» آموزشی » چگونه دسته بازی را به کامپیوتر وصل کنیم ؟
آموزشی

چگونه دسته بازی را به کامپیوتر وصل کنیم ؟

1400-01-14 26,164

آیا میدانید اتصال دسته بازی به کامپیوتر چگونه انجام میشود؟ ممکن است فکر کنید دسته بازی Xbox One یا PS4 شما همیشه به کنسولی که با آن جفت شده وفادار خواهد ماند، اما همیشه اینطور نیست. به لطف شگفتی‌های بلوتوث و سایر فناوری‌های بی سیم، در واقع می‌توانید از این دستگاه‌های ورودی با Windows و macOS نیز استفاده کنید و نصب آن نیز چندان دشوار نیست. کافی است بدانیم که چگونه دسته بازی را به کامپیوتر وصل کنیم.

اگر به دنبال یک نسخه جدید برای تجربه لپ تاپ یا دسکتاپ خود هستید، یا فقط یک بخش را تغییر می‌دهید، در اینجا نحوه اتصال دسته بازی‌های Xbox، PlayStation یا Nintendo به PC یا Mac ارائه شده است. اگرچه بیشتر قصد داریم روی جدیدترین کنسول‌های Xbox One، PS4 و Switch تمرکز کنیم. دسته بازی‌های کنسول همیشه به محض اتصال به رایانه Windows یا Mac کار نمی‌کنند.

در ادامه راهنمایی جمع آوری شده تا بتوانید یاد بگیرید چگونه دسته بازی مورد علاقه خود را به کامپیوتر وصل کنید. بیشتر دسته هایی که برای استفاده در رایانه‌های شخصی استفاده می‌شوند، مانند دسته بازی‌های USB Logitech، سازگار با HID خواهند بود و از پروتکل XInput یا DirectInput پشتیبانی می‌کنند، که می‌توانید در بیشتر بازی‌ها از آن‌ها استفاده کنید.

برخی ممکن است متفاوت کار کنند و برخی دیگر ممکن است به یک درایو سفارشی نیاز داشته باشند. برای دسته بازی‌های کنسول، به ویژه دستگاه‌های قدیمی‌تر، اگر به USB متصل نشود، ممکن است به یک آداپتور سخت افزاری نیاز داشته باشید، زیرا پشتیبانی بلوتوث ضعیف است.

این راهنما Windows و macOS را پوشش می‌دهد، اما بیشتر دسته بازی‌های HID در Linux نیز کار می‌کنند. فقط کمی تنظیمات لازم است که کاربران لینوکس احتمالاً با آن آشنا هستند.

محصول پیشنهادی: دسته بازی کنسول مایکروسافت رنگ آبی مدل XBOX SERIES S/X

نحوه اتصال دسته پلی استیشن 4 (DualShock 4) به کامپیوتر

نحوه اتصال دسته بازی به کامپیوتر در پلی استیشن4 به این صورت است که ویندوز از دسته‌های PS4 سونی بدون نرم افزار اضافی پشتیبانی می‌کند به شرطی که آن‌ها را از طریق USB وصل کنید. برای استفاده بی سیم از کنترلر به یک آداپتور سخت افزاری نیاز دارید.

Mac همچنین از آخرین دسته بازی Sony به طور پیش فرض حتی با اتصال بی سیم پشتیبانی می‌کند. متأسفانه، این دسته بازی‌ها به عنوان یک دستگاه ورودی عمومی ‌نمایش داده می‌شوند، که ممکن است در همه بازی‌ها کار نکند.


نحوه اتصال دسته بازی PlayStation 3 (DualShock 3) به کامپیوتر :

ویندوز در مورد نحوه اتصال دسته بازی به کامپیوتر در PS3 به یک درایور سفارشی نیاز دارد. راه اندازی آن کمی ‌پیچیده است، اما ما دستورالعمل‌های لازم را داریم. Mac‌ از این دسته بازی‌ها بدون هیچ گونه نرم افزار اضافی پشتیبانی می‌کنند. فقط به صورت بی سیم از طریق بلوتوث متصل شوید یا آن را با کابل USB وصل کنید.

مقاله پیشنهادی : آشنایی با مشخصات پلی استیشن 5

نحوه اتصال دسته بازی پلی استیشن 1 و 2 به کامپیوتر :

دسته های بازی PS1 و PS2 سونی قدیمی‌تر هستند و از USB استفاده نمی‌کنند. می‌توانید یک آداپتور تهیه کنید، اما احتمالاً بهتر است DualShock 3 را انتخاب کنید، زیرا تقریباً کاملاً یکسان است اما دارای پشتیبانی بی سیم و USB است.

نحوه اتصال دسته بازی ایکس باکس وان به کامپیوتر :

نحوه اتصال دسته بازی به کامپیوتر در ایکس باکس وان در ویندوز به این صورت است که کاملاً خارج از کادر پشتیبانی می‌شود، زیرا این مهمترین دسته ی مایکروسافت است. فقط آن را وصل کنید و بازی کنید یا از طریق بلوتوث متصل شوید. اگر از ویندوز 10 استفاده می‌کنید حتی می‌توانید سیستم عامل کنترلر را از طریق رایانه شخصی خود به روز کنید.

Mac‌ از دسته بازی‌های Xbox One بدون هیچ چیز اضافی پشتیبانی می‌کنند، اما اگر بخواهید دسته بازی خود را از طریق USB وصل کنید، به نرم افزار اضافی نیاز خواهید داشت. به طور خاص، شما به درایور 360Controller نیاز دارید، که پشتیبانی از دسته بازی‌های سیمی‌USB Xbox One را افزایش می‌دهد.

نحوه اتصال دسته بازی ایکس باکس 360 به کامپیوتر :

ویندوز به طور پیش فرض از دسته بازی‌های سیمی‌360 پشتیبانی می‌کند، اما دسته بازی‌های بی سیم به یک آداپتور USB ویژه نیاز دارند.
Mac به یک درایور سفارشی نیاز دارد. به دلیل مشکلات موجود در برنامه‌های افزودنی هسته (گیرنده‌ها)، پشتیبانی بی سیم باعث وحشت هسته می‌شود و در این درایور غیرفعال است.

مقاله پیشنهادی : مقایسه ps4 با ps5

Xbox اصلی- Xbox “1”

شما به یک آداپتور و برخی از درایورهای سفارشی در این مدل و اتصال دسته بازی به کامپیوتر نیاز خواهید داشت، اما کاملا آسان به نظر نمی‌رسد. MacOS یک درایور قدیمی‌تر دارد، اما ممکن است در نسخه‌های جدیدتر macOS کار نکند. همچنین، می‌توانید به طور کامل از آداپتور صرف نظر کنید و چند کابل را بهم متصل کنید، اگرچه ما این کار را توصیه نمی‌کنیم.

کنترلر نینتندو سوییچ پرو

دسته بازی Switch Pro نینتندو پس از اتصال از طریق بلوتوث در ویندوز و macOS به طور خودکار کار می‌کند، اما برای استفاده در بازی‌ها باید آن را در Steam تنظیم کنید.

دسته بازی‌های Wii Remote و Wii U Pro

اتصال دسته بازی به کامپیوتر در این مدل ها در ویندوز این گونه است که به طور پیش فرض دسته بازی را متصل می‌کند، اما ممکن است به عنوان دسته بازی در همه برنامه‌ها قابل استفاده نباشد. Dolphin، شبیه ساز Wii، از استفاده از آن‌ها به عنوان ورودی پشتیبانی می‌کند.

Mac به همان روش پشتیبانی می‌شود، فقط در Dolphin استفاده در سطح سیستم از نظر فنی پشتیبانی می‌شود، اما ما به شدت توصیه می‌کنیم یک دسته بازی جدید پیدا کنید. شما باید آخرین مدل را از منبع در Xcode ایجاد کنید، یک گروه از اهداف ساخت را به روز کنید، چند خطا را برطرف کنید، آن را با یک حساب توسعه دهنده اپل رجیستر کنید، و بعد از همه برای نصب آن باید حالت Recovery Mode را بوت کنید و محافظت از یکپارچگی سیستم را غیرفعال کنید. فقط در این صورت است که می‌توانید دسته بازی را به درستی متصل کنید.

دسته بازی‌های GameCube

در این دسته ها جهت آشنایی با نحوه اتصال دسته بازی به کامپیوتر شما به یک آداپتور نیاز خواهید داشت، اما Windows و Mac باید به طور پیش فرض از طریق HID پشتیبانی شوند. بسته به آداپتور دریافتی، ممکن است پشتیبانی متفاوت باشد. می‌توانید یک نسخه رسمی‌ تهیه کنید اما به نظر می‌رسد آداپتور Mayflash با نصف قیمت خوب کار می‌کند. این آداپتور دارای یک سوئیچ است بنابراین می‌توانید از آن در رایانه و همچنین کنسول استفاده کنید، که آن را به یک دستگاه HID تبدیل می‌کند تا یک کنسول اختصاصی.

دسته بازی‌های Guitar Hero

این یکی کمی‌ عجیب است، زیرا Guitar Hero دارای نسخه‌های مختلف کنسول مختلف است، اما هنوز یک انجمن پر رونق در رایانه با CloneHero وجود دارد. بیشتر آن‌ها باید با آداپتور کار کنند، بنابراین بهتر است یکی از آن‌ها را برای راهنمایی بررسی کنید.

سایر دسته بازی‌ها

نحوه اتصال دسته بازی به کامپیوتر در سایر دسته بازی‌های یکپارچه‌سازی با سیستم عامل معمولاً به آداپتورها احتیاج دارند، مگر اینکه نسخه USB به روز شده آن‌ها را دریافت کنید. اکثر آداپتورها باید از اتصالات استاندارد XInput و DirectInput استفاده کنند و باید در Steam و هر یک از برنامه‌ها قابل تنظیم باشند.

دسته بازی‌های شخص ثالث بسته به آنچه دریافت می‌کنید متفاوت خواهند بود، اما اکثر آن‌ها باید از همان اتصالات استاندارد XInput استفاده کنند. معمولاً سازگاری آن را در آمازون لیست می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که سازگار است و دسته اصلی را انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی : انواع ایکس باکس

اگر دسته بازی شما در اینجا لیست نشده است، یا نمی‌توانید کاری کنید که با این راهنماها کار کند، یک جستجوی سریع در گوگل برای نام دسته بازی به همراه نسخه سیستم عامل و “درایور” شما باید شما را به نتایج مناسبی جهت یادگیری نحوه اتصال دسته بازی به کامپیوتر برساند.

اگر می‌خواهید دسته خود را دوباره متصل کنید، می‌توانید از حالت Big Picture داخلی ساخته شده در Steam برای این کار استفاده کنید. اگر نیاز به استفاده از آن در یک بازی غیر Steam دارید، می‌توانید AntiMicro را برای ویندوز و Enjoyable را برای macOS، هر دو رایگان امتحان کنید.

محصول پیشنهادی: دسته بازی کنسول سونی رنگ مشکی مدل DualSense

آموزش نصب دسته بازی به کامپیوتر ویندوز7

 • روش 1:

مرحله 1:  Windows Updates را نصب کنید

مطمئن شوید که سیستم به روز است ، پیشنهاد می‌کنیم سعی کنید Windows Updates را نصب کنید.

مرحله 2: عیب یاب سخت افزار و دستگاه‌ها

عیب یاب داخلی سخت افزار و دستگاه‌ها می‌تواند بسیاری از تنظیمات و خطاهای نادرست را که می‌تواند باعث مشکلات سخت افزاری شود به طور خودکار شناسایی و برطرف کند. به شما پیشنهاد می‌شود این عیب یاب را اجرا کنید تا بررسی کنید که آیا مشکلی در آداپتور نمایش وجود دارد.

 1. 1. کنترل پنل را باز کنید
 2. 2. بر روی عیب یابی کلیک کرده و گزینه view all را در پنجره سمت چپ انتخاب کنید.
 3. 3. بر روی عیب یاب سخت افزار و دستگاه‌ها کلیک کرده و دستورات را دنبال کنید.

اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، روش 2 را امتحان کنید

 • روش 2: کنترلرهای USB را حذف و دوباره نصب کنید

مرحله 1: کنترلرهای USB را حذف نصب کنید

 1. . کلیدهای “Windows Logo” + “R” را از صفحه کلید فشار دهید.
 2. “devmgmt.msc” را در کادر اجرا تایپ کنید.

آموزش نصب دسته بازی به کامپیوتر ویندوز 10

اگر می‌خواهید کنترلر بازی نصب کنید یا جوی استیک خود را کالیبره کنید ، باید به تنظیمات کنترلرهای بازی دسترسی داشته باشید. در این آموزش روش‌های مختلفی را برای باز کردن تنظیمات Game Controllers در Windows 10 به شما نشان داده می‌شود.

 • روش 1: تنظیمات کنترلرهای بازی را از طریق Run Run باز کنید

کلید Windows و R را فشار دهید تا دستور Run ظاهر شود ، joy.cpl را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. با این کار پنجره Game Controllers  بلافاصله راه اندازی می‌شود.

 • روش 2: تنظیمات کنترلرهای بازی را از طریق جستجوی ویندوز 10 باز کنید.

روی کادر Cortana Search در نوار وظیفه کلیک کنید ، “controller game” را وارد کنید و سپس می‌توانید روی گزینه “Set up USB game controller” در نتیجه جستجو کلیک کنید.

 • روش 3: تنظیمات کنترلرهای بازی را از طریق کنترل پنل باز کنید.

کنترل پنل را در نمادهای بزرگ باز کنید ، روی دستگاه‌ها و چاپگرها کلیک کنید.

جوی استیک خود را تعیین کنید. روی آن راست کلیک کرده و از منوی باز شده “تنظیمات کنترلر بازی” را انتخاب کنید.

تنظیمات کنترلرهای بازی را نمایش می‌دهد.

 • روش 4: یک میانبر دسکتاپ ایجاد کنید تا تنظیمات کنترلرهای بازی باز شود

اگر نیاز دارید که به طور منظم به تنظیمات کنترلرهای بازی دسترسی داشته باشید ، دستورالعمل‌های مرحله به مرحله را برای ایجاد میانبر دسکتاپ در ویندوز 10 دنبال کنید:

روی هر قسمت خالی روی میز کار راست کلیک کنید ، سپس New -> Shortcut را از منوی زمینه انتخاب کنید.

مسیر زیر را کپی کرده و در کادر مکان قرار دهید و روی Next کلیک کنید.

٪ SystemRoot٪ \ System32 \ joy.cpl

نامی برای میانبر کنترلرهای بازی خود وارد کنید.

USB را از لیست دستگاه‌ها جستجو کنید ، روی آن راست کلیک کرده و “حذف نصب” را انتخاب کنید. در این پنجره ، اگر گزینه‌ای را دارید: می‌توانید “حذف نرم افزار درایور این دستگاه”  را انتخاب کرده و درایورهای خراب را از رایانه حذف کنید.

برای تکمیل دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید و در صورت درخواست کامپیوتر را مجدداً راه اندازی کنید.

پس از راه اندازی مجدد ، لطفاً مراحل بعدی را برای نصب آخرین درایورها ادامه دهید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

 • به روز رسانی نرم افزار درایور از وب سایت سازنده:

مرحله 2: به وب سایت سازنده رایانه بروید و آخرین درایورهای Windows  موجود برای USB Controller را جستجو کنید و سپس با دنبال کردن دستورالعمل‌های داده شده در وب سایت ، آن را نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×