» گرافیک » تشخیص کارت گرافیک ماین شده
تشخیص کارت گرافیک ماین شده
گرافیک

تشخیص کارت گرافیک ماین شده

1399-11-04 11,862

تشخیص کارت گرافیک ماین شده:

تشخیص کارت گرافیک ماین شده : وقتی قصد خرید کارت گرافیک دارید، چند نکته وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. پردازنده‌های گرافیکی می‌توانند بسیار گران قیمت باشند و دقیقاً به همین دلیل است که بسیاری تصور می‌کنند که نمونه‌های فرسوده را بر خلاف کارت گرافیک‌های جدید خارج از جعبه انتخاب کنند.

با استفاده از پردازنده‌های گرافیکی استفاده شده ، ممکن است قیمت خوبی به دست آورید، اما در پایان کار ممکن است با کارت گرافیک ماین شده که قبلاً برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شده است مواجه شوید که خطر بزرگی وجود دارد.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ام اس آی RTX 3070 Ti VENTUS 3X 8G OC

چرا کارت گرافیک ماین شده باید برای شما مهم باشد؟

کارت گرافیک ماین شده اساساً برای استخراج ارزهای رمزپایه بیت کوین است که در آن بیت کوین جدید از طریق پردازش کارت گرافیک ایجاد می‌شود. حدود یک دهه پیش کشف شد که کارت گرافیک در استخراج بیت کوین بسیار موثر تر از پردازنده‌های قبلی هستند و بنابراین استخراج‌کنندگان ارزهای رمزپایه به جای آن از کارت گرافیک‌های استفاده شده استفاده می‌کنند.

علت نگرانی کارت گرافیک ماین شده

روشی که ماینرهای ارز رمزنگاری شده از کارت گرافیک خود استفاده می‌کنند نگران‌کننده است. پردازنده‌های گرافیکی آن‌ها هفته‌ها و حتی ماه‌ها همزمان تحت بارهای شدید کار می‌کنند. پردازنده‌های گرافیکی تمایل دارند که هنگام استفاده و تحت بارگیری، به سرعت گرم شوند و بیش از دمای 95 درجه سانتیگراد باشد که می‌تواند به مدارهای GPU آسیب برساند یا به طور دائمی ‌فرسوده شود و پتانسیل موثر آن را ضعیف کند.

با استفاده از هر کارت گرافیک در استفاده شخصی، اطمینان از تهویه مناسب و دقیق کامپیوتر برای جلوگیری از آسیب رساندن به سیستم خود بسیار حیاتی است. به طور کلی ، استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده به این اقدامات ایمنی توجه کافی ندارند و بارهای فشرده کار آن‌ها همراه با کمبود تدابیر برای خنک سازی یا تهویه که منجر به آسیب رساندن آن به خود می‌شود، بیشتر است.

دلیل این که وقتی برای خرید یک کارت گرافیک دست دوم اقدام می‌کنید تشخیص کارت گرافیک ماین شده بایذ برای شما مهم باشد این است که اگرچه ممکن است GPU دارای تولیدکننده خاصی باشد که شما انتظار دارید از آن خروجی خوبی داشته باشید ، اما لزوماً این موارد همان چیزی نیست که هنگام شروع استفاده از آن دریافت می‌کنید.

ممکن است فکر کنید که مبلغ کمتری را می‌پردازید فقط به این دلیل که قبلاً استفاده شده است اما واقعیت خرید کارت گرافیک ماین شده این است که ممکن است اختلال در عملکرد داشته باشد یا ممکن است قبل از اینکه کاملاً از بین برود، مدتی به انرژی خود ادامه دهد.

از این رو، هنگامی‌که قصد خرید کارت گرافیک دست دوم را دارید، اگر به شما گفته شود که این کارت گرافیک ماین شده و برای استخراجبیت کوین استفاده شده است یا اگر می‌توانید تشخیص کارت گرافیک ماین شده را بدهید، بهتر است آن را رها کرده و به جای دیگری نگاه کنید زیرا ارزش سرمایه گذاری را ندارد چون دیر یا زود از بین می‌رود.

مقاله پیشنهادی : فرق کارت گرافیک لپ تاپ با کامپیوتر

تشخیص کارت گرافیک ماین شده

چند مورد برای تشخیص کارت گرافیک ماین شده  توصیه می‌شود. اولاً ، این تصور غلط را کنار بگذارید که فقط از GPU‌های قدرتمندتری برای استخراج استفاده می‌شود. اگرچه معمولاً چنین است، اما این یک قانون سخت و سریع نیست و نباید اجازه دهید کارت گرافیک کم کارتری که قدرت کمتری دارند از حد مجاز خارج شوند، با این فرض که یک ماینر از آن‌ها استفاده نمی‌کند. تعجب خواهید کرد که چگونه ماینرها دکل‌های خود را تنظیم کرده و کارت گرافیک‌های مختلفی را ادغام می‌کنند تا وظیفه را به انجام برسانند، بنابراین بهترین کار این است که همه پردازنده‌های گرافیکی استفاده شده به طور مساوی چک شود و آن‌ها را به طور کامل بررسی کنید.

نحوه تشخیص کارت گرافیک ماین شده

1- تفاوت قیمت

دو محدوده قیمت متداول وجود دارد که کارت گرافیک ماین شده در آن‌ها فروخته می‌شود: فروشندگان یا قیمت را بسیار بالاتر از کارت گرافیک فروش مجدد متوسط ​​نگه می‌دارند یا قیمت را بسیار پایین تر نگه می‌دارند. در حالت اول ، آن‌ها ادعا می‌کنند کارت گرافیکی که به شما می‌فروشند جهت استفاده شخصی بوده و حداقل استفاده از آن شده است. این یک تاکتیک غیر صادقانه است ، بنابراین مراقب باشید که کارت‌های گرافیکی گران قیمت استفاده نشده استفاده کنید.

صرف گران بودن یکی از شرایط دیگر به معنای بهتر بودن آن نیست. در حالت دوم ، فروشندگان یا صریحاً به شما می‌گویند که کارت گرافیک ماین شده است و بنابراین قیمت آن پایین است یا وجدان آن‌ها باعث می‌شود که قیمت را پایین بیاورند بدون اینکه به شما بگویند چرا، زیرا آن‌ها مطلع هستند که سایر GPU‌های استفاده شده در شرایط مشابه به طور قابل توجهی قیمتشان پایین‌تر است، این یک پرچم قرمز و هشدار دیگر است که باید در نظر بگیرید. معمولاً وقتی صحبت از پردازنده‌های گرافیکی دست دوم می‌شود، کمتر از قیمت معمول هستند.

مقاله پیشنهادی : DDR در کارت گرافیک چیست؟

2- نگاهی به واحد سخت افزار بیندازید.

اولین و بارزترین چیزی که ممکن است بتوانید متوجه آن شوید تغییر رنگ در PCB کارت گرافیک است. اگر چنین نقایص قابل توجهی مشاهده کنید، احتمالاً واحد به دلیل بارهای شدید گرما آسیب دیده است و ممکن است یک کارت گرافیک ماین شده باشد. حتی اگر اینگونه نباشد ، این گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری به دلیل نقص آشکار نیست.

مورد بعدی که باید جستجو کنید پورت‌های اتصال واحد است. کارت گرافیک‌هایی که به طور خاص برای استخراج طراحی یا اصلاح شده اند دارای DVI یا DP میانگین نیستند. آن‌ها همچنین نمایشگر P106 ندارند. این ترفندهای واضح در طراحی توسط GPU‌ها توسط تولیدکنندگانی ایجاد می‌شود که آن‌ها را به ویژه برای استخراج آماده می‌کنند. این GPU‌ها برای ماینینگ مفید هستند اما برای بارهای گرافیکی رایانه‌های شخصی شما بهترین نیستند.

3-اورکلاک

مورد دیگری که باید بررسی شود، اورکلاک است. در حالی که بسیاری از استخراج کنندگان ارزهای رمزپایه فرکانس ماژول را اورکلاک نمی‌کنند ، اما حافظه را اورکلاک می‌کنند. برای این منظور ، شما باید ماژول حافظه را شناسایی کرده و تغییر رنگ یا روغن اطراف آن را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که هسته زرد است ، ممکن است کارت گرافیک ماین شده باشد، اما دیده شدن این تغییر رنگ زرد کار آسانی نیست. این فقط ممکن است در کارت گرافیک ماین شده که بسیار شدید استفاده شده قابل مشاهده باشد.

آخرین چیزی که باید در مورد سخت افزار GPU جستجو کرد ، گریس سیلیکونی و خمیر حرارتی هدایت گرما است. برای این منظور ، باید کولر کارت VGA را بررسی کنید تا ببینید خشک شده است یا خیر. مقدار استاندارد چین و خمیر حرارتی در GPU کاملاً جدید برای حداقل دو سال استفاده کافی است. هرچه کارت گرافیک با شدت بیشتری استفاده شود، این دو بیشتر خشک می‌شوند. در این صورت، ممکن است تغییر رنگی را نیز در کارت ویدیو مشاهده کنید که قبلاً در مورد آن صحبت شد.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ایسوس TUF RTX 3070 O8G GAMING

4- بایوس

کارت گرافیک‌های ماین شده، غالباً تنظیمات متفاوتی در BIOS نسبت به پردازنده‌های گرافیکی معمولی دارند زیرا پارامترهای آن‌ها تا حدی اصلاح شده است. بهتر است از نظر فرکانسGPU ، ساعت و پارامترهای حافظه، به تنظیمات پایه سازنده مراجعه کنید.

برای بررسی مقادیر مطابق با استاندارد سازنده ، ممکن است کارت را متصل کرده و BIOS آن را وارد کنید. اگر مقادیر دستکاری شده باشد، این کارت گرافیک به احتمال زیاد یکی از تنظیماتی است که برای فعالیت‌های استخراج تنظیم شده است.

5-  تست فشار

همانند تعدیل پارامترهای کارت گرافیک یا اورکلاکینگ ، تست‌های استرس و فشار می‌توانند تعیین کنند که GPU  تحت انواع تنش‌ها توانایی کنترل و کارایی آن را دارد یا نه. برای این منظور، می‌توانید از یک برنامه کاربردی مانند FurMark استفاده کنید و یک تست استرس اساسی انجام دهید تا ببینید GPU چگونه است. هنگام انجام این کار، حتما به فن‌های موجود در دستگاه نیز توجه داشته باشید تا از عملکرد صحیح آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

اگر پردازنده گرافیکی شما تست استرس را پشت سر بگذارد ، خواه کارت گرافیک ماین شده باشد یا خیر، این تست استرس به خوبی نشان می‌دهد که آیا توانایی کارایی برای شما را دارد و چه مدتی طول می‌کشد. پردازنده گرافیکی که در این آزمون موفق به قبولی نشود، فرسوده است و باید در بازار رد شود.

مقاله پیشنهادی : نرم افزار تست گرافیک لپ تاپ

نتیجه گیری نهایی:

به دام افتادن و خرید کارت گرافیک ماین شده که قبلاً در استخراج از آن استفاده می‌شده است کاملاً آسان است. این یک حسرت بزرگ برای کاربرانی است که متوجه می‌شوند پردازنده گرافیکی آنها یا همانطور که انتظار دارند کار نمی‌کند یا بعد از چند ماه یا حتی چند هفته استفاده ، آن‌ها را از کار می‌اندازد.

اشاره گرهای مورد بحث به شما کمک می‌کند تا به تشخیص کارت گرافیک ماین شده یا یکی که باید به دلیل استفاده سنگین و بارگیری شده که ممکن است به طور دائمی ‌به برخی از واحدها آسیب برساند ، شناسایی کنید. اگر پردازنده گرافیکی مورد نظر شما تمام تست‌های بالا را پشت سر بگذارد، ممکن است ارزش سرمایه گذاری و خرید را داشته باشد.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک گیگابایت GIGABYTE RTX 3080 TI VISION OC 12G

تعداد دیدگاهها: 1

  1. حسین

    بسیار عالی و مفید
    قبل از خوندن مقاله شما قصد خرید گرافیک داشتم که بنا به گفته شما ماین شده بوده

    واقعا ممنون بسیار عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×