» مقالات رم » تاثیر ram در بازی
مقالات رم

تاثیر ram در بازی

1399-09-09 4,549

تاثیر ram در بازی

تاثیر ram در بازی : به عنوان یک گیمر حرفه‌ای ، شکی نیست که شما می‌خواهید بهترین کامپیوتر بازی را داشته باشید تا تجربه بازی را تا حد ممکن واقع بینانه جلوه دهید. اما گاهی اوقات ممکن است آن‌چه شما برای اجرای روان بازی خود به آن نیاز دارید گیج کننده باشد.

در حقیقت ، معمولاً گیمرها بیش از حد در سیستم های خود بیش از حد لازم عمل می‌کنند. به عنوان مثال اگر در کنار CPU هفته ای یک پردازنده گرافیکی قدرتمند دارید ، به خودتان لطفی نمی کنید. پردازنده گرافیکی قدرتمند توسط CPU کاهش می یابد.

اگر قصد ساخت رایانه شخصی بازی خود را دارید ، تاثیر ram در اجرای بازی کامپیوتری می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. آیا صرف هزینه های زیاد منطقی است؟ یا باید محافظه کار باشید؟ و دقیقاً چقدر RAM برای یک تجربه بازی سطح بالا مهم است؟ در ادامه تاثیر ram در بازی را برای شما روشن خواهیم ساخت.

مقاله پیشنهادی :برای بازی های سال 2020 به چه میزان رم نیاز داریم؟

کاربرد RAM چیست؟

RAM حافظه ای است که متغیرها و محتوای مورد نیاز را ذخیره می‌کند. هنگامی که بازی را روی رایانه شخصی خود راه اندازی می‌کنید ، RAM یک شرکت کننده فعال است زیرا بازی در آن بارگیری می‌شود. RAM بجای هارد دیسک مستقیماً استفاده می‌شود زیرا سریع‌تر است و برای ذخیره موارد موقتی در نظر گرفته شده است.

RAM بزرگ‌تر و سریع‌تر ترجیح داده می‌شود زیرا تاثیر ram در اجاری بازی تجربه بازی را بهبود می‌بخشد و به زمان بارگیری سریع‌تر منجر می‌شود. نه تنها می‌توانید اطلاعات موقت بیش‌تری را ذخیره کنید ، بلکه می توان اطلاعات را سریع‌تر خواند و نوشت.

چه عواملی منجر به تاثیر ram در اجرای بازی می شود؟

در این‌جا ویژگی هایی وجود دارد که می توانید با آن به تاثیر مثبت رم در کامپیوتر بازی خود کمک کنید.

  • ظرفیت:

به دنبال RAM  8گیگابایت یا بیش‌تر باشید که برای بازی های بزرگ‌تر کافی است. اگرچه مطمئناً بالاتر رفتن ظرفیت در این حالت هزینه دارد ، مطمئن شوید که رایانه شخصی شما که از قبل ساخته شده است می تواند از آن پشتیبانی کند.

اگر رایانه مخصوص بازی خود را می سازید ، برای کسب این اطلاعات به وب سایت سازنده مادربرد نگاه کنید. در غیر این صورت ، وب سایت سازنده سیستم موجود خود را بررسی کنید.

  •  فرکانس:

فرکانس به این موضوع می‌پردازد که چه مقدار داده می تواند همزمان به Stick منتقل شود. RAM با فرکانس های مختلف کار می‌کند ، اما مانند ظرفیت ، شما فقط می‌توانید به اندازه سیستم خود پشتیبانی کنید. هرچه فرکانس بالاتر باشد ، عملکرد بهتری داشته و تاثیر ram در بازی بیش تر خواهد بود.

  • تأخیر:

بهتر است به دنبال RAM باشید که تأخیر کمی داشته باشد. مشاهده خواهید کرد که تأخیرها در چهار عدد توصیف می شوند و این اعداد تاخیر بر ساعت حافظه برای هر کار را به شما می گویند. همه مادربردها از همه تأخیرها پشتیبانی می کنند ، بنابراین لازم نیست نگران بیش از حد پیش رفتن در کامپیوتر بازی خود باشید.

محصول پیشنهادی: رم جی اسکیل Aegis 8GB 2266MHz CL19

مقدار مناسب رم

تاثیر ram در بازی بسیار عجیب ، و حتی گاهی  یک عملکرد شدید و ناامید کننده است. اگر سیستمی رم کمی دارد مثلا 4گیگابایت، آن‌گاه RAM تأثیر به سزایی در عملکرد بازی خواهد داشت.

این بازی حافظه کم‌تری برای بارگذاری مجموعه داده ها (موتور بازی ، بافت ، سطح ، نور و غیره) خواهد داشت ، و در نتیجه یک تجربه بازی خوب را با برخی از قطره های فریم فرار از دست خواهید داد. راه حل ساده افزودن RAM بیش‌تر است.

با این حال ، فقط مقدار مشخصی RAM وجود دارد که می توانید قبل از رسیدن به یک حد مشخص ، اضافه کنید که تمام RAM اضافی بدون استفاده خواهد شد. دو عامل تعیین می‌کند که این آستانه چقدر بالا است و چگونه می‌تواند نوسان کند.

1- اولین مورد این است که یک بازی خاص چه مقدار RAM را برای استفاده برنامه ریزی کرده است. اگر یک بازی فقط از حداکثر 4 گیگابایت رم استفاده کند ، داشتن 8 گیگابایت RAM به این معنی است که 4 گیگابایت حافظه اضافی بدون استفاده باقی می‌ماند.

2- با این حال ، فقط تاثیر ram در بازی نیست و در این‌جا فاکتور دومی نیز وجود دارد: برنامه هایی که هنگام بازی در پس زمینه اجرا می‌شوند. ما در مورد نرم افزارهای جریانی ، مرورگرهای وب ، نرم افزار ضبط و برنامه هایی که ممکن است در پس زمینه اجرا شوند (مانند Steam ، آنتی ویروس ها و …) صحبت می‌کنیم. البته این شامل RAM مورد استفاده خود سیستم عامل نیز می شود ، بنابراین باید همیشه از آن استفاده کرد.

محصول پیشنهادی: رم کورسیر مدل DOMINATOR PLATINUM RGB 32GB (16GBx2) 5600MHz CL36

حافظه رم باید چقدر باشد ؟

با این اوصاف ، اگر نمی‌خواهید هر بار که یک بازی را شروع می کنید همه برنامه های دیگر را تعطیل کنید ، داشتن RAM های اضافی بیش از حد ضروری است و تاثیر RAM در بازی را خواهید دید.

این نکته به ویژه برای پخش کننده هایی که نیاز به اجرای چندین برنامه پس زمینه برای مدت طولانی دارند ، بسیار مهم است. با این حال ، این هم‌چنین می‌تواند شامل طراحان گرافیک یا ویرایشگرهای ویدئویی باشد که نمی خواهند هر وقت قصد داشته باشند یک وقفه در بازی داشته باشند ، نرم افزار حرفه ای RAM خود را خاموش کنند.

در فضای بازی امروزی ، ظرفیتی بین 8 گیگابایت تا 16 گیگابایت معمولاً برای اجرای راحت اکثر بازی ها کافی است. با این حال ، سال 2020 است ، بازی‌ها بیشتر مورد تقاضا قرار می‌گیرند و توسعه دهندگان از RAM بیشتری استفاده می‌کنند.

به همین ترتیب ، حداقل مقدار توصیه شده RAM که در رایانه های شخصی بازی وجود دارد به مرور رشد خواهد کرد ، اگرچه در حال حاضر ، اکثر افراد موافقند که 16 گیگابایت نقطه خوبی است است: در حالی که 8 گیگابایت هنوز کافی است و یک گزینه مناسب برای است ، اما ممکن است در بعضی از بازی های پرمشقت با مشکلاتی روبرو شوید. ناگفته نماند که ممکن است به سرعت بر اساس نرم افزاری که استفاده می‌کنید پر شود.

تاثیر حافظهRAM بیش تر در بازی

یک بار دیگر ، ارتقا از 4 گیگابایت به 16 گیگابایت و اجرای بازی ای که حداکثر از 8 گیگابایت رم استفاده می کند ، تأثیرRAM در بازی جزئی و در عین حال قابل توجه خواهد بود. ممکن است روان‌تر اجرا شود ، ممکن است چند FPS اضافی به دست آورید و زمان بارگیری نیز کمی بهبود یابد.

برعکس ، اگر 8 گیگابایت رم دارید و در حال ارتقا به 16 گیگابایت هستید در حالی که بازی فقط از 8 گیگابایت استفاده می‌کند ، تفاوت با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نخواهد بود.

با این اوصاف ، اولویت بندی پردازنده یا پردازنده گرافیکی قدرتمندتر بر اساس این‌که چه بازی هایی را معمولاً انجام می‌دهید و چه نرم افزاری را استفاده می‌کنید ، می تواند سرمایه گذاری ارزشمندتری در مورد بازی باشد.

مقاله پیشنهادی : تفاوت رم لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟

سرعت ساعت RAM در بازی

پاسخ در اینجا بسیار مشابه است: تاثیر سرعت رم در بازی و پیشرفت به نرم افزاری که استفاده می‌کنید ، ظرفیت RAM و سرعت تنظیمات قبلی RAM بستگی دارد. سرعت کلاک بالاتر به معنای این است که هر ثانیه عملیات بیشتری انجام می‌شود تا حافظه RAM با سرعت بیش‌تری داده ها را کنترل کند.

با این حال ، در بیش‌تر موارد ، وقتی نوبت به بازی می‌رسد ، تفاوت در عملکرد قابل توجه یا به سختی قابل مشاهده خواهد بود. البته CPU ها و مادربردها نیز باید مورد توجه قرار گیرند. همه مادربردها از سرعت بالایی RAM یا اورکلاک رم پشتیبانی نمی‌کنند ، در حالی که همیشه مسئله پردازش گرافیکی وجود دارد.

اگر پردازنده نمی تواند با RAM کامپیوتر همگام شود ، در این صورت شما با یک مانع روبرو هستید و از RAM تا ظرفیت کامل استفاده نمی‌شود. طبق معمول ، وقتی صحبت از بازی می شود ، همیشه GPU است که بیشترین تأثیر را دارد.

به طور کلی ، اگر می‌خواهید عملکرد بهتری در بازی داشته باشید ، روی GPU تمرکز کنید. ارتقا از کارت گرافیک 4 گیگابایتی نسل آخر به کارت گرافیک 8 گیگابایتی فعلی قطعاً فقط از VRAM اضافی می تواند باعث بهبود عملکرد قابل توجه شود  و نیازی به گفتن نیست که معماری به روز شده GPU با سرعت و بهینه سازی بیشتری انجام می شود.

GPU و VRAM مهمترین عوامل برای بازی

پردازنده های گرافیکی دارای RAM داخلی به نام VRAM هستند که مخفف video ramاست. VRAM یک فرم سریع حافظه فلش است که انواع داده های گرافیکی را ذخیره می‌کند و به GPU اجازه می‌دهد تقریباً بلافاصله به آن دسترسی پیدا کند. برخلاف RAM منظم سیستم ، VRAM به شدت توسط بازی ها مورد استفاده قرار می‌گیرد ، بنابراین حتی یک افزایش جزئی در ظرفیت VRAM می تواند پیشرفت های محسوسی در عملکرد ایجاد کند و تاثیر VRAM در بازی را به خوبی قابل مشاهده کند.

این مورد به ویژه در نمایشگرهای با وضوح بالا ، مانند QHD و UHD از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه 6 یا 8 گیگابایت به طور کلی میزان ایده آل VRAM برای پردازش گرافیکی است. اگر در بودجه و بازی با کیفیت 1080p باشید ، هنوز می توانید بازی را با 4 گیگابایت مدیریت کنید ، اگرچه این یک راه حل چندان مناسب برای آینده نخواهد بود.

در مقابل ، هر چیزی فراتر از 8 گیگابایت را می توان کمی بیش از حد دانست ، مگر اینکه از نمایشگری با وضوح بالا و یا استفاده از GPU در یک ایستگاه کاری نیز استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی : معرفی انواع رم های DDR

نتیجه گیری از تاثیر ram در بازی

پاسخ ساده این است که تاثیر ram در بازی به میزان حافظه ای که برای بازی دلخواهتان به آن ناز دارید بستگی دارد و اگر آن را بدانید رم مورد نیاز را خریداری کرده و حافظه اضافی باقی نمی ماند و می توان با انتخاب درست بیش ترین تاثیر ram در بازی در بازی را دید.

با این حال ، همانطور که در این بلاگ ذکر کردیم ، 16 گیگابایت مقدار بهینه RAM برای داشتن یک رایانه شخصی در سال 2020 است. با این وجود ، اگر توانایی خرید بیش‌تر را ندارید ، 8 گیگابایت رم خوب است و بهتر است در کنار آن ترجیح دهید پول اضافی را برای پردازنده گرافیکی بهتر هزینه کنید ، چیزی که در هنگام بازی باید در اولویت بندی شما باشد. پس به نکات بالا در هنگام خرید رم توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×