بانی نو
No products in the cart.

استخراج مونرو با کامپیوتر

استخراج مونرو با کامپیوتر

استخراج مونرو با کامپیوتر

استخراج مونرو با کامپیوتر : در بازار بسیار رقابتی ارزهای رمزپایه، مونرو (XMR) جایگاه خوبی برای خود ایجاد کرده است. در آوریل 2014 ایجاد شد، امروز دهمین ارز رمزنگاری شده بزرگ است که سرمایه بازار آن 1.5 میلیارد دلار است. مونرو به دلیل عملکرد قدرتمندی که در سال گذشته داشت، به محبوبیت بین سرمایه گذاران و ماینرها تبدیل شده است.

در ژانویه 2017 از 10 دلار به 494 دلار در ژانویه 2018 رسید و بازدهی حدود 4800٪ به سرمایه گذاران خود داد. بنابراین، اگر به فکر استخراج مونرو هستید، پس تنها نیستید. رشدی که سال گذشته مونرو تجربه کرد توجه بسیاری را به استخراج XMR جلب کرده است. استخراج Monero ممکن است گیج کننده به نظر برسد، و ممکن است سوالات زیادی داشته باشید از جمله: استخراج مونرو با کامپیوتر چگونه کار می‌کند؟ به چه نوع نرم افزار و سخت افزاری نیاز است؟ چه مدت طول می‌کشد تا یک XMR استخراج شود؟
استخراج مونرو چیست؟

استخراج مونرو فرآیند تأیید معاملات در بلاکچین ارز رمزنگاری شده برای کسب پاداش در قالب سکه‌ها‌ی XMR است. باید توجه داشته باشید که ارز رمزنگاری شده مشابه بیت کوین کار می‌کند، با این تفاوت که بیشتر به دنبال تسهیل معاملات خصوصی است. استخراج XMR زمانی است که از طریق نرم افزار استخراج Monero سکه‌ها‌ی جدیدی بر روی سیستم عامل غیرمتمرکز ایجاد می‌کنید.

مواردی که باید قبل از استخراج مونرو با کامپیوتر بررسی کنید.

 

استخراج مونرو با کامپیوتر

  • سودآوری

بنابراین، قبل از اینکه به فکر تهیه تجهیزات لازم باشید، سودآوری استخراج monero با کامپیوتر باید مورد توجه قرار گیرد. یک عامل کلیدی که به سودآوری ماینرهای XMR می‌افزاید این است که این فرآیند مانند بیت کوین به دستگاه‌های گران‌قیمت سنگین نیاز ندارد. حتی با یک CPU یا GPU ساده، خوب عمل میکند. در راستای استخراج، شما باید از یک ماشین حساب سودآوری استخراج XMR استفاده کنید تا محاسبه کند که آیا قدرت هش، مصرف برق، هزینه برق و غیره دستگاه‌ها‌ی شما به شما امکان می‌دهد سود کسب کنید یا نه.

 

  • نرخ هش

استخراج مونرو با لپ تاپ یک رقابت مبتنی بر زمان است. بنابراین، هرچه سرعت پردازش دستگاه بیشتر باشد، روند استخراج با شانس بیشتری همراه خواهد بود. و همانطور که قبلاً بیان شد، Monero از مکانیسم اجماع مشابه بیت کوین استفاده می‌کند، البته با الگوریتم هش متفاوت.
برای توضیح بیشتر، BTC از SHA-256 استفاده می‌کند، در حالی که Monero از CryptoNight استفاده می‌کند. دو الگوریتم هش باعث تفاوت دستگاه‌ها‌ی استخراج پشتیبانی می‌شود. اگرچه تولیدکنندگان ASIC تلاش‌ها‌ی زیادی برای هک کردن رمزنگاری مبتنی بر حریم خصوصی انجام داده اند، تیم XRM موفق شده است چندین بار برای جلوگیری از این دستگاه‌ها‌، ارتقا ضد ASIC را تکرار کند. نرخ هش اندازه گیری سرعت دستگاه‌ها‌ی استخراج ارز رمزنگاری شده است. به زبان ساده، تعداد هش‌ها‌ یا محاسباتی است که دستگاه می‌تواند در هر ثانیه پردازش کند.

نرم افزار استخراج مونرو

نرم افزار استخراج مونرو با کامپیوتر برنامه ای است که به شما کمک می‌کند سخت افزار استخراج خود را با زنجیره بلوک یا استخر coin متصل کنید. انواع مختلف کارت گرافیک از نرم افزارهای مختلف استخراج پشتیبانی می‌کنند.
نرم افزار معروف استخراج XRM شامل موارد زیر است:
CC Miner – این ماینر در بین ماینرها با استفاده از کارت‌ها‌ی Nvidia محبوب است.
XMR Stak – با کارتهای CPU، Nvidia و AMD GPU قابل استفاده است.
Monero Spelunker – ایده آل برای ماینرهای CPU XMR.

ماینر مونرو چیست؟

اصطلاح “ماینر مونرو” می‌تواند به یک ماینر فیزیکی که از دستگاه‌ها‌ی استخراج معدن استفاده می‌کند یا به برنامه‌ها‌یی که برای استخراج سکه محرمانه محوری نصب شده اند، و بیشتر با استفاده از CPU و استخراج مونرو با کامپیوتر، اطلاق می‌شود. همچنین، این می‌تواند به معنای نرم افزار استخراج Monero باشد که در بخش قبلی بحث کردیم.

سخت افزار استخراج مونرو با کامپیوتر و لپ تاپ

همانطور که در بالا مشاهده کردیم، برای در نظر گرفتن استخراج مونرو با لپ تاپ در سال 2021، میزان هش بسیار مهم است. جدا از پردازنده مرکزی، بیایید بهترین کارت گرافیک های استخراج مونرو با کامپیوتر را بررسی کنیم.
تولید کنندگان برتر کارت گرافیک شامل Nvidia و AMD هستند. از جمله سخت افزارهای استخراج پیشرو Monero می‌توان به AMD Radeon 7990 AMD و Nvidia GTX Nvidia 750 Ti اشاره کرد.
Radeon 7990 سرعت 36 مگا هش در ثانیه (36 MH / S) دارد و تقریباً 375 وات مصرف می‌کند.

از سوی دیگر، Nvidia GTX 750 Ti دارای سرعت پردازش 200 MH / S است. سایر واحدهای پردازش گرافیک (GPU) ایده آل برای استخراج مونرو با کامپیوتر XMR Nvidia GeForce GTX 1070/1060 / 1080i و AMD Radeon RX580 / Vega 56 هستند. یکی دیگر از مولفه‌ها‌ی مهم مورد بررسی در GPU، حافظه موجود است. هرچه حافظه داخلی بالاتر باشد، بهتر است. کارت‌ها‌ی ذکر شده در بالا حافظه ای بین 6 گیگابایت تا 11 گیگابایت دارند.

کیس استخراج مونرو با کامپیوتر

دکل استخراج مونرو ترکیبی از پردازنده‌ها‌ی گرافیکی است که به عنوان یک سیستم واحد کار می‌کنند. مزیت آن این است که قدرت هش را افزایش می‌دهد، که به یک ماینر شانس بیشتری برای یافتن بلوک‌ها‌ی جدید و در نتیجه جوایز را می‌دهد. بیشتر از کارت گرافیک، یک دکل دارای یک مادربرد رایزر است که برای اتصال GPU به مادربرد استفاده می‌شود. به درگاه‌ها‌ی رایزر مادربرد اسلات PCIe گفته می‌شود. بنابراین، اگر کیس هشت کارت GPU دارد، مادربرد باید دارای هشت یا بیشتر از این اسلات‌ها‌ باشد.

یک استخراج کننده نیز به RAM و پردازنده ای که روی برد نصب شده نیاز دارد. عمدتا کیس ها‌ی استخراج XMR از پردازنده Intel Pentium استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که CPU فقط برای راه اندازی دکل و اجرای نرم افزار استخراج مونرو با کامپیوتر است. کارت‌ها‌ پردازش واقعی را انجام می‌دهند.

برای بهبود سرعت می‌توانید از یک دیسک حالت جامد (SSD) به جای درایو دیسک سخت (HDD) در مادربرد استفاده کنید. با این حال، توجه داشته باشید که دستگاه‌ها‌ی SSD هنوز گران تر از HDD‌ها‌ی سنتی هستند. از دیگر اجزای این دکل می‌توان به یک منبع تغذیه با قدرت کافی (PSU)، یک سوئیچ تغذیه ATX، یک قاب جامد قوی برای نگهداری کارت ها، یک PSU، یک مادربرد و سایر قطعات اشاره کرد.

راه‌ها‌یی استخراج مونرو با کامپیوتر و لپ تاپ:

می‌توانید به سه روش استخراج کنید:
• به عنوان یک ماینر انفرادی XMR
• پیوستن به استخر مونرو
• با استفاده از خدمات استخراج ابر Monero.
• ماینر انفرادی
ماینر انفرادی ماینری است که مستقیماً با بلاکچین ارتباط برقرار می‌کند. مهمترین مزیت یک ماینر انفرادی این است که ماینر می‌تواند تمام جوایز بلوک را حفظ کند. متأسفانه، ماینرهای انفرادی ممکن است نتوانند به اندازه مكرر استخرهای استخراج، جوایزی کسب كنند. یکی دیگر از مزایای استخراج انفرادی این است که می‌توان استخراج مونرو با کامپیوتر را انجام داد.
نحوه استخراج مونرو
در اینجا خلاصه ای از نحوه استخراج مونرو با کامپیوترآورده شده است:
• سخت افزار خود را انتخاب کنید.
• یک نرم افزار استخراج انتخاب کنید که از سخت افزار استخراج شما پشتیبانی کند.
• آدرس مورد استفاده خود را تعیین کنید.
• پیکربندی نرم افزار استخراج
• آرام بنشینید و آرام باشید XMR در حال استخراج است.
Spyware و استخراج مونرو
این یک واقعیت تأسف آور است که مونرو به دلیل بی هویتی که ویژگی‌ها‌ی حریم خصوصی آن ارائه می‌دهد، توسط بازیگران بد مانند هکرها و کلاهبرداران بسیار مورد جستجو است. بنابراین، همین مجرمان تصمیم می‌گیرند که XMR را به روش قانونی استخراج نکنند یا آن را از صرافی‌ها‌ خریداری نکنند،

اما در عوض، آنها رایانه‌ها‌ی کاربران اینترنت را از طریق نرم افزار مخرب (بدافزار) جاسازی شده در ایمیل‌ها‌ یا وب سایت‌ها‌ی هک شده آلوده می‌کنند. این بدافزار به نوبه خود از این رایانه‌ها‌ی در معرض خطر استفاده می‌کند تا به صورت پنهانی استخراج نظیر به نظیر Monero را انجام دهد بدون اینکه کسی از آن مطلع شود.

تخمین زده می‌شود که 4٪ از کل Monero از طریق به اصطلاح botnet، گروههای هزاران نفری رایانه‌ها‌یی استخراج می‌شود که قدرت پردازش آنها بدون آگاهی صاحبانشان تا ارز رمزنگاری شده افزایش می‌یابد. تخمین زده می‌شود که در طی چهار سال گذشته (از ژانویه 2019) بیش از 57 میلیون دلار استخراج مونرو با کامپیوتر دیگران انجام شده باشد.

این وضعیت برای مقامات غیرقابل قبول است، زیرا این منابع مالی به پولشویی، باندهای جنایتکار و سازمان‌ها‌ی تروریستی توزیع می‌شود. دلایل اصلی اقدامات تنظیم كنندگان در زمینه مالكیت ارزهای رمزپایه این است كه مأموریت دارند تا از ساكنان حوزه‌ها‌ی قضایی خود اطمینان حاصل كنند و مهمتر از همه، مبارزه با پولشویی جهانی (AML) توسط گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و مبارزه با آنها است.

رهنمودهای بودجه تروریسم (CFT) برآورده می‌شود. بنابراین، آنها نمی‌توانند چشم خود را بر روی این رفتار غیرقانونی و نقض کننده مبارزه با مواد مخدر / مبارزه با سرماخوردگی ببندند و به صرافی‌ها‌ فشار آورده اند تا سکه‌ها‌ی حریم خصوصی مانند XMR را حذف کنند. بسیاری از مبادلات برجسته در آسیا خصوصاً در سال 2020 این کار را کردند. این حذف بر ارزش مونرو تأثیر می‌گذارد و توصیه می‌شود که در جریان جنبه‌ها‌ی حقوقی استخراج مونرو در سال 2021 باشید.

 

مزایای استخراج مونرو

  • استخراج می‌تواند یک راه عالی برای خرید یک پردازنده گرافیکی جدید و پیشرفته (یا دو یا سه …) باشد.
  • مونرو به راحتی با بیت کوین معامله می شود. این یک روش ارزان برای کسب جایگاهی در بازار بیت کوین است. علاوه بر این، BTC می تواند به راحتی با پول نقد فروخته شود، بنابراین استخراج مونرو می‌تواند روش خوبی برای پر کردن غیرمستقیم حساب بانکی شما یا کسب پول نقد باشد. XMR همچنین می‌تواند در برخی از مبادلات عمده با فیات مستقیماً معامله شود.
  • استخراج ارز مونرو با کامپیوتر شخصی که مبتنی بر الگوریتم CryptoNote است ، از برق کمتری نسبت به هر دو سکه Ethash Dagger Hashimoto (Ethereum، Ethereum Classic، UBQ) و Equihash (Zcash، Zencash، استفاده می‌کند.

به طور کلی ، استخراج مونرو ممکن است به شما این امکان را بدهد که در آینده از افزایش قیمت سود ببرید  اما با خطر کمتر. استخراج رمزارز و نگه داشتن آن مشابه ضرب المثل قدیمی خرید کم و گران فروشی است، با این تفاوت که اکثر خریداران آنالیز فنی را درک نمی کنند و این کار را در زمان های اشتباه انجام می دهند. همچنین پردازنده‌های گرافیکی خریداری شده برای استخراج در سال های 2015 و 2016 اغلب به دلیل تقاضای زیاد در بازار در آن زمان با سود در سال 2017 فروخته می‌شدند. بنابراین، اجازه می‌دهد که درآمد کسب کنید و رمزارز تولید شده را به عنوان سود به جیب بزنید.

آیا استخراج مونرو با کامپیوتر همچنان سودآور است؟

در حال حاضر خیر. استخراج مونرو در حال حاضر با سخت افزار استخراج 4،200.00 ساعت در ثانیه‌، هزینه‌های برق و هزینه‌های استخر / نگهداری خود سودآوری زیادی ندارد. در حال حاضر‌، استخراج مونرو با کامپیوتر و هش ریت سخت افزاری استخراج Monero سودآور نیست‌، با این وجود بلاکچین به طور مداوم در حال رشد است و با توجه به هش ریت شبکه‌، مشکل Monero با گذشت زمان افزایش و کاهش می‌یابد‌، بنابراین توصیه می‌کنیم که سود ماینینگ خود را مرتباً بررسی کنید .

در روز چند می‌توانید مونرو  استخراج کنید؟

بر اساس ورودی‌های سخت افزاری استخراج شده‌، 0.00255236 مونرو را می‌توان در روز با هش ریت استخراج 4200.00 H / s‌، بلوک 2.15 XMR و سختی Monero 305،674،198،524.00 استخراج کرد. پس از کسر هزینه‌های برق استخراج و هزینه‌های استخراج‌، سود نهایی استخراج Monero روزانه (0.44 دلار) مونرو به USD است.

 

چه مدت طول می‌کشد تا 1 مونرو استخراج شود؟

از روز پنجشنبه‌، 27 مه 2021‌، استخراج مونرو  با کامپیوتر  شخصی در سطح دشواری فعلی مونرو همراه با هش ریت استخراج و بلوک 391.8 روز طول می‌کشد. هش ریت استخراج مونرو از 4200.00 ساعت در ثانیه با مصرف 450.00 وات برق با 0.10 دلار در هر کیلووات ساعت و بلوک 2.15 XMR است. ذکر این نکته مهم است که تعداد روزهای محاسبه شده افزایش و کاهش دشواری و همچنین افزایش و کاهش بلوک (نصف شدن) را در بر نمی‌گیرد.

استخراج مونرو با cpu

اکثر استخراج کنندگان مبتدی ارزهای رمزنگاری شده تصور می‌کنند که یک معدن استخراج یک توده عظیم از قفسه‌های پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته است. با این حال ، همیشه اینطور نیست. علیرغم این واقعیت که پردازنده‌های گرافیکی در انجام برخی وظایف به طور قابل توجهی بهتر از پردازنده‌های CPU هستند ، این بدان معنا نیست که در بحث استخراج از CPU ها نمی‌توان به خوبی استفاده کرد.

CPU ها همچنین می‌توانند برای استخراج ، به ویژه برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده مانند Monero (XMR) استفاده شوند. بسیاری از استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده تنها تلاش خود را بر روی استخراج GPU متمرکز می‌کنند. اما به این فکر کنید که چقدر از قدرت سیستم آنها برای اجرای CPU در حالت بیکار هدر می‌رود. بسیاری از آنها نمی‌دانند که CPU ها می‌توانند برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده نیز استفاده شوند. پروتکل‌ها و سکه‌های خاصی می‌توانند از CPU و GPU استفاده کنند ، به این معنی که می‌توانید کل هش سیستم خود را حتی بیشتر و بدون هیچ هزینه‌ای افزایش دهید.

سودآورترین سکه‌ای که می‌توان با استفاده از قدرت CPU استخراج کرد Monero است ، اما Zcash ، Electroneum و Bytecoin نیز می‌توانند با یک CPU استخراج شوند. با این حال ، برخلاف پردازنده‌های گرافیکی ، پردازنده‌ها دارای نرخ درآمد بسیار متغیر و قدرت هش کمتری هستند. عوامل متعددی بر عملکرد استخراج CPU شما تأثیر می‌گذارد. این موارد شامل تحویل قدرت ، خنک کننده ، سرعت RAM و بهینه سازی الگوریتم استخراج است. در مقایسه با پردازنده‌های گرافیکی ، پردازنده‌ها به شدت به RAM متکی هستند ، بنابراین اگر قصد دارید با CPU خود به طور کارآمد ماین کنید ، داشتن ماژول‌های حافظه سریع و بزرگ الزامی است. هش استخراج پردازنده نیز نسبت به فرایندها و برنامه‌های پس زمینه حساس‌تر است ، بنابراین توصیه می‌کنیم از توزیع لینوکس به جای سیستم عامل ویندوز 10 استفاده کنید تا تاثیر فرایندهای پس زمینه را در عملکرد استخراج CPU به حداقل برسانید.

همانطور که پردازنده‌های گرافیکی به زمان نیاز دارند تا بتوانند در حین استخراج خود را پرداخت کنند ، CPU ها نیز به زمان نیاز دارند تا بتوانند این کار را شروع کنند. CPU های ایستگاه کاری سطح بالا ممکن است هزینه زیادی داشته باشند ، با این حال ، آنها برای استخراج سکه‌های رمزنگاری بسیار مناسب هستند زیرا دارای هسته‌های پردازشی زیادی هستند. یکی از این CPU ها را با مجموعه‌ای از بهترین پردازنده‌های گرافیکی ماینینگ جفت کنید و مطمئن باشید که در مدت زمان کوتاهی درآمد مناسبی را شروع خواهید کرد. اجازه دهید نگاهی به بهترین CPU های استخراج مونرو که می‌توانید در سال 2021 دریافت کنید ، بیندازیم.

AMD Ryzen 9 5950X

AMD Ryzen 9 5950X جدید یک پردازنده دسکتاپ برجسته است. با استفاده از معماری Zen 3 ، عملکرد ایستگاه کاری را به جریان اصلی رسانده است. همین امر را می‌توان در مورد استخراج مونرو نیز بیان کرد. این پردازنده 16 هسته‌ای و 32 رشته‌ای قادر به ارائه هشریت تا 22 کیلوHH/ثانیه بر اساس الگوریتم XMRig v6.12.1 است که بیش از حد کافی است تا بتوانید درآمد ماهانه بسیار سالمی را برای شما تضمین کند. نکته جالب دیگر در مورد Ryzen 9 5950X این است که برای اجرا به مادربرد استاندارد AM4 با چیپست سری 400/500 AMD نیاز دارد ، این بدان معناست که هزینه‌های کلی ساخت یک معدن با این CPU در مقایسه با ساخت یک سیستم Threadripper به میزان قابل توجهی کمتر است.

AMD Ryzen 9 5950X

AMD Ryzen 9 3950X

یک نکته در مورد پردازنده‌های AMD این است که هرچه قیمت آنها پایین‌تر باشد ، عملکرد آنها بهتر است ، حداقل در مورد استخراج Monero اینطور است. این یک CPU فوق العاده دیگر است ، زیرا از نظر انرژی بسیار کارآمد است و در مقایسه با – AMD Threadripper 3960X – دارای هش ماین بهتر در هر هسته پردازنده است. علاوه بر همه اینها ، می‌توانید آن را با هر مادربرد X570 جفت کنید ، که راه حل بسیار ارزان‌تری نسبت به ساختن یک سیستم مبتنی بر مادربرد TRX40 است. این پردازنده مرکزی 16 هسته‌ای و 32 رشته‌ای می‌تواند حدود 15 تا 20 کیلوHH/s hashrate را ارائه دهد و خرید این سی پی یو می‌تواند درآمد ماهیانه بسیار خوبی را برای شما تضمین کند. همچنین لازم به ذکر است که Ryzen 9 3950X یک پردازنده فوق العاده برای بازی است.

 

AMD Threadripper 3990X

Threadripper 3990X با 64 هسته و 128 رشته ، می‌تواند بین 43 تا 64 کیلوهرت بر ثانیه هش ریت را بر اساس الگوریتم ارائه دهد ، که بسیار حیرت انگیز است. با این حال ، برای از بین بردن حداکثر هش هرت ممکن ، باید در برخی از ماژول‌های DDR4 با تأخیر کم با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید که می‌توانند در فرکانس‌های حداقل 3200 مگاهرتز اجرا شوند. خوشبختانه ، این پردازنده می‌تواند درآمد ماهانه چشمگیری داشته باشد ، بنابراین سرمایه گذاری روی برخی از تجهیزات با کیفیت بالا قطعاً ارزش دارد. Threadripper 3990X همچنین در بین متخصصان ایستگاه‌های کاری بسیار محبوب است ، بنابراین اگر از استخراج خسته شده‌اید همیشه می‌توانید آن را با قیمت خوبی بفروشید.

AMD Threadripper 3990X

استخراج مونرو با کارت گرافیک

  • استخراج با واحد پردازش گرافیک AMD (GPU)

اگر در مورد استخراج Monero جدی هستید ، استفاده از GPU گزینه مناسبی است. اگرچه به سرمایه بیشتری نیاز دارد ، اما نرخ هش بسیار بالاتری را ارائه می‌دهد. کارت‌های گرافیکی AMD گزینه مناسبی برای استخراج GPU Monero است. خرید کارت گرافیک AMD R9 280x یا خرید AMD Radeon Rx 580 را در نظر بگیرید. هنگامی که کارت گرافیک را روی رایانه یا لپ تاپ خود نصب کردید ، همان مراحلی را که در هنگام استخراج CPU انجام می‌دهید ، دنبال کنید. بهترین نرم افزار استخراج Monero هنگام استفاده از سخت افزار GPU AMD نیز XMR-STAK-AMD است. پس از نصب نرم افزار بر روی رایانه ، باید تنظیمات استخر را تغییر دهید تا بتوانید به مجموعه دلخواه خود بپیوندید.

  • استخراج با GPU انویدیا

استفاده از کارت گرافیک Nvidia یکی دیگر از روش‌های رایج برای استخراج Monero است. چندین مدل وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید ، همه اینها به بودجه شما بستگی دارد.

کلام آخر

استخراج ارز مونرو با کامپیوتر از معدود سرمایه گذاری‌ها‌ی سودآوری ماین است که بانک را برای دستیابی به تجهیزات استخراج دخیل نمی‌کند. با CPU یا GPU و ابتکار عمل، همه چیز آماده است. علاوه بر این، گزینه استخراج ابری بدون مشکل ساخت و نگهداری یک دکل برای کسانی که می‌خواهند کارهای فنی مربوط به استخراج Monero را از بین ببرند.

اگر قیمت Monero افزایش یابد، حاشیه سود استخراج نیز افزایش می‌یابد، زیرا سرمایه گذاری کمتری نسبت به استخراج Bitcoin انجام می‌شود. با این حال، بسیار مهم است که چشم خود را برای کلاهبرداران، به خصوص با استفاده از ابر استخراج و همچنین مقررات مربوط به سکه‌ها‌ی حریم خصوصی در کشور خود، آپدیت کنید.

اگر قصد خرید لب تاب برای استخراج مونرو را دارید این مقاله به شما کمک زیادی می‌کند.

مقاله پیشنهادی : بهترین دستگاه ماینر

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*