» آموزشی » کاربردهای ساعت هوشمند
آموزشی

کاربردهای ساعت هوشمند

1400-03-24 662

کاربردهای ساعت هوشمند : ساعت هوشمند یک ساعت دیجیتالی است که به غیر از زمان سنجی ، بسیاری از ویژگی‌های دیگر را نیز ارائه می‌دهد. به عنوان مثال می‌توان به ضربان قلب ، پیگیری فعالیت‌ها و ارائه نوتیفیکیشن در طول روز اشاره کرد. مانند یک تلفن هوشمند ، ساعت هوشمند دارای صفحه نمایش لمسی است که به شما امکان می‌دهد با ضربه زدن یا کشیدن انگشت روی صفحه نمایش کارهایی را انجام دهید.

ساعت‌های هوشمند مدرن شامل چندین برنامه ، مشابه برنامه‌های تلفن‌های هوشمند و رایانه‌ها هستند. این برنامه‌ها قابلیت‌های اضافی مانند نمایش اطلاعات آب و هوا ، لیست قیمت سهام و نمایش نقشه‌ها و مسیرها را فراهم می‌کنند. از بیشتر ساعت‌های هوشمند می‌توان برای برقراری تماس تلفنی و ارسال و دریافت پیام نیز استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی : راهنمای خرید ساعت هوشمند

کاربردهای ساعت هوشمند

 • نوتیفیکیشن

تلفن‌های هوشمند اعلان‌ها را نمایش می‌دهند تا از وقایع یا فعالیت‌های مهم مطلع شوید. انواع اعلان‌ها متفاوت است. دستگاه‌های متصل به تلفن هوشمند می‌توانند اعلان‌های تلفن را روی مچ دست شما منعکس کنند . سهولت ارسال پیام از مچ دست بدون برداشتن تلفن از جیب یا کیف بسیار ارزشمند است. این زندگی شما را ساده می‌کند و باعث صرفه جویی در وقت می‌شود.

 • عمر باتری

یک نمایشگر بزرگ و با وضوح بالا اغلب یکی از بزرگترین علت‌های تخلیه عمر باتری موبایل شما است. استفاده از ساعت هوشمند مدت زمان روشن بودن صفحه بزرگ را کاهش می‌دهد و می‌تواند تأثیر زیادی در دوام باتری داشته باشد.

مقاله پیشنهادی : تنظیمات ساعت هوشمند

 • تناسب اندام

برنامه‌های تناسب اندام شاید یکی از بزرگترین کاربردهای ساعت هوشمند باشند. ساعت‌های هوشمند مختلف عملکردهای مختلفی را ارائه می‌دهند. بیشتر آنها خدمات تناسب اندام و سلامتی مانند اجرای برنامه‌های بهداشتی ، مراحل ردیابی ، ردیابی ضربان قلب ، نظارت بر خواب و سایر ویژگی‌های مربوط به حسگر را ارائه می‌دهند.

 • جهت یابی

رفت و آمد در یک شهر ناشناخته هنگام مسافرت با یک ساعت هوشمند بسیار آسان‌تر است. دستورالعمل‌ها به ساعت شما ارسال می‌شوند و به شما می‌گویند چه موقع و کجا بروید. بیشتر ساعت‌های هوشمند دارای GPS برای ردیابی موقعیت مکانی شما یا دریافت هشدارهای خاص مکان هستند.

برای افرادی که در حال حرکت هستند ، ساعت‌های هوشمند می‌توانند بسیار ایده آل باشند. با داشتن یک ساعت هوشمند می‌توان آن را به تلفن هوشمند متصل کرد و سپس از طریق ساعت به همه چیز دسترسی پیدا کرد.

 • موسیقی

اکثر ساعت‌های هوشمند دارای یک ویژگی پخش کننده موسیقی هستند که به شما امکان گوش دادن به موسیقی را از طریق تلفن در جیب شما می‌دهد. به عنوان مثال ، اگر آهنگی از موسیقی پخش شود که به خصوص مورد پسند شما نباشد ، می‌توانید به راحتی “بعدی” را در ساعت هوشمند خود بزنید. همچنین می‌توانید مکث کنید ، میزان صدا را تنظیم کنید یا آهنگ بعدی را تنظیم کنید.

ممکن است بی اهمیت به نظر برسد ، اما  این دستگاه واقعاً گوش دادن به موسیقی را آسان می‌کند. همچنین یک ساعت هوشمند معمولی می‌تواند با هدفون‌های بلوتوث همگام سازی شود. بیشتر ساعت‌های هوشمند جفت شده با تلفن‌های هوشمند می‌توانند پخش رسانه را برای شما مدیریت کنند. به عنوان مثال ، هنگامی که با استفاده از AirPods اپل در آیفون به موسیقی گوش می‌دهید ، می‌توانید از Apple Watch خود برای تغییر میزان صدا و آهنگ استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی : بهترین مچ بند هوشمند

 • پاسخ صوتی به پیام ها

ساعتهای هوشمندی که سیستم عاملهای watchOS یا Wear را اجرا می‌کنند از دیکته صدا پشتیبانی می‌کنند.

 • ساعات خواب و کیفیت خواب

اندازه گیری خواب با مانیتو‌های شتاب سنج ، Gyro و ضربان قلب از دیگر کاربرد ساعت‌های هوشمند است. تولیدکنندگان مختلف از الگوریتم‌های مختلفی برای ردیابی زمان و کیفیت خواب با سطوح مختلف موفقیت استفاده می‌کنند. ساعت‌های هوشمند بهتر می‌توانند بفهمند که چه موقع به خواب رفته و از خواب بیدار شده‌اید. ویژگی Polar Nighly Recharge قادر است در طول شب میزان خواب شما را به شما بدهد و بر اساس آن توصیه‌های آموزشی را به شما ارائه دهد.

 • اندازه گیری ضربان قلب

ساعت‌های هوشمند امروزه اغلب مانیتورهای ضربان قلب هستند که می‌توانند ضربان قلب شما را از مچ اندازه گیری کنند. اندازه گیری ضربان قلب فواید زیادی دارد. به شما امکان می‌دهد ضربان قلب خود را در حین تمرینات ردیابی کنید و به شما امکان می‌دهد در ناحیه‌ای باشید که سطح تناسب اندام شما را افزایش می‌دهد. مزیت دیگر این است که اندازه گیری ضربان قلب متصل به هوش مصنوعی ممکن است بتواند انواع خاصی از ریتم‌های غیر طبیعی قلب را به طور دقیق تشخیص دهد . اندازه گیری ضربان قلب در حال استراحت همچنین نشان دهنده سطح آمادگی جسمانی شما است .

نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام ویژگی است که در برخی از ساعت‌های هوشمند مانند Apple Watch Series 4 در دسترس است. این اندازه گیری دقیق‌تر ضربان قلب را به شما می‌دهد و داده‌های بیشتری را برای تشخیص مشکلات احتمالی مربوط به قلب ارائه می‌دهد.

 • اندازه گیری فشار خون

اندازه گیری فشار خون یک ویژگی کاملا جدید برای ساعت‌های هوشمند است. این ویژگی برای اولین بار در ساعت هوشمند Omron HeartGuide در ژانویه سال 2019 در دسترس قرار گرفت. ساعت هوشمند اندازه گیری فشار خون اسیلوومتری Omron نیز مجوز FDA را دریافت کرد.

 • میزان کالری

 از دیگر کاربردهای ساعت هوشمند اعلام کالری سوخته است و براساس فعالیت شما مانند دویدن ، اندازه گیری‌ها در حین انجام فعالیت‌ها محاسبه می‌شوند.

 • پیدا کردن تلفن و کلید

با استفاده از ” Find Your Phone” در ساعت‌های هوشمند ، می‌توانید در عرض چند ثانیه به سرعت تلفن خود را پیدا کنید. برای استفاده از ساعت هوشمند خود برای یافتن کلید ، تنها چیزی که نیاز دارید این است که یک کلید یاب تخصصی را به کلید خود متصل کنید ، برنامه کلید یاب را در ساعت هوشمند خود نصب کنید و هر زمان که بخواهید کلید خود را پیدا کنید ، روی آن کلیک کنید.

مقاله پیشنهادی : اتصال ساعت هوشمند به گوشی اپل

معایب ساعت‌های هوشمند چیست؟

 • عمر کوتاه باتری

بسیاری از مردم از عمر باتری محدود ساعت‌های هوشمند شکایت دارند. این مسئله اصلی برخی از ساعت‌های هوشمند است که دوام باتری آنها فقط 1-2 روز است. بنابراین حتماً عمر باتری واقعی دستگاه را بررسی کنید و به دنبال چیزی بروید که دارای باتری 6 روز به بالا باشد.

 • اندازه صفحه نمایش

برای برخی از برنامه‌های ساعت هوشمند ، اندازه صفحه نمایش کوچک می‌تواند مسئله ساز باشد. ساعت‌های هوشمند در مقایسه با تلفن‌های هوشمند صفحه نمایش کوچکی دارند. بهتر است به اندازه صفحه نمایش توجه کنید و به آنچه می‌خواهید با دستگاه انجام دهید فکر کنید.

 • قیمت

قیمت جدید ساعت‌های هوشمند تقریباً به اندازه یک گوشی هوشمند گران است.

نتیجه گیری:

مزیتی که ساعت هوشمند برای مردم دارد این است که آنها می‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند. ساعت هوشمند روی مچ دست شما قرار گرفته و با نمایشگر کوچک اما بسیار خواندنی می توانید کارهای زیادی را انجام دهید که یک تلفن هوشمند نیز می تواند انجام دهد.

جدا از انجام کارهایی که تاکنون ذکر شد ، ساعت‌های هوشمند مد روز هستند و می‌توانند ظاهر فرد را بهتر کنند و کلاس و ظرافت را به آن اضافه کنند. آنها اغلب مکمل مناسبی برای لوازم جانبی یا جواهرات هستند. اکثر ساعت‌های هوشمند این امکان را دارند که کاربران بتوانند بند را متناسب با لباس هایشان تغییر دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×