بانی نو
No products in the cart.

قیمت pc | قیمت کامپیوتر خوب و ارزان خانگی و اداری تا PC گیمینگ و حرفه ای

قیمت pc گیمینگ، پی سی خانگی و کامپیوتر اداری

قیمت PC، یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که فرد در زمان خرید سیستم موردنظر خود باید بداند؛ که با توجه به کاربری و سلیقه فرد متفاوت است، برای مثال PC با کاربری گیمینگ، اداری، خانگی و برای گرافیک وجود دارد که هر شخصی می‌تواند با توجه به بودجه و نیاز خود انتخاب کند. در ادامه به صورت کامل و جامع به بررسی و آشنایی با انواع PC بپردازیم.

قیمت pc

قیمت PC یک مبحث کاملا کلی است، زیرا اگر این سوال را از یک کارشناس و یا مشاور فروش pc بپرسید قطعا به شما می‌گوید، کدام مدل با چه کارایی مدنظر شما است؟ در اینجا لازم است شما نیاز خود را در نظر بگیرید و با توجه به بودجه خود سوال خود را مجددا بپرسید.

زیرا Pcها انواع مختلفی دارند که عبارت است از: PC گیمینگ، PC اداری یا خانگی و PC برای کارهای گرافیکی. هرکدام از این سیستم‌ها به دلیل قطعات متنوعی که دارند از قیمت متفاوتی هم برخوردارند.

پیش از اینکه فرد متخصص به شما قیمت موردنظر را اعلام کند لازم است تا قطعاتی را که لازم دارید را انتخاب کرده و از قیمت هرکدام مطلع باشید تا بتوانید در نهایت انتخاب خود را نهایی کنید.


قیمت pc گیمینگ

پی سی گیمینگ می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد و با توجه به بودجه مخاطب به فروش برسد برای مثال ما در انتهاب این مقاله چندین کانفیگ مختلف از بالارده تا پایین رده برای شما به صورت جدول قرار داده‌ایم، هرکدام از این کانفیگ‌ها به دلیل اینکه از قطعات سطح بالا تا سطح پایینی برخوردارند قیمت متفاوتی دارند.

برای اطلاع از قیمت PC گیمینگ در هر سطحی که شما می‌خواهید لازم است از یک فرد متخصص یا مشاور فروش PC گیمینگ کمک بگیرید.

قیمت pc گیمینگ


برای خرید کیس اسمبل شده گیمینگ چطور اقدام کنم؟

برای تهیه یک سیستم گیمینگ با توجه به بودجه‌ایی که برای آن در نظر می‌گیریم، مهم‌ترین بخش تعیین کننده نوع قطعات انتخابی شما است.

برای انتخاب قطعات ما با تنوع زیادی روبرو هستیم، کاربر می‌تواند با توجه به کاربردی که نیاز دارد قطعات را انتخاب می‌کند.

معمولا روی بسیاری از قطعات سطح بالا کلمه GAMING درج شده است که صرفا برای گیم نیست و برای هر سیستم سطح بالایی مناسب است، معمولا به دلیل اینکه این سیستم یا قطعات گیمینگ در ذهنیت عموم به عنوان یک سیستم سطح بالا شناخته می‌شود بسیاری از کمپانی‌ها برای برندینگ و تبلیغات از این روش استفاده می‌کنند.

برخی گمان می‌کنند اگر عبارت گیمینگ روی این قطعات یا سیستم نوشته نشده باشد برای گیم مناسب و یا کارهای گرافیکی مناسب نیست.

در صورتیکه قصد خرید سیستم گیمینگ را دارید با اصطلاح اسمبل کردن یا جمع کردن سیستم حتما روبرو شده‌اید، برای این کار لازم است تا ابتدا به مرکزی قابل اعتماد و معتبر مراجعه کنید و از مشاورین بخش اسمبل آن کمک بگیرد.

ابتدا باید از فرد بخواهید تا با توجه به کاربری شما، قطعات لازم را به شما معرفی کند.

در این بخش به شما چند کانفیگ گیمینگ معرفی می‌کند تا بتوانید با توجه به بودجه سیستم موردنظر خود را انتخاب و در نهایت خریداری کنید.

تخفیفات بانی نو (لپ‌تاپ، موبایل، قطعات کامپیوتر)


قیمت pc گیمینگ ارزان چقدر است

در صورتیکه قصد دارید تا یک سیستم گیمینگ ارزان با بودجه کم تهیه کنید، به احتمال زیاد می‌دانید که با مسیر پرچالشی روبرو هستید زیرا به دلایل نوسانات بازار و گرانی‌های سرسام آور خرید سیستم مناسب گیم نسبت به قبل دشوارتر شده است، با این وجود خرید و اسمبل کامپیوتر در این آشفتگی برای شما در دراز مدت انتخابی کاملا به صرفه و آینده‌نگرانه باشد

خرید کامپیوتر برای گیم می‌تواند برای افرادی کارهای گرافیکی انجام می‌دهند و یا از برنامه‌های سنگین استفاده می‌کند کاملا مفید و مناسب است.

قیمت pc: سیستم گیمینگ ارزان قیمت چه عملکردی خواهد داشت؟

قادر است تا بازی‌ها نسل جدید را که از تنظیمات مناسب و عناوین نسل هشتم با فریم ریت را اجرا کنند، علاوه بر اینکه می‌توان با استفاده از این سیستم به وب‌گردی، اجرای محتواهای ویدیویی و صوتی، نمایش فایل و اسناد غیره را بدون مشکل اجرا کرد برخی از برنامه‌های نه چندان سنگین هم قابل اجرا هستند.

برای بازی‌های زیر چه میزان فریم ریت لازم است؟

عنوان بازیمیانگین فریم ریت (فریم بر ثانیه)
اورواچ۱۴۰
سی‌اس گو۲۵۰
پابجی۱۳۰
فورتنایت۱۳۰
جی‌تی‌ای وی۱۰۵


چطور میشه لیست قیمت pc رو گرفت؟

معمولا شما پیش از انتخاب pc موردنظر خود نمی‌توانید قیمت آن را مشاهده کنید، برای جمع کردن یک سیستم یا pc لازم است تا ابتدا قطعات آن را با توجه به کارایی گیمینگ، اداری، گرافیکی و غیره انتخاب کنید تا در نهایت متوجه قیمت شوید.

 قیمت pc اداری

قیمت pc اداری

معمولا در ادارات کامپیوترهای اداری محصولات کاربردی محسوب می‌شود، به نوعی شرکت یا اداره‌ایی را نمی‌توانید بیابید که در آن سیستم کامپیوتری نداشته باشد.

امروزه کامپیوترها عضو اصلی هرخانه، محل‌ کاری، و غیره محسوب می‌شوند و به دلیل اینکه اکثر کارها با این دستگاه‌ها صورت می‌گیرد برای خرید آن نیاز به راهنمایی دارند، هرچند pc اداری قدرت بالایی ندارد و صرفا برای کارهای اداری همچون کار با آفیس، وبگردی و برخی از نرم‌افزارهای سبک مناسب است.


توی چه رنج قیمتیه pc استوک

کیس‌های کامپیوتری استوک در کنار سایر مانیتورهای استوک نخستین نسل از رایانه شخصی محسوب می‌شدند که به مرور برای تمامی کاربران دردسترس قرار می‌گیرد.

قیمت pc استوک به موارد متعددی بستگی دارد که باید آن را در نظر داشته باشید معمولا هر سیستم استوک از قطعات مختلفی برخوردراند که این موضوع به خودی خود اختلاف قیمت هر سیستم را ثابت می‌کند.

معمولا پیش از خرید pc استوک می‌بایست از فرد فروشنده یا راهنمای خرید pc استوک لیست قسمت را بخواهید تا بتوانید با توجه به نیاز و کارایی خود سیستم را انتخاب و در نهایت خریداری کنید.


قیمت کامپیوتر برای کارهای گرافیکی

اگر شما قصد خرید کامپیوتر برای کارهای گرافیک را دارید، لازم است تا یک سیستم با اجزای قدرتمند و جدید را خریداری کنید تا قادر به اجرای نرم افزار طراحی گرافیک را به آسانی داشته باشد، در نهایت کارهای پیچیده و فشرده طراحی گرافیکی را به آسانی انجام خواهد داد.

کامپیوتر برای طراحی گرافیک

یک سیستم با ویندوز باورنکردنی برای طراحی گرافیک


  • CPU: Intel Core i7-7820HQ
  • گرافیک: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB -GTX 1070 8 GB |
  • RAM: 16 گیگابایت – ۳۲ گیگابایت
  • ذخیره سازی: ۱ ترابایت
  • ۲ ترابایت SSD

قیمت کیس کامپیوتر حرفه ای

یک کیس حرفه‌ایی از قطعات حرفه‌ایی و سطح بالا تشکیل شده است، انتخاب کیس حرفه‌ای کامپیوتر با کاهش سرو صدای هارددیسک ارتباط مستقیم دارد، زمانیکه شما برای کارهای خود از یک کیس حرفه‌ایی استفاده می‌کنید درایورهای مکانیکی در آن استفاده شده است و از ایجاد سرو صدای زیاد جلوگیری می‌کند.

لذا به دنبال خرید کیس باشید که از جایی برای نگهداری دیسک سخت برخوردار است، قیمت کیس کامپیوتر حرفه‌ایی به دلیل قطعات سطح بالا نسبتا بالا است و به نوعی باید بودجه قابل توجهی را برای آن در نظر بگیرید.


mini pc قیمت

قیمت مینی کامپیوترها نسبت به امکانات قابل توجه و سرعت بالایی که دارد باصرفه است. به عنوان مثال، اینتل تنوع قیمت بالایی دارد که در بین آن کامپیوتر کوچک ارزان هم قرار گرفته است.

از سوی دیگر قیمت مینی پی سی نیازی به نگرانی ندارد، زیرا mini pc انواع مختلفی از شرکت‌های معتبر با قیمت‌های مناسب، ارزان و یا گران وجود دارد که در صورت لزوم می‌توانید به یک مرکز معتبر مراجعه کنید و نسبت به خرید اقدام کنید.

انواع کانفیگ سیستم بالارده تا پایین رده

لیست قیمت قطعات کامپیوتر

کیس بالارده

سی پی یو (CPU)Corei9- 12900K
مادربورد (m.b)Z690-Aorus- master-D5
کارت گرافیک (GPU)TUF- RTX3090-O24G-Gaming
حافظه داخلی (SSD)1T-980 Pro
خنک کننده (cooling)ROG-Helios-RGB-white edition
HDDWD- Purple- 12TB
PowerHX1200-Platinum- Corsair
کیس (case)ROG- Helios- RGB- white edition
RAMG.SKILL- Trident- Z5- RGB-Black

کیس میان‌رده

سی پی (PCU)Corei7- 11700K
مادربورد (m.b)TUF- Gaming-B560- PLUS-WiFi
کارت گرافیک (GPU)TUF- RTX3060 Ti-O8G-Gaming
حافظه داخلی (SSD)970EVO PLUS 500G
خنک کننده (cooling)ROG-Ryujin-240
HDDWD- Purple- 4TB
PowerGP800-Platinum- Corsair
کیس (case)AORus C300 Glass
RAMG.SKILL- Trident Z- RGB-32G

کیس میان رده

سی پی یو (CPU)Corei5- 11400K
مادربورد (m.b)TUF- Gaming-B560- PLUS-WiFi
کارت گرافیک (GPU)Dual- RTX2060 Ti-O6G-evo
حافظه داخلی (SSD)CS900 480G
خنک کننده (cooling)ROG-Strix-LC120-RGB
هارد دیسک (HDD)WD- Blue- 2TB
منبع تغذیه (Power)GP600A-GED
کیس (case)green- Griffin-G2
RAMVengeance-RGB-PRO

سیستم میان رده

سی پی یو (CPU)Corei3- 10100K
مادربورد (m.b)Prime- H510M-K
کارت گرافیک (GPU)Dual- GTX1660 Ti-O6G-evo
حافظه داخلی (SSD)NS100 Lexar-256G
خنک کننده (cooling)Notus100- PWM
هارد دیسک (HDD)1T-WD-Blue
منبع تغذیه (Power)GP600A-GED
کیس (case)green- Griffin-G2
RAMRipjawsv-2666MH-CL19-16G

سیستم پایین رده

سی پی یو (CPU)Corei3- 10100K
مادربورد (m.b)TUF- Gaming-B560- PLUS-WiFi
کارت گرافیک (GPU)Dual- RTX2060 Ti-O6G-evo
حافظه داخلی (SSD)NS100 GTX1660s O6g EVO
خنک کننده (cooling)NoTus100 PWM
HDD1TB WD Blue
PowerGP600A-GED
کیس (case)Z Ario
RAMRipjawsV 2666MHz CL19 16g

سیستم پایین رده

سی پی یو (CPU)Corei3- 10100K
مادربورد (m.b)H510MK
کارت گرافیک (GPU)GTV30 SL 2GD5 BRk
حافظه داخلی (SSD)C6900 120g
خنک کننده (cooling)intel
هارد دیسک HDDWD Blue
منبع تغذیه PowerGP500A eco
کیس (case)Zgreen AVA Ario
RAMpiojawsv2400MHs CL17 8g

سخن آخر

در مقاله بالا به صورت کامل و جامع به بررسی و آشنایی با قیمت PC پرداختیم. همانطور که می‌دانید پی سی انواع مختلفی دارد و کاربری‌های متفاوتی دارد.

بسیاری از افراد با توجه به نیاز و بودجه‌ایی که برای خرید PC در نظر گرفته‌اند نسبت به خرید اقدام می‌کنند.

ما در بخش‌های بالاتری چند نمونه از کانفیگ‌های سیستم‌های مختلف را برای افرادی که قصد خرید پی سی رده بالا تا رده پایین آماده کرده‌ایم.

در صوتیکه مطالب بالا را برای خرید و اطلاع از قیمت PC مطالعه کردید و برای خرید انتخاب خود را انجام دادید می‌توانید با مشاورین ما در مجموعه بانی نو تماس بگیرید تا به شما در این خرید کمک کنند.

در زیر راهنمای خرید قطعات کامپیوتر و انواع لپ تاپ را بخوانید:

راهنمای خرید کیس کامپیوتر

راهنمای خرید کارت گرافیک

نحوه انتخاب بهترین رم برای رایانه شخصی (2022)

راهنمای خرید لپ تاپ گیمینگ لنوو

راهنمای خرید لپ تاپ گیمینگ ایسوس

راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی | استفاده خانگی و عمومی

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*