

موس‌ها با ردیابی “نقطه در هر اینچ یاdpi کار می‌کنند. ماوس نوری می‌تواند بین 400 تا 800 dpi را ردیابی کند، در حالی که ماوس لیزر به طور کلی می‌تواند بیش از 2000 dpi را ردیابی کند. بنابراین آیا شما به یک ماوس نوری یا یک لیزری نیاز دارید؟نگذارید اعداد dpi بالاتر شما را گول بزنند. فعالیت روزمره شما معمولاً به چنین ردیابی دقیقی احتیاج ندارد و با ماوس نوری کاملاً حل می‌شود. (حتی بعضی از آن‌ها دقت فوق العاده را آزار دهنده می‌دانند.) با این وجود گیمرها و طراحان گرافیک اغلب از حساسیت اضافی استقبال می‌کنند.


ارگونومی

شاید مهمترین جنبه هر قطعه جانبی کامپیوتر، سهولت استفاده از آن باشد و وقتی صحبت از خرید ماوس می‌شود، راحتی آن مسلط است. ارگونومی ‌در موس مهم است زیرا می‌تواند از آسیب‌های استرس تکراری جلوگیری کند.با این حال، ارگونومی ‌یک ویژگی مناسب برای همه نیست و فقط به این دلیل که سازنده ای ادعا می‌کند که دستگاه آن ارگونومیک است، چنین کاری نمی‌کند. متأسفانه، تنها راه برای آگاهی از راحت بودن ماوس، استفاده از آن برای مدت طولانی است که انجام آن بدون خرید آن دشوار است. مانند تمام وسایل جانبی رایانه، قبل از خرید ، درباره آن تحقیق کنید. با این حال، طراحان گرافیک، گیمرهای رایانه شخصی و سایر کاربران طولانی مدت باید به آنچه راحت است و نه آنچه زیبا است پایبند باشند.


اندازه و سایز ماوس

این دسته دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد. اگرچه اندازه‌بندی جهانی در بین تولیدکنندگان وجود ندارد، بسیاری از موس‌ها در دو اندازه مختلف وجود دارند: کامل یا مسافرتی. حتی اگر هرگز قصد ندارید موس خود را از خانه خود خارج کنید، خرید موس‌های مسافرتی اغلب می‌توانند برای افرادی که دست کوچکتر دارند راحت‌تر باشند.


دکمه‌های قابل برنامه ریزی

همه در مورد دکمه‌های کلیک چپ و راست و همچنین چرخ اسکرول در وسط می‌دانند. اما برخی از موس‌ها دارای دکمه‌های اضافی هستند که به طور معمول در کنار دستگاه قرار دارند.این موارد را می‌توان برای عملکردهای خاص، مانند دکمه “بازگشت” در مرورگر اینترنت شما برنامه‌ریزی کرد. اگر به طور مداوم در همان برنامه‌ها کار کنید، این برنامه‌ها می‌توانند بسیار مفید واقع شوند و تنظیم آن‌ها معمولاً آسان است.


پاسخ ماوس در برابر بازی

طرفداران بازی‌های کامپیوتری آنلاین به موس‌هایی نیاز دارند که بتوانند سریع و دقیق پاسخ دهند. ویژگی‌هایی که باید در خرید ماوس در نظر گرفت شامل این مکانیزم است از ورودی، مانند لیزر، که ممکن است روی سطوح بازتابنده یا یک گوی لاستیکی، وضوح ردیاب و سرعت تغذیه ورودی حرکت به کامپیوتر کار کند.


Powered by Froala Editor

عضویت در خبرنامه بانی نو

با عضویت در خبرنامه بانی نو از جدیدترین محصولات و تخفیفات ویژه ما آگاه شوید

شماره تماس: 02154789 داخلی 2
ایمیل:info[at]baninopc.com
samandehietehadieenamad