» آموزشی » شیرینگ اینترنتی چیست ؟
آموزشی

شیرینگ اینترنتی چیست ؟

1400-06-26 1,699

اشتراک اینترنت در یک رایانه با سایر دستگاه‌های موجود در شبکه  شیرینگ اینترنت است. اشتراک گذاری اینترنتی عملکردهای یک روتر را انجام می‌دهد ، که درخواستها را به اینترنت ارسال می‌کند و پاسخ‌ها را به دستگاه مناسب باز می‌گرداند . اشتراک اینترنت می‌تواند برای ایجاد یک نقطه اتصال تلفن همراه استفاده شود.

چرا شیرینگ اینترنتی ؟

بدیهی است که روشی برای دسترسی چندین کامپیوتر به اینترنت از طریق یک اتصال ضروری است. در بسیاری از دفاتر و خانه‌ها ، هزینه خطوط تلفن جداگانه ، مودم‌ها و حساب‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) برای هر یک از اعضای شرکت یا خانواده به سرعت افزایش می‌یابد. در محیط کسب و کار کوچک ، اجازه دادن به تک تک کاربران کامپیوتر برای شماره گیری از طریق مودم‌های متصل به رایانه‌های خود می‌تواند مشکلات دیگری از جمله خطرات امنیتی ایجاد کند. اتصال اینترنت از طریق LAN ، خیلی ساده نیست ؛ موانعی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد.

غلبه بر موانع شیرینگ اینترنتی

آدرس دهی

ICS بسته‌های TCP/IP را از یک LAN کوچک به اینترنت هدایت می‌کند.  ICS خدمات NAT را ارائه می‌دهد و آدرس‌های IP فردی رایانه‌های محلی را به شماره‌های پورت استفاده نشده در رایانه اشتراک گذاری ترسیم می‌کند. به دلیل ماهیت NAT ، آدرس‌های IP روی رایانه محلی در اینترنت قابل مشاهده نیستند. همه بسته‌هایی که از LAN خارج می‌شوند یا وارد می‌شوند از آدرس IP آداپتور خارجی در رایانه میزبان ارسال می‌شوند. به طور معمول ، ICS زمانی قابل استفاده است که چندین کارت رابط شبکه روی رایانه میزبان نصب شده باشد. در این مورد ، ICS یک اتصال اینترنتی را در یک رابط شبکه در دسترس قرار می‌دهد تا به رابط دیگری که به صراحت به عنوان شبکه خصوصی تعیین شده است ، دسترسی داشته باشد. هنگامی که یک سرویس گیرنده ICS در یک شبکه نسبتاً سریع قرار دارد و میزبان ICS از طریق یک پیوند آهسته به اینترنت متصل می‌شود ، ممکن است Windows بر اساس سرعت پیوند بین سرویس گیرنده و میزبان ICS ، اندازه مطلوب پنجره دریافت TCP را محاسبه نکند. ICS همچنین شامل یک حل کننده DNS  در ویندوز XP است تا وضوح نام را برای همه سرویس گیرندگان شبکه در شبکه خانگی ، از جمله دستگاه‌های شبکه غیر ویندوزی ارائه دهد. هنگامی که به دامنه ویندوز متصل می‌شوید ، رایانه می‌تواند یک Group Policy داشته باشد تا استفاده از ICS را محدود کند ، اما وقتی در خانه هستید ، ICS را می‌توان فعال کرد.

اشتراک گذاری اتصال چگونه کار می کند؟

چندین رایانه متصل به شبکه LAN می‌توانند از طریق یک اتصال اینترنتی با استفاده از اتصال مسیریابی یا اتصال ترجمه شده به اینترنت متصل شوند. اتصال مسیریابی نیاز به یک دستگاه مسیریابی اختصاصی مانند Cisco دارد که فوروارد IP را فعال کرده است تا بتواند به عنوان روتر نرم افزاری عمل کند. نکته کلیدی که باید در مورد اتصالات مسیریابی به خاطر بسپارید این است که اگرچه آنها به شما امکان می‌دهند از طریق یک مودم و خط تلفن (یا سایر نقاط اتصال فیزیکی) به اینترنت متصل شوید ، اما به شما اجازه استفاده از یک آدرس IP عمومی را نمی‌دهند. هر رایانه‌ای در LAN که از طریق اینترنت ارتباط برقرار می‌کند باید آدرس IP منحصر به فرد خود را داشته باشد. بسیاری از ISP ها برای اختصاص چندین آدرس هزینه اضافی دریافت می‌کنند. از طرف دیگر ، یک اتصال ترجمه شده نیازی به یک دستگاه سخت افزاری جداگانه ندارد ، می‌تواند بدون سیستم عامل سرور گران قیمت پیاده سازی شود و برای اتصال همه رایانه‌های LAN شما به اینترنت تنها به یک آدرس IP ثبت شده عمومی نیاز است.

مزایای ترجمه آدرس شبکه (NAT)

شیرینگ اینترنتی در مک چیست؟

مکینتاش دارای ویژگی “به اشتراک گذاری اینترنت” است که به رایانه اجازه می‌دهد اتصال شبکه خود را با سایر دستگاه‌های اطراف به اشتراک بگذارد. این می‌تواند مفید باشد اما باعث خرابی در شبکه انفورماتیک می‌شود.

نحوه غیرفعال کردن اشتراک گذاری اینترنت در مک:

این باید برای همه نسخه‌های اخیر macOS کار کند

  1. تنظیمات سیستم را باز کنید
  2. اشتراک گذاری را انتخاب کنید.
  3. قفل را باز کنید.
  4.  انتخاب اشتراک گذاری اینترنتی را لغو کنید
  5. روی قفل کلیک کنید.
  6. پنجره System Preferences را ببندید.

 

 نحوه به اشتراک گذاری دسترسی به اینترنت در Windows XP ، Vista و Windows 7 را بیاموزید. این فرایند از ICS استفاده نمی‌کند ، اما مشابه است. برای به اشتراک گذاشتن یک اتصال اینترنت بین چندین رایانه ، یا از روتر استفاده کنید یا در Windows ، اشتراک اتصال اینترنت را فعال کنید تا رایانه‌های دیگر به رایانه‌ای متصل شوند که اتصال اینترنت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×