پرینتر

پرینتر یا همان چاپگر وسیله ای است که به ما کمک می کند آن چیزی را که بر روی صفحه نمایش کامپیوتر یا لپ تاپ می بینیم را بر روی کاغذ سیاه سفید و یا رنگی ببینیم.

پرینتر دستگاهیست که برای چاپ، کپی، اسکن و حتی فکس کردن اسناد، مدارک و هر نوع نوشته‌ای کاربرد دارد.

برای چاپ نوشته‌های خود، فقط کافیست از طریق کامپیوتر، گوشی موبایل، تبلیت و یا حتی فلش، دستور چاپ را به پرینتر ارسال کرده تا آن را برایتان پرینت بگیرد.

تصور خیلی از ماها از پرینتر یک دستگاه بزرگی است که فضای زیادی را اشغال می کند اما چاپگرهای عصر جدید با پیشرفت تکنولوژی به یک دستگاه کوچک و با کیفیت و عملکرد بالاتری تبدیل شده اند که فضای کمتری را نیز اشغال می کنند.

درهنگام خرید پرینتر نکته خیلی مهمی که باید به آن توجه شود کارتریج است.

کارتریج در واقع همان جوهر تعبیه شده در چاپگر شما است که در دو نوع جوهری و لیزری در بازار عرضه می شود.کارتریج های جوهری بر پایه جوهر و کارتریج های لیزری بر پایه تونر است.

توجه داشته باشید که کارتریج لیزری قیمت بیشتری نسبت به جوهری دارد زیرا ظرفیت، طول عمر و سرعت بالاتری در مقایسه با مدل جوهری دارند و همچنین کارتریج لیزری قابلیت شارژ دارند.

در هنگام خرید پرینتر به این نکته توجه کنید که چه انتظاری از آن دارید؟ چه فضایی را می خواهید به دستگاه خود اختصاص دهید؟ برای پرینت رنگی می خواهید یا سیاه سفید ؟ برای اسکن و چاپ عکس و درست کردن آلبوم عکاسی می خواهید یا صرفا پرینت معمولی کاغذ؟؟

خرید پرینتر

به هر دلیلی، اگر به پرینتر نیاز دارید، یافتن و خرید پرینتر کار دشواری نیست. پرینترها طی چند سال گذشته تغییر زیادی نکرده اند. آن‌ها فقط کارآمدتر و ارزان‌تر شده اند.

شما همچنان بین پرینتری لیزری و جوهر افشان انتخاب خواهید کرد. پرینتری رنگی یا سیاه و سفید ؛ و دستگاه‌های چند منظوره برای چاپ و دیگر قابلیت‌ها.

به دلیل همه این تصمیماتی که باید اتخاذ شود، بهتر است قبل از کلیک روی “خرید” در سایت خرید مورد علاقه خود، بفهمید که چه می‌خواهید. در این جا به شما نمی‌گویم کدام پرینتر خاص را بخرید.

اما برخی از گزینه‌هایی را که قرار است با آن‌ها روبرو شوید و برخی از ویژگی‌هایی را که ممکن است بخواهید در رابطه با آن اطمینان حاصل کنید را به شما خواهیم گفت.

نکاتی که باید در خرید پرینتر به آن توجه کرد:


1. جوهر افشان یا لیزر

اگرچه این روزها اختلاف قیمت زیادی وجود ندارد، هنگام خرید پرینتر به این فکر کنید که می‌خواهید از چه نوع جوهر استفاده کنید. کارتریج‌های لیزری و جوهرافشان می‌توانند از نظر بودجه متفاوت باشند، بنابراین یکی از موارد مناسب را بین این دو انتخاب کنید.


2. چند کارکرد از پرینتر خود می‌خواهید؟

برخی از شرکت‌ها از پرینتر و دستگاه فتوکپی راضی هستند، در حالی که برخی ممکن است پرینتر همه کاره all in one را بخواهند که در آن بتوانید اسکن، نمابر، چاپ و کپی کنید.

پیگیری کنید تا ببینید دفتر کار یا منزل شما اغلب از چه چیزهایی استفاده می‌کند و چه نوع تجهیزات موجود است و چه تجهیزاتی باید فراهم کنید. به عنوان مثال، اگر قبلاً پرینتر دارید، پس احتمالاً نیازی به پرینتر / اسکنر جدید ندارید.


3. کیفیت تصویر پرینتر

به این فکر کنید که هنگام چاپ تصاویر نیاز شما از تصویر چیست. آیا شما یک شرکت طراحی هستید که برای نشان دادن پیش نویس کارهای خود به چاپ با کیفیت بالا نیاز دارد یا یک شرکت نویسنده هستید که فقط باید متن را چاپ کنید؟

این که به تصاویر با کیفیت بالا احتیاج داشته باشید اما پرینتر با کیفیت پایین‌تری خریداری کنید اصلا مناسب نخواهد بود پس به انتخاب خود دقت کنید.


4. سرعت چاپ

به حجم کاغذی که می‌خواهید چاپ کنید فکر کنید. هرچه بیشتر به پرینت کاغذها احتیاج داشته باشید، احتمالاً شما پرینتر سریع‌تری می‌خواهید تا بتواند در مدت زمان کمتری کاغذهای بیشماری را پرینت کند.


5. نقطه اتصالات پرینتر

آیا شما به ارتباطات بی سیم وسواس دارید یا نمی‌توانید کمتر از این گزینه را بپذیرید؟ آیا می‌خواهید از طریق دستگاه همراه خود چاپ کنید یا اتصال رایانه ای معمولی انجام می‌شود؟ همه این موارد را هنگام خرید پرینتر به خاطر داشته باشید.


6. نوع کاغذ مورد نیاز

بسته به نوع کاغذی که می‌خواهید استفاده کنید، باید پرینتر خاصی را برای این کار خریداری کنید. بدیهی است کسی که می‌خواهد به طور عمده روی کارتن و کاغذ عکس چاپ کند، به خرید پرینتر متفاوتی نسبت به شخصی که می‌خواهد روی کاغذ خالی معمولی چاپ کند، نیاز دارد.

اندازه کاغذهای مورد نظر خود را فراموش نکنید. اگر می‌خواهید روی کاغذهای بزرگتر چاپ کنید، دستگاهی را که برای این کار کوچک است خریداری نکنید.


7. اندازه دفتر کار

اگر دفتر کار شما بسیار کوچک است و با لپ تاپ متناسب است، ممکن است بخواهید یک پرینتر قابل حمل را در نظر بگیرید. در غیر این صورت، اگر فضای اضافی دارید و کار شما به کیفیت چاپ بستگی دارد، به راحتی می‌توانید یک پرینتر بزرگتر را تهیه کنید.


8. سایر هزینه‌های جاری

به غیر از کارتریج‌های جوهر، به مارک کارتریج‌هایی که هنگام خرید پرینتر می‌خواهید استفاده کنید فکر کنید. اگر کارتریج قابل شارژ دریافت کنید، ممکن است مقداری پس انداز کنید، اما اگر اجازه دهید جوهر کاملاً تمام شود، ممکن است به پرینتر شما آسیب برساند.

همچنین به این فکر کنید که اگر پرینتر خراب شود چقدر می‌شود یا حتی به چه میزان انرژی مصرف می‌کند.

Powered by Froala Editor