» آموزشی » ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل به چه شکل است؟نکات مهم برای Find My Device
ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل به چه شکل است؟
آموزشی

ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل به چه شکل است؟نکات مهم برای Find My Device

1401-06-28 13,490

گم شدن تلفن همراه فقط از دست دادن خود گوشی نیست. شما همچنین داده‌های خصوصی خود را از دست می‌دهید مثل عکس‌ها، مخاطبین و اطلاعات بانک موبایل و غیره که همگی ارزشمند هستند و اگر گم شود ناخوشایند و ناامن خواهد بود. همه ما می‌دانیم که گم کردن گوشی یکی از لحظات پر استرس است که ممکن است دست و پای خود را گم کنید. برای چنین شرایطی می‌توانید به گوگل اعتماد کنید. Find My Device قابلیتی است که به شما این امکان را می‌دهد که گوشی خود را که به حساب جیمیل شما متصل شده است ردیابی و پیدا کنید. اما برای ردیابی گوشی با اکانت جیمیل شرایطی وجود دارد.  ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل قابل اعتماد است، اما همانطور که در بالا گفته شد، عوامل خاصی وجود دارد که ابتدا باید علامت گذاری شوند که در زیر به آن‌ها پرداخته می‌شود.

استفاده از این ویژگی جیمیل یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای ردیابی و پیدا کردن گوشی خاموش خود تمرین کنید. اکثر کاربران اندروید در جهان در حال حاضر یک حساب جیمیل دارند و این حساب جیمیل آن‌ها را به سرویس مکان‌یابی تلفن گوگل متصل می‌کند. اما باید با این واقعیت هم کنار بیایید که برای ردیابی گوشی از طریق جیمیل باید از طریق یک دستگاه اندرویدی دیگر وارد حساب گوگل خود شوید و بدون آن، این روش کاملا بی‌فایده خواهد بود.

ساخت جیمیل به چه شکل انجام می‌شود؟

الزامات قبلی برای ردیابی گوشی با جیمیل

همانطور که گفته شد قبل از شروع کردن پروسه ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل یک سری نکات هست که باید به آن‌ها توجه شود. این نکات به شرح زیر است:

 • مطمئن شوید موقعیت مکانی روشن است.
 • Find My Device روشن باشد.
 • شبکه اینترنت مناسب روی دستگاه وجود دارد.
 • Google Play Visibility روشن باشد.

نحوه ردیابی گوشی از طریق جیمیل

همه دستگاه‌های مدرن به شما این امکان را می‌دهند که موقعیت مکانی آن را ردیابی کنید، این ویژگی‌ای است که می‌تواند بیش از اندازه مفید باشد. به عنوان مثال، آیا دستگاهتان را گم کرده‌اید یا به سرقت رفته است؟ یا شاید می‌خواهید دستگاه خود را برای چنین موقعیتی آماده کنید؟ نگران نباشید، شما در جای درستی هستید. اکنون که همه الزامات و پارامترهای استفاده از Find My Device گوگل را می‌دانید، باید مراحل ردیابی موقعیت مکانی دستگاه اندروید گمشده خود توسط Gmail و ویژگی‌های موجود را نیز بدانید.

 1. به android.com/find از یک موبایل اندرویدی دیگر مراجعه کرده و وارد حساب Google خود شوید.
 2. اگر بیش از یک تلفن دارید، روی تلفن گم شده در بالای صفحه کلیک کنید.
 3. اگر تلفن گم شده شما بیش از یک پروفایل دارد، با یک حساب Google که در پروفایل اصلی است وارد شوید. دستگاه گم شده یک اعلان دریافت می‌کند.
 4. سپس نقشه‌ای با جزئیات مربوط به موبایل گم شده روی صفحه، نمایش داده می‌شود.
 5. مکان تقریبی است و ممکن است دقیق نباشد.
 6. اگر دستگاه خاموش شود یا خدمات موقعیت‌یابی خاموش شده باشد، خوشبختانه آخرین مکان شناخته شده همچنان در دسترس خواهد بود. این ممکن است به شما کمک کند تلفن گم شده خود را پیدا کنید زیرا شعاع آزمایشی را فراهم می‌کند که حداقل می‌توانید ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل را شروع کنید.
 7. کاری را که می‌خواهید برای ردیابی انجام دهید انتخاب کنید. در صورت نیاز، ابتدا روی Enable lock & erase کلیک کنید.
 8. پخش صدا: به مدت 5 دقیقه با صدای کامل تلفن شما زنگ می‌زند، حتی اگر روی حالت بی‌صدا یا لرزش تنظیم شده باشد.
 9. دستگاه ایمن: تلفن شما را با پین، الگو یا رمز عبور قفل می‌کند. اگر قفل ندارید، می‌توانید آن را تنظیم کنید. برای کمک به کسی که تلفنتان را به شما بازگرداند، می‌توانید پیام یا شماره تلفنی را به صفحه قفل اضافه کنید.
 10. پاک کردن دستگاه: همه داده‌های تلفن شما را برای همیشه حذف می‌کند (اما ممکن است کارت‌های SD را حذف نکند). پس از پاک کردن، Find My Device در تلفن کار نخواهد کرد.
 11. نکته: اگر تلفن خود را پس از پاک کردن پیدا کردید، احتمالاً برای استفاده مجدد از آن به رمز عبور حساب Google خود نیاز خواهید داشت.

برای خرید گوشی به صفحه خرید انواع گوشی به فروشگاه بانی نو سر بزنید.

چگونه Find My Device داده‌های شما را مدیریت می‌کند؟

گوگل اطلاعات خاصی را جمع‌آوری می‌کند تا به شما در رابطه با ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل کمک کند. برخی از این قابلیت‌ها از خدمات گوگل پلی استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، Find My Device داده‌های زیر را جمع‌آوری می‌کند:

 • مکان‌ها و دستگاه یا سایر شناسه‌های تقریبی و دقیق برای اهداف عملکرد خدمات.
 • شناسه‌های شخصی برای عملکرد سرویس، پیشگیری از کلاهبرداری، امنیت و اهداف انطباق. ما از این شناسه‌ها برای مرتبط کردن دستگاه‌های اندروید شما با حساب شما استفاده می‌کنیم.

داده‌هایی که « Find My Device » جمع‌آوری می‌کند در حین انتقال رمزگذاری می‌شوند. شما می‌توانید همه دستگاه‌ها و مکان‌های آن‌ها را از طریق برنامه Find My Device حذف کنید.

برای خریدن انواع گوشی سامسونگ به صفحه انواع گوشی سامسونگ در فروشگاه بانی نو سر بزنید.

استفاده از گوگل مپ برای ردیابی گوشی خاموش

اگر در ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل موفق نشدید نیازی به نگران شدن نیست زیرا ما یک روش دیگر نیز برای شما آماده کرده‌ایم. برای این کار نیز، تلفن شما باید برنامه «Find My Device» داشته باشد. برنامه باید به حساب Google شما مرتبط باشد تا بتوانید تاریخچه موقعیت مکانی گوشی خود را ببینید.

 1. وارد حساب Google خود شوید.
 2. Google Maps را باز کنید.
 3. روی نماد “منو” در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 4. 4-   “Your Timeline” را در لیست کشویی انتخاب کنید.
 5. در پنجره‌‌ای که باز می‌شود، تاریخ گم شدن دستگاه خود را وارد کنید.

پس از انجام تمامی مراحل بالا موفق به ردیابی موبایل خود خواهید شد و به شما اجازه دسترسی به لیست آخرین مکان‌هایی که دستگاه گزارش شده است داده می‌شود.

جمع‌بندی

همانطور که دیدید مراحل نحوه ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل خود بسیار ساده است. فقط باید یک حساب کاربری در گوگل ایجاد کنید و سرویس Find My Device را فعال کنید و مقدمات اولیه را انجام دهید. تنها در این شرایط گوگل می‌تواند گوشی شما را در صورت گم شدن ردیابی کند. این روش بسیار موثر است مگر اینکه شبکه اینترنت تلفن همراه از دست رفته و لوکیشن شما خاموش باشد. همچنین روش دیگری برای شما در صورت عدم کاربرد ردیابی گوشی با جیمیل آوردیم تا دچار مشکل نشوید امیدواریم که برای شما مفید واقع شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×