» آموزشی » هر آن چیز که در مورد بکاپ گرفتن از واتساپ باید بدانید
آموزشی

هر آن چیز که در مورد بکاپ گرفتن از واتساپ باید بدانید

1401-04-14 847

بکاپ گرفتن از واتساپ در اندروید یا آیفون کار آسان و راحتی است. شما با بکاپ گرفتن از واتساپ ، می‌توانید حساب و داده‌های خود را به راحتی در یک دستگاه جدید بارگیری کنید و درست از جایی که کار را متوقف کردید ادامه دهید. وقتی تلفن خود را گم می‌کنید یا می‌شکنید، خیلی بیشتر از یک دستگاه تماس ساده را از دست می‌دهید. مشکل واقعی، تمام داده‌هایی است که ممکن است از دست بدهید. بله، Google Photos و Google Drive از برخی از فایل‌های مهم شما نسخه بکاپ تهیه می‌کنند، اما سایر برنامه‌ها خودکار نیستند. یکی از این برنامه‌ها واتساپ است، اما راه‌های زیادی برای حل کردن این قبیل مشکلات وجود دارد. اگر نمی خواهید تمام سابقه چت واتساپ خود را هنگام جابجایی به تلفن جدید از دست بدهید، جای نگرانی نیست.

می‌توانید با بازیابی اطلاعات خود از Google Drive، با استفاده از یک نسخه بکاپ محلی یا دانلود یک برنامه تخصصی که به شما امکان می‌دهد واتساپ را بین تلفن‌ها منتقل کنید، داده‌های واتساپ خود را به یک تلفن جدید به راحتی منتقل کنید. راهنمای گام به گام ما را در زیر برای انتقال چت‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای واتساپ به یک گوشی جدید بررسی کنید زیرا در ادامه نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ و ذخیره داده‌های خود، برای شما آورده شده است. البته لازم به ذکر است که اگر نگران بکاپ گرفتن از فایل‌های واتساپ خود هستید، خبر خوب این است که گوشی شما قبلاً یک نسخه پشتیبان دارد. این برنامه به‌طور خودکار هر شب یک نسخه بکاپ محلی ایجاد می‌کند، ولی مشروط بر اینکه به Wi-Fi متصل باشید و فضای ذخیره‌سازی و باتری کافی داشته باشید. در صورت گم شدن یا شکستن گوشی، تنها بکاپ‌گیری‌های ابری از شما محافظت می‌کنند.

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

در این قسمت از مطلب می‌خواهیم نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ در اندروید را برای شما توضیح دهیم:

 1. برای بکاپ گرفتن از واتساپ در اندروید، ابتدا روی سه نقطه در بالا سمت راست و سپس تنظیمات ضربه بزنید.
 2. روی Chats و سپس Chat backup در پایین ضربه بزنید.
 3. تنظیمات بکاپ گرفتن از واتساپ خود را پیکربندی کنید.

در بالای صفحه، گزارشی از بکاپ‌های اخیر واتس اپ خود را مشاهده می‌کنید، به علاوه گزینه‌ای برای تهیه نسخه بکاپ فوری. در صورت امکان حتماً این کار را روی Wi-Fi انجام دهید، زیرا بکاپ گرفتن از رسانه می‌تواند از انبوهی از داده‌های تلفن همراه استفاده کند. علاوه بر آن، می‌توانید حساب Google موردنظر برای بکاپ گرفتن، تعداد دفعات بکاپ و موارد دیگر را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم از ویدیوها نسخه بکاپ تهیه نکنید، زیرا به سرعت محدودیت فضای ذخیره‌سازی Google Drive شما را از بین می‌برد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر فقط می‌توانید از فایل‌های واتس اپ از طریق Google Drive پشتیبان تهیه کنید. اگر تلفن شما خدمات Google Play را ندارد (مثلاً تلفن های جدید هواوی)، ممکن است نتوانید با استفاده از روش بالا یک نسخه بکاپ از واتساپ ایجاد کنید. علاوه بر این، بکاپ گرفتن از واتس اپ مانند پیام‌ها با رمزگذاری سرتاسر محافظت نمی‌شوند و Google Drive شما پس از یک سال عدم فعالیت، آن‌ها را به‌طور خودکار پاک می‌کند.

هرچیزی که درباره هک واتساپ باید بدانید را در مقاله چگونه واتساپ را هک کنیم توضیح داده ایم.

بکاپ گرفتن از واتساپ آیفون

چه از واتس اپ برای ارتباط با افرادی که در حلقه داخلی خود هستند و چه با افرادی که در سراسر جهان هستند استفاده می‌کنید، ممکن است ایده خوبی باشد که مکالمات خود را ثبت کنید. اگر به گوشی خود صدمه زدید یا یک به‌روزرسانی خراب دانلود کردید، ممکن است مجبور شوید نرم‌افزار را دوباره روی آیفون خود نصب کنید. همچنین نصب مجدد یا خرید یک تلفن جدید ممکن است منجر به از دست رفتن مکالمات در واتس اپ شود که می‌تواند یک مشکل بزرگ باشد، به خصوص اگر از واتساپ برای بیزینس نیز استفاده می‌کنید. به جای اینکه آن مکالمات را برای همیشه از دست بدهید، باید به طور مداوم از آن‌ها نسخه بکاپ تهیه کنید تا در صورت بروز اتفاقی برای تلفنتان، یک نسخه بکاپ از پیام‌ها و قایل‌های خود داشته باشید. در زیر روشی برای نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ در آیفون آورده شده است.

نحوه‌ی بکاپ گرفتن از واتساپ در آیفون بدون iCloud

اگر فضای ذخیره‌سازی iCloud کافی برای ذخیره داده‌های واتساپ یا سایر فایل‌های آیفون ندارید، می‌توانید انتخاب کنید نسخه بکاپ واتساپ از iCloud حذف شود. علاوه بر این، اگر نمی‌خواهید واتس‌اپ حاوی خاطرات ارزشمند را از دست بدهید، می‌توانید یک آیفون بکاپ محلی واتساپ تهیه کنید، در اینجا راهی برای استخراج واتساپ از آیفون به کامپیوتر وجود دارد و ابزار آن AnyTrans است که یک مدیر داده قدرتمند iOS است. با AnyTrans، همیشه می‌توانید تاریخچه چت واتساپ خود را به همراه تمام فایل‌هایی که ارسال یا دریافت کرده‌اید بازیابی کنید. علاوه بر این، AnyTrans همچنین به شما یک راه آسان برای بکاپ گرفتن از واتساپ از Android به iPhone را ارائه می‌دهد.

 1. AnyTrans را در کامپیوتر خود PC/Mac)) دانلود کنید < آیفون خود را از طریق کابل USB وصل کنید.
 2. روی Social Messages Manager کلیک کنید، در اینجا می‌توانید داده‌های واتساپ، Line و Viber را انتقال، بکاپ‌گیری و بازیابی کنید < واتساپ را انتخاب کنید و روی Back Up Now کلیک کنید.
 3. در مرحله بعد، می‌توانید Enable Backup Encryption را روشن کنید، محل بکاپ گرفتن از واتساپ محلی iPhone  را انتخاب کنید و رمز عبور تعیین کنید. یا مستقیماً روی دکمه Back Up Now کلیک کنید.

پس از آن، می‌توانید نسخه بکاپ واتساپ را همانطور که می‌خواهید بازیابی کنید. به جز آن، می‌توانید واتساپ را از آیفون به آیفون یا اندروید به آیفون با AnyTrans انتقال دهید.

نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ در iCloud

یکی دیگر از ساده‌ترین راه‌ها برای بکاپ گرفتن از واتس اپ در آیفون، استفاده از iCloud است. اگر حساب iCloud خود را در آیفون خود وارد کرده‌اید، می‌توانید این نسخه بکاپ را بدون زحمت تکمیل کنید. کسانی که از طریق تلفن خود وارد iCloud نشده‌اند باید قبل از اقدام به بکاپ گرفتن از واتساپ ، این کار را انجام دهند. با رفتن به تنظیمات آیفون، روی iCloud و سپس اطمینان از روشن بودن گزینه iCloud Backup، مطمئن شوید که iCloud در دستگاه شما فعال است. سپس می‌توانید از واتساپ یا هر برنامه دیگری در آیفون خود نسخه بکاپ تهیه کنید.

 1. وقتی گزینه iCloud Backup را در آیفون خود فعال کردید، همه چیز آماده است. سپس واتساپ را باز کنید < به Settings > Chats > Chat Backup بروید < گزینه Automatic Backups را با زدن Auto Backup فعال کنید و فرکانس بکاپ گرفتن خود را انتخاب کنید.
 2. از پیام‌های واتس‌اپ شما باید هر چند روز یا هر هفته یک بار بکاپ‌گیری شود، تا اگر اشتباهاً واتساپ را حذف و نصب کردید یا پس از به‌روزرسانی نرم‌افزار با مشکل مواجه شدید، همیشه بتوانید به عقب برگردید و آخرین نسخه بکاپ را بازیابی کنید.

نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ در iTunes

 1. آخرین نسخه iTunes را دانلود کنید و دستگاه‌های iOS خود را نیز به روز کنید. استفاده از نسخه‌های قبلی هر یک از برنامه‌ها ممکن است هنگام بکاپ گرفتن از دستگاه یا تلاش برای بازیابی نسخه بکاپ قبلی، مشکلاتی ایجاد کند.
 2. دستگاه خود را به کامپیوتری که قصد استفاده از آن را دارید وصل کنید. از همان کابل USB Lightning که آیفون شما را شارژ می‌کند برای اتصال آن به کامپیوتر استفاده کنید.
 3. بررسی کنید که آیفون شما اکنون به کامپیوتر شما متصل است. اگر از Mac استفاده می‌کنید، یک اعلان باید جایی در گوشه بالا سمت راست ظاهر شود، یا اگر از ویندوز استفاده می‌کنید، در گوشه سمت راست پایین ظاهر می‌شود. کامپیوتر باید دستگاه شما را مانند آیفون تشخیص دهد و سپس می توانید از iTunes برای تکمیل نسخه پشتیبان خود استفاده کنید.
 4. با کلیک بر روی آیفون در سمت چپ بالای برنامه، نسخه بکاپ خود را شروع کنید و سپس روی دکمه Back Up Now  کلیک کنید. این دکمه از همه چیز مراقبت می‌کند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید در هیچ نقطه‌ای از این فرآیند اتصال آیفون خود را قطع نمی‌کنید.

جمع‌بندی

اگر تا به حال هنگام بکاپ گرفتن از واتس اپ دچار مشکل می‌شدید و نحوه انجام صحیح آن را نمی‌دانستید، با خواندن مطالبی که در بالا برای شما ارائه دادیم دیگر با چنین مشکلاتی مواجه نخواهید شد زیرا انواع بکاپ گرفتن از واتساپ برای اندروید و آیفون را برای شما به طور کامل توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×