» شرایط عمومی گارانتی

شرایط عمومی گارانتی

1401-08-01 605,018

جهت ارائه خدمات به  مشتریان و کاربران خدمات پس از فروش بانی نو ، این شرکت به‌مانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ خدماتی در حوزه فناوری اطلاعات، شرایطی را برای ارایه خدمات پس از فروش به هر نوع کالا تدوین کرده است. این شرایط اگرچه برای هر نوع کالا یا قطعه کامپیوتری خاص، بسته به شرایط آن رده از محصول متفاوت است، اما نکاتی در مورد همه قطعات و محصولات مشترک بوده که در بحث خدمات پس از فروش از آن به‌عنوان شرایط عمومی گارانتی نام برده می‌شود که مفاد آن به‌‌شرح زیر است:

کالای تعویضی که تولید آن متوقف شده است، به‌شرط دارا بودن شرایط خصوصی گارانتی آن رده از کالا با کالای مشابه تعویض و اختلاف قیمت مربوطه محاسبه می‌شود.

این شرکت تعهدی در قبال هم‌خوانی کالای ضمانت شده با سایر تجهیزات مشتری را نداشته و این وظیفه وی است تا در زمان خرید کالا یا قطعه، از انطباق آن با نیاز های خود اطمینان حاصل کند.

در صورت طولانی شدن زمان خدمات بیش از استاندارد اعلام شده، مشتری می تواند در خواست دستگاه جایگزین تا رفع ایراد دستگاه اولیه نماید.

خریدار موظف است، در هنگام خرید، از سالم بودن برچسب و یا اعتبار کارت ضمانت اطمینان حاصل کند.

بانی نو در قبال تعمیر قطعاتی که زمان گارانتی آنها به اتمام رسیده و یا ضمانت آن‌ها به‌دلیل بروز یکی از شرایط نقض گارانتی باطل شده است را با دریافت هزینه طبق تعرفه اتحادیه انجام می دهد.

چنانچه در هنگام پذیرش قطعه یا کالا، موارد نقض گارانتی تشخیص داده نشود، همچنان این حق برای مجموعه بانی نو محفوظ است تا پس از تشخیص وجود شرایط نقض گارانتی توسط مسئولین فنی آن گروه از کالا، ضمانت‌نامه مشتری را باطل کنند. مانند زمانی که پس از باز شدن بدنه دستگاه اثر آبخوردگی دیده می شود.

به‌منظور ایجاد حس اعتماد و افزایش رضایت‌مندی مشتریان، کالای تعمیر یا تعویض شده، در صورت درخواست مشتری در حضور وی تست خواهد شد تا از کارکرد صحیح آن مطمئن شود.

دارنده رسید قطعه یا کالا، صاحب آن تلقی شده و مجموعه بانی نو تنها در قبال رسید، کالا را به دارنده آن تحویل خواهد داد.

تعمیرات صورت گرفته روی قطعات و یا کالاهای بدون گارانتی تا یک‌‌ماه از زمان تعمیر تحت ضمانت بانی نو خواهد بود و در صورت بروز هرگونه اشکال در این بازه زمانی با آن، مطابق کالا یا قطعات تحت ضمانت برخورد خواهد شد.

مجموعه بانی نو تعهدی نسبت به اطلاعات ذخیره شده روی قطعات ارسالی نداشته و تهیه نسخه پشتیبان از این اطلاعات به‌عهده مشتری است.

مشابه شرایط عمومی خدمات پس از فروش، نقض شرایط ضمانت نیز اگرچه برای هر گروه از قطعات و محصولات، موارد مختص به‌خود را دارد، اما فصل مشترکی از این شرایط در قالب شرایط عمومی فسخ ضمانت قابل تعریف است که شرح آن در ذیل آمده است:

 1. مخدوش و یا جدا شدن برچسب ضمانت متصل شده به دستگاه و یا قطعه تحت ضمانت.
 2. خوانا نبودن سریال ضمانت و یا دستگاه.
 3. پایان یافتن مدت زمان ضمانت کالا یا قطعه بر اساس آنچه روی قطعه یک کالای خریداری شده درج شده و یا در بخش اصالت کالای پایگاه اینترنتی بانی نو یا همتا مشخص شده است.
 4. بررسی، بازبینی و یا اقدام به تعمیر کالا یا قطعه تحت ضمانت بانی نو توسط هر شخص یا مجموعه خدماتی به غیر از کارشناسان بانی نو.
 5. بروز اختلال در عملکرد قطعه یا کالا ناشی از عیوب به‌وجود آمده به‌دلیل تماس یا قرار گرفتن در مجاورت مایعات، آتش، حرارت یا سرمای زیاد، مواد شیمیایی، امواج مغناطیسی شدید، گرد و غبار و خاک غیر طبیعی، زنگ زدگی و به‌طور کلی هر موردی که در شرایط عادی استفاده از یک کالا و یا قطعه بروز نمی‌کند.
 6. بروز اختلال در عملکرد قطعه یا کالا ناشی از ضربه، سقوط از ارتفاع، حمل و نقل ناصحیح، نگهداری و استفاده در شرایط غیر استاندارد و غیر متعارف.
 7. بروز اختلال در عملکرد قطعه یا کالا ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی و مانند آن.

اما همان‌طور که گفته شد هر کالا با توجه به مشخصات مختص به‌خود، شرایط گارانتی و ابطال منحصر به‌فردی دارد که در ادامه به‌طور جداگانه به شرایط تدوین شده برای مهم‌ترین گروه‌های کالا و قطعه تحت ضمانت شرکت بانی نو خواهیم پرداخت.

شرایط خصوصی گارانتی تبلت و موبایل

ارائه جعبه دستگاه برای مطابقت اطلاعات آن با کارت گارانتی و حصول اطمینان از صحت آن در زمان مراجعه به مرکز خدمات بانی نو و یا ارسال دستگاه ضروری است.

 1. کلیه لوازم جانبی همراه دستگاه و همچنین شارژر آن، شامل گارانتی نمی‌شود.
 2. در هنگام پذيرش دستگاه، تمامی لوازم جانبی مانند درب باتری، باتری، شارژر و حافظه جانبی – در صورت امکان – و در شرایطی که به صلاحدید مسئولین فنی مرکز خدمات مورد نياز نباشند، به مشتری تحویل داده خواهد شد و در نتیجه شرکت بانی نو مسئولیتی در قبال مفقود شدن ساير لوازم دستگاه نخواهد داشت.
 3. حفظ اطلاعات موجود روی حافظه دستگاه به عهده مشتریان بوده و لازم است تا پیش از مراجعه به مرکز خدمات از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. بدیهی است که در غیر این‌صورت، بانی نو مسئولیتی در قبال حفظ و نگهداری اطلاعات مشتریان در فرایند تعمیر نخواهد داشت.
 4. تعمیرات و سرویس‌ تلفن‌های همراه هوشمند، دستگاه‌های پخش موسیقی و تبلت‌هایی که گارانتی نداشته، گارانتی آن‌ها به اتمام رسیده و یا از گارانتی خارج شده باشند، تا سقف 3.000.000 ریال بدون استعلام و در مواردی که هزینه سرویس بیش از مبلغ فوق باشد، با هماهنگی مشتری انجام خواهد پذیرفت.
 5. چنانچه در فرایند تعمیر، کارشناسان فنی بانی نو، نسبت به تعویض قطعه‌ای اقدام و یا دستگاه مشتری را با دستگاهی دیگر تعویض و یا دستگاه را از وی خریداری کنند، مشتری دیگری حقی در مورد قطعات و دستگاه تعویض شده و یا دستگاه خریداری شده نداشته و همگی جزو دارایی‌های شرکت بانی نو به حساب می‌آیند.
 6. رفع اشکال‌های نرم‌افزاری و نصب نرم‌افزارهای مورد نیاز کاربران جزو خدمات گارانتی نبوده و بسته به نوع تلفن همراه یا تبلت ، با دریافت هزینه انجام می‌شود.

در صورت محقق شدن هر یک از شرایط زیر گارانتی تبلت و موبایل نقض خواهد شد:

 1. موارد نقض گارانتی آمده در شرایط عمومی گارانتی.
 2. باز شدن بدنه دستگاه به‌هر دلیل.
 3. عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجي USB ،HDMI، تلویزیون، نمايشگر و مانند آن.
 4. ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده از نرم‌افزارهای غير استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و غیر رسمی و يا آلوده شدن سيستم به ويروس‌های كامپيوتر.
 5. از آنجا که باتری وسیله ای مصرفی است، مدت زمان گارانتی باطری موبایل و تبلت نصف زمان گارانتی دستگاه است

شرایط ضمانت نوت بوک

مدت ضمانت قطعات جانبي نوت‌بوک نظير باطري و شارژر بر اساس آن‌چه روي قطعه يا كارت گارانتي و يا در پايگاه اينترنتي بانی نو درج شده باشد، مورد قبول بوده و پس از این مدت، خدمات با دریافت هزینه انجام خواهد شد..

نوت‌بوک‌هایی که در مرکز خدمات بانی نو، تعمیر یا تعویض می‌شوند، تا اتمام مدت زمان گارانتی دستگاه اولیه تحت ضمانت بانی نو خواهند بود.

مشتری موظف است براي ارسال نوت‌بوک به مركز خدمات بانی نو، از بسته‌بندي مناسب و ضد ضربه، مانند جعبه اصلي دستگاه استفاده کند. بدیهی است خسارات احتمالی وارد شده به نوت‌بوک ناشی از بسته‌بندی نادرست، بر عهده مشتری خواهد بود.

باز شدن بدنه دستگاه و دستکاری به هر دلیل و تحت هر عنوان منجر به نقض گارانتی نوت‌بوک خواهد شد.

هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، خمیدگی، تاب برداشتگی، ترك خوردگي، سوختگی، تغییر رنگ و مشابه آن که ناشی از عامل خارجی بوده و با چشم قابل مشاهده باشد، موجب ابطال گارانتی خواهد شد.

هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی، ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر مشکل برق شهر یا اتصال لوازم جانبی معیوب که با چشم مشاهده شده و به دلایلی جز ایراد ذاتی قطعه یا اشکالات ناشی از خط تولید کارخانه باشد، موجب خارج شدن نوت‌بوک از گارانتی خواهد شد.

خرابی ظاهری سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی، ناشی از استفاده نادرست، نقض گارانتی را به‌همراه خواهد داشت.

اختلال در عملکرد درایو نوری نوت‌بوک به‌دلیل لمس قسمت‌های حساس، استفاده ناصحیح و یا وارد شدن اجسامی به غیر از انواع لوح‌های فشرده استاندارد به داخل دستگاه به صورتي كه قطعات داخلي درايو آسیب ببینند، نوت‌بوک را از گارانتی خارج خواهد کرد

طبق استاندارد جهاني ISO 13406-2:2001 صفحه نمايش LCD/LED در صورتي معيوب شناخته شده و نيازمند تعمير و تعويض خواهد بود كه بيش از 3 نقطه تاريك يا روشن و يا 5 نقطه رنگي داشته باشد.

عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهاي مجهز به خروجي USB, HDMI، تلویزیون، نمايشگر و مانند آن، موجب ابطال ضمانت‌نامه نوت‌بوک می‌شود.

آسیب‌دیدگی فن، صفحه كليد و ماوس ناشي از ضربه، گرد و خاک غیر معمول و يا استفاده از مواد شوینده برای نظافت نوت‌بوک که منجر به بروز اختلال در عملکرد دستگاه شود، موجب ابطال خدمات پس از فروش می‌شود.

ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده از نرم‌افزارهای غير استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و يا آلوده شدن سيستم به ويروس‌هاي كامپيوتري جزو گارانتی بانی نو نبوده و موجب ابطال آن می‌شود.

شرایط ضمانت رم و فلش

هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، تاب برداشتگی برد، ترک، سوختگی، تغییر رنگ قطعات و مانند آن که ناشی از عامل خارجی بوده و با چشم قابل مشاهده باشد، باعث ابطال گارانتی خواهد شد.

هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی پایه‌ها، سوختگی و یا ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر مشکل منبع تغذیه و یا مشکل مادربورد و یا نوسانات برق که با چشم مشاهده شود و به دلایلی به غیر از ایراد ذاتی قطعه یا ایرادات ناشی از تولید قطعه در کارخانه باشد موجب ابطال گارانتی قطعه خواهد شد.

فلش‌هایی که دارای پوشش یا درب هستند، در زمان تعویض این بخش‌ها می‌بایست سالم بوده و تحویل شرکت شود.

لطفاً توجه داشته باشید: در صورتی که محصولی که خریداری کرده‌اید به صورت پک (4 تایی یا Dual (دوتایی)) می‌باشد و قصد ارسال آن به واحد گارانتی بانی‌نو را دارید؛ حتماً نیاز است که هنگام ارسال، به همان صورت (4تایی یا 2 تایی (dual)) ارسال شود. درغیر اینصورت شامل گارانتی نمی‌شود.

شرایط ضمانت نمایشگر

اختلال در عملكرد نمايشگر در ابتداي مصرف، شامل گارانتی رایگان است.

هرگونه خرابي هنگام استفاده از دستگاه در طول زمان گارانتي به غير از موضوعات ذكر شده در موارد نقض گارانتی.

صفحه نمايش طبق استاندارد جهاني ISO 13406-2:2001 در صورتي معيوب شناخته مي‌شود كه بيش از 3 نقطه روشن يا 3 نقطه تاريك يا 5 نقطه رنگي داشته باشد.

استفاده از نرم‌افزارهاي غير استاندارد براي تست نمايشگر گارانتی دستگاه را نقض خواهد کرد.

هرگونه استفاده از نمايشگر به‌غیر از روش ارائه شده در راهنماي همراه دستگاه باعث ابطال گارانتی خواهد شد.

شرایط ضمانت مادربرد

هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، تاب برداشتگی برد، ترک، سوختگی، تغییر رنگ قطعات و مانند آن که ناشی از عامل خارجی بوده و با چشم قابل مشاهده باشد، باعث ابطال گارانتی خواهد شد

هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی پایه‌ها، سوختگی و یا ترکیدگی اجزای برد، تغییر رنگ قطعات و PCB  بر اثر مشکل منبع تغذیه و یا مشکل مادربورد و یا نوسانات برق موجب ابطال ضمانت مادربورد خواهد شد.

هرگونه آسیب فیزیکی سوکت‌ها مانند شکستگی و خم‌شدگی پین‌های سوکت CPU درگاه‌هایPCI, AGP, RAM پورت‌های LAN, USB, SOUND, PRINTER, PS/2 و کانکتورهای FDD و IDE موجب ابطال خدمات خواهد شد.

شرایط ضمانت حافظه جانبی(Hard Disk)

هرگونه آثار شکستگی، تغییر رنگ و سوختگی روی PCB حافظه جانبی موجب ابطال گارانتی می‌شود.

هرگونه آثار آسیب فیزیکی مانند ضربه، شکستگی، خمیدگی، زنگ‌زدگی و یا خراشیدگی روی بدنه حافظه جانبی موجب ابطال گارانتی خواهد شد.

وجود اثر هرگونه مایعات، رسوب و یا پوسیدگی موجب نقض گارانتی می‌شود.

مخدوش شدن برچسب اصلی دستگاه و یا سایر برچسب‌ها و هلوگرام‌های الحاقی حافظه، باعث نقض ضمانت قطعه خواهد شد.

عدم تطابق PCB با بدنه حافظه جانبی و یا هرگونه دستکاری و ایجاد تغییرات فیزیکی، موجبات ابطال گارانتی را فراهم خواهد آورد.

اطلاعات داخل حافظه جانبی شامل ضمانت نبوده و از بین رفتن آن‌ها در فرایند تعمیر مسئولیتی برای بانی نو به‌وجود نخواهد آورد.

شرایط ضمانت cpu

عدم تطابق سریال لیبل گارانتی با مشخصات پردازنده مرکزی موجب ابطال گارانتی می‌شود.

وجود هرگونه آثار آسیب فیزیکی مانند ضربه، شکستگی و خمیدگی شدید پایه‌ها، زنگ‌زدگی و یا خراشیدگی روی بدنه موجب نقض گارانتی می‌شود.

هرگونه سوختگی الکترونیکی که موجب جلوگیری از راه‌اندازی سیستم شود، موجب ابطال گارانتی خواهد شد.

استعلام آنلاین گارانتی

با توجه به تغییرات گسترده در وب‌سایت جهت خدمات‌دهی بهتر، موقتاً استعلام آنلاین گارانتی در وب‌سایت غیرفعال شده است. بزودی با نسخه جدید استعلام و خدمات‌دهی آنلاین واحد گارانتی در خدمت شما خواهیم بود. ما در تلاش هستیم تا بتوانیم بهترین خدمات را به بهترین شکل ممکن به شما عزیزان ارائه دهیم.

در حال حاضر می‌توانید با شماره‌گیری: 02143000017 به کارشناسان ما متصل شده و با همکاران ما در خصوص گارانتی در ارتباط باشید.

صفحه محصولات:

خرید لپ تاپ

خرید گوشی موبایل

خرید قطعات کامپیوتری

پیوندهای مرتبط:

7 روز ضمانت بازگشت کالا
منشور حقوق

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم جهانبخشی

سلام، مریم جهانبخش هستم عاشق نوشتن تو هر زمینه بخصوص تکنولوژی سعی می‌کنم، امروز بهتر از دیروز بنویسم.
 • ×