» آموزشی » واتس اپ بیزینس چیست و چه کاربردی دارد؟
آموزشی

واتس اپ بیزینس چیست و چه کاربردی دارد؟

1401-06-09 833

احتمال زیاد تا به حال نام واتس اپ بیزینس را زیاد شنیده‌اید. اما آیا اطلاعاتی در این رابطه که واتس اپ بیزینس چیست دارید؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید ادامه این مطلب برای شماست.

واتس اپ بیزینس یک برنامه رایگان با تعدادی ویژگی برای مشاغل با هر اندازه است. از صرفه‌جویی در زمان گرفته تا شخصی‌سازی مکالمات، استفاده از حساب واتس اپ بیزینس به معنای ایجاد یک تجربه خرید روان برای کاربران شما است. واتس اپ بیزینس همراه با چت بات واتس اپ یک ابزار بسیار قدرتمند برای تجارت است. به لطف بسیاری از ویژگی‌های جدیدی که این پلتفرم همچنان منتشر می‌کند، واتس‌اپ در حال تبدیل شدن به یک مکان خرده‌فروشی عالی است.

حتی اگر قصد ندارید چت بات واتس اپ بسازید، چیزهای بسیار خوبی در واتس اپ برای کسب و کار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پس همانطور که گفتیم واتس اپ بیزینس یک برنامه رایگان برای دانلود است که در اندروید و آیفون موجود است و با در نظر گرفتن صاحب یک کسب و کار کوچک ساخته شده است. واتس اپ بیزینس با ارائه ابزارهایی برای خودکارسازی، مرتب‌سازی و پاسخ سریع به پیام‌ها، تعامل با مشتریان را آسان می‌کند. همچنین در نظر گرفته شده است که دقیقاً مانند پیام رسان واتس اپ کار کند. می‌توانید از آن برای انجام هر کاری که عادت دارید، از پیام‌رسانی گرفته تا ارسال عکس، استفاده کنید.  تا اینجا متوجه شدید که بیزینس اکانت واتس اپ چیست. حالا در ادامه به طریقه نصب آن می‌پردازیم.

طریقه نصب واتس اپ بیزینس و را‌ه اندازی آن

پس از اینکه دریافتیم بیزینس اکانت در واتس اپ چیست و به چه دردی می‌خورد می‌خواهیم نحوه نصب آن را به شما آموزش دهیم.

 1. برنامه واتس اپ بیزینس را دانلود و راه‌اندازی کنید: برنامه واتس اپ بیزینس برای دانلود در فروشگاه Google Play و Apple App Store رایگان است. روی نماد WhatsApp Business در صفحه اصلی خود ضربه بزنید.
 2. شرایط خدمات را مرور کنید: شرایط خدمات واتس اپ بیزینس  را بخوانید، سپس روی Agree و Continue ضربه بزنید تا شرایط را بپذیرید.
 3. ثبت نام: کشور خود را از لیست کشویی انتخاب کنید تا کد کشور خود را اضافه کنید، سپس شماره تلفن خود را در قالب شماره تلفن بین‌المللی وارد کنید. روی Done یا Next و سپس Ok ضربه بزنید تا کد ثبت نام 6 رقمی خود را از طریق پیامک یا تماس تلفنی دریافت کنید. برای تکمیل ثبت نام کد 6 رقمی خود را وارد کنید.
 4. اجازه دسترسی به مخاطبین و عکس‌ها: مخاطبین را می‌توان از دفترچه آدرس تلفنتان به برنامه واتس اپ بیزینس اضافه کرد. همچنین می‌توانید اجازه دسترسی به عکس‌ها، فیلم‌ها و فایل‌های گوشی خود را بدهید.
 5. ایجاد یک حساب کاربری: نام بیزینس خود را پر کنید، یک دسته بیزینس را انتخاب کنید و یک عکس پروفایل بگذارید.
 6. پروفایل بیزینس خود را بسازید: روی  EXPLORE > Business profile ضربه بزنید. در اینجا، می‌توانید اطلاعات مهم بیزینس مانند آدرس، توضیحات، ساعات کاری و موارد دیگر را اضافه کنید.
 7. یک چت را شروع کنید. پروفایل بیزینس شما اکنون تنظیم شده است. روی علامت های زیر ضربه بزنید

سپس مخاطبی را برای ارسال پیام جستجو یا انتخاب کنید. پیامی را در قسمت متن وارد کنید. سپس، روی دکمه زیر کلیک کنید.

نکاتی در رابطه با نصب واتس اپ بیزینس

 • اگر یک حساب کاربری مسنجر واتس اپ دارید، می‌توانید به راحتی حساب خود، از جمله تاریخچه چت و رسانه را به یک حساب کاربری جدید واتس اپ بیزینس منتقل کنید.
 • اگر تصمیم به توقف استفاده از برنامه واتس اپ بیزینس داشته باشید، تاریخچه چت شما را نمی‌توان به مسنجر واتس اپ بازگرداند.
 • تا زمانی که حساب‌ها به شماره تلفن‌های مختلف مرتبط هستند، می‌توانید از برنامه واتس اپ بیزینس و پیام‌رسان واتس ‌اپ به ‌طور همزمان استفاده کنید. امکان ندارد یک شماره تلفن به طور همزمان به هر دو برنامه مرتبط باشد.

واتساپ دارای ترفندهای جالبی است که آن ها را میتوانید در مقاله ترفندهای واتساپ بخوانید.

قابلیت‌ های واتس اپ بیزینس

پاسخ‌های سریع

این‌ها پیام‌های مکرر برای پاسخ به سوالات رایج، مناسب هستند. پاسخ‌های سریع به شما این امکان را می‌دهد تا پیام‌هایی را که اغلب ارسال می‌کنید ذخیره و مجدداً استفاده کنید تا بتوانید به راحتی به سؤالات رایج در کمترین زمان پاسخ دهید. برای انتخاب پاسخ سریع و ارسال، کافی است “/” را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

پیام‌های تبریک خودکار

 • واتس اپ بیزینس به شما امکان می‌دهد پیام تبریکی ایجاد کنید که کاربران هنگام شروع گفت و گو با شرکت شما یا پس از 14 روز عدم فعالیت دریافت می‌کنند. با ارسال یک پیام فوری، یک شرکت را بدون تاخیر و زمان انتظار به مشتری بالقوه جدید خوش آمد می‌گویید و آن را معرفی می‌کنید.
 • تنظیم پیام دور: پیام‌های دور مانند پیام‌های تبریک هستند. آن‌ها یک پیام سفارشی برای افرادی که سعی می‌کنند بعد از ساعات کاری شما با شرکت ارتباط برقرار کنند ارسال می‌کنند. می‌توانید یک پیام سفارشی بنویسید یا ساعت کاری خود را ارسال کنید. می‌توانید تنظیم کنید تا آن‌ها در زمان انتخاب شده فعال شوند.
 • مراحل تنظیم پیام دور از دسترس: Settings > Business settings > Away message  “Activate away message”
 • برچسب مخاطبین: بیزینس‌ها  می‌توانند مخاطبین خود را سازماندهی کرده و آن‌ها را با برچسب‌ها برای دسترسی آسان دسته‌بندی کنند. به این ترتیب، می‌توانید به راحتی در میان مخاطبین خود جستجو کنید و آن‌ها را گروه‌بندی و سازماندهی کنید.
 • مراحل افزودن برچسب به مخاطب جدید: روی دکمه منو در صفحه چت مشتری کلیک کنید > یک برچسب را انتخاب کنید و سپس ذخیره کنید.
 •  مراحل افزودن برچسب جدید: روی دکمه منو در صفحه چت مشتری کلیک کنید > روی «برچسب جدید» کلیک کنید > ذخیره را کلیک کنید.

هر آن چیز که در مورد بکاپ گرفتن از واتساپ باید بدانید در این مقاله بخوانید.

دلایل نصب نشدن واتس اپ بیزینس و راه حل های آن

تا اینجای مطلب متوجه شدیم که واتس اپ بیزینس چیست و چگونه نصب می‌شود. حالا اگر در پروسه دانلود و نصب آن دچار مشکل می‌شوید این مطلب برای شما است:

 1.  بررسی کنید که اتصال Wi-Fi یا داده تلفن همراه قوی دارید.
 2. ابتدا مطمئن شوید که اتصال اینترنتی قوی دارید. اگر بتوانید به شبکه Wi-Fi متصل شوید، بهتر است.
 3. اگر به Wi-Fi دسترسی ندارید، مطمئن شوید که اتصال داده تلفن همراه قوی دارید. سپس دوباره دانلود خود را امتحان کنید.
 • حافظه پنهان و داده‌های Play Store را پاک کنید. این به برنامه شروعی تازه می‌دهد و می‌تواند به رفع مشکلات کمک کند.
 • تنظیمات برنامه تنظیمات دستگاه خود را باز کنید.
 • روی Apps & Notifications و سپس See all apps ضربه بزنید.
 • به پایین بروید و روی فروشگاه Google Play Google Play ضربه بزنید.
 • روی Storage و سپس Clear Cache ضربه بزنید.
 • سپس روی Clear data ضربه بزنید.
 • فروشگاه Play را دوباره باز کنید و بارگیری خود را دوباره امتحان کنید.
 • دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی کنید. اگر پس از پاک کردن حافظه پنهان و داده‌های Play Store همچنان نمی‌توانید دانلود کنید، دستگاه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.
 • دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا منو ظاهر شود.
 • روی گزینه خاموش کردن یا راه‌اندازی مجدد ضربه بزنید.
 • در صورت نیاز، دکمه روشن/خاموش را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه شما دوباره روشن شود.

مواردی که برای هک واتساپ باید بدانید را در این مقاله بخوانید.

جمع‌بندی

در این مقاله شما موفق به دریافت پاسخ سوال واتس اپ بیزینس چیست خود و مابقی سوال‌هایی در رابطه با این برنامه شدید. همچنین اگر در نصب واتس اپ بیزینس به مشکل برمی‌خوردید، ما در این مطلب یک راهنمای جامع و مفید برای شما فراهم کرده‌ایم تا با استفاده از آن موفق به نصب برنامه بر روی گوشی خود شوید.             

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×