» آموزشی » هر آنچه درباره کلاب هوس باید بدانید !
آموزشی

هر آنچه درباره کلاب هوس باید بدانید !

1400-02-01 872

کلاب هوس چیست و چه کار می‌کند ؟

حتما اخیراً چیزهای زیادی در مورد کلاب‌هاوس می‌شنوید. دقیقاً مانند جنجال Gamestonk‌، می‌توانیم تا حدی ایلان ماسک را مقصر بدانیم. او با ورود در یک اتاق کلاب‌هاوس در ژانویه‌، ثروتمندترین مرد جهان (در حال حاضر) این برنامه را را مورد توجه بسیاری قرار داد. (بیل گیتس نیز اخیراً همین کار را کرده است.) در اینجا هر آنچه درباره کلاب هوس باید بدانید آورده شده است.

کلاب هوس چیست ؟

نکته اصلی اینجاست: تصور کنید برنامه ای در تلفن خود دارید که به شما امکان می‌دهد مکالمه‌های لایو دیگران را بشنوید. اما نه به طور غیر قانونی. این افراد می‌خواهند شنیده شوند.

حتی ممکن است معروف باشند (با این وجود هیچ تضمینی وجود ندارد). و ممکن است به شما فرصت عضویت در چت داده شود. اما فقط عکس پروفایل برای هر کاربر موجود است و فیلم و عکسی در آن نیست.

برنامه Clubhouse را از کجا می‌توان دریافت کرد؟

Clubhouse در حال حاضر فقط در iOS موجود است. هر کاربر آیفون می‌تواند این برنامه را بارگیری کند‌، جایی که شما به مکالمات و نحوه شرکت در آن گوش می‌دهید. اما با نصب آن نمی توانید وارد برنامه شوید.

در زمان نوشتن این بلاگ، برای دسترسی به یک دعوت نامه از کاربران موجود در Clubhouse نیاز دارید. هر کاربر جدید دو دعوت دریافت می‌کند و با استفاده از برنامه دعوت بیشتری کسب می‌کند. از دوستان خود بپرسید آیا آن‌ها یکی دارند یا نه.

نحوه عضویت در کلاب‌هاوس :

سازندگان کلاب‌هاوس می‌گویند که آنها قصد دارند این برنامه را برای استفاده همه ایجاد کنند و در تلاشند تا آن را در اسرع وقت در دسترس قرار دهند. این یک برنامه انحصاری نیست.

هم اکنون فقط در نسخه بتا است‌، زیرا نسخه انتشار عمومی‌ هنوز آماده نیست. کلاب‌هاوس می‌گوید که می‌خواهد جامعه خود را به آرامی ‌رشد دهد تا اطمینان حاصل کند که “همه چیز خراب نمی‌شود‌، ترکیب جامعه را متنوع نگه می‌دارد و به ما امکان می‌دهد تا محصول را همزمان با رشد آن تنظیم کنیم”.

به خاطر همه این‌ها‌، شما نمی‌توانید به راحتی به این برنامه بپیوندید. این فقط با دعوت ممکن است‌، بنابراین هر کسی که می‌خواهد بپیوندد باید توسط شخصی که قبلاً یک حساب کاربری دارد وارد شود. می‌توانید برنامه را بارگیری کنید‌، یک دسته را رزرو کنید و نام خود را در لیست انتظار قرار دهید‌، اما باید منتظر بمانید.

clubhouse

آیا می‌توان از Clubhouse در اندروید استفاده کرد؟

برنامه Android در حال کار است اما تا این لحظه نسخه اندروید آن موجود نیست. توسعه دهندگان می‌خواهند به آرامی ‌مقیاس خود را افزایش دهند و تعداد کاربران اندروید بیشتر از کاربران آیفون در سراسر جهان است. شروع کار با Android ممکن است باعث شلوغ شدن سرورهای Clubhouse شود.

به طور طبیعی‌، افرادی وجود دارند که از این مزیت استفاده می‌کنند. یک وب سایت جعلی قبلاً یک برنامه Trojan را تبدیل به Clubhouse برای اندروید کرده است و تلاش می‌کند تا اطلاعات ورود به سیستم شما برای تقریباً 500 سرویس آنلاین را بدزدد پس بسیار محتاط باشید.

کلاب‌هاوس چگونه کار می‌کند؟

از آنجا که کلاب‌هاوس به عنوان مکانی برای ملاقات‌، گفتگو و اشتراک ایده شناخته شده است‌، برنامه کاملاً اساسی است. به شما امکان می‌دهد “اتاق” ایجاد کنید و به آن‌ها بپیوندید و می‌توانید در آن با یک کنفرانس با دیگران گپ بزنید.

نمی‌توانید تصاویر‌، فیلم‌ها یا حتی متن را به اشتراک بگذارید. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که صحبت کنید. در هر زمان کاربران می‌توانند به تماس بپیوندند و تماس را ترک کنند.

وقتی برنامه را باز می‌کنید‌، لیستی از “اتاق‌ها” و همچنین لیستی از افراد در هر اتاق را مشاهده خواهید کرد. با ضربه زدن روی اتاق می‌توانید به آن بپیوندید. همه آنها برای ورود یا بیرون رفتن شما باز هستند. Clubhouse از کاربران می‌خواهد مکالمات مختلف را پیدا کنند.

شما به عنوان یک مخاطب وارد هر اتاق می‌شوید. اگر می‌خواهید صحبت کنید‌، “دست خود را بالا می‌آورید” و سپس سخنران ها می‌توانند شما را دعوت کنند.

اتاق‌های کلاب‌ها اغلب توسط متخصصان‌، افراد مشهور‌، سرمایه گذاران ، روزنامه نگاران و … میزبانی می‌شوند. شما همچنین می‌توانید یک اتاق را برای خود ایجاد کنید. کلاب هاوس می‌گوید که مجریان خود را نیز استخدام کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که این پلتفرم محلی برای گفتار آزاد و همچنین گفتگوی سالم است.

Clubhouse چه مقدار از داده‌های شما را برای ثبت نام می‌خواهد؟

شما باید شماره تلفن و نام واقعی خود را به Clubhouse بدهید . قبل از اینکه حتی دعوت شوید‌، می‌توانید نام کاربری نهایی خود را برای سرویس ثبت کنید. شخصی که شما را دعوت می‌کند به سادگی به شماره تلفن شما احتیاج دارد. پیوندی از طریق متن دریافت خواهید کرد و به شما می‌گوید از joinclubhouse.com/app بازدید کنید و با آن شماره وارد سیستم شوید.

اگر نمی‌خواهید از ابتدا نمایه ای تنظیم کنید‌، حساب Twitter خود را به Clubhouse لینک دهید. حتی می‌تواند عکس نمایه توییتر موجود شما را نیز جذب کند. همچنین به شما کمک می‌کند تا مخاطبین خود را به هم پیوند دهید تا پیدا کردن افراد برای پیگیری راحت‌تر باشد. پس از ورود به سیستم‌، آدرس ایمیل خود را با این سرویس تأیید کنید تا در صورت بروز مشکل‌، آن را به عنوان روشی برای اتصال مجدد داشته باشید.

این برنامه چه زمانی راه اندازی شد؟

Clubhouse در مارس 2020 (همراه با COVID در ایالات متحده!) راه اندازی شد. بخشی از آن به دلیل انحصار دعوت کردن‌، مانند عضویت در باشگاه واقعی در دنیای واقعی‌، مقوله بزرگی شد.

در آن روزهای اولیه‌، این یک جامعه فوق العاده کوچک بود‌، عمدتا متشکل از سرمایه گذاران خطرپذیر. از این گذشته‌، شرکتی که در پشت کلاب هاوس قرار دارد Alpha Exploration Co. – پس از دو ماه از فعالیت‌، 12 میلیون دلار سرمایه از آندرسن هورویتس دریافت کرد. ارزش آن به سرعت 100 میلیون دلار شد و در آن زمان فقط 1500 کاربر داشت.

در Clubhouse به چه چیزی گوش دهیم؟

وقتی سرانجام دسترسی پیدا کردید‌، برنامه صفحه ای پر از موضوعات گفتگو را برای دنبال کردن ارائه می‌دهد‌، از ورزش گرفته تا فناوری‌، امور جهانی تا سرگرمی و موارد دیگر. در هر یک علاقه خود را پیدا می‌کنید و می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید. هرچه مباحث و افراد بیشتری را دنبال کنید‌، به احتمال زیاد پیشنهاداتی برای اتاقی متناسب با خواسته‌هایتان خواهید گرفت.

گفتگوها در کلاب هوس دائمی‌نیستند؟

مکالمات را در صورت وقوع گزارش ضبط می‌کند‌، اما فقط اگر در صورت لایو بودن در اتاق‌، کسی شکایت ‌کند. اگر کسی در حین گپ هیچ حادثه ای را گزارش نکند‌، کلاب‌هاوس می‌گوید به محض اینکه میزبان بحث را تمام می‌کند ضبط را کنار می‌گذارد. البته کاربران در حال یافتن راه‌های زیادی برای ضبط چت برای اهداف خود هستند.

چند نفر می‌توانند در مکالمه حضور داشته باشند؟

محدودیت فعلی 5000 نفر در هر اتاق clubhouse است.

آیا کلاب هوس چیزی شبیه به پادکست است؟

همه افراد درگیر با تلفن‌های آیفون خود صحبت می‌کنند‌، نه با تنظیمات صوتی فانتزی. آن‌ها یکدیگر را نمی‌بینند‌، بنابراین واقعاً مانند گوش دادن به تماس تلفنی است. هیچ ویرایش حرفه ای‌، جلوه‌های صوتی‌، انتقال و تبلیغات (حداقل نه به طور رسمی) وجود ندارد. گفته می‌شود‌، “سبک” مکالمه انعطاف پذیر است.

یک اتاق ممکن است یک نفره گاه به گاه بین دوستان باشد‌، در حالی که اتاق دیگر یک مصاحبه رسمی‌تر به سبک گفتگو‌، یک بحث گروهی بزرگ‌، یا حتی یک موسیقی است بنابراین خیلی شبیه به پادکست نیست چون مکالمات برای شنوندگان بعدی ضبط یا ذخیره نمی‌شود.

آیا می توان در کلاب هوس درآمد کسب کرد؟

از نظر تئوری می‌توانید‌، زیرا Clubhouse اکنون به آرامی ‌طرح درآمد زایی را برای سازندگان آغاز می‌کند‌، این کار با یک گروه آزمایشی کوچک آغاز می‌شود. آن‌ها در حال کار با آن با شرکت پردازش پرداخت Stripe هستند. در آمد مبتنی بر تبلیغات نیست. کاربران می‌توانند یک پرداخت درون برنامه ای برای سازندگان ارسال کنند و 100٪ پول به آن‌ها اختصاص می‌یابد و هزینه پردازش به Stripe می‌رسد.

چه کسانی از کلاب هاوس استفاده می کنند؟

در حال حاضر‌، کلاب هوس برای افرادی است که دوست دارند صحبت کنند و داشتن مخاطب را از می خواهند. مانند افراد مشهور یا کمین کننده‌هایی که می‌خواهند در کنار مکالمات جالب مشهور شوند. کلاب‌هاوس ممکن است مرهمی ‌باشد که افراد به آن نیاز دارند اما با رشد و تبدیل شدن به برنامه ای بزرگ‌، ممکن است رسانه جدیدی باشد که همه باید مراقب آن باشیم.

همچنین افراد مشهور چون کوین ‌هارت‌، دریک‌، تیفانی هدیش و تعداد انگشت شماری دیگر از آن استفاده می‌کنند. در واقع‌، این برنامه به ویژه در جامعه سرگرمی محبوب شده است. Haddish اولین کسی بود که رکورد 1 میلیون دنبال کننده را در Clubhouse شکست‌.

آیا این قابلیت ها را در جای دیگری می توان دید؟

رقبای Clubhouse خواهند آمد. زیرا‌، مانند هر چیز دیگری در فناوری به اصطلاح وقتی خون در آب جریان دارد‌، کوسه‌های بزرگ به طرف آن شنا می‌کنند. (به یاد می‌آورید که همه می‌خواستند برنامه ای مانند TikTok داشته باشند؟) مارک کوبان از Shark Tank‌، یکی از کاربران اولیه Clubhouse‌، در یکی از آن‌ها به نام Fireside نقش دارد.

توییتر در حال آزمایش Spaces است. مطمئناً فیس بوک وارد عمل خواهد شد. برنامه اینستاگرام از قبل قابلیت پخش زنده گروهی خود به نام اتاق‌های لایو را بهبود بخشیده است تا به بیش از دو کاربر امکان پخش جریانی با هم را بدهد (اما همراه با فیلم). فقط یک برتی در رقبای Clubhouse وجود دارد: آن‌ها روی Android نیز کار می‌کنند.

آیا اشخاص ثالث افزونه‌های Clubhouse دارند؟

بله‌، اما آسان نیست زیرا هیچ رابط برنامه نویسی برنامه ای برای توسعه دهندگان وجود ندارد تا بتوانند چیزهای واقعی را با تجربه Clubhouse گره بزنند. به عنوان مثال‌، Direcon می‌خواهد در زمینه تجزیه و تحلیل برای نمایه‌های این برنامه با پرداخت 50 دلار در ماه به شما کمک کند‌، اما در ابتدا این به معنای قرار گرفتن در معرض اطلاعات کاربر بود.

چند ابزار دیگر مانند تابلوهای صوتی (هر مکالمه از جلوه‌های صوتی سود می‌برد)‌، ضبط کننده مکالمه مبتنی بر تلگرام‌، تابلوهای پرسش و پاسخ مخاطبان‌، کوتاه کننده‌های لینک مخصوص Clubhouse و یک سری برنامه برای افزودن یک حلقه رنگ در آواتار Clubhouse شما وجود دارد که همه نشان می‌دهد برنامه باید به زودی درباره یک API تصمیم بگیرد.

نکات منفی Clubhouse چیست؟

این سرویس قبلاً در رابطه با سخنان تنفرآمیز و سو استفاده دارای برخی مشکلات بوده است‌، بنابراین مجبور شد دستورالعمل‌های تعدیل جامعه را در ماه اکتبر تنظیم کند. این برنامه یک اشتباه مشترک داشت.

اعتقاد بر این است که می‌تواند به کاربران اعتماد کند اما همیشه کاربرانی که از این فضا سوء استفاده کنند وجود دارد بنابراین نیاز به دقت و نظارت بیشتر روی این برنامه وجود دارد. از 8 فوریه 2021 در چین مسدود شده است‌، زیرا کمی ‌آزادی بیان برای دولت در آنجا فراهم می‌کند.

همچنین این سرویس پس از اینکه یک توسعه دهنده شخص ثالث در چین سعی در ایجاد نسخه آندروید از Clubhouse کرد که نیازی به دعوت ندارد‌، در حال حاضر اولین نقض داده را تجربه کرده است. حریم خصوصی نیز می‌تواند یک مشکل باشد.

همانطور که Inc.com گزارش می‌دهد‌، کلاب ‌هاوس بیان نمی‌کند که چه مدت آن ضبط‌های مربوط به شکایت را حفظ می‌کند (“کل تحقیقات کامل است”‌، یا همه کسانی که در این شرکت هستند به آن‌ها دسترسی دارند).

همچنین اطلاعات دیگری راجع به شما نه تنها از طریق آنچه شما به اشتراک می‌گذارید (مخاطبین و رسانه‌های اجتماعی) بلکه از دیگران به اشتراک می‌گذارد (مخاطبین و رسانه‌های اجتماعی آن‌ها). که همیشه با تمام ترفندهای معمول‌، مانند کوکی‌ها‌، شما را ردیابی می‌کند.

لینک منبع:

https://www.pcmag.com/how-to/what-is-clubhouse-app

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×