بانی نو
No products in the cart.

اقدامات بعد از خرید گوشی نو

اقدامات بعد از خرید گوشی نو

این متن به موارد بسیار مهمی می‌پردازد که باید بلافاصله بعد از خرید گوشی نو اجرا شوند. لحظه‌ای که تلفن را روشن می‌کنید ، از شما می‌خواهد تنظیمات اولیه را انجام دهید که ممکن است شامل افزودن حساب Google ، فعال کردن صفحه قفل و موارد دیگر باشد. با فرض اینکه این کار را انجام داده‌اید یا قبلاً با آن آشنا هستید ، بیایید به سایر موارد ضروری برویم.

 1. دستگاه را بررسی کنید.

نه تنها از جعبه به تلفن خود نگاه کنید بلکه به سایر لوازم جانبی فناوری که از جعبه ارائه می‌دهند نیز نگاه کنید. شما باید آنچه در جعبه وجود دارد را بررسی کنید. مواقعی وجود دارد که افراد وقت ندارند به لوازم جانبی دیگر به جز تلفن نگاه کنند. بهترین چیزی که باید انجام دهید این است که به مدت زمان ضمانت محصول توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که لوازم جانبی کامل است ، همانطور که در دفترچه راهنما یا جعبه توضیح داده شده است. گاهی اوقات ، فروشندگان لوازم جانبی را از جعبه خارج می‌کنند و آنها را جداگانه می‌فروشند. قربانی این موضوع نشوید.

مقاله پیشنهادی :  علت داغ شدن گوشی

 

 1. تلفن هوشمند خود را کاوش کنید.

از بهترین اقدامات بعد از خرید گوشی نو این است که گوشی هوشمند خود را بررسی کنید ، به خصوص اگر آن را از اینترنت خریداری کرده‌اید. اگر متوجه آسیب شدید ، در صورت خرید آنلاین ، ضمانت تعویض را درخواست کنید. همچنین اینکه آیا لوازم جانبی در جای خود و کامل هستند ، بررسی کنید. قبل از خرید از فروشگاه اینترنتی یا وب سایت ، حتماً بررسی محصولات را بخوانید.

 1. گوشی خود را شارژ کنید.

سومین کاری که یک صاحب تلفن همراه هوشمند باید پس از خرید یک تلفن جدید انجام دهد این است که جعبه بسته موبایل را باز کرده و آن را به طور کامل شارژ کند. از تلفن همراه هنگام شارژ استفاده نکنید و موبایل هوشمند را در سکوت نگه دارید ، بهترین راه قرار دادن تلفن همراه هوشمند در حالت پرواز است. این امر باعث می‌شود دستگاه هوشمند شما برای پشتیبان گیری بهتر از باتری و استفاده از دستگاه تلفن همراه بلافاصله پس از بازگشایی از جعبه مدت زمان کارکرد باتری تلفن همراه را کاهش دهد که ممکن است به زودی شما را نگران کند.

اقدامات بعد از خرید گوشی نو

 1. Wifi خود را متصل کنید.

پس از شارژ تلفن هوشمند ، زمان استفاده از آن رسیده است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که تلفن خود را به WIFI خود وصل کنید. واضح است که تلفن هوشمند جدید شما به برنامه‌های بی شماری نیاز دارد که باید نصب شوند. برای انجام این کار ، برای اتصال به Wifi قابل اعتماد نیاز دارید.

 1. بروزرسانی‌ها را بررسی کنید.

پس از اتصال به WIFI ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به روز رسانی‌ها را بررسی کنید. شما باید تلفن هوشمند خود را به روز نگه دارید ؛ همچنین آن را ایمن نگه می‌دارد شرکت‌ها به منظور افزایش امنیت و افزایش تجربه کاربر ، به روزرسانی‌های اساسی را ارسال می‌کنند ، بنابراین مطمئن شوید که به روزرسانی‌ها را بررسی کنید. همچنین می‌توانید از فروشگاه Google Play یا App Store برای به روزرسانی برنامه‌ها استفاده کنید.

به احتمال زیاد ، برنامه‌ها قبلاً به روز شده‌اند ، اما در صورت عدم بروزرسانی ، می‌توانید همه آنها را به صورت دستی به روز کنید یا به روز رسانی خودکار را روشن کنید. بیش از 70 درصد بدافزارهای گوشی‌های هوشمند در سیستم عامل اندروید طراحی شده‌اند. هر زمان که برنامه‌ها را به روز می‌کنید ، مطمئن شوید که به روز رسانی خودکار را از فروشگاه Google Play تنظیم کرده‌اید و همچنین به روزرسانی‌های سیستم خود را نیز فعال کنید.

مقاله پیشنهادی : استخراج بیت کوین با آیفون

 

 1. پیکربندی حساب Google

برای نصب برنامه‌ها باید حساب Google داشته باشید. اگر کاربر Google نیستید ، پیشنهاد می‌کنم حساب Google را برای نصب برنامه‌ها تنظیم کنید. تلفن هوشمند جدید شما از حساب Google درخواست می‌کند. اگر حساب Google ندارید ، نمی‌توانید به فروشگاه دسترسی پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات خود را همگام سازی کرده و رمز ورود حساب Google خود را به خاطر بسپارید. بسیار مهم است که حساب خود را با رمز عبور ایمن کنید. همچنین می‌توانید احراز هویت Two Factor را برای محافظت از حساب خود فعال کنید.

 1. زباله‌های ناخواسته را از تلفن خود حذف کنید.

اکثر تولیدکنندگان تلفن خدمات ناخواسته‌ای دارند که نیازی به استفاده از آنها ندارید. اکثر آنها داخلی هستند و قابل حذف نیستند و اکثر آنها را می‌توان حذف کرد.

 1. نرم افزارهای غیر ضروری را حذف کنید

اکثر شرکت‌های تلفن هوشمند دارای نرم افزاری هستند که به نام bloatware معروف است.  Bloatwares یا برنامه‌های بی فایده بیشترین تحریک کننده را دارند و شما می‌خواهید آنها را از بین ببرید. برای خلاص شدن از bloatware باید به تنظیمات برنامه‌ها بروید و نرم افزارهایی را که نیازی به آن ندارید غیرفعال کنید. شما می‌توانید آنها را به زور متوقف کنید یا از تنظیمات اطلاعات برنامه به طور دائم غیرفعال کنید.

مقاله پیشنهادی :  معرفی بهترین پردازنده‌ های موبایل

 

 1. دستگاه خود را ایمن کنید.

بزرگترین تهدید مردم هنگام خرید گوشی‌های هوشمند جدید ، امنیت است. تلفن‌های هوشمند جدید هر زمان که به بانک یا خرید می‌روید حاوی اطلاعات حساس است. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از تهدیدات امنیتی ، مدیریت امنیت دستگاه خود با داشتن حسگر اثر انگشت یا کد پین است. همچنین می‌توانید با استفاده از گذرواژه‌های قوی در حساب‌های خود یا فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای ، تلفن خود را ایمن کنید.

اقدامات بعد از خرید گوشی نو

 1. پشتیبان گیری از عکس‌های خود

باید یک حساب پشتیبان داشته باشید تا همه داده‌های خود را ذخیره کرده و در هر زمان و هر مکان به آن دسترسی پیدا کنید. تلفن شما فضای ذخیره سازی کافی دارد اما در صورت گم شدن تلفن شما ممکن است دچار مشکل شود. می‌توانید Google Photos را نصب کرده و آن را برای فضای ذخیره نامحدود رایگان برای عکس‌ها و فیلم‌های خود تنظیم کنید. یا می‌توانید از سرویس‌های دیگر مانند iCloud یا OneDrive برای ذخیره عکس‌ها و فیلم‌های خود در ابر استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی :  تاثیر رم بر سرعت گوشی

 

 1. فروشگاه‌های اینترنتی را بررسی کنید.

از اقدامات بعد از خرید گوشی نو این است که می‌توانید جدیدترین برنامه‌های فروشگاه‌های اینترنتی را بررسی کنید و می‌توانید رفتار برنامه‌هایی را که نصب می‌کنید تنظیم کنید. کافی است به این فروشگاه‌ها سر بزنید.

 1. برنامه‌های مفید را نصب کنید.

برنامه‌هایی را که بیشتر دوست دارید نصب کنید. بهترین برنامه‌های صفحه کلید ، بهترین برنامه‌های اجتماعی ، بهترین برنامه‌های موسیقی  ، بهترین برنامه‌های خبری فناوری ، بهترین برنامه‌های پیام رسانی ، بهترین برنامه‌های خبری رایگان ، بهترین برنامه‌های تصویر زمینه ، بهترین برنامه‌های ردیابی خواب ، بهترین برنامه‌های سلفی ، بهترین برنامه‌های دوربین و موارد دیگر را پیدا کنید.

 1. اشکال زدایی USB را فعال کنید.

این یک مورد نادر است ، اما اگر رمز عبور یا کد PIN خود را فراموش کرده‌اید ، می‌توانید با فعال کردن اشکال زدایی USB ، رمز عبور را بازنشانی کنید. این یک فرآیند کاملاً ساده است که در آن تنها کاری که باید انجام دهید این است که از رایانه و کابل USB خود برای بازنشانی گذرواژه خود استفاده کنید. این ویژگی برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است ، اما همچنین می‌تواند راه‌هایی را برای حمله بدافزار به تلفن شما باز کند. بهتر است USB را خاموش نگه دارید.

 1. به دنبال به روز رسانی سیستم عامل باشید.

یکی از اقدامات بعد از خرید گوشی هوشمند جدید ، ارتقاء آخرین به روز رسانی سیستم عامل‌ها است. برخی از شرکت‌های تلفن ذخیره چندانی از سیستم عامل‌ها ندارند. تنها چیزی که نیاز دارید این است که آخرین به روزرسانی‌ها را به سادگی ارتقا دهید.

 1. قاب گوشی بخرید.

محافظت از تلفن مهم است. به همین دلیل است که برای محافظت از آن در برابر حوادث تصادفی به قاب گوشی احتیاج دارید. یک کیف مخصوص گوشی هوشمند خود بخرید و آن را ایمن نگه دارید. همچنین می‌توانید از محافظ صفحه برای محافظت از صفحه نمایش گوشی خود در برابر خط و خش استفاده کنید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*