» آموزشی » ترفندهای جالب واتساپ را یاد بگیرید
آموزشی

ترفندهای جالب واتساپ را یاد بگیرید

1401-06-08 562

در این مقاله سعی داریم انواع ترفندهای واتساپ را برای شما نام ببریم تا با استفاده از این ترفندها تجربه استفاده از این برنامه را برای خودتان لذت بخش‌تر کنید.واتساپ محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسانی فوری در جهان است که جریان ثابتی از به‌روزرسانی‌ها را دریافت می‌کند، فهرست بلندبالایی از ویژگی‌ها را ارائه می‌کند و طیف وسیعی از دستگاه‌ها را پشتیبانی می‌کند. جای تعجب نیست که چرا بیش از یک میلیارد کاربر دارد، اگرچه تغییرات حریم خصوصی در سال گذشته بسیاری از مردم را به سمت گزینه‌های جایگزین سوق داده است.

واتس اپ به شما امکان می‌دهد عکس‌ها و فیلم‌ها را برای مخاطبین ارسال کنید، همچنین یک مخاطب یا سند را به اشتراک بگذارید، همچنین می‌توانید موقعیت مکانی خود را نیز ارسال کنید. اگر در جایی با دوستی ملاقات می‌کنید، این گزینه بسیار مفید است، به خصوص اگر اشتراک گذاری مکان زنده را انتخاب کنید، که به مخاطب شما اجازه می‌دهد مکان زنده شما را در مدت زمانی که انتخاب می کنید ببیند تا بتواند شما را ردیابی کند. مدت زمان 15 دقیقه، 1 ساعت یا 8 ساعت قابل تنظیم شدن است.

ترفندهای واتساپ کدام‌اند؟

دانلود خودکار از طریق داده تلفن همراه را متوقف کنید

یکی از ترفندهای واتس اپ مورد علاقه اکثر افراد، می‌تواند به شما کمک کند داده‌های گرانبهای تلفن همراه را ذخیره کنید. چند راه برای ذخیره داده‌ها در واتس اپ در حین دریافت اعلان‌ها و پیام‌ها وجود دارد. ابتدا، توانایی برنامه برای دانلود رسانه روی داده تلفن همراه را غیرفعال کنید. این کار از طریق Settings < Storage and data انجام می‌شود و سپس به قسمت Media-download خودکار بروید. از این بخش، می‌توانید انتخاب کنید وقتی از داده تلفن همراه، Wi-Fi یا رومینگ استفاده می‌کنید، چه چیزی دانلود شود. برای مثال، می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که فقط فایل‌های صوتی و یادداشت‌های صوتی از طریق داده تلفن همراه ارسال شوند. به‌ویژه ویدیوها، داده‌های بزرگی هستند، بنابراین توصیه می‌کنیم این را برای داده‌های تلفن همراه بدون علامت بگذارید، مگر اینکه سقف قابل توجهی اینترنت داشته باشید.

هر آن چیز که در مورد بکاپ گرفتن از واتساپ باید بدانید در این مقاله گفته ایم.

تفکیک مصرف داده واتساپ را دریافت کنید

مورد بعدی از ترفندهای واتساپ تفکیک مصرف داده است. همه گوشی‌های اندرویدی شش یا هفت سال گذشته با یک ردیاب مصرف داده عرضه می‌شوند که به شما امکان می‌دهد میزان مصرف داده را به تفکیک برنامه به برنامه دریافت کنید. اما واتس اپ همچنین دارای یک ردیاب یکپارچه است که به شما نگاهی دسته به دسته به مصرف داده می‌دهد. برای دسترسی به گزارش مصرف داده واتس اپ، باید به تنظیمات < فضای ذخیره‌سازی و داده < استفاده از شبکه بروید. در اینجا، مصرف داده‌های مربوط به Google Drive، رومینگ، تماس‌های WhatsApp، به‌روزرسانی‌های وضعیت، پیام‌ها، رسانه‌ها و استفاده کلی را خواهید یافت.

غیرفعال کردن تیک خواندن پیام‌ها

 نماد تیک آبی برای افراد ناآشنا، به این معنی است که یک پیام دیده شده است. اگر ترجیح می‌دهید از مخاطبین خود طفره بروید، می‌توانید با مراجعه به تنظیمات < حساب < حریم خصوصی و برداشتن تیک کادر با عنوان رسیدهای خواندن، رسیدهای خواندن را غیرفعال کنید. به یاد داشته باشید که این کار به هر دو صورت انجام می‌شود، بنابراین مخاطبین شما وقتی پیام‌های آن‌ها را خوانده‌اید نمی‌بینند، و شما نمی‌توانید ببینید زمانی که پیام‌های شما را خوانده‌اند.

انواع ترفندهای تایپ در واتساپ

ابتدا در این قسمت می‌خواهیم با چند مورد از ترفندهای نوشتاری واتساپ شما را آشنا کنیم.

ترفند واتساپی بولد تایپ کردن

اگر می‌خواهید روی چیزی تمرکز کنید، متن را پررنگ جلوه دهید. برای این کار، باید یک ستاره (*) را قبل و بعد از رشته‌ای که می‌خواهید پررنگ کنید، قرار دهید. با این روش می‌توانید یک یا چند کلمه را پررنگ کنید. در اینجا با قرار دادن «*» قبل و بعد از کلمه *بولد* تمرکز کرده‌ایم. پس از اتمام تایپ، روی ارسال ضربه بزنید، حالا متن شما در واتس اپ به شکل دیگری ظاهر می‌شود.

ترفند واتساپ کج نوشتن متن

دومین مورد از ترفندهای واتس اپ که می‌خواهیم توضیح دهیم کج نوشتن است. درست مانند بولد، می‌توانید هر متنی را با فونت کج در واتس اپ نیز بسازید. این به ویژه اگر در حال تایپ نقل قول در واتس اپ هستید مفید خواهد بود. اگر می‌خواهید رشته‌ای با فونت کج بسازید، کافی است قبل و بعد از آن یک زیرخط (_) تایپ کنید. در این مثال، “_” را قبل و بعد از “مورب” برای تغییر قالب آن در واتس اپ قرار داده‌ایم.

مواردی که برای هک واتساپ باید بدانید در این مقاله گفته شده است.

ترفند واتساپی کشیدن خط تیره روی کلمات متن

Strikethrough یکی دیگر از ترفندهای واتساپ است که در آن نشان می‌دهیم چگونه چیزی لغو شده است. خوشبختانه، استفاده از این ترفندهای واتساپی بسیار آسان است. هر زمان که مایل به استفاده از افکت ضربدری هستید، قبل و بعد از رشته، (~)  را وارد کنید. مثال این ترفند مانند کلمه خط تیره است.

ترفند واتساپی تک فاصله در تایپ کردن

تک فاصله یک  ترفند واتساپ مفید و تکنیک قالب بندی رایج است که ما برای تمرکز بر روی متن استفاده می‌کنیم. با این کار فضای بیشتری بین کاراکترها اعمال می‌شود و قالب بندی کلی آنها تغییر می‌کند. برای اعمال این ترفندهای نوشتاری واتساپ، باید سه بک تیک (“`) را قبل و بعد از رشته‌ای که می‌خواهید دارای تک فاصله کنید وارد کنید. در اینجا می‌بینید که من کلمه monospace را بین سه بکتیک نوشته ام تا قالب بندی آن را تغییر دهم.

انتقال چت های واتس اپ به تلگرام در اندروید و آیفون را در این مقاله بخوانید.

ترفندهای واتساپ که احتمالا نمی‌دانید

ترفند واتساپی بی‌صدا کردن چت‌های گروهی

از آنجایی که تعداد گروه‌های واتس ‌اپ فقط 50 نفر است، ممکن است گاهی اوقات بسیار شلوغ شوند. با نادیده گرفتن گروه‌های خاص، از بیدار شدن با پیام‌های بی وقفه جلوگیری کنید. روی چت گروهی انتخابی خود ضربه بزنید، سپس روی نام آن ضربه بزنید تا اطلاعات گروه ظاهر شود، جایی که گزینه نادیده گرفتن چت را برای هشت ساعت، یک هفته یا یک سال خواهید یافت.

ترفند واتساپی مخفی کردن عکس پروفایل

اگر نمی‌خواهید عکس پروفایلتان را همه ببیند، نگران آن نباشید. راه حل آن بسیار ساده است. به Settings < Privacy < Profile Photo < Nobody بروید.  البته در این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که عکس پروفایلتان را فقط مخاطبین ببینند یا هیچکس.

نحوه ضبط مکالمه واتساپ صوتی و تصویریرا در این مقاله بخوانید.

ترفند واتساپ ارسال یک پیام مشترک به همه دوستان

اگر می‌خواهید برای بیش از یک نفر پیام ارسال کنید، می‌توانید از قابلیت پخش واتساپ استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید یک لیست پخش از مخاطبین خود ایجاد کنید. پس از آماده شدن، به پخش جدید بروید و پیام ارسال کنید تا برای تمامی دوستان شما ارسال شود. تنها شرط این است که شخص در پخش شما، باید شماره تلفن شما را نیز در تلفن خود ذخیره کند.

ترفند واتساپی ارسال تمام مکالمات به ایمیل

بیشتر مردم می‌خواستند رسانه‌ها و چت‌ها را روی کامپیوترشان مشاهده کنند، اما از میانبری که می‌تواند تمام تاریخچه چت و تصاویر، ویدیو را با یک کلیک به صندوق ورودی شما ارسال کند، بی‌اطلاع هستند. کافی است به واتساپ بروید و هر مخاطبی را برای بیش از چند ثانیه فشار دهید. یک منوی پاپ آپ ظاهر می‌شود. روی مکالمه ایمیل کلیک کنید. مکالمه خود را از طریق جیمیل یا هر ایمیل دیگری ارسال کنید.

اگر میخواهید اکانت واتساپ خود را حذف کنید مقاله حذف اکانت واتس اپ را بخوانید.

ترفند واتساپ خواندن پیام ‌های حذف شده چگونه است؟

خوب، اگر کنجکاو هستید که پیام‌های حذف شده واتساپ شما مربوط به چه چیزی بوده‌اند، راهی برای پیدا کردن آن وجود دارد. با این حال، باید اشاره کنیم که واتس اپ ویژگی رسمی ندارد که پیام‌های حذف شده را به شما نشان دهد.برای خواندن پیام‌های حذف شده واتساپ ابتدا باید برنامه WhatsRemoved+  را از فروشگاه Google Play دانلود کنید. قبل از دانلود برنامه، ابتدا گوشی را به شبکه وای فای وصل کنید. فضای مورد نیاز برنامه 4.90 مگابایت است. پس از نصب برنامه WhatsRemoved+  روی گوشی، آن را باز کنید و شرایط و ضوابط را بپذیرید. قابل ذکر است که این برنامه حاوی تبلیغات است زیرا بدون هزینه است.

برای اینکه برنامه کار کند، باید دسترسی به اعلان‌های تلفن را فراهم کنید. اگر با آن موافق هستید، روی گزینه YES کلیک کنید. سپس برنامه از شما می‌خواهد برنامه‌هایی را که می‌خواهید همه اعلان‌ها را ذخیره کند، انتخاب کنید. برای خواندن پیام‌های حذف شده واتساپ کافیست گزینه واتساپ را فعال کنید و سپس ادامه دهید. گزینه‌های دیگری مانند فیس بوک، اینستاگرام و موارد دیگر نیز در این برنامه در دسترس هستند. WhatsRemoved+  سپس از شما می‌پرسد که آیا باید فایل‌ها را ذخیره کند یا خیر. روی گزینه‌ای که ترجیح می‌دهید کلیک کنید. سپس شما را به صفحه‌ای می‌برد که تمام پیام‌های حذف شده واتساپ را نشان می‌دهد. کافیست روی گزینه واتساپ در کنار گزینه Detected در بالای صفحه کلیک کنید. پس از فعال کردن این تنظیمات، می‌توانید تمام پیام‌های حذف شده واتساپ را بخوانید. پیام‌های حذف شده در زیر گزینه واتساپ در برنامه WhatsRemoved+  ظاهر می‌شوند.

جمع‌بندی

همانطور که گفته شد واتس ‌اپ یک برنامه پیام‌رسانی واقعاً ساده برای استفاده است، اما چیزهای بیشتری از این که به شما امکان می‌دهد به دوستان خود پیام دهید و عکس و فیلم و گیف رد و بدل کنید، در زیر سطح وجود دارد. ترفندهای واتس اپ جالب زیادی وجود دارد تا از ویژگی‌های مخفی این اپلیکیشن استفاده کنید و از آن‌ها لذت ببرید که ما در این مطلب انواع اقسام ترفندهای واتساپ را برای شما نام بردیم و توضیح دادیم امیدواریم که برای شما کاربردی و مفید واقع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×