» آموزشی » مشکلات زیرنویس kmplayer بدانید
آموزشی

مشکلات زیرنویس kmplayer بدانید

1401-05-31 3,241

KMPlayer یک پخش کننده چند رسانه‌ای رایگان است که دارای یک رابط کاربر پسند و تنظیمات ترجیحی بسیار قابل تنظیم است و اولین بار در سال 2002 در کره منتشر شد. مزیت اصلی آن این است که بر خلاف بسیاری از پخش کننده‌های چند رسانه‌ای معروف دیگر مانند VLC، KMPlayer از فرمت‌های مختلفی از جمله 3D، 4K، UHD پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، طیف گسترده‌ای از قابلیت‌های پخش کننده رسانه، توانایی پخش ویدیوها در بیش از یک فایل یا نوع ویدیو، در یک زمان است. kmplayer به دلیل پشتیبانی خود از ویدیوهای سه بعدی و نمایش تا 4K، در بین پخش کننده‌های رسانه‌ای اصلی ویندوز قوی است. KMPlayer همچنین به کاربران خود اجازه می‌دهد تا زیرنویس kmplayer را به صورت آنلاین بارگیری کنند و آن را با پخش ویدیو با پخش کننده مشاهده کنند، اما اغلب یا گاهی اوقات، زیرنویس دانلود شده است.

این نرم‌افزار یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین برنامه‌های پخش فیلم که در آن قابلیت گذاشتن زیرنویس و تغییر فونت و سایز نوشته‌ها وجود دارد است. ممکن است زیرنویس kmplayer دانلود شده، با ویدیویی که قصد دارید تماشا کنید همگام سازی نمی‌شود و برخی مشکلات به وجود می‌آید. صدا ممکن است سریعتر از زیرنویس یا زیرنویس سریعتر از صدا باشد. این نرم‌افزار راهی برای حل این مشکل زیرنویس kmplayer دارد، در واقع با استفاده از کلیدهای میانبر صفحه کلید. اما ابتدا بیاموزیم که چگونه زیرنویس را در  KMPlayer  بارگذاری کنیم تا بتوانیم زیرنویس را به خوبی همگام سازی کنیم.

تنظیم زیرنویس kmplayer و بارگذاری آن

برای راه‌اندازی تنظیمات زیرنویس kmplayer  مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. اول از همه، KMPlayer را راه‌اندازی کنید.
 2. روی پنجره KMPlayer کلیک راست کنید، روی Subtitles کلیک کنید و سپس روی Load Subtitle کلیک کنید یا Alt + O را روی صفحه کلید خود فشار دهید.
 3. پنجره‌ای باز می‌شود، به محلی که زیرنویس دانلود شده در آن نگهداری شده است یا فایل زیرنویس kmplayer در آن قرار دارد بروید و با کلیک بر روی Open آن را انتخاب کنید تا بارگیری شود.

همگام سازی زیرنویس‌ها با استفاده از نوار منو در KMPlayer

حالا می‌خواهیم یک روش برای درست کردن زیرنویسkmplayer به شما ارائه دهیم که همگام سازی زیرنویس‌ها با استفاده از نوار منو در KMPlayer است. اگر به دنبال امتحان کردن این روش هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید:

 1. در گوشه سمت چپ پایین KMPlayer، Control Box On/Off  محلی که فلش قرمز به سمت آن است را مشاهده خواهید کرد، روی آن کلیک کنید یا می‌توانید Alt + G را روی صفحه کلید خود فشار دهید.
 2. پنجره‌ای با نوار منو باز می‌شود: کنترل‌های ویدیویی، کنترل‌های صوتی، کنترل‌های پخش، کنترل‌های زیرنویس، متفرقه. کنترل‌ها و ترجیحات (F2).
 3. روی گزینه چهارم در نوار منو کلیک کنید، کنترل‌های زیرنویس که علامت A دارد.
 4. برای همگام ‌سازی زیرنویس kmplayer، می‌توانید با فشار دادن Sync 0.5 ثانیه زیرنویس را آهسته‌تر، با فشار دادن Sync+0.5 ثانیه سریع‌تر کنید و با فشار دادن دکمه همگام‌ سازی مجدد، آن را در زمان‌بندی پیش‌فرض خود بگذارید.

همگام سازی زیرنویس‌ها با استفاده از میانبرهای صفحه کلید در KMPlayer

روش دیگر راه‌اندازی تنظیمات kmplayer که می‌خواهیم آموزش دهیم همگام سازی زیرنویس‌ها با استفاده از میانبرهای صفحه کلید در KMPlayer است:

 1.  ] برای سریع‌تر کردن آن (زیر دکمه بک اسپیس روی صفحه‌کلید): وقتی زیرنویس کندتر از صدا است (۰٫۵ ثانیه) از این دکمه استفاده می‌شود.
 2. [ برای کندتر کردن آن (زیر دکمه بک اسپیس روی صفحه کلید): زمانی که زیرنویس سریعتر از صدا (0.5 ثانیه) باشد، باید از آن استفاده کرد.
 3. Shift + ]: برای سریعتر کردن آن: زمانی که زیرنویس کندتر از صدا باشد (5 ثانیه) باید از آن استفاده شود.
 4. Shift + [: زمانی که زیرنویس سریعتر از صدا (5 ثانیه) باشد، باید از آن استفاده شود.
 5. Alt + Y: برای همگام سازی مجدد زیرنویس (یعنی ترک کردن یا برگرداندن آن به تنظیمات و زمان بندی پیش فرض خود).

برای جلوگیری از دانلود مطمئن شوید که فایل زیرنویس را با همان نام فایل خود، با همان نوع صوتی و همان کیفیت (مانند 480p، 720p، 1080p، 2K، k4 دانلود کرده و  بدون داشتن مشکل زیرنویس kmplayer مشغول به تماشای ویدیو یا فیلم خود شوید.

نحوه حل کردن مشکل زبان زیرنویس kmplayer

برای تغییر زبان در KMPlayer، تنها کافی است آن را باز کرده و روی KMPlayer در گوشه سمت چپ بالای منو کلیک راست کنید. به زبان پایین بروید و یکی را انتخاب کنید. پس از این، تغییر آنی خواهد بود.

تغییر فونت زیرنویس kmplayer چگونه است؟

KMPlayer یک رابط کاربری ساده و در عین حال بسیار قابل تنظیم ارائه می‌دهد و برای دانلود به چندین زبان در دسترس است. برای اکثر کاربران، استفاده از زیرنویس به یک عادت تبدیل شده است، حتی اگر ویدیوها به زبان مادری آن‌ها باشد. بنابراین، مهم است که یک پخش کننده ویدیو از زیرنویس قوی پشتیبانی کند و KMPlayer شما را در این زمینه ناامید نمی‌کند. شما به راحتی می‌توانید سبک فونت زیرنویس‌ها را در KMPlayer تغییر دهید. برای انجام این کار، روی جعبه کنترل کلیک کنید یا از ترکیب کلید میانبر ALT + G استفاده کنید. اکنون، روی نماد تنظیمات کلیک کنید تا پنجره KMPlayer Preferences باز شود. برای تغییر فونت به دلخواه به Subtitles Processing –> Font Style بروید.

شما حتی می‌توانید سبک، اندازه، فاصله، پس زمینه، طرح کلی، سایه و بسیاری از تنظیمات فونت دیگر را تغییر دهید. منوی تنظیمات تراز به شما امکان می‌دهد پیکربندی تراز پیش‌فرض متن زیرنویس را تغییر دهید، از جمله قرار دادن در بالا، وسط یا پایین، به صورت عمودی، تنظیم خودکار اندازه فونت در قاب ویدیو، اضافه کردن شکسته‌های خط به اجبار وقتی زیرنویس‌ها در یک خط هستند، و بیشتر. همچنین می‌توانید KMPlayer را طوری تنظیم کنید که به‌طور پیش‌فرض زیرنویس‌ها را در یک پوشه خاص با وارد کردن مسیر پیش‌فرض جستجو کند. برای این کار به منوی Folder Setup بروید تا مسیر پیش فرض را اضافه کنید. گزینه‌های دیگر عبارتند از قرار دادن جلوه محو شدن هر بار که زیرنویس‌ها بارگذاری می‌شوند، تنظیم شفافیت و استفاده از anti-aliasing برای زیبایی بهتر.

آیا استفاده از زیرنویس kmplayer ایمن است؟

می‌تواند برای برخی کاربران کم‌حوصله آزار دهنده باشد. برای اطمینان از دانلود نرم افزار ایمن، مراحل زیر را دنبال کنید:

اگر از کامپیوتر شخصی ویندوزی استفاده می‌کنید، بررسی کنید که آیا مقصد فایل .exe دانلود شده C:\Program Files\the kmplayer\kmplayer.exe است. ناشر باید KMP Media باشد. معمولاً 79.21 مگابایت فضای ذخیره سازی در ویندوز و 85 در macOS را اشغال می‌کند.

چگونه KMPlayer را به تنظیمات پیش فرض بازنشانی کنیم؟

توصیه می‌شود KMPlayer را با تنظیمات پیش فرض شروع کنید. هنگامی که KMPlayer به تنظیمات پیش فرض بازنشانی شد، تمام تنظیمات قبلی از بین خواهند رفت مگر اینکه پیکربندی ذخیره شده باشد.

 1. برای بازنشانی به تنظیمات پیش فرض، KMPlayer را باز کنید و برای دسترسی به منوی تنظیمات، F2 را فشار دهید.
 2. در پایین صفحه سمت چپ، روی دکمه Reset Current Preset کلیک کنید و به سوال در پنجره پاپ آپ بله پاسخ دهید.

جمع‌بندی

گفتیم که KMPlayer KMPlayer (K-Multimedia Player) یکی از مشهورترین پخش کننده‌های رسانه‌ای است که به دلیل پشتیبانی از لیست طولانی کدک های پیشرفته چندرسانه‌ای، طیف وسیعی از فرمت‌های ویدئویی و صوتی و مجموعه‌ای جامع از سفارشی سازی‌ها است. و شاید به همین دلیل است که اکثر فیلم‌بازان کهنه‌کار وقتی صحبت از ارائه ویدیوهای با کیفیت بالا و اعمال افکت‌های متعدد برای افزایش کیفیت پخش ویدیو می‌شود، بیشتر از KMPlayer نگاه نمی‌کنند.

اگر کاربر مبتدی KM Player هستید و اغلب فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی را با زیرنویس‌های خارجی (نه با کد سخت) تماشا می‌کنید، ممکن است اغلب بخواهید تنظیمات زیرنویس را سفارشی کنید تا زیرنویس‌های بسته روی صفحه را به درستی تنظیم کنید امروز، در مورد تنظیمات زیرنویس KMPlayer و نحوه تنظیم صحیح آن‌ها با پخش ویدیو بحث کردیم. اگر آن را از یک منبع قابل اعتماد دانلود کنید بدون ویروس و ایمن است ، مانند CCM.net یا وب سایت رسمی. حالا با توجه به این مطالب می‌توانید به راحتی از زیرنویس kmplayer فیلم خود را تماشا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×