» مقالات رم » برای بازی های سال 2020 به چه میزان رم نیاز داریم؟
مقالات رم

برای بازی های سال 2020 به چه میزان رم نیاز داریم؟

1399-07-22 717

برای بازی های سال 2020 به چه میزان رم نیاز داریم؟ تمام گیمرها برای به روز نگه داشتن رایانه شخصی خود با آخرین تجهیزات و سخت افزارهای رایانه ای زحمت زیادی می کشند زیرا این امر برای لذت بردن از بازی های با گرافیک خوب ضروری است.

بنابراین همه گیمرها از این واقعیت آگاه هستند که راه اندازی دکل بازی ای که همه چیز برای بازی را داشته باشد بسیار سخت است. این کار بسیار دشوار است زیرا اول از همه ، موارد زیادی وجود دارد که باید هنگام تنظیم یک دکل بازی متعادل مورد توجه قرار گیرد.

ثانیا ، بازی های رایانه ای به طور پیوسته نیازهای سیستم مورد نیاز برای اجرای آن ها را افزایش می دهند. اما خوش بختانه اکنون فناوری مقرون به صرفه تر است ، بنابراین ما می توانیم کامپیوتر خود را به روز کرده تا آخرین بازی ها را با گرافیک عالی انجام دهیم. به علاوه اکنون می توانیم به راحتی پاسخ سوالات خود را پیدا کنیم و یک انتخاب هوشمندانه برای مصرف کننده انجام دهیم.

سوالات زیادی وجود دارد که هنگام تنظیم یک دکل بازی مردم را آزار می دهد. با این حال ، یک سوال بیش تر از دیگران باعث آزار مردم می شود. برای بازی چقدر RAM لازم دارم؟ حتماً متوجه شده اید که برای انجام بازی های جدیدتر و یا حتی نسخه جدید بازی های قدیمی به RAM بیش تری نیاز است. در این بلاگ ، ما به شما خواهیم گفت که برای بازی در سال 2020 دقیقاً به چه مقدار RAM نیاز دارید؟ آیا 4 گیگابایت رم برای بازی کافی است؟ یا 8 گیگابایت کمترین چیزی است که باید داشته باشید؟

رم چیست؟

RAM مخفف Random Access Memory است و یکی از مهم ترین اجزای لپ تاپ ها است. RAM یک فضای ذخیره سازی موقت داده است که شامل تمام اطلاعاتی است که کامپیوتر شما ممکن است اکنون یا در آینده نزدیک به آن نیاز داشته باشد. بدون RAM هیچ اطلاعاتی در رایانه شما اجرا نخواهد شد.

وقتی بازی در حال اجرا است ، تمام داده های مربوطه که رایانه شما ممکن است به آن ها دسترسی داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که بدون دردسر و بدون هیچگونه ارتعاش اجرا می شود ، در حافظه RAM ذخیره می شود. بنابراین هنگام اجرای بازی روی رایانه ، تمام داده های مورد نیاز رایانه شما برای اطمینان از اجرای روان بازی و بدون تاخیر در RAM ذخیره می شوند.

اگر مقدار RAM توصیه شده برای بازی ها را نداشته باشید ، رایانه شخصی شما قادر به اجرای بازی ها نخواهد بود. بدون RAM کافی ، لپ تاپ شما به هیچ وجه قادر به اجرای بازی نیست و اگر بازی اجرا شود ، تأخیر خواهد داشت.

نه تنها بازی ها تأخیر دارند ، بلکه رایانه شما حتی در باز کردن مرورگر وب یا باز کردن برنامه ویرایش و غیره نیز به زمان زیادی نیاز خواهد داشت. بنابراین RAM با ذخیره سازی اطلاعات کافی مورد نیاز رایانه ، به سرعت بخشیدن به کار شما کمک می کند.

انتخاب پیکربندی مناسب RAM در گذشته بسیار پیچیده تر بود ، زیرا بازی های مختلف از این نظر بسیار متفاوت بودند. به هر حال ، بازی ها هنوز کاملاً مین استریم نبوده و همه آن زمان نمی دانستند که یک “PC بازی” واقعی چیست.

اما امروز ، اوضاع بسیار ساده تر است. سیستم عامل های 64 بیتی به یک امر عادی تبدیل شده اند و آن ها از RAM بسیار بیشتری نسبت به 32 بیتی های قبلی استفاده می کنند. یک سیستم عامل 32 بیتی فقط می تواند حداکثر 4 گیگابایت RAM را بخواند ، و حتی اگر یک سیستم عامل 64 بیتی نیز محدودیت هایی داشته باشد ، این به آن معنا نیست که به این زودی ها به آن سطح خواهد رسید.

در بیش تر موارد ، رایانه های خانگی امروزی دارای 4 ، 8 یا 16 گیگابایت رم هستند ، در حالی که برخی از رایانه های شخصی پیشرفته می توانند 32 ، 64 یا حتی 128 گیگابایت RAM داشته باشند.

میزان رم مورد نیاز برای استفاده های مختلف از رایانه:

  • رم های 4 گیگابایتی در دسک تاپ ها و رایانه های اداری یا کسانی که هنوز سیستم عامل 32 بیتی دارند ، یافت می شود. اگر صادقانه بخواهیم نظز دهیم ، این مقدار برای بازی در سال 2020 کافی نیست.
  • رم های 8 گیگابایتی که در حال حاضر حداقل مقدار برای هر رایانه شخصی است. با 8 گیگابایت رم ، رایانه شخصی شما بیشتر بازی ها را بدون مشکل اجرا خواهد کرد ، اگرچه در مورد عناوین جدیدتر و پرمخاطره ، احتمالاً برخی امتیازات منحصر به فرد تری از نظر گرافیکی مورد نیاز خواهد بود.
  • رم 16 گیگابایتی مقدار بهینه RAM برای بازی های امروزی است. بدون توجه به این که چه بازی ای انجام می دهید ، به احتمال زیاد هرگز حافظه RAM شما تمام نخواهد شد ، به شرطی که کامپیوتر شما در پس زمینه برنامه های پر حافظه را اجرا نکند.
  • رم32 گیگابایتی محبوبیت فزاینده ای در بین برخی از گیمرها پیدا می کند ، به ویژه کسانی که به دنبال اثبات سیستم خود در آینده هستند.
  • رم 64گیگابایتی که برای گیمرها ، 64 گیگابایت مطمئناً بیش از حد مجاز است. در کل به طور مثال: تنها دلیل داشتن 64 گیگابایت رم در کامپیوتر این است که اگر فرد بازی Call of Duty Modern Warfare را با وضوح 4K انجام داده یا پردازش یک ویدیوی 4K که ویرایش کرده، یک صحنه CGI در سطح هالیوود را ایجاد کرده و در حال اجرا است و ده ماشین مجازی برای آزمایش یک برنامه در مقیاس صنعتی توسعه داده باشد … همه و همه به طور هم زمان.

با این حال ، همانطور که در بالا ذکر شد ، به این سوال که برای بازی های سال 2020 به چه میزان رم نیاز داریم؟ پاسخ داده شد.

32 گیگابایت برای سیستم عامل های 64 بیتی و پردازنده های مرکزی و مادربردهای مدرن و امروزی بسیار محدود است.

محصول پیشنهادی: رم جی اسکیل Trident Z RGB 16GB (8GBx2) 3200MHz CL16

اما آیا این مقدار حافظه سرسام آور RAM برای بازی لازم است؟

به طور خلاصه ، نه ، اما هنوز هم عده ای هستند که ممکن است بخواهند برای RAM های با حافظه بیشتری هزینه کنند.

اولین دلیلی که ممکن است بخواهید 32 گیگابایت حافظه رم داشته باشید تضمین آینده است ، اما ممکن است انجام این کار در حال حاضر ایده خوبی نباشد. علاوه بر این ، کاربرانی که می خواهند رایانه خود را به عنوان یک ایستگاه کاری کنند که دوبرابر از آن کار بکشند ممکن است به RAM بیشتری احتیاج داشته باشند ، زیرا برخی از نرم افزارهای حرفه ای ممکن است  RAM را بسیار فشرده کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد ، تقریبا 16 گیگابایت رم برای یک کامپیوتر بازی در سال 2020 کافی است ، زیرا برای اکثر بازی ها مناسب بوده و از آن ها پشتیبانی می کند.

در همین حال ، اگر با بودجه محدودی دست و پنجه نرم می کنید ، 8 گیگابایت رم هنوز کار شما را راه می اندازد ، اگرچه عملکردش اغلب در  سطح 16 گیگابایت رم نخواهد بود ، اما این نیز تا حد زیادی به آن چه که بازی می کنید بستگی دار سرانجام ، 32 گیگابایت رم هنوز هم برای کسانی که می خواهند کامپیوتر خود را در آینده محافظت کنند و یا کسانی که از رایانه شخصی به عنوان ایستگاه کاری استفاده می کنند جذاب باشد.

با این حال ،این حجم از رم برای بازی در سال 2020 ، به طور کلی بیش از حد مجاز است. امروزه تقریباً تمام مادربردها می توانند حداکثر 32 گیگابایت رم را در خود جای دهند اما این بدان معنا نیست که شما باید 32 گیگابایت RAM یا RAM با ظرفیت بیش تری بخرید.

اگر بودجه محدودی دارید یا نمی خواهید زمان زیادی را صرف RAM کنید ، بهترین گزینه شما 8 گیگابایت است. تقریباً همه ی بازی ها با رم 8 گیگا بایتی خوب کار می کنند. با این حال ، 16 گیگابایت RAM می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد.

هر بازی با گرافیک عالی و روان با 16 گیگابایت RAM اجرا خواهد شد و علاوه بر این شما قادر خواهید بود بازی هایی که در آینده وارد بازار شده را نیز نصب کنید ، بنابراین یک سرمایه گذاری عالی برای آینده است.

16 گیگابایت باید مقدار پیش فرض RAM در سال 2020 باشد ، مخصوصاً برای گیمرها. اما موارد بیش تری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال این که باید یک مدل حافظه تک داشته باشید یا یک مدل چندگانه.

امروزه هر مادربرد می تواند از کانال حافظه دوتایی پشتیبانی کند و برخی از آن ها حتی می توانند از حافظه چهار کاناله پشتیبانی کنند. معمولاً داشتن چندین مدل RAM چندگانه توصیه می شود. مزیت اصلی داشتن مدل  RAM چندگانه این است که در برابر مدل های خراب امنیت ایجاد می کند.

اگر یک مدل RAM خراب شود ، سایر موارد از عملکرد صحیح رایانه شما اطمینان می دهند. به عنوان مثال ، اگر 16 گیگابایت RAM تک مدل داشته باشید و خراب شود ، تا زمانی که آن را تعویض نکنید نمی توانید به درستی از رایانه خود استفاده کنید.

از طرف دیگر ، اگر دو مدل دوگانه 8 گیگابایتی و یکی از آن ها خراب شود، هم چنان می توانید از رایانه خود استفاده کنید زیرا یک مدل RAM 8 گیگابایتی هنوز کار می کند.

با این وجود بعید به نظر می رسد که در تجربه بازی خود با هر دو مدل RAM تک یا چندگانه تفاوتی مشاهده کنید. اما در صورت خرابی یکی از آن ها می توان چندین مدل RAM راحت تر و ارزان تر جایگزین کرد.

نتیجه گیری :

همان طور که قبلاً گفته شد ، 16 گیگابایت RAM برای بازی در سال 2020 ایده آل است. هدف بهتر خرید دو رم مدل چندگانه 8 گیگابایتی است تا در مجموع 16 گیگابایت RAM داشته باشید که به شما این امکان را می دهد که از بازی با گرافیک خوب لذت ببرید و از آنجا که چندین رم چندگانه دارید ، حتی اگر یکی از مدل های RAM نیز خراب باشد ، می توانید هم چنان از رایانه شخصی خود استفاده کنید.

اگر 16 گیگابایت رم دارید می توانید مدت زمان طولانی با آرامش به بازی بپردازید زیرا فضای شما کم نیست. این  گزینه هم چنین شما را در آینده نیز تضمین می کند زیرا به احتمال زیاد قادر خواهید بود هر بازی ای را که در آینده به نمایش در می آید با این رم انجام دهید. با این حال ، مقدار RAM شما به بودجه و نیاز شما بستگی دارد.

گیمرهایی وجود دارند که به صورت مستقیم مین استریم بازی می کنند ، ویدیو را ویرایش می کنند و محتوا ایجاد می کنند ، ممکن است به 32 گیگابایت RAM نیاز داشته باشند.

به علاوه ادیتور های ویدئو ، توسعه دهندگان نرم افزار و مدل سازهای سه بعدی احتمالاً به دنبال مدل های RAM با ظرفیت بالاتر هستند زیرا آن ها برای کار خود به آن نیاز دارند.

اگر توانایی پرداخت RAM 16 گیگابایت را ندارید ، بهترین گزینه بعدی برای شما 8 گیگابایت RAM است. اگر 8 گیگابایت RAM داشته باشید تقریباً می توانید همه بازی ها را انجام دهید اما از نظر گرافیکی ممکن است به ارتقا نیاز داشته باشید.

اما امروزه به روز رسانی RAM آسان است ، بنابراین حتی اگر RAM 8 گیگابایت داشته باشید ، می توانید بعداً آن را به RAM 16 گیگابایت ارتقا دهید. با این حال ، اگر بازی های قدیمی را خیلی دوست دارید ، می توانید به دنبال RAM 4 گیگابایت باشید. اگر فکر می کنید نیاز شما برآورده می شود ، حتی ram 4 گیگابایت گرفتن نیز اشکالی ندارد.

محصول پیشنهادی: رم لپ تاپ کروشیال 8GB 3200MHz CL22

کدام رم را برای بازی های 2020 بخریم؟

نکته دیگری که پس از انتخاب رم باید به آن توجه کنید این است که هیچ دو حافظه RAM مشابه نیستند. آن ها می توانند دارای سرعت متفاوت ، تأخیر متفاوت ، پهنای باند متفاوت یا سرعت انتقال متفاوت باشند.

اگرچه مشخصات فنی RAM می تواند گیج کننده باشد ، اما مهم ترین نکته ای که باید بخاطر بسپاریم این است که حافظه های RAM فقط درصورتی که از یک نسل باشند با هم کار می کنند. از اوایل دهه 2000 حافظه ها در چهار نسل پیشرفت کرده اند: DDR (“نرخ داده دو برابر”) ، DDR2 ، DDR3 و .DDR4 DDR5 در زمانی از سال 2020 برای عرضه تجاری مطرح شده است.

به خاطر داشته باشید: این نسل ها با یکدیگر سازگار نیستند. نمی توانید یک حافظه DDR4 و یک حافظه DDR3 در همان مادربرد داشته باشید. عمدتا به این دلیل که شکل شکاف هر یک متفاوت است و مادربرد شما فقط از یک نوع پشتیبانی می کند.

بنا براین اکنون شما همه ی آن چه را که باید در مورد  RAM برای بازی های سال 2020 بدانید ، می دانید. شما آماده تصمیم گیری هوشمندانه برای مصرف کننده هستید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که نیازهای خود را بدانید و یک RAM متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید. بنابراین مقدار ایده آل RAM را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

امیدواریم که در این مقاله به سوال اصلی شما یعنی برای بازی های سال 2020 به چه میزان رم نیاز داریم؟ پاسخ داده شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×