توجه:

به دلیل نوسانات قیمت ارز و تداخلات اینترنت از ارائه محصولات به صورت فروش آنلاین معذوریم، لطفاً برای خرید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۱۷ داخلی ۳ تماس حاصل نمایید.

فیلتر ها

دسته بندی‌ها

قیمت

از0(تومان)تا11,040,000(تومان)

برند

نوع اتصال کابل

توان خروجی

گواهی 80PLUS

22 کالا مرتبط

بررسی منبع تغذیه


قطعات کامپیوتر به جریان برق مستقیم (DC) نیاز دارد، اما می‌دانیم که از برق شهری جریان متناوب (AC) برخوردار است، از سوی دیگر ولتاژ لازم برای قطعات رایانه از برق شهری پایین‌تر است.

از سوی دیگر در جهت تامین برق کامپیوتر به واسطه برق شهری از قطعه‌ایی با نام پاور (Power) استفاده می‌شود که ورودی آن برق شهری بوده و ولتاژ لازم قطعات کامپیوتر را به صورت خروجی تامین می‌کند.

به همین سبب دلیل اصلی انتخاب پاور (منبع تغذیه) کاربردی برای کامپیوتر اهمیت زیادی دارد، مهم‌ترین فاکتورهای پایه‌ایی که در انتخاب پاور در نظر گرفته می‌شود، توان خروجی آن است اما اگر فقط به این فاکتور توجه داشته باشید احتمالا هزینه زیادی در جهت پاور می‌بایست پرداخت کنید در صورتیکه خرید پاور مناسب با پرداخت هزینه کم وجود داشته باشد.

برندهای تولید کننده منبع تغذیه کامپیوتر

تعداد بسیار زیادی در زمینه تولید قطعات کامپیوتری موجود است که در حوزه تولید منبع تغذیه فعال است، در بین برندهای متنوع برندهای متنوعی همچون گرین (Green) و تسکو (TSCO) دیده می‌شود. از جمله معروف‌ترین برندهای خارجی تولیدکننده منبع تغذیه می‌توان به کولر مستر، سادیتا (SADATA)، ایسوس، گیگابایت، هترون و تراست اشاره داشت.


ویژگی های یک پاور مناسب

اکنون که از اهمییت و کار این قطعه کوچک مطلع شده‌اید، ویژگی‌های مهمی که در زمان خرید پاور باید به آن توجه کنید آشنا خواهید شد. نخستین نکته‌ایی که در خرید پاور خوب باید به آن توجه کرد ولتاژ ورودی به پاور است.


ولتاژ میزان حداکثر ولتاژی است که این قطعه می‌بایست از درگاه ورودی خود یعنی پریز برقی که به آن وصل است، دریافت کند گفته شده است. اگر شما در ایران ساکن هستید که ولتاژ برق در ایران عدد 250 ولت است، پاوری که شما قصد خرید آن را دارید می‌توانید قابلیت دریافت این ولتاژ ورودی را داشته باشد.


آشنایی با منبع تغذیه و وظیفه آن

هر دستگاه الکترونیکی انرژی لازم را به واسطه برق تامین می‌کند، در برخی مواقع انرژی فوق به صورت مستقیم در دستگاه به شما متصل می‌شود و هرازگاهی از انرژی که در باتری ذخیره شده است، استفاده خواهد کرد.

اغلب وسایل الکترونیکی همچون لپ تاپ‌های امروزی قادر هستند از دو شیوه استفاده کنند، دلیل اصلی عنوان کردن لپ تاپ‌های امروزی به این دلیل است که لپ تاپ‌های که اخیرا طراحی و تولید می‌شود دارای باتری سرخود هستند، باتری لپ تاپ‌های قدیمی جداشدنی و قابل تعویض است.

هنگامیکه شما قصد دارید با به صورت مستقیم از نیروی برق استفاده کنید برای عمر بیشتری باتری فوق می‌بایست آن را از لپ تاپ جدا کنیم، این امر موجب میشد تا از برق مستقیم استفاده شود، اما در لپ تاپ‌های تازه تولید امروزی به دلیل وجود سیستم هوشمند می‌توانید در هنگامی که باتری به دستگاه متصل است باتری شما شارژ شود و از برق مستقیم هم بهره‌مند شوید و از آن برای انجام کارهای خود استفاده کنید.


Powered by Froala Editor

عضویت در خبرنامه بانی نو

با عضویت در خبرنامه بانی نو از جدیدترین محصولات و تخفیفات ویژه ما آگاه شوید

شماره تماس: 02154789 داخلی 2
ایمیل:info[at]baninopc.com
samandehietehadieenamad