» آموزشی » طریقه بلاک کردن شماره در انواع گوشی ها
آموزشی

طریقه بلاک کردن شماره در انواع گوشی ها

1401-04-13 27,267

بلاک کردن شماره در آیفون به چه صورت است؟

بلاک کردن شماره تلفن شخصی، ابزاری حیاتی برای کمک به حفظ حریم خصوصی شما است. ما روش‌های مختلفی را برای محافظت از خود در برابر تماس‌های خودکار، اسپم و سایر مزاحمت‌های روزانه پوشش داده‌ایم. اما مسدود کردن یک شماره اغلب سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای خاموش کردن نفوذهای دیجیتال ناخواسته است. وقتی شماره‌ای را مسدود می‌کنید، دیگر تماس‌های تلفنی، پیامک یا درخواست‌های FaceTime را که از آن شماره مسدود شده برای شما ارسال می‌شود را دریافت نخواهید کرد. فرد طرف مقابل هر زمان که با شما تماس بگیرد مستقیماً به پست صوتی می‌رود. شاید از تماس‌های بی امان آزرده‌ خاطر شده باشید، یا شخصی در زندگی شما وجود دارد که دیگر نمی‌خواهید با او صحبت کنید.

این گوشی شماست و شما تصمیم می‌گیرید چه کسی با شما تماس بگیرد و چه کسی این دسترسی را نداشته باشد. خوشبختانه بلاک کردن شماره در آیفون شما آسان است و باید از این ویژگی نهایت استفاده را ببرید. در اینجا ما مراحل بلاک کردن شماره در آیفون خود را بررسی می کنیم تا دیگر تماس‌ها، تماس‌های FaceTime و پیام‌هایی را از آن شماره دریافت نکنید.

روش های بلاک کردن شماره در گوشی آیفون

روش‌های متعددی برای بلاک کردن شماره در آیفون وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. رایج‌ترین روش از طریق برنامه phone گوشی است که مراحل آن به ترتیب زیر است:

اولین کاری که باید انجام دهید این است که برنامه Phone را در آیفون خود باز کنید. این برنامه‌ای است که معمولاً برای برقراری تماس از آن استفاده می‌کنید و احتمالاً در صفحه اصلی شما قرار دارد. نماد برنامه تلفن سبز با یک گیرنده تلفن سفید است.

بلاک کردن شماره در گوشی آیفون

روی نماد “i” در کنار نام یا شماره تماس گیرنده در تب تلفن کلیک کنید. این نماد در زیر برگه‌های Favorites، Recents و Voicemail در برنامه Phone در آیفون ظاهر می‌شود.

هنگامی که روی جزئیات تماس‌گیرنده ضربه زدید، به پایین بروید و روی Block this Caller  ضربه بزنید.

بلاک کردن شماره در گوشی آیفون

در چهارمین مرحله بلاک کردن شماره در آیفون، یک احتمال برای مسدود کردن شماره ظاهر می‌شود. روی Block Contact  ضربه بزنید و کارتان تمام شد! این شماره دیگر نمی‌تواند با شما تماس بگیرید، به شما پیام بدهد یا با FaceTime با شما تماس بگیرید.

برای خرید گوشی های آیفون به صفحه انواع گوشی آیفون در فروشگاه بانی نو سر بزنید

بلاک کردن شماره در اندروید

پس از اینکه نحوه بلاک کردن شماره در آیفون را برای شما توضیح دادیم، نوبت به دستگاه‌های اندروید می‌رسد. اگر اغلب از شماره گیرنده ناخواسته، تماسی دریافت می‌کنید، می‌توانید با بلاک کردن شماره مورد نظر آن تماس را مسدود کنید. پس از انجام این کار، هر شماره مسدود شده‌ای که در تلفن اندرویدی شما با شما تماس می‌گیرد، مستقیماً به پست صوتی ارسال می‌شود. علاوه بر این، شخصی که شماره‌ آن را که مسدود کرده‌اید، از انجام این کار مطلع نمی‌شود و هیچ راهی وجود ندارد که متوجه این موضوع که او را بلاک کرده‌اید بشود. در حالی که مراحل مسدود کردن تماس می‌تواند بسته به برند دستگاه و نسخه اندروید متفاوت باشد، در بیشتر موارد، می‌توانید تماس‌ها را از طریق برنامه تلفن یا برنامه پیام‌ها مسدود کنید.

 1. برای بلاک کردن شماره‌های ناشناس ابتدا لازم است که برنامه تلفن را باز کنید.
 2. هنگامی که در صفحه شماره‌گیری یا گزارش تماس هستید، بر روی منوی گزینه‌های بیشتر که با سه نقطه عمودی در سمت راست بالای برنامه نمایش داده می‌شود، ضربه بزنید.
 3. تنظیمات تماس را از منوی کشویی انتخاب کنید.
 4. روی Call blocking & Decline with message در تنظیمات تماس ضربه بزنید.
 5. روی شماره‌های مسدود شده ضربه بزنید.
 6. روی علامت مثبت در بالا سمت راست ضربه بزنید تا شماره‌ای را که می‌خواهید مسدود کنید اضافه کنید.
 7. در پاپ آپی که نشان داده می‌شود، روی شماره جدید ضربه بزنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که شماره‌ای را از لیست مخاطبین خود مسدود کنید یا گزارش تماس‌ها را در همان پنجره بازشو مسدود کنید.
 8. شماره تلفنی را که می‌خواهید تماس‌ها و پیامک‌ها را از آن مسدود کنید، به‌صورت دستی وارد کنید، سپس Block  را فشار دهید.

مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ

اگر تماس‌های اسپم دریافت می‌کنید یا شخصی شما را تنها نمی‌گذارد، می‌توانید شماره او را مسدود کنید تا به این ترتیب تماس‌ها و پیامک‌های آن‌ها دیگر روی گوشی شما ظاهر نشود. همچنین در صورتی که تلفن و شرکت مخابراتی شما از قابلیت تماس هوشمند پشتیبانی می‌کنند، می‌توانید تماس‌ها را مسدود کرده و گزارش دهید. بعلاوه، می توانید با تماس با شرکت مخابراتی خود از ارسال پست صوتی توسط تماس گیرندگان نیز جلوگیری کنید. گوشی سامسونگ شما مسدود کردن شماره تلفن از بازاریابان تلفنی یا سایر تماس‌گیرندگان نامطلوب را آسان می‌کند. می‌توانید تمام تماس‌های شماره‌های خصوصی و مزاحم را نیز مسدود کنید. در اینجا دو روش برای بلاک کردن شماره در سامسونگ را برای شما آورده‌ایم.

برای خرید گوشی های سامسونگ به صفحه انواع گوشی سامسونگ در فروشگاه بانی نو سر بزنید

بلاک کردن از طریق مخاطبین:

برنامه مخاطبین به شما این امکان را می‌دهد تا مخاطبینی را که نمی‌خواهید با آن‌ها در ارتباط باشید را مسدود کنید. این روش فقط در صورتی کار می‌کند که شماره قبلاً به عنوان مخاطب در تلفن شما اضافه شده باشد.

 1. به مخاطبین بروید و آن را باز کنید.
 2. 2-     سپس روی مخاطبی که می‌خواهید مسدود شود ضربه بزنید.
 3. 3-     روی More ضربه بزنید و سپس روی  Block number کلیک کنید.
 4. برای تایید روی Block ضربه بزنید.
مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ

لازم به ذکر است که حتی اگر مخاطبی را مسدود کنید، همچنان در لیست مخاطبین شما ظاهر می‌شود.

از طریق برنامه تلفن:

همچنین می‌توانید با استفاده از برنامه تلفن، شماره‌ای را به‌صورت دستی به فهرست مسدود خود اضافه کنید. وقتی این کار را به این صورت انجام می‌دهید، مهم نیست که شماره به عنوان مخاطب اضافه شود یا خیر.

 • برنامه تلفن را راه‌اندازی کنید.
 • روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و سپس روی “تنظیمات” کلیک کنید.
 • روی  Call Blocking  ضربه بزنید.
مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ
 • اگر می‌خواهید همه تماس‌گیرندگان ناشناس را مسدود کنید، روی دکمه کنار «مسدود کردن تماس‌گیرندگان ناشناس» ضربه بزنید و آن را به سمت راست بکشید.
 • برای مسدود کردن یک شماره تلفن خاص، شماره را در قسمت “افزودن شماره تلفن” وارد کنید. اگر شماره را از برنامه Phone کپی کرده‌اید، روی کادر ضربه بزنید و از پنجره بازشو روی Paste  کلیک کنید.
 • روی علامت مثبت در سمت راست صفحه ضربه بزنید.
مسدود کردن شماره مزاحم در گوشی سامسونگ

این شماره اکنون به لیست شماره‌های مسدود شده اضافه شده است و دیگر روی تلفن شما زنگ نمی‌زند و مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

برای خرید گوشی های شیائومی به صفحه انواع گوشی شیائومی در فروشگاه بانی نو سر بزنید.

بلاک کردن شماره در گوشی ساده نوکیا

تا اینجای مقاله در مورد بلاک کردن شماره در آیفون ، اندروید و همچنین گوشی‌های سامسونگ صحبت کردیم و اکنون نوبت به گوشی‌های ساده نوکیا رسیده است. فکر تلفن همراه با صفحه کلید نوکیا که اکنون به صورت یکپارچه سازی با سیستم عامل ساخته شده است که در قدیم به دلیل استحکام به آن آجر می‌گفتند ممکن است دلتنگی شما را برانگیزد، اما سازنده تلفن نمادین هنوز در این بازی است. در حالی که تلفن‌های نوکیا از آجری تقریباً غیرقابل تخریب به دستگاه‌های هوشمند شیک تبدیل شده‌اند، تماس‌گیرندگان اسپم و مزاحمت‌های تلفنی تغییر چندانی نکرده‌اند. در اینجا با آموزش روش‌های‌ بلاک کردن شماره در گوشی ساده نوکیا شما را برای همیشه از شر مزاحمت‌های آزاردهنده خلاص خواهیم کرد.

از طریق تنظیمات تماس:

 1. در تلفن به منوی تنظیمات ← تنظیمات ← تماس ← لیست شماره‌های مسدود شده بروید.
 2. در اینجا قسمت گزینه‌ها را فشار داده و افزودن به لیست مسدود شده را انتخاب کنید.
 3. شماره تلفنی را که می‌خواهید مسدود کنید وارد کنید یا شماره‌ای را از لیست مخاطبین انتخاب کنید و OK را فشار دهید.

از طریق لیست مخاطبین:

 1. به منو ← دفترچه تلفن بروید و شماره‌ای را که می‌خواهید مسدود کنید انتخاب کنید.
 2. پس از آن، گزینه‌ها ← افزودن به لیست سیاه را انتخاب کنید.
 3. یک پیام تأیید دریافت خواهید کرد، “تماس های این شماره مسدود خواهد شد. اضافه کردن به لیست؟” پس از دریافت آن فقط دکمه OK را فشار دهید.

از طریق گزارش تماس‌ها:

گزارش تماس، تماس‌های گرفته شده، دریافتی و از دست رفته را ذخیره می‌کند. اگر از شماره‌های ناشناس تماس دریافت می‌کنید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را مسدود کنید.

 1. کلید تماس را فشار دهید یا به منو ← گزارش تماس بروید و شماره را از لیست انتخاب کنید.
 2. در اینجا شماره را انتخاب کنید و ابتدا گزینه‌ها و سپس جزعیات را فشار دهید.
 3. دوباره گزینه‌ها را فشار دهید وافزودن به لیست مسدود شدگان را انتخاب کنید.
 4. پیام تایید را تایید کنید و پس از آن، کار شما برای بلاک کردن شماره مزاحم تمام می‌شود.

برای خرید گوشی های سامسونگ به صفحه قیمت گوشی سامسونگ در فروشگاه بانی نو سر بزنید

بلاک کردن شماره در ایرانسل به چه صورت است؟

تا اینجای مطلب آمدید و انواع بلاک کردن شماره در آیفون، اندروید و سامسونگ را مطالعه کردید اما حالا برایتان سوال شده است که بلاک کردن شماره در ایرانسل چگونه است؟ ادامه این مطلب برای شما است. برای بلاک کردن شماره‌ تماس‌های آزاردهنده در ایرانسل فقط کافی است که کد ۰۰۰۰#*۳۳* را شماره گیری کنید تا دیگر هیچگونه تماس و پیامک از طرف شماره‌های ناشناس و مزاحم بر روی موبایل خود دریافت نکنید.

جمع‌بندی

اگر مدت‌ها بود که از دست تماس‌های آزاردهنده افراد مزاحم دچار مشکل شده بودید، با خواندن این مطالب دیگر می‌دانید که بلاک کردن شماره در آیفون، اندروید، نوکیا و سامسونگ چگونه و به چه صورت است و با هر نوع موبایلی که از آن استفاده می‌کنید می‌توانید مراحل مسدود کردنی را که برایتان ارائه دادیم مطالعه کنید تا از دیگر با این قبیل مشکلات دست و پنجه نرم نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×