» آموزشی » آموزش وصل كردن موس و كيبورد به گوشی
آموزشی

آموزش وصل كردن موس و كيبورد به گوشی

1400-09-29 7,556

وصل کردن کیبورد به گوشی ، یکی از کارهایی است که برای اموری مثل گیم، تایپ مطلب طولانی، حساب و کتاب با موبایل و … به کار بیاید. اما این وصل کردن گاهی خیلی ساده نخواهد بود و ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد. در این مقاله، اموزش وصل کردن کیبورد به گوشی به طور واضح بیان شده است که پیشنهاد می‌کنیم تا پایان، همراه ما باشید.

اموزش وصل کردن کیبورد به گوشی

 تایپ صفحه لمسی می‌تواند برای بسیاری افراد سرگرم کننده باشد اما صفحه کلید گوشی‌های هوشمند نسبت به کیبوردهای فیزیکی از محدودیت بیشتری برخوردار هستند. بسیاری از کاربران با وجود پیشرفت تکنولوژی و استفاده از صفحه کلید لمسی گوشی، هنوز هم ترکیب ماوس و کیبورد فیزیکی را ترجیح می‌دهند. خبر خوب این است که در آموزش اتصال کیبورد به گوشی که در ادامه مقاله برای شما قرار دادیم، دیگر می‌توانید از به راحتی و با طی کردن چند مرحله ساده به بهترین شکل از گوشی هوشمند خود لذت ببرید.

ویژگی های کیبورد مناسب تایپ ، شما را در جهت خرید کیبورد مناسب تایپ ، راهنمایی می‌کند

چگونه موس و كيبورد را به گوشی وصل کنیم ؟

بسیاری از کاربران استفاده از کیبورد و ماوس فیزیکی را برای گوشی بیهوده می‌دانند. همچنین برخی تصور می‌کنند که این کار نشدنی است و این ابزار فیزیکی با دستگاه‌های هوشمند بسیار ناسازگارند و مشکلات زیادی را به وجود می‌آورند. اما باید بگوییم وصل کردن کیبورد به گوشی در کنار اتصال ماوس فیزیکی شما را در انجام کارهای روزانه به شدت جلو انداخته و بسیار راحت‌تر می‌توانید از گوشی هوشمند خود استفاده کنید.

بنابراین قبل از اینکه به اموزش وصل کردن کیبورد به گوشی بپردازیم ، به چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای وصل شدن کیبورد و ماوس به گوشی اشاره کردیم:

 • صفحه کلید بزرگ‌تر باقابلیت‌های بیشتر
 • افزایش در سرعت و دقت تایپ
 • افزایش در سرعت استفاده و عملکرد
 • بزرگ‌تر بودن صفحه کلید از تایپ اشتباه لغات جلوگیری می‌کند
 • کنترل بهتر در بازی‌های آنلاین مانند پابجی و کالاف
 • افزایش دقت در طراحی‌های بصری با استفاده از گوشی
 • ماوس سطحی از کنترل را در اختیار شما قرار می‌دهد که تاچ پدها هنوز به آن دست نیافته‌اند
آموزش وصل کیبورد به گوشی

اگر نمیدانید کیبورد مکانیکی چیست، یا انواع کیبوردها را نمیشناسید، مطلب انواع کیبورد گیمینگ، بی سیم و مکانیکی را ببینید.

آموزش وصل کردن موس و کیبورد به گوشی برای کالاف و پابجی

بسیاری از کاربران گوشی، چه با سیستم اندروید چه با سیستم IOS، گیمرهای حرفه‌ای بازی کالاف و پابجی هستند. اما کوچک بودن صفحه نمایش گوشی برای کنترل بازی مشکلات زیادی را برای گیمرها به وجود آورده است. همچنین تهیه دسته کنترل بازی برای گوشی که تأخیر نداشته و از کیفیت بالایی برخوردار باشد بسیار سخت است.

یکی از کاربردهای وصل کردن کیبورد به گوشی ، راحتی در بازی‌های آنلاین و رقابتی است؛ بنابراین در این مطلب برای شما اموزش وصل کردن موس و کیبورد به گوشی برای پابجی و کالاف را قرار دادیم تا بتوانید راحت‌تر از همیشه، بدون هیچ گونه مشکلی، بتوانید از گوشی خود برای اجرا این بازی‌های هیجان‌انگیز استفاده کنید.

آموزش وصل کیبورد به گوشی

اموزش وصل کردن کیبورد به گوشی اندرویدی

برای وصل کردن کیبورد به گوشی 2 راه وجود دارد :

وصل کردن کیبورد به گوشی با استفاده از کیبورد USB

می‌توانید یک صفحه کلید USB را از طریق آداپتور USB OTG (On-The-Go) به دستگاه Android متصل کنید، مشروط بر اینکه دستگاه شما از USB OTG پشتیبانی کند. اگر گوشی اندرویدی شما ورژن سال 2017 به بالا باشد، به احتمال زیاد از USB OTG پشتیبانی می‌کند.

با این حال، اگر مطمئن نیستید، می‌توانید آن را با برنامه Easy OTG Checker  چک کنید. این برنامه به طور خودکار API سخت افزار و نرم افزار USB OTG مورد نیاز را شناسایی می‌کند.

برای اتصال کیبورد به گوشی سامسونگ و دیگر گوشی‌های اندرویدی مراحل زیر را طی کنید:

 1. صفحه کلید را به کانکتور USB و گوشی خود را به کانکتور میکرو USB وصل کنید.
 2. صفحه کلید به طور خودکار همان‌طور که به ویندوز متصل می‌شود، به گوشی شما نیز وصل می‌شود.
 3. برنامه‌ای را باز کنید و شروع به تایپ کردن روی صفحه کلید کنید تا از درستی اتصال اطمینان حاصل کنید.
 4. پس از اتصال موفقیت‌آمیز، می‌توانید از تمامی کلیدها مانند Page Up و Page Down و کلیدهای میان‌بر مانند Ctrl+A استفاده کنید.

تفاوت کیبورد مکانیکی با معمولی را در این بلاگ بخوانید

وصل کردن کیبورد به گوشی با استفاده از کیبورد بلوتوثی

یک صفحه کلید بلوتوثی همچنین می‌تواند به گوشی اندرویدی شما متصل شود که از روش قبلی راحت‌تر می‌باشد. در ادامه نحوه اتصال کیبورد به گوشی اندروید آمده است:

 1. بلوتوث را در هر دو دستگاه روشن کنید.
 2. از لیست دستگاه‌های بلوتوث نزدیک، کیبورد را انتخاب کنید. در صورت درخواست، یک کد پین باید ارائه دهید که معمولاً “0000” است. بعد از وارد کردن کد صفحه کلید متصل می‌شود و می‌توانید شروع به تایپ کنید.

اموزش وصل کردن کیبورد به گوشی آیفون

کیفیت و کارایی صفحه کلیدهای بلوتوثی روزبه‌روز بهتر می‌شوند. برخی از صفحه کلیدهای بلوتوث به طور ویژه برای آیفون و یا آیپد طراحی شده‌اند. هر چند می‌توانید از هر صفحه کلید بلوتوثی که دوست دارید استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مرحله به مرحله آموزش اتصال کیبورد به گوشی ایفون را طی کنید:

برای وصل کردن کیبورد به گوشی آیفون و یا آیپد، ابتدا باید تنظیمات بلوتوث را انجام دهید.

 1. اگر صفحه کلید بلوتوث از قبل روشن نشده است، آن را روشن کنید. در غیر این صورت، آن را خاموش و سپس روشن کنید تا قابل شناسایی باشد. (برخی صفحه کلیدها ممکن است روش‌های دیگری برای قرار دادن آنها در حالت جفت شدن (Pair) داشته باشند برای همین قبل از استفاده دفترچه راهنما را مطالعه کنید).
 2. Setting را درگوشی آیفون  یا آیپد خود اجرا کنید.
 3. بر روی Bluetooth کلیک کنید.
 4. مطمئن شوید که بلوتوث روی روشن تنظیم شده است، سپس اجازه دهید دستگاه‌ها را جستجو کند.
 5. برای جفت شدن، وقتی نام صفحه کلید بلوتوثی شما ظاهر شد، روی آن کلیک کنید.
 6. بسته به مدل صفحه کلید، ممکن است لازم باشد یک کد مجوز وارد کنید. در صورت نیاز کد را وارد کنید و برنامه‌ای باز کنید تا اتصال موفق کیبورد اطمینان حاصل کنید.

مقاله پیشنهادی : کیبورد مناسب برای برنامه نویسی و کدنویسی

آموزش وصل کردن موس و کیبورد به گوشی همزمان

در کنار آموزش اتصال کیبورد به گوشی برای شما آموزش اتصال ماوس به گوشی را قرار دادیم تا پکیج کاملی در استفاده از ماوس و کیبورد در اختیار داشته و بتوانید به راحتی مشکل استفاده هم زمان ماوس و کیبورد را برطرف کنید.

برای اتصال ماوس به گوشی بهترین روش استفاده از ماوس بلوتوثی می‌باشد:

 1. ابتدا بلوتوث دستگاه خود روشن کنید.
 2. منوی تنظیمات گوشی خود را باز کنید.
 3. وارد منوی بلوتوث شوید.
 4. بر روی Scan for devices کلیک کنید تا مدل ماوس را در این منو ببینید.
 5. دستگاه را با ماوس جفت (Pair) کنید و از اتصال موفق ماوس اطمینان حاصل کنید.

حالا می‌توانید به راحتی از ماوس بلوتوثی خود در کنار کیبورد برای گوشی استفاده کنید.

محصول پیشنهادی: کیبورد گیمینگ تسکو GK-8126 RGB

مشکلات تغییر زبان در وصل کردن کیبورد به گوشی

برای تکمیل آموزش اتصال کیبورد به گوشی ، رفع مشکلات تغییر زبان در گوشی با سیستم عامل اندروید نیاز است. همان‌طور که می‌دانید این سیستم عمال به صورت پیش‌فرض در زبان کیبورد از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند؛ بنابراین لازم است که به صورت دستی زبان فارسی را به کیبورد اندروید اضافه کنید. برای این کار ابتدا لازم است یک برنامه فارسی ساز برای کیبورد اکسترنال بر روی گوشی خود نصب کنید. سپس مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد منوی تنظیمات دستگاه خود شوید.
 • روی General Management کلیک کنید.
 • روی Language and input کلیک کنید.
 • وارد گزینه Physical Keyboard شوید.
 • در این بخش بسته به نوع کیبورد می‌توانید طرح بندی صفحه کلید مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس زبان فارسی و انگلیسی را به آن اضافه کنید.

برای سوئیچ کردن بین زبان انگلیسی و فارسی می‌توانید از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Space استفاده کنید.

کاربرد کلیدهای کیبورد در اتصال کیبورد به گوشی

یکی از موارد جالب در وصل کردن کیبورد به گوشی این است که اندروید در واقع از اکثر کلیدهای “ویژه” روی صفحه کلید پشتیبانی می‌کند. در صورتی که انتظار می‌رود بیشتر این کلیدها درگوشی‌های اندرویدی قابل استفاده نباشند.

به‌عنوان‌مثال، کلیدهای Home، End، Page Up، Page Down و Delete به خوبی کار می‌کنند و این مورد در هنگام تایپ طولانی مانند هنگام یادداشت برداری یا نوشتن مقاله بسیار مفید است. کلید Enter نیز همان‌طور که انتظار می‌رود کار می‌کند و خطوط جدید را درج می‌کند یا فرم‌هایی را مطابق با طراحی متون ایجاد می‌کند.

اما کاربرد جالبی که یکی از کلیدهای کیبورد هنگام اتصال کیبورد به گوشی سامسونگ دارد برای شما بسیار جالب خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید گرفتن اسکرین شات درگوشی‌های اندروید کمی مشکل است به این صورت که ممکن است در هنگام گرفتن اسکرین شات به اشتباه صفحه گوشی خود را قفل کنید که خیلی آزاردهنده است.

کلید Print sc کیبورد با فعال کردن اسکرین شات می‌تواند شمارا در این فرایند یاری کند و مشکل گرفتن اسکرین شات با کلیدهای ترکیبی در اندروید را برای همیشه رفع کند.

کلید Windows (اگر از صفحه کلید ویندوز استفاده می‌کنید) و کلید Command (در صورت استفاده از صفحه کلید اپل) بسته به نسخه اندروید شما عملکرد خاصی را راه اندازی می‌کند. به طور مثال در برخی از گوشی‌های سامسونگ، این دکمه‌ها می‌تواند به آسانی دستیار گوگل را در گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید فعال کند.

محصول پیشهادی : کیبورد گیمینگ ریزر Ornata V2

سخن پایانی

امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله به بهترین شکل اموزش وصل کردن کیبورد به گوشی اندرویدی و آیفون را قرار داده و شما را با راهکارها و کاربردهای وصل کردن کیبورد به گوشی آشنا کرده باشیم. همچنین توانسته باشیم تا مشکلات شما را در این زمینه رفع کرده و تمامی سؤالات شما پاسخ داده باشیم.

استفاده از کیبورد و ماوس برای گوشی تجربه‌ای بسیار کاربردی است که با طی کردن مراحلی که در اختیارتان قرار دادیم می‌توانید بهترین بهره را از کاربرد وصل کردن کیبورد به گوشی ببرید.

سوالات متداول

وارد منوی تنظیمات دستگاه خود شوید.
روی General Management کلیک کنید.
روی Language and input کلیک کنید.
وارد گزینه Physical Keyboard شوید.
در این بخش بسته به نوع کیبورد می‌توانید طرح بندی صفحه کلید مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس زبان فارسی و انگلیسی را به آن اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×