» چاپگر (Printer) » تفاوت پرینتر لیزری و جوهر افشان
چاپگر (Printer)

تفاوت پرینتر لیزری و جوهر افشان

1399-12-09 626

چاپگر جوهر افشان چیست؟

تفاوت پرینتر لیزری و جوهر افشان : چاپگرهای جوهر افشان دستگاه‌هایی هستند که قطرات میکروسکوپی جوهر را روی کاغذ می‌پاشند. چاپگرهای جوهر افشان معمولاً ارزان تر، کوچکتر هستند و می‌توان از آنها برای چاپ اسناد متنی و تصاویر رنگی با کیفیت بالا، به ویژه عکس‌ها استفاده کرد. اما در مورد چاپگرهای جوهر افشان ارزان قیمت مراقب باشید زیرا بعداً هزینه‌های زیادی برای شما تمام می‌شود.

تفاوت پرینتر لیزری و جوهر افشانچاپگر لیزری چیست؟

چاپگرهای لیزری دستگاه‌هایی هستند که پودر تونر را برای ایجاد چاپ روی کاغذ ذوب می‌کنند. تفاوت پرینتر لیزری و جوهر افشان در گرانتر بودن چاپگر لیزری است زیرا کارتریج‌های تونر گران قیمت استفاده می‌کنند اما با هزینه کلی پایین تر در هر صفحه و سرعت چاپ بیشتر، در طولانی مدت همچنان گزینه مقرون به صرفه تری است.

بیایید نگاهی دقیق به نقاط قوت و ضعف چاپگرهای لیزری و جوهر افشان بیندازیم تا بتوانید با اطمینان خرید بعدی خود را انجام دهید.

چاپگر یک فناوری آسان برای خرید است. برای درک مشخصات چاپگر نیازی به تسلط بر مهارت فنی ندارید و به طور کلی کمتر از خرید برای رایانه می‌توان مشخصات کمتری را در نظر گرفت. اما یک تفاوت اساسی در فناوری وجود دارد که باید بدانید.

هنگام خرید چاپگر جدید برای مصارف خانگی یا استفاده در دفتر، باید بین چاپگر جوهر افشان و چاپگر لیزری یکی را انتخاب کنید. این اولین و مهمترین تصمیمی‌است که هنگام انتخاب چاپگر خواهید گرفت.

تفاوت چاپگر جوهر افشان با چاپگر لیزری چیست؟ و کدام چاپگر برای شما بهتر است؟ بیایید این دو را با هم مقایسه کنیم.

تفاوت پرینتر لیزری و جوهر افشان :

چاپگر جوهر افشان از جوهر برای چاپ اسناد استفاده می‌کند، در حالی که چاپگر لیزری از لیزر برای چاپ اسناد استفاده می‌کند. خیلی ساده، درسته؟

فرایندهای مختلف چاپ بر سرعت، عملکردها و کیفیت تصویر هر چاپگر تأثیر می‌گذارد. اجازه دهید کمی‌بیشتر به جزئیات بپردازیم.

 1. عملکرد

از جمله مهم ترین تفاوت پرینترهای لیزری و جوهرفشان در عملکرد آن ها است.

تفاوت اصلی بین چاپگرهای لیزری و جوهر در نوع کارتریجی است که هر چاپگر استفاده می‌کند. چاپگرهای لیزری از کارتریج‌های تونر استفاده می‌کنند در حالی که کارتریج‌های جوهر توسط چاپگرهای جوهر افشان استفاده می‌شوند. چاپگر لیزری با استفاده از یک بار الکتریکی دستور می‌دهد که کجا و چه زمانی باید تونر روی کاغذ پخش شود. از طرف دیگر، تکنولوژی چاپگر جوهر افشان در جایی که جوهر به همین ترتیب توزیع می‌شود، با حرکت کارتریج در صفحه، کمی‌ساده تر است.

 1. هزینه‌ها

عمده ترین فرق پرینترهای جوهرفشان و لیزری در هزینه و قیمت آن ها است.

با انتخاب چاپگر مناسب برای شما، هزینه‌های زیادی همراه است. سرمایه گذاری اولیه می‌تواند تفاوت زیادی بین چاپگرهای لیزری و جوهر داشته باشد، پرینترهای لیزری گزینه گرانتری هستند. هزینه خرید و تعویض کارتریج نیز فاکتور مهمی‌است که باید در نظر گرفته شود. به طور کلی، جایگزینی تونر گران تر است. اگرچه کارتریج‌های جوهر معمولاً هزینه کمتری دارند، اما ممکن است نیاز باشد که آنها را بیشتر مرتبا تعویض کنید. این ممکن است هزینه‌های شما را در طولانی مدت افزایش دهد. یک گزینه جایگزین برای کاهش حتی بیشتر کاهش هزینه‌ها، سرمایه گذاری در غضروف‌های بازسازی شده است.

 1. فضا

در تفاوت چاپگر لیزری و جوهرفشان می‌توان به فضای اشغالی آن ها نیز اشاره کرد.

اگر فضای محدودی برای نگهداری ایستگاه چاپ خود دارید، بهترین گزینه می‌تواند جوهر افشان باشد. چاپگرهای جوهر افشان به راحتی روی میز یا قفسه ذخیره می‌شوند. اگر قصد انتقال ایستگاه چاپ خود را در آینده دارید، آنها بسیار قابل حمل تر هستند. از طرف دیگر، پرینترهای لیزری اغلب بزرگتر هستند و ممکن است به محوطه ای خاص برای نگهداری از آن احتیاج داشته باشند.

 1. سرعت

یکی دیگر از تفاوت های پرینتر جوهر افشان با لیزری در سرعت آن ها است.

چاپگرهای لیزری و به نوبه خود کارتریج‌های تونر در مقایسه با چاپگر جوهر افشان سرعت چاپ بیشتری دارند. سرعت یک بار دیگر به عملکرد چاپگر کاهش می‌یابد. چاپگرهای جوهر افشان علاوه بر کندتر بودن، ممکن است نیاز به پر کردن مجدد کاغذ داشته باشند که باعث کند شدن روند چاپ شما می‌شود. به عنوان مثال، چاپ همزمان تعداد زیادی صفحه ممکن است یک چالش باشد، زیرا ظرفیت چاپگر لیزری می‌تواند بارهای بیشتری را چاپ کند.

 1. کیفیت

وقتی نوبت به کیفیت محصول چاپی می‌رسد، چاپگر لیزری و کارتریج تونر به صورت ترکیبی کیفیت بالاتری به شما می‌دهند. دقت چاپگر لیزری با چاپگر جوهر افشان سخت است. اگر این کاغذ با چاپگر جوهر چاپ شود، ممکن است تمیز یا خراب شود در حالی که جوهر هنوز مرطوب است.

کارتریج‌های تونر و جوهر مزایای منحصر به فردی را به خریدار ارائه می‌دهند. به سادگی این مهم است که شما در بین این عوامل به چه چیزی بیشترین ارزش را می‌دهید تا تعیین کنید کدام گزینه مناسب ترین نوع کار شما باشد.

 

هنگام انتخاب جوهر افشان در مقابل لیزر چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

اگر تصمیم دارید بین چاپگر جوهر افشان یا چاپگر لیزری تصمیم بگیرید، چندین فاکتور مهم وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید کدام یک برای نیازهای شما بهتر است، از جمله:

 • رنگی یا سیاه و سفید:

اگر می‌خواهید به صورت رنگی چاپ کنید، هر دو چاپگر جوهر افشان و لیزر می‌توانند رنگ‌های زنده و تصاویر با رنگ پر رنگ مورد نیاز شما را فراهم کنند. با این حال، اگر شما نیاز به چاپ سیاه و سفید دارید، یک چاپگر لیزری تک رنگ ممکن است یک گزینه ایده آل باشد. درباره چاپگرهای سیاه و سفید تک رنگ بیشتر بیاموزید.

 • قیمت:

خبر خوب این است که Brother چاپگرهای جوهر افشان و لیزر را با قیمت مناسب برای هر بودجه ای ارائه می‌دهد. در صورت عدم نیاز به عملکردهای کپی، اسکن و نمابر، چاپگرهای لیزری گزینه‌های بیشتری را ارائه می‌دهند. خرید چاپگرهای جوهر افشان معمولاً هزینه کمتری دارند در حالی که خرید چاپگرهای لیزری ممکن است در ابتدا بیشتر باشد، اما به طور کلی هزینه مالکیت کلی آنها با گذشت زمان کمتر است.

 • کیفیت:

در حالی که چاپگرهای جوهر افشان در زمان چاپ رنگی با وضوح بالا به عنوان نیروگاه اصلی محسوب می‌شوند، چاپگرهای لیزری نتایج رنگی یکدست و سیاه و سفید دارند. هر دو چاپگر جوهر افشان و لیزر می‌توانند متن واضح و واضحی را بخوانند که به راحتی قابل خواندن باشد و همچنین تصاویر و گرافیک‌های رنگی درخشان را برای اسناد تجاری ایده آل کنید. چاپگرهای جوهر افشان همچنین توانایی تهیه چاپ بدون حاشیه (لبه به لبه) را دارند.

 • سرعت چاپ و میزان صدا:

چه مدت به آنها نیاز دارید – و به چه تعداد مدارک نیاز دارید؟ چاپگرهای لیزری می‌توانند با سرعت زیاد نتایج سریع را بدست آورند و آنها را به گزینه ای مناسب برای مشاغل کوچک، گروه‌های کاری بزرگ و دفاتر متوسط ​​تبدیل کند. دفاتر کوچک و دفاتر خانگی که حجم چاپ کمتری دارند متوجه می‌شوند که یک چاپگر جوهر افشان می‌تواند به راحتی نیاز چاپ آنها را برآورده کند.

محصول پیشنهادی: پرینتر لیزری اچ پی M402d
 • بازده صفحه:

هر دو کارتریج تونر و جوهر در طیف وسیعی از گزینه‌های بازده صفحه در دسترس هستند تا بتوانید بهترین انتخاب را برای نیازهای چاپی خود انتخاب کنید. هر دو چاپگر جوهر افشان و لیزر گزینه‌های کارتریج با بازده بالا را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد صفحات بیشتری را قبل از نیاز به کارتریج‌های جایگزین چاپ کنید. این می‌تواند صرف نظر از نوع چاپگر، به کاهش کل هزینه مالکیت کمک کند.

ویژگی‌های شغلی: اگر عمدتا از چاپگر خود برای کار استفاده می‌کنید، چاپگرهای لیزری ممکن است ویژگی‌های شغلی محور دیگری مانند سینی‌های کاغذ اختیاری، بازده تولید بیشتر و گزینه‌های امنیتی پیشرفته را به شما ارائه دهند. درباره نحوه انتخاب چاپگر تجاری بیشتر بیاموزید.

اندازه کاغذ 11×17 Ledger: اگرچه اکثر چاپگرها از طیف وسیعی از اندازه کاغذ پشتیبانی می‌کنند، بسیاری از چاپگرهای جوهر افشان Brother همچنین چاپ بزرگتر 11×17 ledger یا tabloid را ارائه می‌دهند. درباره چاپگرهای لجر 11×17 بیشتر بدانید.

پشتیبانی: در Brother همه چاپگرهای جوهر افشان و لیزر با کیفیت بالا با پشتیبانی At Your Side همراه هستند – پشتیبانی آنلاین یا چت رایگان برای عمر چاپگر شما

تفاوت پرینتر لیزری و جوهر افشانخلاصه :

وقتی تفاوت پرینتر لیزری و جوهر افشان را درک کردید و  تصمیم گرفتید کدام نوع چاپگر برای شما مناسب است، می‌توانید انتخاب خود را بر اساس عواملی مانند قابلیت‌های چند منظوره و چاپ رنگی محدود کنید. چاپگر شما برای موفقیت در کار یا تحصیلات حیاتی است، بنابراین مطمئن شوید که چاپی را ارائه می‌دهید که مناسب شما باشد، چه چاپگر جوهر افشان باشد چه لیزر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×