بانی نو
No products in the cart.

چگونه سرعت اینترنت را افزایش دهیم

افزایش سرعت اینترنت

افزایش سرعت اینترنت

در دنیای ارتباطات ما ، همه به دنبال افزایش سرعت اینترنت خود هستند. بنابراین اگر شبکه خانگی شما کند عمل می‌کند ، این مراحل ساده را امتحان کنید. قبل از شروع ، یک تست سرعت اینترنت را انجام دهید.

پس از دریافت نتایج ، آنها را با سرعتی که قرار است از ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) دریافت کنید مقایسه کنید. این را می‌توانید در حساب آنلاین یا صورتحساب اینترنت خود پیدا کنید. به این ترتیب می‌دانید که سرعت شما واقعاً کم عمل می‌کند یا زمان آن رسیده که به یک برنامه سریعتر ارتقا پیدا کنید.

همانطور که با توجه به شرایط کرونا همه ما بیشتر در خانه خود کار می‌کنیم‌، دانستن راه‌های افزایش سرعت اینترنت  یک ضرورت شده است. Wi-Fi آهسته می‌تواند جلسات کاری را قطع کند‌، باعث ایجاد هرج و مرج در MMO‌ها شود و جریان ویدئویی کند.  از ارائه دهندگان خدمات اینترنت سرعت را افزایش داده اند که این امر باعث می‌شود اینترنت پرسرعت تر شود اما از بین بردن سرعت‌های کم سرعت Wi-Fi در اطراف خانه تا حد زیادی به شما بستگی دارد. برای کمک‌، ما چند پیشنهاد در مورد راه‌هایی برای عیب یابی و افزایش سرعت اینترنت ارائه می‌دهیم.

چگونه سرعت اینترنت فعلی خود را بررسی کنیم؟

اولین کاری که باید برای افزایش سرعت اینترنت انجام دهید این است که سرعت اینترنت فعلی خود را آزمایش کنید. این به شما اطلاع می‌دهد که آیا نرخ کمتری از آنچه باید دریافت می کنید یا نه .‌با رفتن به SpeedTest.net و اجرای یک تست می‌توانید این کار را انجام دهید. سرعت اینترنت فعلی خود را آزمایش کنید. سرعت بارگیری مناسب معمولاً 10 مگابیت بر ثانیه برای هر نفر است.

اما ، این بستگی به این دارد که از اینترنت برای چه استفاده می کنید. اگر فقط در حال گشت و گذار در وب هستید و ایمیل خود را بررسی می کنید ، 10 مگابیت بر ثانیه کافی است. از طرف دیگر ، اگر در حال بازی یا استفاده از سرویس‌های پخش جریانی هستید ، باید برای یک تجربه بی نقص سرعت بارگیری خود را افزایش دهید.

مقاله پیشنهادی دنیای دیجیتال

افزایش سرعت اینترنت

چگونه سرعت اینترنت خود را بالا ببریم؟

همه خواهان اینترنت سریعتر هستند. اما اطلاعات زیادی وجود دارد و بسیاری از راه حل‌های بالقوه هستند که می‌توانید امتحان کنید ولی همه آنها جواب نمی‌دهند. برخی از نکات کاملاً تقلبی هستند و برخی دیگر فنی و یا گران هستند.

 • محدودیت داده‌های خود را در نظر بگیرید.

محدودیت‌‌ داده‌ها  یکی از بزرگترین عوامل سرعت پایین اینترنت است.  ISP می‌تواند ارتباط اینترنت شما را به طور جدی خراب کنند. محدودیت داده به این معنی است که شما می‌توانید هر ماه از مقدار مشخصی از داده استفاده کنید از چند صد مگابایت گرفته تا صدها گیگابایت. اگر داده بیش از حد خود باشید ، ISP سرعت اینترنت شما را به طور جدی محدود میکند. اگر نمی‌دانید محدودیت داده دارید یا خیر ، صورتحساب خود را بررسی کنید.

 • دستگاه‌های متصل به مودم خود را محدود کنید

آیا خانه شما پر از انواع وسایل مختلفی است که می‌توانند به Wi-Fi شما دسترسی پیدا کنند؟ وقتی ده‌ها سیگنال Wi-Fi به طور همزمان از مودم شما عبور می‌کنند‌، ممکن است عملکرد شبکه کاهش یابد. مواردی را که نیازی ندارید خاموش کنید و ببینید آیا این امر به افزایش سرعت اینترنت یا قابلیت اطمینان شبکه کمک می‌کند یا خیر.

 • به روتر خود استراحت دهید.

هر ماه روتر خود را بازنشانی کنید تا دستگاه شما استراحت کند و اتصال اینترنت شما را تازه کند. اگر با مشکلات جدی سرعت روبرو هستید ، ممکن است هر روز به فکر تنظیم مجدد روتر خود باشید. اگر مودمی جدا از روتر دارید ، آن را نیز بازنشانی کنید.

بازنشانی مودم ارتباط شما را با ISP  تحریک می‌کند. یک تایمر خروجی مانند تایمر قابل برنامه ریزی Century دریافت کنید. می‌توانید مودم و روتر خود را به یک تایمر متصل کنید که سیستم را برای شما روشن و خاموش کند. تایمر را تنظیم کنید تا هر شب هنگامی که خواب هستید سیستم دوباره راه اندازی شود. به خاطر داشته باشید که تنظیم مجدد روتر و مودم به افزایش سرعت اینترنت شما کمک خواهد کرد . و این یک راه حل فوق العاده آسان است.

 • امنیت خود را به روز کنید.

کاربران با استفاده از پهنای باند اینترنت ، سرعت اینترنت شما را کند می‌کنند. عدم افزودن محافظت به شبکه Wi-Fi به معنای باز شدن شبکه برای کاربرهای آزاد است. به همین دلیل به همه صاحبان خانه توصیه می‌شود از دسترسی به روترهای خود با رمز عبور پیچیده و امنیت WPA2 محافظت کنند.

ایمن نگه داشتن شبکه Wi-Fi در خانه در برابر افراد مزاحم اهمیت زیادی دارد. هر دستگاه متصل از پهنای باند استفاده می‌کند و هرچه تعداد دستگاه‌های خارجی که از شبکه شما استفاده می‌کنند بیشتر باشد سرعت اینترنت پایین‌تر است.

 • تنظیمات روتر خود را بهینه کنید.

آزمایش تنظیمات مختلف در روتر می‌تواند قدرت و سرعت سیگنال را در خانه شما بهبود بخشد. برخی از روترها دارای تنظیمات سرگرمی هستند که هنگام بازیهای ویدیویی یا پخش جریانی محتوا ، پهنای باند را در اولویت قرار می‌دهند. وقتی چندین کاربر به طور همزمان از Wi-Fi استفاده می‌کنند ، این استراتژی کارایی کمتری دارد ، بنابراین سعی کنید تنظیمات سرگرمی را خاموش کنید.

آستانه‌های درخواست ارسال (RTS) را در روتر خود بازنشانی کنید. اساساً ، پروتکل آستانه RTS قبل از ارسال بسته‌های داده بر روی آن ، کانال انتقال داده را پاک می کند. در یک شبکه Wi-Fi شلوغ ، مانند یک مجموعه آپارتمان ، تنظیم آستانه RTS روی تعداد کمتری می‌تواند به بهبود عملکرد Wi-Fi کمک کند.

همچنین می‌توانید با تقسیم روتر و تنظیمات آستانه RTS آشنا شوید. تنظیم آستانه روی یک مقدار کمتر می‌تواند به بسته‌های داده کمک کند تا انتقال موثرتری داشته باشند و مسائل مربوط به قابلیت اطمینان شبکه را بهبود ببخشند. با این حال ، اگر از قبل شبکه معتبری داشته باشید ، تنظیم آستانه روی اندازه بسته داده کوچکتر ، می‌تواند عملکرد شبکه را کاهش دهد.

 • یک کانال Wi-Fi جدید انتخاب کنید.

سعی کنید روتر خود را از یک کانال Wi-Fi استاندارد 2.4 گیگاهرتز به یک کانال 5 گیگاهرتز تغییر دهید تا سرعت اینترنت شما افزایش یابد. این امر منجر به پهنای باند بیشتر و تداخل کمتری می‌شود. هر دو فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز چندین کانال انتقال اینترنت را ارائه می‌دهند ، اما 2.4 گیگاهرتز فقط 14 کانال همپوشانی را ارائه می‌دهد ، در حالی که 5 گیگاهرتز 23 کانال غیر همپوشانی را ارائه می‌دهد.

همپوشانی کانال باعث می‌شود بسته‌های داده‌ای که از کانال‌های همسایه به این سو و آن سو می‌روند ، با یکدیگر تداخل کنند که باعث مسدود شدن پهنای باند و کند شدن اتصال شما می‌شود. برخی از روترها به باند 2.4 گیگاهرتز محدود می‌شوند. اگر روتر شما به 2.4 گیگاهرتز محدود است ، کانال‌های 1 ، 6 یا 11 را انتخاب کنید. این کانال‌ها کمترین همپوشانی را نسبت به کانال‌های دیگر دارند .

 • یک روتر جدید و سطح بالا خریداری کنید.

بزرگترین مسئله جلوگیری از اتصال Wi-Fi  شما ممکن است مسیریاب مسن باشد. خوشبختانه ، خرید یک روتر کاملاً جدید مزایای بی شماری دارد ، بنابراین شما در چیزی بیش‌تر از سرعت اینترنت سرمایه گذاری خواهید کرد.

یک روتر جدید همچنین می‌تواند ویژگی‌های امنیتی خانه را بهبود بخشد و با طیف وسیع‌تری از دستگاه‌ها سازگار باشد. امنیت و سازگاری اضافی به صاحبان خانه کمک می‌کند تا علاقه‌مند به خودکارسازی خانه خود یا امنیت بیشتر شبکه خود باشند.

 • روتر خود را دوباره تنظیم کنید.

به نظر ساده می‌رسد ، اما گاهی اوقات با تنظیم مجدد روتر می‌توانید سرعت اینترنت را افزایش دهید. همانطور که با راه اندازی مجدد رایانه می‌توانید مشکلات ناشناخته رایانه را برطرف کنید ، راه اندازی مجدد روتر بی سیم می‌تواند مشکلات اتصال به اینترنت را کاهش داده و سرعت شما را افزایش دهد.

مراحل را برای بارگیری به روزرسانی میان افزار دنبال کنید. پس از به روزرسانی درایورهای موجود در دستگاه ویندوز و سیستم عامل روتر‌، به راحتی قادر به رفع مشکل در سرعت و افت اتصال خواهید بود.

 • مودم خود را خاموش و دوباره روشن کنید.

این ایراد می‌تواند یک مشکل ذخیره سازی یا اشکال در سیستم عامل روتر باشد‌، اما گاهی اوقات‌، بدون هیچ دلیلی اتصال اینترنت بسیار کند می‌شود. صرف نظر از این مسئله‌، یک روش وجود دارد که در افزایش سرعت اینترنت بسیار مفید عمل می‌کند: خاموش کردن مودم و روشن کردن دوباره آن. به طرز شگفت انگیزی به عنوان تقویت سرعت Wi-Fi کار می‌کند.

مودم خود را به مدت یک دقیقه خاموش کرده و دوباره روشن کنید. به آن چرخه نیرو گفته می‌شود و اغلب می‌تواند مشکلی را که سرعت شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد برطرف کند.

حتی می‌توانید مودم خود را با یک رمز ورود مجددا پیکربندی کنید زیرا این کار اغلب می‌تواند تنظیمات شما را در پایان ISP تازه کند . توصیه می‌کنیم حداقل یک بار در ماه مودم خود را خاموش و روشن کنید. اما ، اگر مشکلات جدی در سرعت اینترنت دارید ، می‌توانید مودم خود را هر روز یک بار تنظیم کنید.

 • اسکن ویروس‌ها

مورد بعدی که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید هیچ ویروسی باعث کند شدن اینترنت شما نمی‌شود. بعضی اوقات ویروس‌ها می‌توانند وارد  رایانه شما شوند و در نتیجه سرعت اینترنت شما را کم کنند. برای اسکن رایانه خود از نظر ویروس ، می‌توانید از نرم افزارهای ضد ویروس مانند Norton ، McAfee یا TotalAV استفاده کنید.

ویروس‌ها‌، تروجان‌ها و سایر بدافزارها می‌توانند مسئول استفاده از پهنای باند باشند‌، به ویژه هنگامی‌ که آن‌ها فایل‌های شخصی شما را بارگذاری می‌کنند یا کد مخرب دیگری را روی کامپیوتر شما بارگیری می‌کنند. برای جلوگیری از این اتفاق‌، یک آنتی ویروس نصب کنید و کامپیوتر خود را اسکن کنید.

 •  به جای Wi-Fi از اتصال اترنت استفاده کنید

اگر Wi-Fi ندارید یا نمی‌خواهید یک مودم جدید بخرید باید از اتصال سیمی ‌استفاده کنید. با استفاده از یک کابل اترنت خوب‌، رایانه شخصی یا Mac خود را به مودم متصل کنید. این سریع‌ترین سرعت ممکن را برای اتصال شما فراهم می‌کند.

 • تداخل در سیستم را بررسی کنید.

گاهی اوقات ویروس یاب یا سایر برنامه‌ها می‌توانند در سرعت اینترنت شما اختلال ایجاد کنند. اما شما می‌توانید به سادگی با انجام دوباره تست سرعت متوجه این قضیه شوید.

 • از VPN سریع استفاده کنید.

بسیاری از افراد از سرویس VPN استفاده می‌کنند زیرا به آن‌ها امکان می‌دهد از حریم خصوصی خود محافظت کنند ، اطلاعات را ایمن نگه دارند و سانسور را دور بزنند. اما ، بسیاری از سرویس‌های VPN باعث کند شدن اتصال اینترنت شما می‌شوند. به همین دلیل شما برای پشتیبانی از اتصالات سریعتر باید VPN را انتخاب کنید که دارای پهنای باند و زیرساخت باشد.

 • قدرت سیگنال را مشخص کرده و آن را افزایش دهید.

جابجایی مودم یا کامپیوتر برای دستیابی به بهترین سرعت ممکن است طولانی شود. احتمالاً تعیین محل قوی‌ترین سیگنال در خانه آسان تر است. نرم افزار رایگان Heatmapper می‌تواند به شما در پیدا کردن سیگنال و افزایش سرعت اینترنت کمک کند. پیش بینی حاصل از قدرت سیگنال Wi-Fi خانه شما بهترین و بدترین نقاط را برای داشتن اینترنت مطمئن نشان می‌دهد. رنگ قرمز به این معنی است که اتصال اینترنت کند است یا حتی قطع می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که روتر را به گونه ای قرار دهید که حداقل سیگنال قوی (سبز) یا خوب (زرد) داشته باشد.

 • کابل خود را بررسی کرده و طول کابل خود را کوتاه کنید

در حالی که کابل‌ها سریعترین و مطمئن‌ترین روش برای اتصال کامپیوتر به مودم هستند‌، اگر از اترنت استفاده می‌کنید‌، باید اطمینان حاصل کنید که کابل بیش از حد طولانی نباشد و گره نخورد باشد. این یک روش بسیار آسان برای افزایش سرعت اینترنت و / یا بهبود اتصال ضعیف است.

 • سیستم عامل درایور شبکه و مودم خود را ارتقا دهید.

درایورهای شبکه دستگاه‌های شما را تأمین می‌کند پس مطمئن شوید که آن‌ها مطابق آنچه در نظر گرفته شده کار می‌کنند. همچنین باید مطمئن شوید که به روزرسانی‌های آن‌ها را اعمال می‌کنید. برای انجام این کار‌، آداپتورهای شبکه را در مدیر دستگاه Windows خود پیدا کنید و در وب سایت سازنده به دنبال یک درایور به روز شده بگردید.

 • حافظه نهان خود را پاک کنید.

حافظه پنهان باعث می‌شود وب سایت‌ها خیلی آهسته باز شده‌ یا بارگیری نشوند. حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید و از فایل‌هایی که ممکن است تداخل ایجاد کنند خلاص شوید.

Chrome را راه اندازی کرده و روی سه نقطه کوچک در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. ابزارهای بیشتر را انتخاب کرده و سپس Clear Browser Cache را پاک کنید.

 • باز کردن گزینه‌های مرورگر

اطمینان حاصل کنید که تمام داده‌های حافظه پنهان لازم بررسی شده است: سابقه مرور‌گر، کوکی‌ها و سایر داده‌های سایت‌، و همچنین پرونده‌ها و تصاویر ذخیره شده.

 • پاک کردن فایل‌های حافظه پنهان

دکمه Clear data را بزنید. برای صرفه جویی در وقت خود‌، می‌توانید تعمیر و نگهداری خودکار را تنظیم کنید تا حافظه پنهان را به طور مداوم تمیز نگه دارید. Browser Cleaner در Avast Cleanup به طور خودکار داده‌های مرورگر را منظم پاک می‌کند

 • Avast Cleanup

ابزاری که به افزایش سرعت اینترنت کمک می‌کنند و با پاک کردن نرم افزارهای متفرقه متصل به پهنای باند و حذف فایل‌های موقتی رایانه‌، تضمین می‌کند که سرعت زیادی برای محتوا‌، برنامه‌ها و خدمات ترجیحی سیستم خود خواهید داشت. از بارگذاری سریعتر حافظه پنهان مرورگر لذت ببرید زیرا هر فایل غیرضروری به طور خودکار و منظم پاک می‌شود. با مجموعه کاملی از ابزارهای بهینه سازی‌، Avast Cleanup می‌تواند نه تنها سرعت اینترنت‌، بلکه عملکرد کلی کل دستگاه شما را بهبود بخشد.

 •  اد بلاکرها را مسدود کنید.

تقریباً هر ارائه دهنده محتوا تبلیغاتی را نمایش می‌دهد. هر جا که آنلاین می‌شوید‌، تبلیغات‌، تصاویر‌، GIF و فیلم‌های پخش شده ای به صورت خودکار و بی پایان بالای صفحه می آیند. حتی اگر از تماشا و دیدن تبلیغات هم بدتان نیاید، اتصال اینترنت شما را مخدوش می‌کند. رسانه‌های تبلیغاتی سرعت اتصال اینترنت شما را کند می‌کنند‌، بنابراین گاهی اوقات ساده تر است که برای ‌افزایش سرعت اینترنت آن‌ها را مسدود کنید.

یک پلاگین مسدودکننده تبلیغ نصب کنید که ویدیوهای پخش خودکار داده را خاموش می‌کند و فضای زیادی برای اتصال شما آزاد می‌شود. افزونه پیشنهادی ما برای مسدود کردن تبلیغات Adblock Plus است. این برنامه رایگان است و در بیشتر مرورگرهای وب کار می‌کند. برخی از VPN‌ها همچنین مسدود کننده‌های تبلیغاتی مانند NordVPN‌، Surfshark و CyberGhost را ارائه می‌دهند.

 • سرعت اینترنت خود را تست کنید

نکته دیگر اینکه با آزمایش سرعت اتصال به اینترنت‌، بفهمید که آیا هر کدام از موارد بالا جواب داده است یا خیر. هر از چند گاهی برای رفع اتصال کند و افزایش سرعت اینترنت سرعت را کنترل کنید.

به www.speedtest.net بروید و GO را بزنید تا سرعت اتصال به اینترنت خود را بررسی کنید.

تست سرعت در حال اجرا :

آیا نتایج شما با سرعتی که خریداری کرده اید مطابقت دارد؟ اگر اینگونه نبود در غیر این صورت‌، زمان شروع بهینه سازی است یا وقت آن است که با ISP خود تماس بگیرید. همچنین می‌توانید سرعت اینترنت خود را با استفاده از ابزارهای Wi-Fi و اترنت مانند LAN Speed ​​Lite آزمایش کنید. اگر از VPN استفاده می‌کنید‌، روش‌های دیگری وجود دارد که می‌تواند به شما در سرعت بخشیدن به اتصال VPN کمک کند.

افزایش سرعت اینترنت

دلایل کند شدن سرعت اینترنت

مهمترین دلایل اتصال کند عبارتند از:

 • درایورهای قدیمی ‌یا سیستم عامل روتر
 • ویروس‌ها و بدافزارهای دیگر
 • برنامه‌ها یا دستگاه‌هایی که پهنای باند شما را گرفتند
 • مشکلی در حافظه پنهان مرورگر شما وجود دارد
 • کابل اترنت خراب است
 • آخرین و نه مهمترین‌، عملکرد دستگاه شما نیز ممکن است خطایی داشته باشد‌، بنابراین توصیه می‌کنیم همیشه رایانه شخصی‌، Mac‌، Android یا دستگاه iOS خود را بهینه کنید.

چگونه تشخیص دهیم Wi-Fi  در کجا سرعت بیش‌تری دارد؟

یک روش عالی برای اندازه گیری سیگنال فعلی اینترنت ، آزمایش سرعت اینترنت در قسمت‌های مختلف خانه یا محل کار است. اگر مشاهده کردید که اینترنت شما مثلا در اتاق نشیمن به طور قابل توجهی سریعتر است.

برای بهترین نتیجه ، قبل از اجرای آزمون ، از سیم اترنت برای اتصال مستقیم روتر یا مودم به دستگاه خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید ، روتر Wi-Fi شما در افزایش سرعت اینترنت در سراسر خانه بسیار مهم است. استفاده از هر یک از این نکات می‌تواند به شما در به حداکثر رساندن سیگنال Wi-Fi منزل و لذت بردن از اینترنت سریعتر در خانه کمک کند.

مقاله پیشنهادی : هک وای فای

6 راه برای افزایش دامنه و قدرت سیگنال اینترنتی :

نکات زیر می‌تواند میزان دسترسی سیگنال‌های Wi-Fi در خانه شما را بهبود بخشد ، و همچنین می‌تواند قدرت سیگنال را افزایش دهد ، در نتیجه باعث افزایش سرعت اینترنت می‌شود. یکی  از این ایده‌ها را امتحان کنید تا بهترین سیگنال Wi-Fi را در خانه یا محل کار خود داشته باشید.

 1. یک آنتن Wi-Fi را به سمت بالا و یکی را کنار آن قرار دهید.

سیگنال‌‌های Wi-Fi عمود بر روتر شما پخش می‌شوند ، اما Verizon هشدار می‌دهد که سیگنال‌های Wi-Fi هنگام عبور از دیوارها در یک زاویه ضعیف می‌شوند. همه روترهای Wi-Fi آنتن ندارند. با این حال ، اگر روتر اینترنت شما آنتن دارد ، می‌توانید آنها را زاویه دهید تا سیگنال Wi-Fi شما مستقیم از طریق دیوارها عبور کند و قدرت سیگنال را حفظ کند.

سیگنال Wi-Fi خود را با زاویه دادن یک آنتن به حالت عمودی افزایش دهید ، بنابراین سیگنال‌های Wi-Fi مستقیماً از طریق دیوارها عبور می‌کنند. آنتن دیگر را به حالت افقی قرار دهید تا سیگنال‌های Wi-Fi مستقیماً از سقف به سمت بالا و پایین به طبقه‌های دیگر منتقل شوند.

 1. آنتن‌ها را بروز رسانی کنید و آنتن‌های همه جهته را بررسی کنید.

گزینه دیگر این است که آنتن خود را ارتقا دهید. برخی از مدل‌های روتر به آنتن قابل مشاهده مجهز هستند. زیرا برخی از تولیدکنندگان شخص ثالث آنتن جایگزین با سیگنالهای قوی‌تری نسبت به سیگنالهای ارائه شده توسط ارائه دهنده اینترنت و کابل شما تولید می‌کنند.

بعضی از آنتن‌‌های جهت دار همه جانبه هستند ، بنابراین موقعیت آنها برای به حداکثر رساندن ارتقا سخت افزاری شما مهم نیست – برای تقویت سیگنال Wi-Fi حتی لازم نیست آنتن را زاویه دهید.

 1. روتر بی سیم خود را به یک مکان مرتفع و واضح منتقل کنید.

موقعیت روتر Wi-Fi شما تأثیر زیادی در قدرت سیگنال آن دارد. دستگاه را در یک فضای باز و بلند با موانع محدود قرار دهید تا نتایج سیگنال Wi-Fi بهتر حاصل شود. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، سیگنالها عمود بر روتر شما حرکت می‌کنند.

اگر روتر شما روی زمین باشد ، بسیاری از سیگنال‌های Wi-Fi به صورت افقی در امتداد کف حرکت می‌کنند و به قسمت‌های کمتری از خانه شما می‌رسند.

 1. روتر بی سیم خود را به قسمت مرکزی خانه منتقل کنید.

قرار دادن روتر در یک نقطه مرکزی می‌تواند به حداکثر میزان حرکت سیگنال‌های شما و درنتیجه افزایش سرعت اینترنت کمک کند. در اینجا برخی از مکان‌های جایگزین وجود دارد که می‌توانید روتر خود را برای تقویت سیگنال Wi-Fi و افزایش سرعت اینترنت قرار دهید.

بهترین مکان‌ها برای قرار دادن روتر اینترنتی :

 • در اتاق نشیمن ، مرکزی یا اتاق خانواده
 • روی یک میز کوچک که در یک راهرو مرکزی قرار داده شده است
 • در طبقه دوم

مکان‌هایی که باید از قرار دادن روتر اینترنتی خودداری کنید :

 • در آشپزخانه‌ای که دستگاه‌های دیگر امواجی منتشر می‌کنند که می‌تواند در سیگنال شما تداخل ایجاد کند.
 • در گوشه‌ای از خانه یا طاقچه پنجره که بیشتر سیگنال‌ها به جایی که از آنها استفاده نمی‌کنید خارج می‌شوند.
 • در زیرزمین
 1. یک تقویت کننده Wi-Fi را پیکربندی یا خریداری کنید.

افزایش سرعت اینترنت در قسمت‌های خاصی از خانه ممکن است به سادگی افزودن تقویت کننده Wi-Fi باشد. تقویت کننده ضمن حفظ همان تنظیمات SSID و رمز عبور ، به انتقال بیشتر سیگنال Wi-Fi شما کمک می‌کند. اساساً ، تقویت کننده شامل یک روتر بی سیم است که سیگنال Wi-Fi فعلی شما را می‌گیرد.

سپس یک روتر بی سیم دیگر در داخل تقویت کننده سیگنال Wi-Fi قوی‌تری را به سایر دستگاه‌های خانه شما افزایش داده و منتقل می‌کند. شما همچنین می‌توانید از یک روتر اضافی به عنوان تقویت کننده استفاده کنید. با اتصال روتر دوم به روتر اول از طریق پورت‌های LAN و پیکربندی تنظیمات ، می‌توانید از دستگاه اضافی برای انتقال سیگنال بی سیم خود استفاده کنید. برخی از روترهای جدید دارای این ویژگی داخلی به عنوان حالت “نقطه دسترسی” هستند و دیگر نیازی نیست که با تنظیمات دستگاه درگیر شوید.

 1. توسعه دهنده اینترنت اضافه کنید.

توسعه دهنده Wi-Fi برای تقویت سیگنال اینترنت شما به اتاق‌های دیگر، مشابه تقویت کننده Wi-Fi کار می‌کند. مزیت آن این است که توسعه دهنده‌ها کمتر از تقویت کننده‌های Wi-Fi باعث کاهش پهنای باند شما می‌شوند و دستگاه‌های متصل را با اتصال اینترنت قوی فراهم می‌کنند.

یک کیت پاورلاین اترنت از یک اتصال سیمی به روتر شما برای ارائه سیگنال‌های Wi-Fi به سایر دستگاه‌های خانه شما استفاده می‌کند و از پهنای باند Wi-Fi اضافی برای برقراری ارتباط استفاده نمی کند.

کیت اترنت powerline معمولاً روش خوبی برای تقویت اینترنت برای تجهیزات بازیهای زیرزمینی است. اگرچه به سیم کشی نیاز دارد ، اما بهترین راه حل تقویت اینترنت برای همه نیست.

مقاله پیشنهادی : تقویت سیگنال وای فای
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*