» آموزشی » استخراج بیت کوین با کارت گرافیک
آموزشی

استخراج بیت کوین با کارت گرافیک

1400-02-08 1,259

استخراج بیت کوین با کارت گرافیک

استخراج بیت کوین با کارت گرافیک : قبل از سال 2009 چیزی به اسم ارز رمزپایه وجود نداشت. همزمان با پیشرفت فناوری برای همگام سازی با تقاضای بی‌نظیر ، استخراج ارزهای رمزپایه برای بسیاری از رایانه‌های خانگی آن‌ها به واقعیت تبدیل شدند. با گذشت سال‌ها ، فرآیند استخراج و کارایی آن با استفاده از سخت افزار بهتر بهبود یافت.

سال‌هاست که واحد پردازش گرافیک یا GPU در فرآیند استخراج مورد استفاده قرار می‌گیرد ، فقط به این دلیل که کارآیی بیشتری نسبت به نمونه‌های مشابه خود دارد.استخراج بیت کوین فرآیندی است که از طریق آن بیت کوین جدید وارد گردش می‌شود .

این کار با استفاده از رایانه‌های بسیار پیچیده‌ای انجام می‌شود که مسائل ریاضی محاسباتی بسیار پیچیده‌ای را حل می‌کنند. استخراج ارزهای رمزپایه سخت ، پرهزینه و فقط به صورت پراکنده پاداش دارد.

با این وجود ، استخراج برای بسیاری از سرمایه گذاران علاقه‌مند به ارزهای رمزپایه جذابیت دارد زیرا ماینرها برای کار خود با رمزها پاداش می‌گیرند. با استخراج ، می‌توانید ارز رمزنگاری شده را بدست آورید و نیازی به صرف هزینه برای آن نیست. استخراج بیت کوین به GPU یا واحد پردازش گرافیک یا یک مدار مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) نیاز دارید.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ام اس آی GeForce RTX 3060 GAMING X 12G

نحوه استخراج بیت کوین

همه استخراج کنندگان در شبکه بیت کوین در تلاشند تا یک معمای ریاضیات را حل کنند تا بتوانند بیت کوین را بدست آورند. برای برنده شدن در این معما ، استخراج کننده هزاران محاسبه را در ثانیه امتحان می‌کند تا اینکه محاسبات درست را پیدا کند. تعداد محاسباتی که ماینر شما می‌تواند در هر ثانیه انجام دهد ، نرخ هش آن نامیده می‌شود. هرچه نرخ هش بالاتر باشد ، با موفقیت بیشتر معماها را حل می‌کند و بیت کوین بیشتری کسب می کند.

ماینرهای مختلف نرخ هش متفاوتی دارند و هنگام ارزیابی سودآوری باید نرخ هش ماینر خود را در نظر بگیرید. شبکه بیت کوین فقط می‌خواهد هر ده دقیقه بیت کوین جدید ایجاد کند ، به این معنی که فقط می‌خواهد کسی هر ده دقیقه در آن مسابقه برنده شود. با این وجود هر چه تعداد بیشتری سعی در حل معما داشته باشند ، احتمال حل سریع‌تر افزایش می‌یابد.

شبکه بیت کوین با سخت کردن حل معما با این شرایط سازگار می‌شود. هرچه افراد بیشتری برای استخراج بیت کوین تلاش کنند ، مشکل بیشتر می‌شود و حل معما دشوارتر است. این به ویژه برای افرادی که از تجهیزات استخراج کندتر استفاده می کنند بد است زیرا آن‌ها حتی کمتر شانس دارند. دشواری بالاتر احتمال پیروزی شما در مسابقه و در نتیجه استخراج سکه را کاهش می دهد.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ایسوس DUAL GTX 1660 S O6G EVO

چه چیزی برای استخراج بیت کوین نیاز داریم؟

اگرچه در اوایل تاریخ بیت کوین افراد ممکن بود بتوانند با یک رایانه معمولی در خانه رقابت کنند ، اما دیگر این مورد وجود ندارد. دلیل این امر این است که دشواری استخراج بیت کوین با گذشت زمان تغییر کرده است. به منظور اطمینان از عملکرد صحیح بلاکچین و توانایی آن در پردازش و تأیید معاملات ، شبکه بیت کوین قصد دارد هر 10 دقیقه یا بیشتر یک بلاک تولید کند.

وقتی قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج بیت کوین در کار است ، سطح دشواری استخراج افزایش می‌یابد تا تولید بلوک را با سرعت پایدار حفظ کند. قدرت محاسباتی کمتر به معنی کاهش سطح دشواری است. وقتی بیت کوین در سال 2009 راه اندازی شد ، سطح دشواری اولیه یک بود ، برای درک اینکه چه مقدار قدرت محاسباتی درگیر است.

مقاله پیشنهادی: استخراج مونرو با کامپیوتر

استخراج بیت کوین با کارت گرافیک چگونه است؟

کارت گرافیک وظیفه رندر دیجیتالی در سیستم رایانه‌ای را بر عهده دارد. با توجه به پتانسیل توان GPU در مقابل CPU یا واحد پردازش مرکزی ، به دلیل سرعت و کارایی آن‌ها در استخراج بلاکچین مفیدتر شده اند.

استخراج ارز رمزنگاری شده در ابتدا با استفاده از CPU یا واحدهای پردازش مرکزی انجام می‌شد. با این حال ، سرعت پردازش محدود و مصرف زیاد برق منجر به محدودیت خروجی می‌شود و روند استخراج مبتنی بر CPU را ناکارآمد می‌کند. استخراج بیت کوین با کارت گرافیک مزایای متعددی را دربرابر استفاده از CPU ارائه می‌دهد.

یک پردازنده گرافیکی استاندارد ، مانند Radeon HD 5970 ، دارای سرعت پردازش کلاک 3200 دستورالعمل 32 بیتی در هر ساعت است که 800 برابر بیشتر از پردازنده مرکزی است که فقط 4 دستورالعمل 32 بیتی را در هر ساعت اجرا می کند. این ویژگی کارت‌های گرافیک است که آن‌ها را برای استخراج ارزهای رمزپایه مناسب و بهتر می‌کند ، زیرا فرآیند استخراج به کارایی بالاتری در انجام انواع مشابه محاسبات تکراری نیاز دارد.

دستگاه استخراج به طور مداوم سعی در رمزگشایی هش‌های مختلف به طور مکرر و تنها تغییر یک رقم در هر تلاش دارد. کارت‌های گرافیک همچنین به تعداد زیادی واحد منطق حساب  یاALU مجهز هستند که وظیفه انجام محاسبات ریاضی را بر عهده دارند. با بهره گیری از این ALU ها ، کارت گرافیک قادر به انجام محاسبات بیشتر است که منجر به بهبود خروجی فرآیند استخراج بیت کوین می‌شود.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ام اس آی GeForce RTX 3060 VENTUS 2X 12G OC

 استخراج بیت کوین با کارت گرافیک بهتر است یا استخراج با پردازنده مرکزی؟

برای اینکه مشخص شود کدام یک برای شما به عنوان یک استخراج کننده بهترین است ، ملاحظات مختلفی باید در نظر گرفته شود. در مرحله اول ، این به این بستگی دارد که آیا شما برای سرگرمی یا کنجکاوی به دنبال استخراج هستید ، یا اینکه واقعاً می‌خواهید از آن پول بدست آورید. اگر مورد دوم باشد ، در حالت ایده آل شما استخراج ASIC را انتخاب می‌کنید که قابلیت‌های استخراج سریع‌تر ، کارآمد و کم هزینه را دارد ، به این معنی که پاداش بیشتری برای برداشت شما دارد.

اگر مصمم هستید که بین تفاوت CPU و GPU یکی را انتخاب کنید ، انتخاب اصلی باید  GPU باشد. استفاده از کارت گرافیک یا یک سری کارت گرافیک در ریگ ، بالاترین سطح پردازش به شما ارائه داده می‌شود.

پردازنده‌ها همه منسوخ شده‌اند زیرا مجبور به رقابت با چنین روش‌های قدرتمند پردازش هستند. با تهیه یک ریگ کارت گرافیک ، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید از سرمایه‌ گذاری خود سود کسب کنید .

مقاله پیشنهادی : بهترین دستگاه ماینر

البته ، اگر روش کمی ساده‌تری برای به دست آوردن سکه می‌خواهید ، باید فقط در صرافی ثبت نام کنید و فقط با کلیک چند دکمه ، نمونه کارهای مختلف ارزهای رمزنگاری شده مختلف را خریداری کنید. به این ترتیب دیگر لازم نیست نگران صرف هزینه زیاد در سخت افزارهای گران قیمت ، سیستم های خنک کننده و قبض های زیاد برق باشید ، اما مسلماً این انتخاب با خودتان است.

نحوه استخراج ارز رمزنگاری شده با  سکوهای استخراج کارت گرافیک :

همانطور که می‌دانید ، دیگر استخراج بیت کوین و بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر با استفاده از CPU  و سودآوری امکان پذیر نیست زیرا ASIC ها (مدار مجتمع ویژه برنامه) اصل کار را به دست گرفته‌اند. اما به همان تعداد ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد که در برابر استخراج ASIC مقاوم هستند ، از جمله Ethereum ، Ubiq و Zcash ، و چنین ارزهای رمزپایه ای را می‌توان با سکوهای استخراج کارت گرافیک استخراج کرد.

دکل استخراج کارت گرافیک رایانه خاصی است که فقط برای استخراج ارزهای رمزپایه با استفاده از GPU در کنار هم قرار گرفته است. به همین ترتیب ، یک کارت گرافیک استخراج می‌تواند مانند یک رایانه شخصی معمولی به نظر برسد ، دارای اجزای سخت افزاری مشابه رایانه شخصی معمولی است و حتی همان سیستم عامل رایانه شخصی معمولی را اجرا می کند.

با این حال ، اکثر سکوهای استخراج GPU بیش از یک GPU دارند (گاهی اوقات به 6 یا 8 یا حتی بیشتر می رسد). همچنین داشتن بیش از یک PSU  برای یک دکل استخراج معمول است زیرا کل مصرف برق یک دکل استخراج کارت گرافیک اغلب بیش از 1000 وات است.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ایسوس DUAL GTX 1660 S O6G EVO

نرم افزار استخراج بیت کوین با کارت گرافیک

نرم افزارهای استخراج بیت کوین ابزارهای تخصصی هستند که از قدرت محاسباتی شما برای استخراج ارز رمزنگاری شده استفاده می کنند. در ازای عملیات استخراج ، می‌توانید پاداش پولی به صورت ارز دیجیتال دریافت کنید. این برنامه ها گزارش مفصلی را براساس درآمد شما ارائه می‌دهند. بسیاری از این ابزارها خودکار هستند و بنابراین نیازی به مهارت‌های فنی نیست.

بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین با کارت گرافیک

CGMiner به عنوان یکی از قدیمی‌ترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین ، به دلیل ساخت منبع باز ، قابلیت اجرا بر روی هر رایانه و سازگاری با چندین سخت افزار استخراج ، بهترین نرم افزار است. CGMiner در سال 2011 برای استخراج ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و Litecoin ساخته شد. به دلیل ماهیت منبع باز بودن آن ، رابط کاربری ساده با کنترل مستقیم و سازگاری بین پلتفرم و سخت افزار ، به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین شناخته می‌شود.

این نرم افزار از یک رابط خط فرمان استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا دکل‌های خود را از راه دور استخراج کرده و سرعت فن و سایر تنظیمات را با دستورات ساده صفحه کلید کنترل کنند. این نرم افزار همچنین امکان شناسایی پیشرفته بلوک‌های جدید را فراهم می‌کند و به راحتی می‌توانید قدرت هش را بدون تاخیر افزایش دهید.

BFGMiner نرم افزار بعدی است که برای استخراج FPGA و ASIC طراحی شده است ، به کاربران پیشرفته این امکان را می‌دهد تا بسیاری از جنبه‌های فرآیند استخراج خود را با ساعت پویا ، نظارت و رابط دکل استخراج از راه دور تغییر دهند ، و این نرم افزار را به عنوان بهترین گزینه برای سفارشی سازی انتخاب می‌کند.

BFGMiner در سال 2012 توسط توسعه دهنده Luke Dashjr منتشر شد و به یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای استخراج موجود تبدیل شده است که پس از CGMiner دوم است. این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا دمای سخت افزار را کنترل کرده ، رشته‌های بیکار را شناسایی کرده و شروع به کار کنند و دکل‌ها را از راه دور مدیریت کنند و آن را در رده بهترین نرم افزارهای سفارشی سازی قرار دهند.

از آنجا که BFGMiner در ابتدا برای افزودن پشتیبانی FPGA به یک استخراج کننده کارت گرافیک ایجاد شده است ، این نرم افزار فقط با FPGA و ASIC سازگار است. یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های BFGMiner پشتیبانی از استخراج همزمان چندین ارز رمزپایه است.

با هش کردن همزمان الگوریتم‌های استخراج مانند Scrypt و SHA256d ، این نرم افزار به کاربران اجازه می‌دهد استخراج ، پرچین و توزیع مجدد خطر با چندین ارز رمزپایه شده را انجام دهند.

MultiMiner یکی از بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین با کارت گرافیک است که با استفاده از موتور استخراج BFGMiner ساخته شده‌است ، دارای یک رابط کاربری گرافیکی تمیز ، ویژگی‌های خودکار تشخیص و استخراج سخت افزار و سازگاری بین پلتفرم که باعث می‌شود بهترین انتخاب برای سهولت استفاده باشد.

این نرم افزار همچنین به کاربران امکان دسترسی از راه دور به سکوهای استخراج خود را می‌دهد ، به آن‌ها اجازه می‌دهد استراتژی استخراج خود را انتخاب کنند و به طور خودکار سودآوری یا کم ارزترین رمز را با نمایش سود تخمین زده شده را استخراج ‌کنند.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ایسوس TUF RTX 3070 Ti 8G GAMING

بهترین کارت گرافیک استخراج بیت کوین

انتخاب سخت افزار مناسب برای استخراج بیت کوین با کارت گرافیک کار آسانی نخواهد بود. بهترین کارت گرافیک های استخراج باید به اندازه کافی VRAM پشتیبان تهیه شوند و عملکرد بازی لزوماً شاخص خوبی برای عملکرد استخراج نیست.

مصرف برق نیز یک نگرانی عمده است ، زیرا مستقیماً بر میزان سود شما تأثیر می‌گذارد. باید توجه داشت که حتی در حالی که اخیراً قیمت ارزهای رمزنگاری شده به سطح بالاتری رسیده است ، طبیعت ناپایدار آن‌ها پیش بینی اتفاقات آینده نزدیک را دشوار می کند.

اگر به دنبال بهترین میزان هش ماینینگ در هر کارت گرافیک هستید ، معماری Nvidia Ampere مناسب است. در مورد کارت گرافیک RTX 3090 ، این اتفاق می‌افتد که هم در عملکرد بازی و هم در استخراج بیت کوین عالی است.

استخراج بر روی RTX 3090 با استفاده از الگوریتم DaggerHashimotoمی‌تواند در حدود 120-125 مگاهرتز در ثانیه ، با مصرف متوسط ​​285 وات ، با توجه به برخی از اورکلاک و تنظیم ولتاژ ، تولید کند.

RTX 3080 انویدیا نزدیک به RTX 3090 است و سرعت هش آن 95-100 MH در ثانیه است.  این همان چیزی است که با اورکلاک مناسب ، تنظیم ولتاژ و محلول خنک کننده به دست می‌آید . قدرت معمولی برای آن دامنه میزان هش 220-250 وات است.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک گیگابایت RTX 3080 Ti GAMING OC 12G

بهترین کارت گرافیک استخراج بیت کوین

انتخاب سخت افزار مناسب برای استخراج بیت کوین با کارت گرافیک کار آسانی نخواهد بود. بهترین کارت گرافیک های استخراج باید به اندازه کافی VRAM پشتیبان تهیه شوند و عملکرد بازی لزوماً شاخص خوبی برای عملکرد استخراج نیست.

مصرف برق نیز یک نگرانی عمده است ، زیرا مستقیماً بر میزان سود شما تأثیر می‌گذارد. باید توجه داشت که حتی در حالی که اخیراً قیمت ارزهای رمزنگاری شده به سطح بالاتری رسیده است ، طبیعت ناپایدار آن‌ها پیش بینی اتفاقات آینده نزدیک را دشوار می کند.

اگر به دنبال بهترین میزان هش ماینینگ در هر کارت گرافیک هستید ، معماری Nvidia Ampere مناسب است. در مورد کارت گرافیک RTX 3090 ، این اتفاق می‌افتد که هم در عملکرد بازی و هم در استخراج بیت کوین عالی است. استخراج بر روی RTX 3090 با استفاده از الگوریتم DaggerHashimotoمی‌تواند در حدود 120-125 مگاهرتز در ثانیه ، با مصرف متوسط ​​285 وات ، با توجه به برخی از اورکلاک و تنظیم ولتاژ ، تولید کند.

RTX 3080 انویدیا نزدیک به RTX 3090 است و سرعت هش آن 95-100 MH در ثانیه است.  این همان چیزی است که با اورکلاک مناسب ، تنظیم ولتاژ و محلول خنک کننده به دست می‌آید . قدرت معمولی برای آن دامنه میزان هش 220-250 وات است. اگر هدف شما از خرید کارت گرافیک برای استخراج بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال است امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشید.

مقاله پیشنهادی : مشخصات کارت گرافیک مناسب ماینینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×