102 کالا مرتبط
VENGEANCE RGB PRO 16GB (8GB×2) 3600MHz CL18

خرید رم کامپیوتر با قیمت مناسب

در این صفحه شما می‌توانید انواع رم را مشاهده و با توجه به نیاز و نوع کاربری خود، آن را با قیمت مناسب و گارانتی معتبر و همچنین خدمات پس از فروش تهیه کنید. در صورتی که سوالی داشتید یا به راهنمای خرید احتیاج داشتید می‌توانید با شماره 021-43000017 داخلی 231 تماس حاصل نمایید تا همکاران ما به صورت رایگان به شما مشاوره تخصصی خرید ارائه دهند. همکاران ما در بخش مشاوره تخصصی و راهنمای خرید، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 19 و پنج‌شنبه‌ها از ساعت 10 الی 14 منتظر تماس شما هستند.

  

بررسی حافظه رم


RAM یا Random Access Memory گونه‌ایی از حافظه برای ذخیره‌سازی داده است که اجازه می‌دهد فایل‌ها در زمان کمی نوشته و خوانده شود. بدون اینکه در این خواندن و نوشتن تاخیر و تقدم زمانی اهمییت داشته باشد.

حافظه رم به علت سرعت بالای آن در خواندن و نوشتن از اغلب حافظه‌های بخصوص دیسک سخت است.

رم به سیستم شما مجوز می‌دهد تا با سرعت بالا به دادهای لازم خود دسترسی داشته باشد و در نهایت رم تاثیر بسزایی در سرعت عملکرد سیستم شما دارد.

نکته دیگر این اسن که حافظه موقتی است که بعد از هر بار راه‌اندازی مجدد سیستم عامل کلیه داده‌های ذخیره شده روی آن حذف خواهد شد.


سیستم شما به چه میزان رم نیاز دارد؟

امروزه اگر قصد دارید سیستم چابک و سریع داشته باشید که قادر باشد پردازش نرم افزاهای مدن را انجام دهد می‌بایست رم سیستم را ارتقا داد. ذکر چند نکته اساسی در رابطه با ارتقای رم سیستم ضرورت دارد.

اکنون با استانداردهای 2015 کف رم لازم سیستم با 4 گیگابایت برابر است، به این معنی که میزانی که سیستم از بعد از اغلب کارهای پردازشی موردنیاز کاربر بدست برمی‌آید.

اما آنچه به عنوان حاشیه امنیت می‌توان ذکر کرد، داشتن 8 گیگابایت رم با یک سیستم عامل 64 بیتی است، بخصوص اگر کارت گرافیک شما نیاز به رم یا حافظه درونی بخصوص نداشته باشد.

این حجم رم خیال شما را بابت اجرای نرم افزارهای پردازشی و گرافیکی و اغلب بازی‌های موجود در بازار راحت می‌کند.


تاریخچه رم کامپیوتر

در سال 1947 نخستین رم به واسطه فِرِدی ویلینز و تام کیلبورن تولید و در Williams tube مورد استفاده قرار گرفت، در حقیقت نخستین شکل رم کامپیوتری و نخستین دستگاه ذخیره‌سازی دیجیتالی رندوم اکسس بود.

 دومین استفاده رم، حافظه magnetic-core بود که به واسطه شخصی با نام فردریک ویه در سال 1947 اختراع شد، حافظه فوق متشکل از:  حلقه‌های فلزی باریکی بود که سیم‌ها به هر حلقه متصل می‌شود هر بیت داده روی حلقه ذخیره خواهد شد.

امروزه رم‌هایی را با عنوان Solid State Memory می‌شناسیم و نخستین بار در سال 1968 به واسطه رابرت دنارد اختراع شد.

رم فوق به صورت DRAM یا dynamic random-access بود که از ترانزیستور برای ذخیره بیت‌های داده استفاده می‌کرد.


انواع رم کامپیوتر

رم ها دارای دو دسته اصلی هستند:


1 – DRAM و یا Dynamic RAM: رم‌های فوق کاربردی‌ترین مدل‌های لپ تاپ محسوب می‌شوند که اغلب آن‌ها در کامپیوتر استفاده می‌شوند.

هر سلول حافظه رم داینامیک از ترانزیستور و خازن روی مدار مجتمع تولید شده است و هر بیت دیتا در خازن ذخیره می‌گردد. ترانزیستور به نوعی واسط است که مدار کنترل تراشه حافظه و خازن را به هم متصل می‌کند.

رم داینامیک مجموعه‌ایی میلیون‌ها ترانزیستور و خازن است و به دلیل اینکه ترانزیستورها بسیار کم تامین می‌کنند، سبب خالی شدن شارژ خازن‌های خواهد شد و دیتای آن تخلیه می‌گردد.

پس دینامیک رم چند میلی ثانیه یک مرتبه باید به صورت مجدد شارژ خواهد شد تا دیتا روی آن حفظ شود.


2 – SRAM و یا Static RAM: این نوع رم دارای 4 تا 6 ترانزیستور تشکیل شده است و تا زمانیکه به برق متصل شود دیتا را درون خود نگه می‌دارد، اما باید به صورت دوره‌ایی رفرش شود.

استاتیک رم، نسبت به داینامیک رم‌ها از سرعت بالاتری برخوردار است، اما هزینه آن بیشتر خواهد بود.


وظیفه RAM در کامپیوتر

RAM در کامپیوتر، یک حافظه موقت و سریع است که رابط بین قسمت ذخیره اطلاعات و پردازشگر است. از این حافظه به صورت موقتی استفاده می شود و اطلاعاتی که باید مورد پردازش قرار بگیرند ابتدا روی RAM ذخیره می شوند.

میزان مصرف و توان مادربرد دو موردی است که در انتخاب رم در نظر گرفته می‌شود، از جمله قطعاتی که موجب افزایش سرعت سیستم می‌شود RAM است.

واژه RAM مخفف عبارت Random Access Memory است و به معنی حافظه با دسترسی تصادفی است، در هنگام مشاهده رم از نزدیک شما چند تراشه و آی سی مشاهده می‌کنید که داخل این تراشه‌ها فضای ذخیره‌سازی در نظر گرفته شده است.

حافظه رم در کامپیوتر از تعدادی سلول خالی برخوردار است، هریک دارای آدرس منحصربه‌فردی است، بهتر است بدانید که دیتا قادر است به صورت کاملا تصادفی درون هر سلول خالی قرار بگیرد.

RAM را می‌توانیم آزاد راه پهناوری در نظر بگیریم که مابین پردازنده کامپیوتر و سایر قطعات ذخیره‌سازی همچون فلش و هارد کشیده می‌شود.

پردازنده امکان دارد که با سرعت بسیار زیاد به اطلاعات رم دسترسی داشته باشد، زمانیکه بین رم و هارددیسک مقایسه‌ایی انجام دهیم متوجه خواهیم شد که رم حافظه کوتاه مدت است و هارد دیسک بلند مدت است.

انجام کارهای فوری در ویندوز با بهره‌گیری از رم انجام می‌گیرد، هرچند البته محدودیت‌هایی هم برخوردار است، زمانیکه داده‌های جدید تولید می‌شوند.


خرید رم کامپیوتر از انواع برندها:

خرید رم در فروشگاه اینترنتی بانی نو با برندهای مختلفی عرضه می‌شود که برای خرید هرکدام میتوانید روی نام آن برند کلیک کنید تا وارد صفحه خرید و مشاهده قیمت آن برند رم شوید.

رم جی اسکیل - رم کورسیر - رم گیگابایت - رم کروشیال

همچنین برای تهیه سایر قطعات داخلی کیس میتوانید به صفحه خرید قطعات کامپیوتر مراجعه نمایید.

Powered by Froala Editor