» موبایل و تبلت » نحوه تشخیص شارژر اصلی از فیک با چند راه کاربردی
How-to-identify-original-charger-from-fake
موبایل و تبلت

نحوه تشخیص شارژر اصلی از فیک با چند راه کاربردی

1401-06-07 628

اکثر شارژرهایی که در گردش هستند تقلبی هستند. این شارژرها مانند کابل‌های اصلی تولیدکنندگانی مانند سامسونگ، اپل و سونی، فرآیند کنترل کیفیت دقیق را طی نکرده‌اند. Micro USB یا USB-C باید مراحل ساخت صحیح را طی کنند تا ایمن باشند. حوادث زیادی وجود داشته است که به موجب آن این کابل‌های تقلبی عامل اصلی آتش سوزی در خانه، انفجار باتری و شوک الکتریکی بوده‌اند. ما اینجا هستیم که در این مطلب نحوه تشخیص شارژر اصلی از تقلبی ها را به شما آموزش و توضیح دهیم.

  1. علامت گذاری و متن روی پلاگین: به دوشاخه نگاه کنید تا ببینید آیا علامت CE  (علامت گواهی) که قانون اروپا برای استانداردهای ایمنی محصول است وجود دارد یا خیر. اکثر تقلبی‌ها امکانات مناسبی برای مهر زدن چنین علامتی یا گواهی تایید شده ندارند. حتی زمانی که آن‌ها علامت CE را دریافت کرده باشند، محو و یا کثیف به نظر می‌رسند، اما مراقب باشید برخی از آن‌ها پیچیده‌تر هستند.
  2. پایان پین دوشاخه: این نشانه واضح‌تر از دوشاخه جعلی است. محل قرارگیری کانکتورهای 3 پین ممکن است کمی جدا باشد یا به درستی روی پوشش پلاستیکی قرار نگیرد. این نشانه‌ای از کار ضعیف است، که به علاوه منجر به ارزان بودن هزینه نیز می‌شود. دوشاخه‌های اصلی به درستی تراز می‌شوند و کاملاً بدون پین‌های شل و صافی روی بدنه قرار می‌گیرند.
  3. پورت USB: معمولاً پورت USB روی دوشاخه‌های تقلبی یک هدیه بزرگ از اعتبار و قابلیت اطمینان است. اکثر دوشاخه‌های تقلبی دارای پورت‌های USB ضعیف یا شل هستند و اتصال آن‌ها دشوار است.
  4. مواد: استفاده از مواد ارزان‌تر برای ساخت دوشاخه‌ها و کابل‌های تقلبی دلیل واضحی است که آن‌ها را از بین می‌برد. قیمت ارزانی که برای آن‌ها می‌پردازید به دلیل عدم استفاده از مواد با کیفیت بالا است. اجزای داخل سر کابل به حداقل ممکن آسیب می‌رسانند و لحیم‌کاری انجام نمی‌شود، که امکان سیم‌کشی متقاطع یا تخته‌های مدار پربار را فراهم می‌کند. جریان‌های الکتریکی بیش از حد بارگذاری می‌شوند و بدون قطعات مناسب تعبیه شده در کابل یا دوشاخه، خطر آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی یا شارژ بیش از حد باتری وجود دارد.

بررسی ایمنی پس از تشخیص شارژر اصلی

اطمینان حاصل کنید که حداقل 9.5 میلی متر بین لبه پین‌ها و لبه شارژر وجود دارد، می‌توانید این کار را به راحتی با استفاده از یک خودکار 9.5 میلی متری انجام دهید. پس از بررسی مطمئن شوید که به درستی وصل شده است و به خوبی جا می‌شود، هر گونه لرزش می‌تواند نشانه‌ای از آسیب داخلی باشد و به همین ترتیب آن را دور بریزید. مراقب هر گونه گرمای بیش از حد باشید زیرا می‌تواند منجر به آتش‌سوزی شود. اطمینان حاصل کنید که همه دوشاخه‌ها و کابل‌ها علامت CE معتبری را نشان می‌دهند که واضح و روشن به نظر می‌رسد. مراقب علامت‌های جعلی CE باشید، این یک چیز رایج برای شارژرهای تقلبی است.

اطمینان حاصل کنید که شماره مدل و شماره دسته موجود است زیرا به طور مبهم به شما می‌گوید که چه زمانی ساخته شده است و چه دسته‌ای در آن تولید شده است. اگر مشکوک به این موضوع هستید، هرگز از دوشاخه یا کابل تقلبی استفاده نکنید. همیشه برای یک فروشنده معتبر لوازم الکترونیکی مارک مانند MobileFun خریداری کنید. شما برای محصول مناسب هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد که می تواند زندگی شما را نجات دهد.

نحوه تشخیص شارژر اصلی سامسونگ

برای تشخیص شارژر اصلی سامسونگ لازم است که مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. کیفیت شارژر خود را ارزیابی کنید. به طور کلی، شارژرهای تأیید شده سامسونگ لبه‌های پلاستیکی خشن، چاپ نامناسب یا ورودی یا خروجی USB کج/درآمده ندارند. همچنین معمولاً می‌توانید با تلاش برای شارژ کردن تلفن خود متوجه واقعی بودن شارژر شوید. شارژرهای تقلبی بسیار بیشتر از 30 دقیقه استاندارد سامسونگ طول می‌کشد تا گوشی شما را تا 50 درصد شارژ کنند و اغلب به سرعت گرم می‎شوند.
  • مطمئن شوید که نوشته شارژر در سمت پلاگین نباشد. اگر نوشته شارژر شما در همان سمت دوشاخه باشد، شارژر شما جعلی است. برخی از شارژرهای سامسونگ اطلاعات شارژر را در همان سمت پورت USB قرار می‌دهند.
  • آرم “” UL را در پشت شارژر پیدا کنید. این باید در ربع پایین سمت چپ شارژر باشد. لوگو شبیه یک “” UL است که توسط یک دایره احاطه شده است. UL مخفف Underwriters Laboratories است که یک سازمان ایمنی است که وظیفه دارد استانداردهای ایمنی را برای تمام فناوری‌های بازار حفظ کند. اگر شارژر شما لوگوی UL ندارد، نباید از آن استفاده کنید.
  • خروجی USB را پیدا کنید. اگر در قسمت کوتاهی از شارژر شما باشد، شارژر شما معتبر است.
  • ارتقا را در نظر بگیرید. از آنجایی که ظاهر شارژرهای سامسونگ مرتباً تغییر می‌کند، تشخیص تقلبی بودن یا نبودن شارژر شما دشوار است. با این حال، اگر متوجه شدید که شارژر شما بیش از حد طول می‌کشد تا گوشی شما را شارژ کند یا کابل USB کج/خم شده است، وقت آن رسیده است که یک شارژر جدید تهیه کنید – صرف نظر از اصالت شارژر قدیمی خود.

برای خرید شارژر مقاله راهنمای خرید شارژر را بخوانید.

نحوه تشخیص شارژر اصلی اپل

پس از شارژر سامسونگ نوبت به بررسی و تشخیص شارژر اصلی آیفون می‌رسد. برای شناسایی تقلبی‌ها لازم نیست تجهیزات تخصصی داشته باشید. اجازه دهید چند روش برای شناسایی شارژر جعلی اپل به شما آموزش دهیم. در زیر نمونه‌های واقعی و جعلی شارژرهای اپل را مشاهده می‌کنید. در حالی که اکثر آن‌ها آسان هستند، اگر یک محصول اصلی برای مقایسه با آن داشته باشید یا فردی دارید که با محصولات اصیل آشنا است مفید خواهد بود.

جعبه: ساده‌ترین راه برای شناسایی کابل‌ها و لوازم جانبی تقلبی، بازرسی بسته‌بندی آن‌هاست. شما باید به دنبال نشان MFi روی بسته‌بندی آن‌ها باشید. این شما را از خرید جعلی باز می‌دارد. در حالی که بسیاری از تقلبی‌ها بازی خود را ارتقا داده‌اند تا حتی برچسب‌های MFi روی جعبه‌هایشان را کپی کنند، بسیاری دیگر از تقلبی‌ها این کار را نمی‌کنند – بنابراین همچنان می‌تواند مفید باشد. برخی از افراد به دنبال شماره سریال شارژر اپل هستند و آن را بررسی می‌کنند. با این حال، این‌ها چندان قابل اعتماد نیستند زیرا محصولات تقلبی نیز می‌توانند از شماره سریال کپی و استفاده کنند.

وزن: محصولات تقلبی از مواد بی‌کیفیت‌تری استفاده می‌کنند و دارای اجزای بسیار کمی هستند که ایمنی محصول را تضمین می‌کند. به عنوان مثال، سیم‌های شارژرهای تقلبی ایمن یا محافظت نشده‌اند و سیم پیچ‌های ترانسفورماتور به اندازه کافی عایق بندی نشده‌اند. وزن شارژرها باید حداقل 40 گرم باشد. هر چیز بسیار سبک‌تری ممکن است جعلی باشد.

هشدارها و دستورالعمل‌ها: مکان دیگری که باید بررسی شود، دفترچه راهنمای کاربر است. از آنجا که دفترچه راهنمای کاربر حاوی جزئیات قابل توجهی در مورد محصول است، تشخیص خطاها غیر معمول نیست. برای یکی، کتابچه‌های راهنما با محصولات اصلی اپل همراه با صحافی حرفه‌ای هستند، در حالی که کتاب‌های جعلی با یک پایه بزرگ نگهداری می‌شوند.

تشخیص شارژر اصلی htc

برای تشخیص شارژر اصلی موبایل‌های htc لازم است که به نکاتی که در ادامه نام می‌بریم توجه کنید:

لوگوی درج شده روی شارژر اولین موردی است که باید مورد توجه شما قرار بگیرد. بنابراین، اگر می‌خواهید شارژر اصلی htc را به خوبی تشخیص دهید، باید کمی بیشتر در لوگو و اسم برند آن دقت کنید. لوگو شارژر و کابل شارژ HTC باید تا حد امکان واضح روی شارژر چاپ شود، بدون اینکه جوهری اطراف آن وجود داشته باشد. همچنین محل مناسب پورت USB برای شارژر HTC باید در بالای متن و اطلاعات شارژر باشد. در غیر این صورت شارژر شما تقلبی است و بهتر است که آن را استفاده نکنید. بسیاری از شارژرهای تقلبی htc اخیرا وارد بازار شده‌اند و استفاده از آن‌ها ممکن است صدمات جبران ناپذیری به گوشی شما وارد کند و شما را درگیر مشکلات کند. پس بهتر است زمان خریدن شارژر برای تشخیص اصلی بودن آن به بسته‌بندی آن دقت کنید و مطمئن شوید که htc است.

جمع‌بندی

اگر تا به حال در مورد تشخیص شارژر اصلی دچار مشکل می‌شدید و نگران استفاده از شارژرهای تقلبی و خراب شدن باتری موبایل خود بودید، دیگر لازم نیست که به این مسئله فکر کنید تنها کافی است این مطلب را مطالعه کنید تا نحوه تشخیص شارژر اصلی از فیک را متوجه شوید.

سایر مطالب:

بهترین مارک اسپیکر ایستاده چیست؟

ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل به چه شکل است؟

دلایل بالا نیامدن فلش در کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×