» آموزشی » چگونگی تمیز کردن ایرپاد
آموزشی

چگونگی تمیز کردن ایرپاد

1401-01-08 1,683

آیا تمیز کردن ایرپاد ، ضروری است؟ شما به طور مداوم در طول روز از AirPods خود استفاده می‌کنید، به موسیقی گوش می‌دهید، تماس می‌گیرید و پادکست‌های مورد علاقه خود را دنبال می‌کنید. کارشناسان می‌گویند که باید چگونگی تمیز کردن ایرپاد را یاد بگیرید.

 چاندرا استیل، نویسنده ارشد ویژگی‌های PCMag می‌گوید: «تمیز کردن ایرپادها هم برای شما و هم برای ایرپادهایتان است. او می‌گوید تجمع جرم گوش، عرق، خاک و سایر مواد کثیف نه تنها می‌تواند به عملکرد و طول عمر AirPods شما آسیب برساند، بلکه می‌تواند باعث تحریک یا عفونت در کانال گوش شما شود. ایرپادها نقاط بسیار سختی دارند و تمیز کردن آنها به روش اشتباه می‌تواند به آنها آسیب برساند.

 انجام این کار به طور منظم می‌تواند گوش‌های شما را سالم نگه دارد و تجربه صوتی شما را واضح و شفاف نگه دارد. اگر برخی دیگر از اقلام فنی شما نیاز به یک اسکراب خوب دارند، یاد بگیرید که چگونه گوشی خود را با بهترین ضدعفونی کننده تلفن تمیز کنید.

در ادامه همراه ما باشید تا تمیز کردن ایرپاد با اصولی ترین روش را به شما ارائه دهیم.

تمیز کردن ایرپاد به پیشنهاد اپل

اپل به شما توصیه می‌کند از یک «پارچه نرم، خشک و بدون پرز» برای تمیز کردن ایرپادهای خود و یک «سواب پنبه‌ای خشک» یا Q-tip برای تمیز کردن هر گونه ضایعات از اسپیکر استفاده کنید. دستورالعمل‌ها به شما یادآوری می‌کنند که AirPods و AirPods Pro ضد آب نیستند AirPods Pro صرفاً تا حدی در برابر آب مقاوم هستند.

 اگر معمولاً AirPods خود را در جیب یا کیف خود می‌اندازید، ناحیه لولا در عرض چند هفته کثیف می‌شود. تمیز کردن هر دوی این قسمت‌ها فقط با یک سواب و یک پارچه سخت است. حتی ممکن است لازم باشد که محفظه‌های شارژ کیس را عمیق تمیز کنید، زیرا به راحتی می‌توانید کثیفی و سایر زباله‌ها را در انتهای آن به دام بیاندازید. مانند آیفون یا آی پد شما، پورت لایتنینگ در پایین دستگاه نیز ممکن است با پرز و سایر زباله‌ها مسدود شود. خوشبختانه روش های دیگری نیز وجود دارد.

در صورتی که با قابلیات ایرپاد آشنایی ندارید، بلاگ ایرپاد چیست و چه کارایی و کاربردی دارد را مورد مطالعه قرار دهید.

تمیز کردن AirPods

هدفون‌ها حساس‌ترین بخش ایرپاد شما هستند، بنابراین به بیشترین مراقبت نیاز دارند. از وارد کردن فشار بیش از حد به مش اسپیکر خودداری کنید. انجام این کار فقط می‌تواند خاک را به عمق هدفون هدایت کند و حتی ممکن است شبکه اسپیکر را به طور کامل از جای خود خارج کند. می‌توانید توصیه‌های اپل را دنبال کنید و قسمت بیرونی هدفون را با یک پارچه نرم تمیز کنید. اگر دچار تغییر رنگ یا کثیفی شدید، می‌توانید پارچه را کمی مرطوب کرده و دوباره امتحان کنید.

 فراموش نکنید که سنسورها را نیز تمیز کنید. همانطور که اپل توصیه می‌کند، سعی کنید ابتدا قسمت گریل را با یک Q-tip تمیز کنید. با این حال، اگر این کار را انجام نداد، احتمالاً با یک شی تیز و نوک تیز، مانند خلال دندان، بیشترین موفقیت را خواهید داشت. از نوک آن برای خراش دادن تدریجی موم و کثیفی از مش اسپیکر استفاده کنید. مجدداً، مراقب باشید که خیلی محکم فشار ندهید، اما باید بتوانید به راحتی هر ماده خام را خارج کنید.

تمیز کردن ایرپاد

همچنین می‌توانید از روش Blu-tack برای تمیز کردن AirPods خود استفاده کنید. برای انجام این کار، یک تکه Blu-Tack یا یک چسب قابل استفاده مجدد مشابه را بردارید و آن را در دستان خود گرم کنید. Blu-tack را در مش بلندگوی هدفون فشار دهید و سپس آن را به سرعت بیرون بکشید. این روند را تکرار کنید تا زمانی که همه آلودگی‌ها را از AirPods خود خارج کنید. با این حال، مراقب باشید که Blu-tack را خیلی به داخل هدفون فشار ندهید.

تمیز کردن ایرپاد

همچنین می‌توانید به آرامی یک Q-tip را با الکل ایزوپروپیل اسپری کنید و از آن برای شل کردن هر چیزی که ممکن است در مش اسپیکر گیر کرده است استفاده کنید. الکل اضافی در عرض چند دقیقه تبخیر می‌شود.

تمیز کردن ایرپاد

روش دیگر این است که ایرپادهای خود را با یک اسفنج خشک پاک کنید و سپس از یک مسواک با موهای متوسط یا سفت برای جدا کردن گن‌های جاسازی شده استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن AirPods

قبل از تمیز کردن هر قطعه‌ای، اعم از صفحه نمایش کامپیوتر، صفحه تلویزیون، پورت شارژ تلفن یا هدفون، حتماً دستورالعمل‌های همراه محصول را بخوانید. کریستین دی نیکولانتونیو، مدیر مؤسسه نظافت آمریکا، می‌گوید: بسته به برند یا مدل، هدفون‌ها ممکن است اجزایی داشته باشند که به روش مراقبت خاصی نیاز دارند. با این حال، می‌توانید اکثر AirPods را با دنبال کردن مراحل زیر تمیز کنید.

AirPods خود را با یک پارچه خشک و بدون پرز پاک کنید.

برای تمیز کردن نقاط حساس، مانند توری روی میکروفون و بلندگو، آنها را با یک سواب پنبه‌ای خشک بشویید.

اگر ایرپادهای شما خیلی کثیف هستند یا با غذا، لوسیون یا عرق مسدود شده‌اند، استیل پیشنهاد می‌کند آن‌ها را با یک پارچه میکروفیبر کمی مرطوب بشویید. سپس آنها را با یک پارچه خشک و بدون پرز پاک کنید و روی سطح تمیزی قرار دهید تا خشک شوند.

بلاگ چگونه ایرپاد را به لپ تاپ متصل کنیم به شما در وصل کردن ایرپاد به کامپیوتر و لپ تاپ، کمک خواهد کرد

بهترین راه برای تمیز کردن AirPods

برای تمیز کردن ایرپاد خود به یک پارچه تمیزکننده نرم بدون پرز – در حالت ایده آل، یک پارچه میکروفیبر – و ابزاری با انتهای ظریف نیاز دارید. ابزار لبه ریز می‌تواند یک خلال دندان، نخ دندان، سنجاق بابی، سوزن یا سایر وسایل خانگی باشد. اگر نمی‌خواهید از چیز تیز استفاده کنید، سواب پنبه‌ای نیز کار می‌کند. ابتدا قسمت بیرونی هدفون را با پارچه بدون پرز که کمی با آب مرطوب شده است پاک کنید.

سپس، از یک پارچه خشک بدون پرز برای خشک کردن هدفون استفاده کنید، مراقب باشید در هیچ یک از دهانه‌ها مایعی وارد نشود. نیازی نیست پارچه را خیس کنید – فقط کمی آن را مرطوب کنید.

نحوه تمیز کردن جرم گوش از AirPods

برای مقابله با جرم گوش که در سوراخ بلندگوی هدفون گیر کرده است، ابزار لبه ریز یا سواب پنبه‌ای خشک خود را بگیرید. جرم گوش را با دقت بیرون بیاورید و مطمئن شوید که اطراف لبه‌های بلندگو متمرکز شده است. اگر از جسم تیز استفاده می‌کنید، مراقب باشید که خود را بریده و بلندگو را سوراخ نکنید. اگر AirPods Pro دارید، باید نوک‌های سیلیکونی را که بلندگوی هر هدفون را می‌پوشاند، تمیز کنید. سرهای سیلیکونی را که روی هدفون های AirPods Pro شما را می‌پوشانند بردارید و آنها را در آب بشویید.

از اضافه کردن صابون یا هر پاک کننده خانگی دیگر خودداری کنید. آنها را با یک پارچه نرم و بدون پرز پاک کنید و مطمئن شوید که کاملا خشک شده‌اند. پس از خشک شدن، آنها را دوباره به AirPods وصل کنید. برای برداشتن نوک ایرپاد پرو، از پایه نوک، جایی که به هدفون وصل است، محکم بکشید. برای اتصال مجدد آن، نوک آن را با اتصالات بیضی شکل روی بلندگوهای هدفون تراز کنید و آن را محکم فشار دهید. پس از تراز کردن کانکتورها، باید به راحتی با یک کلیک متصل شود.

تمیز کردن ایرپاد

چه چیزی در تمیز کردن ایرپاد استفاده شود؟

برای شستن ایرپاد خود به کیت یا پاک کننده مخصوص ایرپاد نیاز ندارید. پارچه‌های بدون پرز، سواب‌های پنبه‌ای و کمی آب در بیشتر موارد این کار را انجام می‌دهند. اپل همچنین پیشنهاد می‌کند از دستمال مرطوب ایزوپروپیل الکل 70 درصد، دستمال مرطوب اتیل الکلی 75 درصد یا دستمال مرطوب ضد عفونی کننده کلروکس برای تمیز کردن قسمت بیرونی هدفون خود استفاده کنید.

فقط مطمئن شوید که می‌دانید چگونه مش AirPods را تمیز کنید – و چگونه آن را تمیز نکنید. برای شروع، هرگز از الکل یا دستمال‌های ضدعفونی‌کننده روی توری بافتنی ایرپادها یا قسمت‌های بالشتک گوش AirPods Max استفاده نکنید.

تفاوت هدست و هدفون را در این بلاگ مشاهده نمایید

چه چیزی را در تمیز کردن airpod نباید استفاده کرد؟

مهم نیست که چه نوع ایرپاد دارید، هرگز نباید آنها را با مواد سفید کننده یا پراکسید هیدروژن تمیز کنید. این پاک کننده‌ها ساینده‌تر هستند و می‌توانند به AirPods شما آسیب برسانند.

نحوه تمیز کردن AirPods Max

در AirPods Max که نوعی هدفون به حساب می‌آید، سطح بیشتری برای جذب آلودگی وجود دارد. با تمیز کردن اولیه آنها با یک پارچه کمی مرطوب و بدون پرز و خشک کردن آنها با یک پارچه میکروفیبر دیگر شروع کنید. برای تمیز کردن هدبندها و بالشتک‌های کثیف روی AirPods Max خود، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

  • بالشتک‌های گوش را بردارید.
  • یک قاشق چایخوری شوینده ملایم را با یک فنجان آب ترکیب کنید.
  • یک پارچه بدون پرز را به محلول آغشته کنید و از آن برای تمیز کردن باند و بالشتک‌ها استفاده کنید.
  • نوار و کوسن‌ها را با یک پارچه خشک پاک کنید.
  • قبل از مونتاژ مجدد، تمام اجزا را کاملا خشک کنید.

نحوه تمیز کردن قاب AirPods

اگر کیس AirPods شما در حال کثیف شدن است، یک تمیز کردن ساده می‌تواند آن را دوباره کاملا جدید به نظر برساند. مانند بسیاری از ترفندهای تمیز کردن قدیمی، شما به آب و پارچه بیشتری نیاز ندارید. کیس را با یک پارچه تمیز و بدون پرز که در آب آغشته شده است پاک کنید. می‌توانید از دستمال مرطوب الکلی نیز برای تمیز کردن عمیق کیف استفاده کنید. قبل از اینکه AirPods خود را دوباره داخل آن قرار دهید، قاب را وارونه کنید و صبر کنید تا کاملا خشک شود.

تمیز کردن ایرپاد

آیا AirPods ضد آب هستند؟

از شستن AirPods خود در زیر آب جاری خودداری کنید زیرا این‌ها ضد آب نیستند. میزان مقاومت آنها در برابر آب به نوع ایرپادهایی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. AirPods Pro دارای رتبه مقاومت در برابر آب IPX4 کمترین رتبه ممکن است، در حالی که نسخه‌های قدیمی‌تر AirPods اصلاً دارای رتبه مقاومت در برابر آب نیستند. اگرچه آنها می‌توانند رطوبتی معادل یک تمرین عرق کرده یا باران ملایم را تحمل کنند، اما مراقب قرار دادن AirPods در معرض آب برای مدت طولانی باشید. به گفته اپل، هرگز نباید با AirPods دوش بگیرید یا شنا کنید.

برای شناخت بهترین هدفون بی سیم این بلاگ را از دست ندهید

چگونه آب را از AirPods خارج کنیم

برای نجات ایرپادهایی که خیس شده‌اند، باید سریع عمل کنید. آنها را به صورت وارونه در ظرفی پر از پاکت‌های خشک کننده بریزید، سپس در ظرف را ببندید و بگذارید چند ساعت بماند. حتی اگر ایرپادهای شما فقط کمی مرطوب هستند، آن‌ها را با یک پارچه بدون پرز پاک کنید و آن‌ها را وارونه بگذارید تا خشک شوند.

تمیز نکردن هدفون می‌تواند منجر به عفونت شود

گوش‌های شما به طور طبیعی جرم گوش تولید می‌کنند که از نظر پزشکی به عنوان سرومن شناخته می‌شود تا از گوش‌های شما محافظت کند. وقتی اغلب از هدفون استفاده می‌کنید، آن موم می‌تواند به آنها بچسبد و باکتری را در خود جای دهد. قرار دادن مکرر هدفون در گوش بدون ضدعفونی کردن آنها می‌تواند باکتری‌ها را به کانال گوش منتقل کند که می‌تواند منجر به عفونت شود.

کلام آخر

اگر می‌خواهید هدفون شما دوام بیاورد، باید آنها را مرتب تمیز کنید. برخی از متخصصان توصیه می‌کنند پس از هر بار استفاده آنها را تمیز کنید، در حالی که برخی دیگر توصیه می‌کنند این کار را هفته‌ای یک بار انجام دهید. صرف نظر از فرکانس، بسیار مهم است که لوازم صوتی خود را برای بهداشت خود و برای کیفیت صدا تمیز نگه دارید.

امیدواریم توانسته باشیم در این مسیر، راهنمایی لازم را به شما ارائه داده باشیم. همچنین در صورتی که سوالی در این زمینه داشتید، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×