» منبع تغذیه » از کجا بفهمیم پاور کامپیوتر چند وات است؟
منبع تغذیه

از کجا بفهمیم پاور کامپیوتر چند وات است؟

1399-08-20 6,175

فهمیدن توان پاور کامپیوتر :

فهمیدن توان پاور کامپیوتر شما و میزان قدرت پاورتان معمولاً بارزترین معیار انتخاب منبع تغذیه است. اگر یک پاور با وات بسیار کم انتخاب کنید ، وقتی انرژی بیش تری از سیستم تغذیه کند ، سیستم شما خاموش می شود. برعکس ، خرید یک تن وات می تواند اتلاف پول باشد.

بنابراین ، چه کاری باید انجام داد؟ نکته اصلی این است که یک برآورد نیرو برای رایانه خود تخمین بزنید. این برآورد می تواند برای سیستمی باشد که امروز می سازید ، اما ساخت آن برای سیستمی که در  نیز بتوانید آن را اجرا کنید بسیار عاقلانه تر است.

مقاله پیشنهادی : علائم ضعف پاور کامپیوتر

هر جز جدید ، میزان وات و توان مورد نیاز سیستم شما را برای ادامه کار تغییر می دهد. به طور کلی ، تمایل به افزایش تقاضا دارد ، اگرچه برخی از قطعات جایگزین می توانند تقاضا را کاهش دهند (پردازنده ها و پردازنده های گرافیکی اخیراً به سمت بهره وری بیش تر انرژی گرایش دارند).

مقاله پیشنهادی : معرفی بهترین پاورهای کامپیوتر

تخمین توان پاور

جهت فهمیدن توان پاور کامپیوتر ، می توان از ماشین حساب منبع تغذیه Extreme Outer Vision’s eXtreme استفاده کنم. ماشین حساب به شما امکان می دهد پردازنده و پردازنده گرافیکی خود را انتخاب کرده و مدل ، فضای ذخیره سازی و سایر اجزای آن را انتخاب کنید. البته پیشنهاد اول این است که قبل از خرید پاور، به توان پاور دقت کنید و به صورت رندوم برای خرید آن اقدام نکنید.

اگر می خواهید سیستم خود را اورکلاک کنید ، می توانید ساعت و ولتاژ CPU ، ساعت GPU و ساعت حافظه ویدیویی را نیز تنظیم کنید. وقتی تمام جزئیاتی را که می خواهید در آن قرار دهید وارد کنید ، ماشین حساب سه عدد را از هم جدا می کند: وات بار ، رتبه پیشنهادی پاور و وات توصیه شده. اولین شماره بار تخمینی است که معمولاً برای سیستم مشاهده خواهید کرد.

برای انتخاب توان و  وات پاوری که بتوان به راحتی پیدا کرد می توان چند کار انجام دادمثلا اگر ماشین حساب عدد W 370 را نشان دهد ابتدا وات را تا نزدیک ترین 50W گرد می کنیم. (370W به 400W می رسد). بسته به سیستم اغلب 50 تا 100 وات را به آن اضافه کنید. با استفاده از این روش ، معمولاً می توانید یک منبع تغذیه پیدا کنید که قدرت و توان کافی را تأمین کند ، حتی اگر سیستم خود را به اجزای قدرت مند تر  پیش رفته تری ارتقا دهید بتواند توان سیستم را تامین کند.

محصول پیشنهادی: پاور 750 وات ایسوس TUF GAMING 750B

برای برخی از سیستم ها ، ممکن است 50 وات اضافی یا بیش تر تضمین نشده باشد. پردازنده های قفل شده (پردازنده های اینتل بدون مشخصه “K” یا “X”) در شرایطی که انرژی بیش تری نسبت به آن چه مشخصاتشان می طلبد دریافت کنند بسیار کم تر استفاده می شوند. به علاوه ، این پردازنده ها هنگام گرم شدن از حداکثر سرعت کلاک خود پایین می آیند که به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز کمک می کند.

محصول پیشنهادی: پاور 550 وات گیگابایت P550B

از کجا بفهمیم پاور کامپیوتر چند وات است

وقتی صحبت از باز کردن پردازنده ها و اورکلاک پردازنده های گرافیکی می شود ، ترجیح این است که مقدار زیادی پاور و توان اضافه داشته باشید . هنگام فشار دادن اورکلاک یا اضافه کردن اجزای سازنده به سیستم اورکلاک شده ، این توان اضافی می تواند مفید باشد. اورکلاک کردن اغلب به خنک سازی بهتر نیاز دارد و هر فن و پمپ آب نیز چند وات می گیرد.

آخرین کاری که می خواهید هنگام ساخت و ساز خود انجام دهید این است که بدانید قدرت کافی برای انجام آن چه می خواهید نیست. در واقع شاید فقط با مقادیر ثابت اولیه بتوانید از پس آن بر بیایید ، اما باید سیستم را به روز نگه داشته و برخی از هزینه های جدید غیرمنتظره را نیز برنامه ریزی کنید.

محصول پیشنهادی: پاور ایسوس ROG Thor 1000W Platinum II EVA Edition

هم چنین لازم به ذکر است که سیستم شما همیشه در حداکثر توان پاور کامپیوتر نخواهد بود. اکثر رایانه های شخصی هنگام انجام کارهای “روزمره” مانند کار بر روی اسناد یا مرور وب ، فقط صد وات یا کم تر و به ندرت بیش از 200 وات می کشند. اما شما می خواهید پاور شما از پس نیازهای حداکثر نیرو برآید نه بارهای معمول پس این موارد را نیز در نظر بگیرید. پس از فهمیدن توان پاور کامپیوتر  و این که فهمیدیم چند وات پاور نیاز دارد بهتر است عدد انتخابی خود را با توجه نیاز های حداکثری و ارتقای اجزای دیگر در طی سالکمی افزایش وات داده و سپس مقدار مناسب را انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی : تعمیر پاور کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×