وب کم

بهترین وبکم قادر است تا تصاویر با کیفیت مناسبی را در شرایط نوری برای گیم استریم و یا چت تولید و عرضه کند، وبکم گیمینگ باید بتواند اتاق را در شرایطی که به صورت حرفه‌ایی نورپردازی نشده مدیریت کند تا به بهره‌گیری از وسایل و ابزار نورپردازی نیازی نباشد.

شرکت‌های متعددی در زمینه طراحی و تولید وب کم‌های متنوع تولید می‌کنند.

مسئله اصلی در این جا یافت وبکم مناسب فعالیت و کار شما است، زیرا بهترین وبکم برای گیم استریم به احتمال زیاد نسبت به بهترین وبکم از قابلیت‌های متنوعی برای کنفرانس و چت از راه دور به بهترین حالت ممکن را داشته باشد.


انواع وب کم گیمینگ

گیم استریم امروزه بیشتر از هر موقع دیگری میان گیمرها و یا اشخاص معمولی محبوبیت زیادی پیدا کرده است، در صورتیکه شما قصد دارید تا به این مسئله اضافه شوید و یا از آن درآمدی بدست آورید لازم است تا بهترین گیمینگ را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید.

انواع وب‌کم ارزان که از قابلیت‌های فوق‌العاده برخوردار است به واسطه شرکت‌های متنوعی همچون ریزر، مایکروسافت، لاجیتک، میوا و غیره ارائه می‌شود.

با این وجود پیش از خرید وب کم گیمینگ لازم است تا نکاتی را در نظر بگیرید که عبارت است از:


کیفیت ویدیو

•    وضوح

•    کیفیت میکروفون

•    قیمت به‌صرفه

•    قابلیت ضبط عالی تصاویر در نور کم


وب کم لپ‌تاپ

به صورت کلی لپ تاپ گیمینگ از وب کم داخلی برخوردار است که این مورد برای استریم  کیفیت مناسبی ندارد. به همین جهت ترجیح اکثریت گیمرها بر این است که وب کم لپ تاپ جداگانه برای گیم استریم استفاده کنند، 

اغلب وبکم‌ها از کیفیت و قیمت به‌صرفه‌ایی برخوردارند، در صورتیکه با صرف هزینه بیشتر قادر هستید وبکم با وضوح کاملا باورنکردنی برای گیم استریم داشته باشید.


وب کم کامپیوتر

برای گیمرها بخصوص استریمرها، وبکم با کیفیت بالا و امکانات بی‌شمار از تجربه لذت‌بخش از بازی را عرضه می‌دهد.

زمانیکه قصد خرید وب‌کم کامپیوتر دارید، نرخ فریم و وضوح وب‌کم از دو عامل اصلی برای تصمیم‌گیری برخوردار است.


به لحاظ رزولوشن یا وضوح، برخی از گیمرها از یک وب‌کم از وضوح 1080p پشتیبانی می‌کنند، راضی است. اما در هر صورت گیمرها که وضوح بیشتری می‌خواهد بهتر است ابتدا عناصری همچون تعادل و نور رنگ را در نظر بگیرید و بعد به وضوح بالایی برسد.

رایج‌ترین نرخ فریم‌ها برای بسیاری از وب‌کم‌ها 30 فریم در ثانیه و 60 فریم در ثانیه است، بسیاری از گیمرها با وب کم با کیفیت 30 فریم بر ثانیه راحت است.

با این وجود وب کم 60 فریم برثانیه برای بسیاری از تولیدکنندگان روی ویدیوهای IRL تمرکز می‌کنند، ویدیوهای روان و واقعی ارائه می‌دهد.

وب کم بی‌سیم

وب‌کم‌های با وب‌کم های سیم‌دار با USB به سیستم متصل می‌شود، تفاوت زیادی ندارد، لذا تقریبا هر دو وب‌کم از یک روش تبعیت می‌کنند و به لحاظ طراحی و عملکرد در یک راستا قرار دارند، با این وجود تقاوتی جزئی میان دو وبکم وجود دارد.

وب‌کم با گرفتن تصاویر متحرک به واسطه یک سنسور آن‎‌ها را به ارقام باینری قابل انتقال به واسطه اینترنت تبدیل می‌کند. تراشه سنسور به صورت مربعی زیر لنز پلاستیکی کوچک وب‌کم برای انتقال داده وجود دارد.

سپس تصاویر به سیگنال‌های دیجیتالی تبدیل شده که به واسطه اینترنت در زمان چت و بازی انتقال می‌یابد، وب کم بی‌سیم جایگزینی کابل USB برای انتقال داده و وبکم کامپیوتر از اتصال وای‌فای یا بلوتوث استفاده می‌کند.

وب‌کم بی‌سیم را به راحتی در هر زمانی قرار دهید، هرچند بر اینکه در محدوده شبکه Wifi یا بلوتوث باشد.


وب کم برای استریم

برای استریم وبکم همچون بسیاری از کامپیوترها از ویژگی‌های متنوعی همچون وضوح، زوم و فوکوس است، لذا پیش از خرید وب کم برای استریم ویژگی‌ها و قابلیت‌ها مهم در نظر داشته باشید.تا برای ویژگی‌هایی که واقعا به آن نیاز خواهید داشت.

رزولوشن حجم جزئیاتی است که دارای دوبین است و قادر به ثبت آن است که در اولین و یا مهم‌ترین بخش وب‌کم برای استریم کاربردی است.

رزولوشن با توجه به پیکسل در هر اینچ قابل اندازه‌گیری است، وبکم با وضوح بالا از 720p و بالاتر برای گیم استریم کاملا مناسب است.

از سوی دیگر توصیه می‌شود از فریم 30 به بالا برای گیم استریم استفاده شود، به صورت کلی یک وب‌کم گیم استریم می‌بایست با توجه به توانایی ارائه فیلم و تصاویر با کیفیت از ساختار محکمی برخوردار باشد.

علاوه بر این بسیاری از سیستم‌عامل‌ها مانند سیستم عامل مک و ویندوز سازگار هستند.


قیمت وب کم گیمینگ

 شاید وجود گزینه‌های زیادی باشد که افراد باید در زمان انتخاب وب‌کم در نظر بگیرند، شما برای یافتن بهترین مدل براساس نیاز سردرگم نخواهید شد. چه یک گیمر حرفه‌ایی باشید و یا گیمر تازه‌کار از جمله تجهیزات ضروری است که افراد متعددی به آن احتیاج دارند.

اما در برخی موارد ممکن است از جمله محدودیت‌های شما برای انتخاب قیمت وب‌کم گیمینگ باشد، خوشبختانه وب کم‌های متنوع از قابلیت‌های متنوع مدل‌های ارزان قیمت کمتر از یک میلیون تومان والبته با کیفیت پایین تا وب کم‌های HD گران قیمت در بازار موجود است که می‌توانید بین آن‌ها انتخاب کنید.


جمع‌بندی

وب‌کم گیمینگ ایده‌آل از وضوح 1080p فریم 60 که از قابلیت تصحیح خودکار نور، صدای استریو، قابلیت‌های RealSense و طراحی ارگونومیک و سازگاری با انواع سیستم‌ عامل‌های ویندوز و مک را داشته باشد.

هرچند اکثر وب‌کم‌های گیمینگ از وضوح 4K، HD و 60 فریم در ثانیه پشتیبانی می‌کند که کلیه ویژگی‌های فوق سبب افزایش قیمت وب‌کم گیمینگ می‌شود.


Powered by Froala Editor