» آموزشی » ساخت شاسی ریگ ماینینگ
آموزشی

ساخت شاسی ریگ ماینینگ

1400-03-08 740

شاسی ریگ ماینینگ چیست؟

ساخت شاسی ریگ ماینینگ چگونه است؟ در این مقاله طی 8 مرحله نحوه ساخت آن را به شما یاد خواهیم داد با ما همراه باشید.

“ریگ” اساساً یک کامپیوتر شخصی سفارشی است. این سیستم تمام عناصر مشترک کامپیوتر را دارد: CPU‌، مادربرد‌، RAM و فضای ذخیره سازی و کارت‌های گرافیک. این GPU است که در هنگام استخراج ارز رمزنگاری شده این سختی را انجام می‌دهد و نه CPU . شما برای ماینینگ به یک پردازنده گرافیکی کاملاً قدرتمند احتیاج دارید و احتمالاً بیش از یک واحد خریداری خواهید کرد.

در حقیقت‌، شما می‌توانید برای ساخت شاسی ریگ ماینینگ یک یا چند کارت گرافیک با کارایی بالا را تصور کنید. شما باید چندین کارت گرافیک را به یک سیستم واحد متصل کنید‌، به این معنی که برای انجام این کار به مادربرد نیز نیاز دارید. اگر می‌خواهید همه چیز را به حد افراط برسانید‌، بیش از یک واحد منبع تغذیه را نیز لازم خواهید داشت. همچنین برخی موارد خاص دیگر مربوط به استخراج و ماینینگ وجود دارد که برای آماده سازی دستگاه استخراج نیاز دارید.

ملاحظات قبل از ساخت شاسی ریگ ماینینگ

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام ساخت شاسی ریگ ماینینگ به خاطر بسپارید:

ساخت ریگ ارزان نخواهد بود. .شما باید در معادله ماینینگ خود از میزان زیادی برق استفاده کنید. شما در حال ساخت یک رایانه شخصی معمولی نیستید و به نتیجه رساندن همه چیز می‌تواند تبدیل به یک بازی آزمون و خطا شود پس صبور باشید

انواع ریگ ماینینگ

پردازنده: سکوهای ماینینگ از پردازنده‌ها برای “استخراج” داده‌های بلاکچین استفاده می‌کنند.. بیشتر افراد‌، وقتی صحبت از پردازنده ماینینگ می‌کنند‌، به معنای استخراج ارزهای رمزپایه مستقیم از طریق رایانه خود هستند که مزایا و معایب خود را دارد.

پردازنده ماینینگ با گذشت سال‌ها محبوبیت خود را از دست داده اند. دلایل زیادی برای آن وجود دارد‌، با این حال‌، یکی از بزرگترین آ‌ن‌ها قیمت است. استخراج پردازنده ماینینگ بسیار پرهزینه و ناگوار است و باعث می‌شود قبض‌های برق شما سر به فلک ‌بکشد‌، و اگر سیستم خنک کننده مناسب نداشته باشید‌، ممکن است کامپیوتر شما بیش از حد گرم شود.

مزیت اصلی روش ساخت شاسی ریگ ماینینگ پردازنده در دسترس بودن آن است. می‌توانید چند برنامه را در دسک تاپ یا لپ تاپ خود بارگیری کنید (اگرچه استفاده از لپ تاپ برای استخراج رمزنگاری‌ها توصیه نشده است) و استخراج را از همان لحظه شروع کنید. افرادی که مایل به سرمایه گذاری زیاد (یا هرگونه پول) نیستند از این روش می‌کنند زیرا این کار به تلاش زیادی نیاز ندارد.

مقاله پیشنهادی : بهترین مادربرد برای ماینینگ

 • پردازنده گرافیکی:

سکوهای استخراج ارز رمزنگاری شده GPU مورد علاقه افرادی است که به چگونگی ساخت ریگ ماینینگ علاقه دارند. آن‌ها قطعاً در بین محبوب‌ترین روش‌های رمزنگاری وجود دارند و هر کسی از یک ماینر تا شرکت‌های بزرگ‌ دارای یک مزرعه استخراج کامل‌، تمایل به استفاده از دکل‌های GPU دارند. سکوهای استخراج GPU از GPU‌های کارت گرافیک برای استخراج اطلاعات از بلاکچین استفاده می‌کنند.

آن‌ها می‌توانند شاسی‌های اختصاصی یا ساده باشند. شاسی ریگ ماینینگ اختصاصی GPU برای هدف استخراج ارزهای رمزپایه ساخته شده است، در حالی که شاسی‌های ساده دستگاه‌هایی هستند که برای اهداف دیگر نیز استفاده می‌شوند و استخراج رمزنگاری را در کنار آن انجام می‌دهند. مردم به دلیل سودمندی آن دکل‌های استخراج GPU را دوست دارند.

طبیعتاً برای دستیابی به بهترین نتیجه‌، باید از حداکثر GPU‌های موجود استفاده کنید‌، اما حتی با ساده‌ترین دکل‌ها نیز نتیجه قابل مشاهده خواهد بود. شاسی ریگ ماینینگ GPU دارای چند نکته منفی است‌، با این حال‌، شخصی که به دنبال ساخت یک دکل استخراج است باید از آنها آگاه باشد. بزرگترین نقطه ضعف قیمت آن است. کارت‌های گرافیک بسیار گران هستند، بنابراین سرمایه‌گذاری اولیه‌ای که ممکن است انجام دهید تا حدودی زیاد است. آن‌ها همچنین به تعمیر و نگهداری، خنک کننده زیاد‌، برق کافی برای تأمین انرژی‌ و مراقبت و غیره نیاز دارند.

 • ASIC :

ASIC‌ها‌، یا مدارهای مجتمع ، دستگاه‌های خاصی هستند که به طور صریح با یک هدف مشخص طراحی شده‌اند. این دستگاه‌ها بهترین سلاح‌های فعلی در استخراج ارز رمزنگاری شده هستند. شخصی که به دنبال ساخت شاسی ریگ ماینینگ است‌، باید بداند که اگرچه اصطلاحاً شاسی نیست‌، ASIC قطعاتی از ماشین آلات اختصاصی است که می‌توانید خریداری و راه اندازی کنید تا بتواند برای شما رمزنگاری و ماینینگ کند. آن‌ها بسیار محبوب هستند‌، که به نوبه خود باعث می‌شود که بسیار کمیاب شوند. اگر تنها هدف شما کسب درآمد از طریق ارزهای رمزپایه است‌، پس ASIC یک انتخاب عالی است.

این سه نوع متداول‌ترین شاسی ریگ‌های ماینینگ هستند. از بین این سه نوع محبوب‌ترین نوع GPU و سپس ASIC و CPU هستند

محصول پیشنهادی: رم کورسیر مدل DOMINATOR PLATINUM RGB 32GB (16GBx2) 5200MHz CL40

نحوه ساخت شاسی ریگ ماینینگ

بعد از اینکه همه اجزای مورد نیاز را با موفقیت جمع کردید‌، باید مونتاژ شاسی را شروع کنید. در ابتدا ممکن است یک کار دلهره آور به نظر برسد‌، اما اگر یک دستورالعمل دقیق را دنبال کنید‌، آسان است.

مرحله 1) پیوستن مادربرد

مادربرد GPU +  شما باید خارج از کیس ماینینگ قرار گیرد. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند جعبه بسته بندی را با کف یا یک کیسه ضد استاتیک در زیر آن قرار دهید. قبل از رفتن به مرحله بعدی‌، اطمینان حاصل کنید که اهرم نگهدارنده سوکت پردازنده آزاد شده است.

مرحله 2) اتصال پردازنده

شما باید پردازنده خود را به مادربرد وصل کنید. پردازنده مرکزی خود را در سوکت مادربرد قرار دهید. هنگام برداشتن مراقب باشید زیرا مقداری خمیر حرارتی به فن CPU چسبیده است. هم روی سوکت مادربرد و هم در کنار پردازنده یک علامت بگذارید.

هنگام اتصال آن‌ها باید این علامت‌ها در همان سمت انجام شود‌، در غیر این صورت پردازنده در سوکت قرار نمی‌گیرد. با این حال‌، هنگام قرار دادن پردازنده در سوکت مادربرد‌، باید بیشتر مراقب پین‌های پردازنده باشید. آنها می‌توانند به راحتی خم شوند‌، که به کل پردازنده آسیب می‌رساند.

قبل از اتصال پردازنده‌ برای ساخت شاسی ریگ ماینینگ، باید خمیر حرارتی را بگیرید و آن را روی سطح هیت سینک بگذارید. کابل برق مخزن حرارتی باید به پایه‌هایی با عنوان CPU_FAN1 متصل شود. اگر به راحتی مادربرد خود را پیدا نکردید‌، باید کتابچه راهنمای مادربرد خود را در آن پیدا کنید.

محصول پیشنهادی: پردازنده بدون باکس اینتل Core i7 11700K Rocket Lake

مرحله 3) نصب RAM

مرحله بعدی نصب RAM یا حافظه سیستم است. وارد کردن ماژول RAM در سوکت RAM مادربرد کاملاً ساده است. پس از باز کردن براکت‌های جانبی شکاف مادربرد‌، با دقت شروع به فشار دادن ماژول به سوکت RAM کنید.

در این مرحله باید بسیار مراقب باشید زیرا RAM فقط از یک طریق می‌تواند در سوکت قفل شود. بعضی اوقات برای قرار دادن RAM در شکاف صحیح به فشار بیشتری احتیاج دارید اما مراقب باشید که به آن آسیب نرساند. براکت‌های جانبی به گونه ای طراحی شده اند که وقتی RAM به درستی نصب شده باشد‌، به طور خودکار قفل می‌شود.

مرحله 4) اصلاح مادربرد به فریم

بسته به کیس ماینینگ یا هر چیزی که به عنوان جایگزین استفاده می‌کنید‌، باید مادربرد را با دقت روی کیس قرار دهید. هنگام دست زدن به مادربرد باید بیشتر مراقب باشید زیرا نمی‌خواهید قسمت پایین آن را بخراشید. در صورت داشتن یک شاسی ریگ ماینینگ با یک قاب فلزی‌، مادربرد فقط باید با قاب در نقطه ای که سوراخ پیچ وجود دارد برخورد کند. پیچ‌ها را محکم بچسبانید تا مادربرد را محکم وصل کنید.

مرحله 5) اتصال واحد منبع تغذیه

واحد منبع تغذیه شما باید در نزدیکی مادربرد قرار گیرد. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی را در ریگ ماینینگ دارید تا PSU را در آن قرار دهید. اتصال برق 24 پین موجود در مادربردها را جستجو کنید. آن‌ها به طور معمول یک کانکتور 24 پین دارند.

آنها باید محکم به مادربرد متصل شوند‌، در غیر این صورت شاسی ریگ بوت نمی‌شود. اتصال برق 8 پین پردازنده باید به مادربردی که نزدیکترین پردازنده است‌، متصل شود. همیشه باید مراقب باشید که‌هادی برق PCI-e 6 + 2 و کانکتور CPU با هم مخلوط نشوند زیرا هر دو کانکتور 8 پین هستند. کابل‌های CPU در مقایسه با کابل PCI-e ضخیم تر هستند.

مرحله 6) اتصال رایزرهای USB

رایزر x16 USB باید با PCI-e x1 مونتاژ شود که اتصال کوتاهتر PCI-e x1 است. این باید به مادربرد متصل شود. برای تأمین برق رایزرها‌، به اتصال برق نیاز دارید. این به مدل رایزر شما بستگی دارد زیرا برای اتصال آن ممکن است به یک اتصال دهنده شش پین PCI-e‌، یک کابل SATA یا یک اتصال Molex نیاز داشته باشید.

هنگام اتصال تمام کابل‌های برق متناظر به هریک از رایزرهای USB‌، مراقب باشید. برای هر کابل PSU حداکثر از 2 اتصال Molex یا SATA استفاده کنید. 3 یا 4 اتصال برق را به 3 یا 4 رایزر وصل نکنید زیرا باعث آسیب دیدن آنها می‌شود.

مرحله 7) پیوستن GPU‌ها

کارت‌های گرافیک باید با استفاده از USB riser محکم روی قاب قرار بگیرند. اتصال دهنده‌های برق PCI-e 6 + 2 را به GPU خود متصل کنید. بعداً باید تمام این اتصالات را به 5 پردازنده گرافیکی باقیمانده وصل کنید.

محصول پیشنهادی: کارت گرافیک ایسوس GeForce GT 730 SL 2G D5 BRK

مرحله 8) مراحل نهایی

در آخر‌، قبل از اتمام ساخت شاسی ریگ ماینینگ باید مطمئن شوید که کابل‌ها به درستی وصل شده اند. کارت گرافیک که به اسلات اصلی PCI-E متصل است باید به مانیتور شما متصل شود. پس از اتصال ماوس و صفحه کلید‌، آن را روشن کنید. این کار را با اتصال کلید برق به پایه‌های تغذیه مادربرد انجام دهید. اگر بوت شود‌، این نشانه خوبی است که شاسی کار می‌کند. وقتی همه چیز به درستی نصب شده باشد‌، پیام BIOS را در صفحه خود مشاهده خواهید کرد.

مقاله پیشنهادی : استخراج بیت کوین با کارت گرافیک

شروع کار شاسی ماینینگ ارز رمزنگاری شده

اکنون که همه قطعات به آن متصل شده اند‌، زمان روشن کردن و پیکربندی ماینینگ بیت‌کوین فرا رسیده است. اولین کاری که باید انجام دهید پیکربندی تنظیمات BIOS است.

مرحله 1) پیکربندی BIOS برای ماینینگ:

برای تنظیم شاسی ریگ ماینینگ باید بدانید که هر مدل مادربرد ظاهر BIOS متفاوتی خواهد داشت. با فشار دادن F2 یا DELETE امکان دسترسی به BI فراهم می‌شود

راه اندازی سیستم عامل: پس از ورود به تنظیمات BIOS‌، F7 را فشار دهید تا وارد حالت پیشرفته شوید. در برگه Advanced‌، تنظیمات را به تنظیمات زیر تغییر دهید:

 • به پیکربندی System Agent (SA) و سپس پیکربندی DMI / OPI بروید و DMI Max Link Link Speed ​​را روی Gen1 تنظیم کنید.
 • به پیکربندی System Agent (SA) رفته و PEG Port Configuration را وارد کنید. همه PCIEX16_x را به: Gen1 تغییر دهید.
 • به پیکربندی ذخیره سازی PCH بروید و تنظیمات را برای همه دستگاه‌های SATA که SSD ندارند به “غیرفعال” تغییر دهید.
 • به پیکربندی PCH و سپس به پیکربندی PCI Express بروید. سرعت PCIe را به Gen1 تغییر دهید.
 • به پیکربندی دستگاههای روی دستگاه بروید. تنظیمات کنترل کننده صوتی HD را به “غیرفعال” تغییر دهید.
 • به تنظیمات پیکربندی APM بروید و گزینه Restore AC Power Loss را روی Power On تنظیم کنید. (این مرحله اختیاری است)

بعد‌، به تنظیمات BIOS Boot بروید و تغییرات زیر را انجام دهید:

 • راه اندازی سریع: غیرفعال
 • بالاتر از رمزگشایی 4G فعال

پس از اتمام این مراحل‌، USB قابل حمل USB Windows bootable خود را به مادربرد وصل کنید.

محصول پیشنهادی: مادربرد ایسوس PRIME B660 PLUS D4

مرحله 2) نصب ویندوز 10:

پس از روشن شدن پردازنده‌، صفحه نمایش داده می‌شود (کپی کردن پرونده‌ها … آماده شدن پرونده‌ها).

شما باید مکان‌، تبلیغات مربوطه‌، تشخیص گفتار‌، و سایر تجربیات متناسب را خاموش کنید. پس از آن‌، سیستم پس از اتمام همه کارها به طور خودکار راه اندازی مجدد می‌شود. وارد ویندوز 10 شوید و Device Manager را باز کنید.

باید NVIDIA GeForce GTX 1070 و Intel Onboard Graphics را مشاهده کنید. به روزرسانی‌های موعد مقرر را نصب کنید.

مرحله 3) نصب درایور Nvidia:

در این مرحله از ساخت شاسی ریگ ماینینگ ویندوز به طور خودکار درایور را برای GTX 1070 شناسایی می‌کند. اما همیشه ترجیح این است که که جدیدترین درایورها را از وب سایت انویدیا بارگیری کنید. پس از بارگیری فایل مربوطه‌، بر روی نصب کلیک راست کرده و اجرا کنید. نصب سفارشی را انتخاب کرده و همه موارد را به غیر از درایور گرافیک بردارید. پس از اتمام مراحل از شما خواسته می‌شود مجدداً راه اندازی کنید.

مرحله 4) تنظیم ویندوز 10:

گزینه System را در گوشه پایین سمت چپ انتخاب کنید. در گزینه اعلان و اقدامات همه موارد را خاموش کنید. تنظیمات خواب را به “هرگز” تغییر دهید. روی دکمه تنظیمات در بخش عملکرد کلیک کنید و روی “تنظیم برای بهترین عملکرد” ​​کلیک کنید. علامت مدیریت خودکار اندازه فایل صفحه بندی را بردارید و هر دو اندازه اولیه و حداکثر اندازه را روی 16384 مگابایت تنظیم کنید.

بعد از اتمام این کار‌، همه پنجره‌ها را ببندید تا به صفحه “درباره” برسید. شما می‌توانید در قسمت به روزرسانی و امنیتی تغییراتی ایجاد کنید. روشن کردن به روزرسانی ویندوز‌، به روزرسانی مکرر را در رایانه شما فراهم می‌کند. اما همچنین می‌تواند کل فرآیند استخراج را هنگام انجام به روزرسانی متوقف کند. حال ساخت شاسی ریگ ماینینگ به پایان رسیده و می‌توانید از آن برای ماینینگ رمز ارزها استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی : بهترین دستگاه ماینر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×