43 کالا مرتبط
aorus k9

کیبورد

خرید کیبورد : کیبورد یکی از مهم‌ترین قطعات جانبی کامپیوتر و لپ تاپ است که به ما در انجام کارهای روزمره با رایانه کمک بسیاری می‌کند و کار ما را راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند.

کیبوردها از نظر مدل، ساخت، کیفیت و… باهم تفاوت دارند اما اگر قصد خرید کی برد را داریم کدام مدل آن را بخریم ؟ چه تفاوتی بین انواع کیبوردها وجود دارد؟ چه نکاتی در هنگام خرید حائز اهمیت است؟

کیبوردها انواع مختلفی دارند که به اختصار در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1- کی برد استاندارد 

2- کی برد مخصوص تایپ 

این مدل برای تایپیست ‌ها طراحی شده است و اینکه کار کردن با آن راحت تر است در این مدل‌ها کلیدهای کیبورد نرم‌تر است تا از خستگی دست کاسته شود و معمولا به شکلی ساخته شده‌اند که صدای کمتری تولید کنند معمولا پایه‌ای در آن تعبیه شده تا از خستگی دست هنگام تایپ کاسته شود.

3- کی برد مالتی مدیا

شامل کلیدهایی است که با آن می‌توان فیلم را متوقف، پخش، جلو و یا عقب برد و بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که زمان زیادی را صرف فیلم دیدن می‌کنند و یا حوزه کاری آن‌ها به فیلم و ویدئو مربوط باشد.


4- کی برد چند منظوره

قابل استفاده برای اموز مختلف : استفاده روزانه، تایپ ، بازی و…

5- کی برد مخصوص بازی

6- کی برد لپ تاپی

این مدل با ارتفاع کمی که دارد فرایند تایپ و کار کردن با آن را آسان‌تر می‌کند.

بهتر است قبل از اینکه اقدام به خرید کیبورد کنید اول به این جمع بندی برسید که کدام مدل برایتان مفیدتر است و چه کارایی را از آن انتظار دارید.


خرید کیبورد

بسیاری از ما هر روز زمان معینی را با کامپیوتر خود صرف می‌کنیم و بی وقفه کلیدها را فشار می‌دهیم. ما این روزها مشاغل زیادی داریم که به تایپ کردن نیاز است.کارهای خانه‌، پروژه‌های مدرسه‌، اسنادی که رئیس ما می‌خواهد تایپ شود و چه موارد دیگر. وقتی کیبورد قدیمی ‌شما باید تعویض شود‌، به طور طبیعی سراغ همان نوع کیبورد می‌روید که به آن عادت کرده اید.اما‌، با وجود تعداد زیادی کیبورد که هر روز به بازار می‌آیند‌، صفحه کلید مورد نظر شما ممکن است کیبورد مناسبی برای شما نباشد. در اینجا برخی مواردی را که باید برای خرید کیبورد در نظر داشته باشید‌، ذکر کرده ایم.


1. نوع کار

انواع کیبوردها امروزه در بازار موجود است که هر کدام با تمرکز بر ویژگی‌های خاص متناسب با اهداف خاص طراحی شده اند. اولین کاری که باید در خرید کیبورد نظر بگیرید نوع کار شما با کیبورد است. کیبوردهایی هستند که مخصوص بازی طراحی شده اند.اگر یک گیمر جدی هستید یکی از آن‌ها را بخرید. اگر برای مشاغلی که برای مدت طولانی تایپ می‌کنید یک کیبورد ارگونومیک تهیه کنید که تجربه تایپ عالی و راحتی را به شما ارائه می‌دهد.اگر می‌خواهید با اعداد کار کنید‌، بهتر است مطمئن شوید که یک کیبورد عددی دریافت کرده‌اید. کار شما تا حدود زیادی حکم می‌کند که چه نوع کیبورد را باید انتخاب کنید تا پول خود را بی دلیل برای نوع نامناسب کیبورد خرج نکنید.


2. کلید زدن (کلیدها)

هنگام خرید کیبورد رایانه ‌، اطمینان حاصل کنید که کلیدها را بررسی و آزمایش کنید. کیبوردهایی هستند که لمس حساس‌، نرم و شبیه پر دارند و برخی دیگر نیز هستند که برای تایپ کردن به فشار اضافی نیاز دارند.مکانیزمی‌که باعث می‌شود کلیدها به لمس پاسخ دهند‌، “تغییر” است. کلیدهای گنبدی لاستیکی‌، کلیدهای قیچی و کلیدهای مکانیکی از انواع اصلی سوئیچ‌ها هستند که در بیشتر کارخانه‌ها استفاده می‌شوند.سوئیچ‌ها تفاوت در حساسیت‌، سطح سر و صدا و راحتی را ایجاد می‌کنند. درباره آن‌ها اطلاعات کسب کنید و مورد مناسب را انتخاب کنید.


3. سازگاری

امروزه بیشتر کیبوردها از طریق پورت‌های USB به کامپیوتر متصل می‌شوند. پورت‌های قدیمی‌PS / 2 تقریباً منسوخ شده اند. کیبوردهای بی سیم از طریق بلوتوث به سیستم متصل می‌شوند و برخلاف پلاگین و پخش کیبورد سیم USB تا حدی مشکل است.برای استفاده از کلیدهای عملکرد‌، اکثر کیبوردها به برخی از نرم افزارهای نصب شده روی کامپیوتر شما احتیاج دارند. قبل از خرید کیبورد‌، مطمئن شوید که کیبورد با سیستم شما سازگار است.


4. طراحی

طراحی و معماری کیبورد تفاوت زیادی در تجربه شما ایجاد می‌کند. بر اساس طراحی‌، کیبوردها را می‌توان به استاندارد‌، بازی و ارگونومیک دسته بندی کرد.کیبوردهای استاندارد رایج ترین نوع هستند. این روزها‌، کیبوردهای استاندارد علاوه بر مجموعه استاندارد 104 کلید‌، دارای کلیدهای چندرسانه ای نیز هستند. کیبوردهای بازی به منظور بازی هستند که دارای کلیدهای چندرسانه ای و همچنین کلیدهای ویژه دیگری برای بازی هستند.کیبوردهای ارگونومیک به گونه ای طراحی شده اند که با ارائه استراحت مناسب برای مچ دست‌، دستان شما را به طور طبیعی قرار داده و فشار را کاهش می‌دهند تا حداکثر راحتی را داشته باشند.آنها مطمئنا گران هستند اما ارزش پول را دارند. کسانی که از کامپیوتر خود در تاریکی استفاده می‌کنند ممکن است کیبورد را با روشنایی ترجیح دهند.کسانی که روی قابلیت حمل و نقل تمرکز دارند ممکن است بخواهند یک کیبورد قابل انعطاف و تاشو تهیه کنند که فضای زیادی در کیف آن‌ها نداشته باشد.


5. سیمی ‌در مقابل بی سیم

خرید کیبورد‌های بی سیم و با سیم هر دو مزایا و معایب خود را دارند. پیکربندی بی سیم، سیم را از بین می‌برد اما احتمال تداخل با سایر دستگاه‌های بی سیم وجود دارد.برای بازی‌، کیبوردهای سیمی ‌ترجیح داده می‌شوند زیرا کیبوردهای بی سیم تمایل به تأخیر دارند که مانع از بازی می‌شود. کیبوردهای بی سیم از طریق باتری کار می‌کنند که هر از چند گاهی باید شارژ یا تعویض شوند. این به هزینه اضافه می‌کند.


6. کلیدهای عملکرد اضافی


برای سرعت بخشیدن به وظایف شما‌، این روزها تعداد زیادی کیبورد دارای کلیدهای عملکردی اضافی برای راه اندازی برنامه‌ها‌، کنترل میزان صدا‌، کنترل پخش کننده موسیقی و غیره است.آن‌ها همچنین دارای کلیدهای مدیریت نیرو‌، طرح‌های ویژه کاراکتر و کلیدهای میانبر قابل تنظیم هستند که در برخی مواقع بسیار مفید هستند. برخی از کیبوردها دارای یک تاچ پد یا یک مینی جوی استیک برای جایگزینی ماوس هستند.


7. قیمت

بسته به ویژگی‌هایی که دارند‌، کیبوردها با قیمت‌های مختلفی ارائه می‌شوند.بدیهی است که هرچه ویژگی‌های آن بیشتر باشد‌، گرانتر نیز خواهد بود. به دنبال خرید کیبوردی باشید که مطابق با نیازهای شما و همچنین بودجه شما باشد.


Powered by Froala Editor

عضویت در خبرنامه بانی نو

با عضویت در خبرنامه بانی نو از جدیدترین محصولات و تخفیفات ویژه ما آگاه شوید

شماره تماس: 02154789 داخلی 2
ایمیل:info[at]baninopc.com
samandehietehadie