» مقالات هارد » آموزش ساخت هارد اکسترنال
مقالات هارد

آموزش ساخت هارد اکسترنال

1399-10-20 1,670

آموزش ساخت هارد اکسترنال را در این مقاله از بانی نو با ما یاد بگیرید. هارد اکسترنال روشی عالی برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی کامپیوتر شما است. به خصوص اگر Mac داشته باشید که به شما اجازه نمی‌دهد به راحتی یک هارد دیسک داخلی اضافه کنید یا هارد دیسک موجود را برای یک دیسک بزرگتر تعویض کنید ، به ویژه انتخاب خوبی هستند.

ساخت هارد اکسترنال خود اشکالات یک واحد آماده را برطرف می‌کند. این می‌تواند به طور قابل توجهی ارزان‌تر باشد ، به خصوص اگر شما یک هارد دیسک را که قبلاً دارید ، دوباره استفاده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بتوانید یکی از رایانه‌های قدیمی دیگری را که دیگر از آن استفاده نمی‌کنید ، یا ممکن است یک هارد دیسک باقی مانده داشته باشید که با مدل بزرگتری جایگزین شده‌است.

منطقی نیست که بگذارید این هارد دیسک های بی‌استفاده هدر بروند. اگر می‌خواهید هارد اکسترنال خود را بسازید ، باید در مورد پیکربندی تصمیم بگیرید. می‌توانید اندازه هارد دیسک و همچنین نوع رابط مورد نظر برای استفاده (USB ، FireWire ، eSATA یا Thunderbolt )را انتخاب کنید. حتی می‌توانید یک کیس خارجی را انتخاب کنید که به شما امکان می‌دهد از همه این روش‌های معروف اتصال محفظه خارجی به کامپیوتر استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی :طول عمر درایوهای SSD 

موارد مورد نیاز برای ساخت هارد اکسترنال

 • یک هارد دیسک می‌تواند یک درایو باشد که شما فقط برای این پروژه خریداری کرده اید ، یا یک دیسک سخت بلااستفاده از رایانه دیگری باشد که برای ساخت هارد اکسترنال به کار می‌برید.
 • یک کیس خارجی. کیس خارجی از بسیاری از منابع خرده فروشی و آنلاین در دسترس است. آن‌ها شامل منبع تغذیه ، آداپتور رابط و روشی برای نصب هارد دیسک فرم فاکتور استاندارد (3.5 یا 2.5 “) می‌باشند.
 • یک پیچ گوشتی. معمولاً با یک کوچک شماره 1 یا 2 انجام می‌شود ، اگرچه اندازه مورد نیاز شما به طراحی کیس خارجی بستگی دارد.

آموزش ساخت هارد اکسترنال :

 • انتخاب کیس

ممکن است انتخاب یک کیس خارجی مشکل‌ترین قسمت  ساخت هارد اکسترنال خود باشد. صدها امکان انتخاب وجود دارد ، از واحدهای اساسی و بدون هیچ زحمتی گرفته تا کیسیی که هزینه بسیار بالاتری دارند. این راهنمای آموزش ساخت هارد اکسترنال فرض می‌کند که شما از یک کیس خارجی طراحی شده برای یک هارد دیسک 3.5 اینچی استفاده می‌کنید. البته اگر نوع درایو شما متفاوت باشد ، می‌توانید از کیس برای هارددیسک 2.5 اینچی ، از نوع مورد استفاده در رایانه های لپ تاپ استفاده کنید.

محصول پیشنهادی: هارد اینترنال وسترن دیجیتال Purple با ظرفیت 6 ترابایت

 • انتخاب یک کیس خارجی

اندازه کیس را انتخاب کنید. درایوهای داخلی استاندارد از فاکتور شکل 3.5 اینچی استفاده می‌کنند. لپ تاپ‌ها به طور کلی از یک هارد دیسک 2.5 اینچی استفاده می‌کنند و SSD (درایو های حالت جامد) معمولاً از فرمت 2.5 اینچی استفاده می‌کنند. کیسی که انتخاب می کنید باید متناسب با اندازه فیزیکی دیسک سختی باشد که قصد استفاده از آن را دارید. یک درایو 3.5 اینچی در واقع 4 اینچ در 5.75 اینچ در 1 اینچ و یک درایو 2.5 اینچی نیز 2.75 اینچ در 3.94 اینچ در 0.374 اینچ است.

 • رابط داخلی را انتخاب کنید.

رابط داخلی جهت ساخت هارد اکسترنال باید با نوع رابطی که هارد دیسک شما استفاده می‌کند مطابقت داشته باشد. دو نوع رابط متداول وجود دارد: Serial ATA و Parallel ATA. SATA جدیدترین این دو مورد است و نوعی است که اپل از زمان رایانه های رومیزی G5 خود استفاده می‌کند. PATA نوعی رابط قدیمی است که به ATA نیز معروف بود (که اغلب به آن IDE نیز گفته می‌شود).

 • رابط خارجی را انتخاب کنید.

رابط خارجی نحوه اتصال کیس خارجی به شما را تعیین می‌کند. گزینه‌های رایج USB 2.0 ، USB 3.0 ، FireWire 400 ، FireWire 800 ، eSATA (SATA خارجی و Thunderbolt هستند. بسیاری از موارد خارجی بیش از یک نوع رابط خارجی را ارائه می‌دهند. تقریباً همه دارای USB 3.0 هستند و بسیاری از آن‌ها اتصالات eSATA یا Firewire را نیز ارائه می‌دهند.

مقاله پیشنهادی :هارد مجازی چیست؟

 • انتخاب هارد دیسک

انتخاب هارد دیسک یکی از مزایای اصلی ساخت هارد خود شماست. به شما امکان می‌دهد یک هارد دیسک را که در غیر این صورت فقط گرد و غبار را جمع می‌کنید ، مجدداً مورد استفاده قرار دهید و هزینه کل اضافه کردن فضای ذخیره سازی را کاهش دهید. همچنین می‌توانید یک هارد دیسک جدید را خریداری کنید که نیازهای خاص شما را برآورده کند.

از درایو موجود استفاده کنید. می‌توانید از یک درایو از رایانه قدیمی یا درایوی که با مدل بزرگتری جایگزین کرده اید ، دوباره استفاده کنید. استفاده مجدد از یک درایو روش خوبی برای کاهش هزینه‌ها و بازیافت وسایل الکترونیکی است.همچنین به رابط درایو توجه کنید. رابط موجود درایو سخت شما باید با رابط داخلی درایو مورد استفاده در محفظه ای که انتخاب کرده اید مطابقت داشته باشد.

محصول پیشنهادی: هارد اینترنال وسترن دیجیتال Purple با ظرفیت 8 ترابایت

 • ظرفیت درایو را بررسی کنید

اندازه درایو معمولاً روی برچسب درایو درج می‌شود ، اما سازندگان معمولاً آن را با شماره مدل درایو کد می‌کنند و رمزگشایی آن را سخت می‌کند. اگر نمی‌توانید آن را پیدا کنید ، به اندازه هارد دیسک در وب سایت سازنده نگاه کنید. اندازه فقط برای تعیین اهمیت استفاده از درایو موجود در محفظه جدید برای ساخت هارد اکسترنال مهم است. هارددیسک های کوچک (60 گیگابایت یا کمتر) چه به دلیل ظرفیت ذخیره سازی نسبتاً محدود و چه به دلیل احتمال عمر ، ممکن است گزینه خوبی نباشد.

مقاله پیشنهادی : نحوه تست هارد لپ تاپ

 • یک درایو جدید خریداری کنید.

خرید هارد جدید هزینه پروژه ساخت هارد اکسترنال شما را افزایش می‌دهد ، اما همچنین حداکثر انعطاف پذیری را در اختیار شما قرار می‌دهد ، بنابراین در نهایت دقیقاً به آنچه از نظر اندازه و عملکرد نیاز دارید ، خواهید رسید. درایوهای SATA III انتخاب منطقی هنگام خرید درایو است. آن‌ها جدیدترین و سریع‌ترین هستند و از آن‌جا که همه سازندگان درایو درایوهایی را با این قالب درست می‌کنند ، گسترده‌ترین انتخاب را ارائه می‌دهند.سچس اطمینان حاصل کنید که درایو و رابط داخلی محفظه سازگار هستند. اگر درایو جدید SATA III خریداری می کنید ، محفظه باید حداقل دارای رابط داخلی SATA ، SATA II یا SATA III باشد.

 • باز کردن کیس

هر سازنده روش خاص خود را برای باز کردن یک کیس خارجی برای اضافه کردن یک هارد دیسک دارد. دستورالعمل های همراه با محفظه خود را بخوانید. آموزش ساخت هارد اکسترنال اینجا برای یک کیس عمومی است که از یک روش مونتاژ مشترک استفاده می کند.

 • بدنه را جدا کنید.

در یک مکان تمیز و دارای نور مناسب ، با جمع آوری وسایل مورد نیاز خود ، آماده جدا کردن قطعات شوید.

دو پیچ نگهدارنده را بردارید. اکثر محفظه‌ها دارای دو یا چهار پیچ کوچک هستند که در پشت قرار دارند ، معمولاً یک یا دو در هر طرف پانل که اتصالات برق و رابط خارجی را نگه می‌دارد. برای بعداً پیچ‌ها را در جای امنی قرار دهید.

 • صفحه پشتی را بردارید.

پس از برداشتن پیچ‌ها ، صفحه‌ای را که محل اتصال برق و رابط خارجی است را بردارید. این فرآیند معمولاً فقط نیاز به کمی کشیدن دارد ، اما اگر به نظر میر سد پانل گیر کرده است ، یک پیچ گوشتی کوچک با تیغه مستقیم می‌تواند بین صفحه و صفحات پوشش بالا یا پایین لغزش کند.

 • حامل داخلی را از محفظه خارج کنید.

بعد از اینکه پانل را جدا کردید ، حامل داخلی را از داخل کیس خارج کنید. حامل شامل قطعات الکترونیکی داخلی ، منبع تغذیه و نقاط نصب برای هارد دیسک است. بعضی از محفظه‌ها سیم کشی دارند که حامل را به یک سوئیچ یا چراغ نمایشگر نصب شده در قسمت جلوی محفظه متصل می‌کند. با استفاده از این محفظه‌ها ، شما حامل را از کیس جدا نمی‌کنید ، بلکه فقط آن را به اندازه کافی بلغزانید تا بتوانید هارد دیسک را نصب کنید.

 • هارد را وصل کنید.

جهت ساخت هارد اکسترنال دو روش برای نصب هارد دیسک در کیس وجود دارد. هر دو روش به یک اندازه موثر هستند. تصمیم گیری برای استفاده با سازنده است. هارد درایوها ممکن است توسط چهار پیچ متصل به پایین درایو یا چهار پیچ متصل به کناره درایو نصب شوند. یکی از روش‌های محبوب شدن ، ترکیب نقاط نصب کناری با یک پیچ مخصوص است که دارای یک بخش لاستیکی مانند است. هنگامی که به درایو متصل می‌شوید ، پیچ به عنوان یک کمک فنر عمل می‌کند تا از آسیب دیدن هارد دیسک در اثر جهش‌ها و ضربه‌هایی که محفظه خارجی می‌تواند هنگام حرکت یا حمل آن ایجاد کند ، جلوگیری کند.

مقاله پیشنهادی : یکپارچه سازی SSD

 • Drive را در کیس نصب کنید.

چهار پیچ نصب را طبق دستورالعمل سازنده نصب کنید. معمولاً ساده‌تر است که یک پیچ را نصب کرده و آن را شل بگذارید ، سپس یک پیچ دیگر را به صورت مورب از سر پیچ اول نصب کنید. این الگو به شما کمک می‌کند تا سوراخ های نصب شده در کیس و هارد دیسک به درستی تراز شوند. بعد از وارد کردن تمام پیچ ها ، آن‌ها را با دست محکم کنید. نیروی بیش از حد اعمال نکنید.

 • اتصالات الکتریکی را بین کیس و هارد دیسک برقرار کنید.

دو اتصال وجود دارد که باید برق و داده باشد. هر کدام در مونتاژ کابل خود اجرا می‌شوند. ممکن است متوجه شوید که ایجاد اتصالات به دلیل فضای کم کمی دشوار است. بعضاً آسان تر است که ترتیب نصب هارد را تغییر دهید. ابتدا اتصالات الکتریکی را نصب کنید و سپس با پیچ‌های نصب شده درایو را به کیس وصل کنید. این توالی به شما اتاق کار بیشتری می‌دهد تا آن کابل‌های سرسخت را به هم متصل کنید.

 • کیس را دوباره جمع کنید.

شما دیسک سخت را به کیس نصب کرده و اتصال برق را برقرار کرده اید. اکنون زمان آن فرا رسیده است که جهت ساخت هارد اکسترنال کیس را به عقب بکشید ، که این امر معکوس کردن فرآیند جداسازی قطعات است که قبلاً انجام داده اید. حامل هارد دیسک را به داخل کیس برگردانید. سیم کشی برق داخلی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کیس و حامل را به سمت هم می رانید ، هیچ کابلی متصل نشده است.

پنل عقب را در جای خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که لبه های کیس به صورت خطی قرار گرفته و از تناسب خوبی برخوردار هستند. اگر آن‌ها در خط قرار نگیرند ، احتمال دارد یک کابل یا سیم در پرونده محکم شده باشد و از بسته شدن کامل کیس جلوگیری می کند. پانل عقب را در جای خود پیچ ​​کنید. از دو پیچ کوچکی که قبلاً کنار گذاشته اید استفاده کنید تا بسته شدن در کیس را تمام کنید.

 • محفظه خارجی خود را به کامپیتر خود متصل کنید.

کیس و هارد اکسترنال جدید شما آماده استفاده است. تنها کاری که باید انجام شود این است که به سیستم خود متصل شوید.

 • ایجاد ارتباطات

برق را به محفظه متصل کنید. اکثر محفظه‌ها دارای کلید برق هستند. مطمئن شوید که سوئیچ خاموش است. سپس ، سیم برق یا آداپتور برق را به محفظه متصل کنید.

کابل داده را خود وصل کنید. با استفاده از رابط خارجی مورد نظر خود ، کابل داده مناسب (FireWire ، USB ، eSATA یا Thunderbolt) را به محفظه و سپس به سیستم وصل کنید. روشنایی محفظه را روشن کنید. اگر محفظه دارای چراغ روشن باشد ، باید روشن شود. پس از چند ثانیه ، کامپیوتر شما باید اتصال دیسک هارد اکسترنال را تشخیص دهد. این همان مرحله آخر از آموزش ساخت هارد اکسترنال است که پس از آن شما آماده استفاده از هارد دیسک اکسترنال که با خود ساخته اید هستید و می‌توانید از فضای ذخیره سازی اضافی آن لذت ببرید.

محصول پیشنهادی: هارد اینترنال وسترن دیجیتال Blue با ظرفیت 4 ترابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×