بانی نو
No products in the cart.

هرآنچه باید درباره فایل کوین بدانید!

فایل کوین چیست؟

 فایل کوین یک شبکه نظیر به نظیر است که برای اطمینان از ذخیره شدن قابل اعتماد پرونده‌ها با گذشت زمان‌، فایل‌ها را ذخیره می‌کند. در فایل کوین، کاربران برای ذخیره فایل‌های خود در ماینرهای ذخیره سازی هزینه می‌کنند. ماینرهای ذخیره سازی رایانه‌هایی هستند که وظیفه ذخیره پرونده‌ها را بر عهده دارند و ثابت می‌کنند که با گذشت زمان پرونده‌ها را به درستی ذخیره کرده اند. هر کسی که می‌خواهد پرونده‌های خود را ذخیره کند یا بابت ذخیره سازی پرونده‌های کاربران دیگر پول دریافت کند‌، می‌تواند به Filecoin بپیوندد.

فضای ذخیره سازی موجود و قیمت ذخیره‌سازی آن توسط هیچ یک از شرکت‌ها کنترل نمی‌شود. در عوض‌، Filecoin بازارهای آزاد را برای ذخیره و بازیابی پرونده‌هایی که هر کسی می‌تواند در آن‌ها شرکت کند تسهیل می‌کند. این کوین شامل بلاکچین و ارز رمزپایه بومی‌ است. استخراج‌کنندگان برای ذخیره پرونده‌ها FIL می‌گیرند. بلاک چین فایل‌کوین تراکنش‌های ارسال و دریافت FIL را به همراه مدارکی از ماینرهای ذخیره سازی مبنی بر ذخیره صحیح پرونده‌های خود ثبت می‌کند.

مقاله پیشنهادی : تفاوت توکن و کوین

 

تاریخچه Filecoin (FIL)

داستان Filecoin با Protocol Labs Filecoin ICO در سال 2017 آغاز می‌شود. در آن زمان‌، این پلتفرم عنوان خبری بین‌المللی را به عنوان یکی از بزرگترین دوره‌های تأمین مالی صنعت معرفی کرد. به طور مشخص‌، این رویداد 205.8 میلیون دلار تضمین کرد و میزان بالای علاقه سرمایه‌گذاران پیرامون پروژه را نشان داد. به طور قابل توجهی‌، این رویداد مورد حمایت سرمایه داران سکویا و آندرسن هوروویتز قرار گرفت.

Filecoin چگونه کار می‌کند؟

Filecoin در پروتکل ذخیره‌سازی و بازیابی فایل‌های نظیر به نظیر دیگر به نام File Interplanetary (IPFS) ساخته شد. این پلت فرم بسیار شبیه Filecoin اما بدون مزیت‌های مالی است. کاربران می‌توانند داده‌ها و فضای ذخیره سازی را با استفاده از شبکه IPFS به صورت رایگان به اشتراک بگذارند. با این حال‌، با استفاده از این پروتکل نمی‌توانید سود کسب کنید. به این ترتیب Filecoin قابلیت استفاده از سیستم را بهبود می‌بخشد.

کاربران Filecoin برای استخراج‌، بازیابی و توزیع داده‌ها به ماینرها مبلغی پرداخت می‌کنند. به دلیل تلاش‌هایشان‌، ماینرها پاداش‌هایی به صورت توکن‌های FIL دریافت می‌کنند. مبلغی که کاربر برای خدمات ذخیره‌سازی می‌پردازد توسط بازار آزاد تعیین می‌شود. به طور قابل توجهی‌، هزینه‌ها بسته به اینکه کاربر سرعت خود را نسبت به افزونگی و بالعکس انتخاب کند‌، متفاوت است. عوامل دیگر نیز در قیمت گذاری شما نقش دارند. به طور خاص‌، قیمت انبار تحت تأثیر در دسترس بودن و تقاضا است.

شبکه Filcoin توسط دو نوع ماینر نگهداری می‌شود. هرکدام از این ماینرها بابت در دسترس قرار دادن فضای ذخیره‌سازی یا داده‌ها در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. جالب اینجاست که در اکوسیستم Filecoin‌، استخراج کنندگان با یکدیگر رقابت می‌کنند تا کمترین قیمت ذخیره‌سازی را ارائه دهند. از همه بهتر‌، تنها معیار ماینر شدن داشتن فضای خالی هارددیسک و اتصال به اینترنت است. با این حال‌، هنگامی‌ که یک استخراج کننده باشید، براساس قابلیت اطمینان و قیمت ذخیره سازی که ارائه می‌دهید قضاوت می‌شوید.

فایل کوین

Filecoin (FIL) چه مشکلاتی را حل می‌کند؟

فایل کوین تلاش می‌کند تا برخی از نگرانی‌های مهم بخش‌های اشتراک فایل و ذخیره سازی ابر را برطرف کند. در حال حاضر‌،  شرکت‌های بزرگی مانند خدمات وب آمازون سهام عظیمی ‌از بازار را در اختیار دارند. موقعیت‌یابی آن‌ها به آن‌ها امکان می‌دهد شرایط انحرافی و هزینه‌های بالاتر را به کاربرانی که فاقد گزینه‌های قابل اعتماد هستند‌، دیکته کنند.

  • فضای استفاده نشده هارد

هرگز نباید بگذارید وسایل استفاده نشده شما هدر برود. این جمله به خصوص هنگام بحث درباره فضای استفاده نشده ‌هارد دیسک شما صدق می‌کند. امروزه می‌توانید با تقسیم فضای بلااستفاده از‌هارد دیسک خود‌، سود قابل توجهی کسب کنید.

مزایای استخراج فایل کوین

کاربران با استخراج فایل کوین از مزایای متنوعی برخوردار هستند که این پلتفرم را به یک رقیب جدی در بازار تبدیل می‌کند. این پروتکل باعث ایجاد انگیزه در شبکه جهانی اپراتورهای رایانه ای می‌شود تا خدمات مشترک و ذخیره سازی پرونده را فراهم کنند. این استراتژی همکاری بیشتر بین کاربران را تشویق می‌کند. به طور چشمگیری‌، Filecoin یکی از سریع‌ترین رشد سهام در بازار را دارد.

  • بهره‌وری

رویکرد غیرمتمرکز Filecoin برای ذخیره سازی‌، کاربران و ارائه دهندگان را در درجه اول قرار می‌دهد. این پلتفرم دارای سرعت بازیابی اطلاعات است که از رهبران صنعت مانند آمازون پیشی گرفته است. با رشد بازار‌، زیرساخت‌های آن به گونه ای طراحی می‌شود که پاسخگویی آن را بهبود بخشد. به این ترتیب این امکان را دارد که به سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش ذخیره داده در اینترنت تبدیل شود.

  • ماینرهای ذخیره‌سازی

اصلی‌ترین نوع استخراج فایل کوین ، Storage Miners است. این‌ها افرادی هستند که به عنوان ارائه‌دهنده فضای ذخیره‌سازی عمل می‌کنند. قابل ذکر است که این استخراج‌کنندگان می‌توانند افراد یا سازمان‌ها باشند.

هر دو نوع ماینر چندین فرآیند محاسباتی فشرده را انجام می‌دهند که به آن‌ها proofمی‌گویند. این سیستم‌ها برای ایمن سازی شبکه کار می‌کنند و تأیید می‌کنند که ماینرها داده‌هایی را که ادعا می‌کنند ذخیره شده را واقعا ذخیره می‌کنند و این کار را با اطمینان انجام می‌دهند.

  • استخراج معادن و خدمات

نوع دوم استخراج‌کنندگان در شبکه Filecoin به عنوان پیش جمع آوری داده‌ها عمل می‌کنند. هدف آن‌ها بازیابی بیشترین فایل‌های بارگیری شده و تحویل آن‌ها در نزدیکی کاربران است. برای واجد شرایط بودن به عنوان یکی از این استخراج‌کنندگان‌، باید اتصال اینترنتی قوی داشته باشید.

  • توکن‌های FIL

توکن‌های FIL به عنوان رمز اصلی ابزار شبکه Filecoin عمل می‌کنند. کاربران در FIL پرداخت و پاداش می‌گیرند. توکن‌های FIL دارایی‌های دیجیتالی همه کاره‌ای هستند که می‌توانند در صرافی‌های جهانی معامله شوند.

فایل کوین چیست؟

نحوه خرید فایل‌کوین

Filecoin (FIL) در صرافی‌های زیر موجود است:

  • Binance : بهترین گزینه برای استرالیا‌، کانادا‌، سنگاپور‌، انگلستان و بسیاری از کشورهای جهان است اما ساکنان ایالات متحده آمریکا نمی‌توانند FIL را از اینجا خریداری کنند.
  • Kraken : بهترین مبادله برای ساکنان ایالات متحده آمریکا برای خرید Filecoin است.
  • BitPanda : این بهترین گزینه برای کاربران اروپایی است. لطفا توجه داشته باشید که آن‌ها ساکنان خارج از این منطقه را نمی‌پذیرند.

نحوه ذخیره Filecoin (FIL)

اگر می‌خواهید سرمایه گذاری عمده‌ای در فایل کوین انجام دهید یا اگر می‌خواهید مدت زمان طولانی این رمزنگاری را انجام دهید‌، بهترین گزینه کیف پول سخت افزاری است. کیف پول‌های سخت افزاری رمزگذاری شما را به صورت آفلاین در ذخیره می‌کنند.

این استراتژی دسترسی تهدیدات آنلاین را به دارایی‌های شما غیرممکن می‌کند. Ledger Nano S یا پیشرفته‌تر Ledger Nano X هر دو از Filecoin (FIL) پشتیبانی می‌کنند. اگر Filecoin نقشی ‌در آینده داشته باشد‌، انتظار می‌رود که پروتکل‌های اشتراک فایل مبتنی بر بلاکچین را وارد بازار کنید.

این سیستم‌ها به کاربران در تأمین درآمد منفعل کمک می‌کند و به کاهش اثر کربن و ضایعات تولید شده توسط کاربرانی که دیگر نیازی به خرید سخت افزار ندارند کمک می‌کند. به همین دلایل‌، Filecoin قرار است در ماه‌های آینده رشد گسترده ای را تجربه کند.

 

چرا استخراج Filecoin در AMD بهترین عملکرد را دارد؟

در حال حاضر Fileof’s Proof of Replication (PoRep) ترجیح می‌دهد روی پردازنده‌های AMD اجرا شود. برای دقت بیشتر‌، پردازنده‌های اینتل بسیار کندتر کار می‌کنند و روی برخی از پردازنده‌های ARM‌، مانند پردازنده‌های موجود در گوشی‌های جدید سامسونگ‌، از نظر رقابتی سریع اجرا می‌شود‌، اما آن ها فاقد حافظه رم برای مهر و موم کردن بخش‌های بزرگتر هستند. دلیل اصلی مشاهده این مزیت در پردازنده‌های AMD به دلیل اجرای دستورالعمل‌های سخت افزاری SHA است.

آیا وجود استخرهای استخراج Filecoin منجر به ذخیره سازی متمرکز و دور از چشم انداز ذخیره سازی توزیع شده می‌شود؟

خیر. استخراج فایل کوین با کاهش گسترده مانع ورود به تأمین‌کننده ذخیره سازی‌، بخشی از شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز را ایجاد می‌کند. حتی اگر چندین استخر بزرگ وجود داشته باشد‌، هر کسی می‌تواند به شبکه بپیوندد و ذخیره سازی را فقط با خرید سخت افزار متوسط انجام دهد و ما انتظار داریم مشتری‌ها پرونده‌های خود را در بسیاری از استخراج کنندگان متنوع ذخیره کنند.

همچنین‌، توجه داشته باشید که موقعیت جهانی برای استخراج از اهمیت زیادی برخوردار است: بسیاری از مشتریان استخراج معادن را در مناطق خاصی از جهان ترجیح می‌دهند‌، بنابراین این امر تعداد زیادی از کارگران معدن را قادر می‌سازد تا در سراسر جهان‌، جایی که تقاضای ذخیره سازی دارند‌، موفق شوند.

پیش بینی قیمت Filecoin برای سال 2021

فایل کوین با قیمت بسیار بالایی در حدود 44 دلار در اکتبر 2020 شروع به کار کرد. در حال حاضر، قیمت ها به 191.5 دلار نزدیک هستند یعنی 325.2 درصد افزایش. گرچه پیشرفت خوبی است، اما به اندازه برخی دیگر از ارزهای رمزپایه موجود که در حال حاضر 1000 درصد سود داشته اند، چشمگیر نیست.

xممکن است پتانسیل احتمالی سایر رمزها را نداشته باشد، اما در چشم انداز طولانی مدت آن را جبران می‌کند. اکثر افراد با رایانه از نوعی راه حل ذخیره سازی پرونده استفاده می‌کنند، حتی اگر این فقط یک نسخه رایگان از Google Drive یا Dropbox باشد. به همین دلیل ، کل بازار بالقوه پلتفرم Filecoin فوق العاده زیاد است.

مقاله پیشنهادی : ارز دیجیتال استورج

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*